Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Mankillers, The

Faster Pussycat! Wham! Bang!

Faster Pussycat, Kill!... Kill!

Faster, Pussycat! Go! Go!

Leather Girls, The

Faster Pussycat... Kill! Kill!

Krimi / Thriller / Drama / Komedie / Akční

USA, 1965, 83 min

Russ Meyer

Russ Meyer

Walter Schenk

FASTER, PUSSYCAT! KILL! KILL! má proste svoje neopísateľné kúzlo, a to nielen kôli herečkám s veľkými prsiami. Najlepší Meyerov kúsok čo som videl - väčšina jeho filmov je zameraná hlavne na mega dudy krásnych dievčat (čo je tiež fajn :) ale tento má aj skvelý dej.(18.9.2011)

• Cimr

Vzhledem k názvu filmu i početné fanouškovské základně jsem čekal pecku srovnatelnou minimálně s Pink Flamingos. Ale byl jsem docela zklamaný. Z té rychlosti (,,faster"), sexu (,,pussycat") a násilí (,,kill! kill!") ve výsledku vidíme pomalu se rozvíjející děj, kde asi šest herců debatuje v nudné pouštní krajině (rychlost?), pak slibně vyvinuté ženy - ale když už se svléknou, záběr je jen na holá záda a vrcholem erotiky jsou tak průpovídky ve stylu ,,Nemáme rádi nic co je měkké, máme rády tvrdé věci!" (sex?), a v neposlední řadě pár ubohých kapek umělé krve (násilí?). Možná že na rok vzniku to byl pecka, ale dnes je to kupodivu nudné pokoukání. Jsou tu věci, co vám zvednou koutek (třeba jízda v autě - dívky mají ve tváři smrtonosný výraz, ale je vidět, že auto stojí a technici do něj šťouchají, aby vypadalo, že jede), ale z fleku vyjmenuju třeba třicet věcí, které jsou bizarnější, vtipnější, stylovější, ujetější... Zkrátka od oblíbeného bijáku Tarantina a Johna Waterse jsem čekal víc(17.5.2013)

Brutálne béčko, alebo rozjímanie nad vzťahmi medzi mužmi a ženami (a násilím, samozrejme), v ktorých je raz obeťou jeden, potom zase ten druhý. Alebo oboje naraz, čo je v kinematografii v takejto kultovej miere ojedinelý zjav. Najskôr je obeťou žena, ako číry objekt mužských chúťok. Situácia sa potom obráti a takto to pokračuje až do konca. To, kto prežije, má tiež svoj symbolický význam. Ale dosť bolo filozofovania. Ak by neboli herecké výkony tak amatérske, ak by nebola hudba tak neskutočne wtf a zároveň dokonale priliehajúca k deju, ak by to bolo vo farbe, tak by bol zážitok polovičný. Čiže asi ako pri Aute zabiják. Len stále neviem, či mal radšej Meyer prsia, alebo zadky. Vieme z médií, že prsia, takže s kameramanom si to dohodol asi fifty-fifty.(23.9.2014)

"'CAUSE YOU'RE BEAUTIFUL ANIMAL. AND I'M WEAK. AND I WANT YOU." Jeden z nejdráždivějších filmů, co jsem za poslední dobu viděl, protože bych se těma ženskejma klidně nechal mlátit (hlavně Lori Williams), přičemž bych nevykazoval žádný odpor. Jasně, zápletka je lehce primitivní a průběh scén více-méně předvídatelný, ale co si může chlap víc přát, než vidět na plátně tři drsný kočky v nadupaných autech, který si chcou trochu povyrazit. AR: 1,37:1 - Academy Ratio(17.1.2009)

Kultovně vyprsený feministický úlet, bez něhož by svět o čtyřicet let později nepoznal Tarantinův Death Proof a možná by trvalo o dost déle, než by se v Hollywoodu prosadila verze nespoutaných a skrz na skrz hříšných ženských hrdinek. Russ Meyer doslova vizionářsky odhadl, že mužský fetiš na ženské poprsí bude dlouhodobě silnější než seriózní kritický náhled na film, a stvořil sice rázně idiotskou (asi každá postava je ukázkový kretén), ale sympaticky nesvázanou, atmosférickou a výtečně ozvučenou podívanou, která přes ostré tempo nestačí nudit a sálá z ní ta dobová morální pokleslost, kterou musí každý zažraný cinefil aspoň trochu milovat (a jste-li Tarantino, tak ji dokážete v současnosti upgradovat na vrcholek filmové zábavy). Je to fakt velká kravina a příběh nestojí za řeč, na rozdíl od Lori Williams, která by stála za všechny prachy světa - už jen ona ten kultovní status krásně ztělesňuje...(1.10.2018)

• - Ve Velké Británii byl film certifikován pro projekci až v roce 1980. (Trainspotter)

• - Russ Meyer pojmenoval svůj film podle toho, co vlastně obsahuje: „Faster“ znamená rychlost, „Pussycat“ sex a „Kill! Kill!“ násilí. (Trainspotter)

• - Hlavní herečka Tura Satana vlastnila oficiální práva na svůj vzhled a image a kdykoliv chtěl Russ Meyer film pustit znova do distribuce nebo měnit výsledné dílo, musel Turu žádat o zvláštní povolení a dokonce ji za to platit. (Trainspotter)