Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Mankillers, The

Faster Pussycat! Wham! Bang!

Faster Pussycat, Kill!... Kill!

Faster, Pussycat! Go! Go!

Leather Girls, The

Faster Pussycat... Kill! Kill!

Krimi / Thriller / Drama / Komedie / Akční

USA, 1965, 83 min

Russ Meyer

Russ Meyer

Walter Schenk
  • zelvopyr

Nedělám to často, ale musím přiznat, že jsem sem šel dát odpad, nicméně začetl jsem se do komentářů a uznal, že by to bylo nespravedlivé. A především proto, že mi nedocvaklo, že je to Meyerovka! A přitom bylo přeprseno! Nepovažoval jsem a nepovažuji film hodný nějakého guilty pleasure, protože herci na to zkrátka neměli. Nebo jen nevěděli, jak uchopit stupidní scénář, který ale nebyl vyloženě praštěný nebo parodie (to už bych ho nejspíš poznal). A že prsa ani jednou nevyhřezla (to také). No nic, uznávám, excelentní kamera, slušná hudba. Na víc než ** to u sebe neukecám.(20.1.2018)

"'CAUSE YOU'RE BEAUTIFUL ANIMAL. AND I'M WEAK. AND I WANT YOU." Jeden z nejdráždivějších filmů, co jsem za poslední dobu viděl, protože bych se těma ženskejma klidně nechal mlátit (hlavně Lori Williams), přičemž bych nevykazoval žádný odpor. Jasně, zápletka je lehce primitivní a průběh scén více-méně předvídatelný, ale co si může chlap víc přát, než vidět na plátně tři drsný kočky v nadupaných autech, který si chcou trochu povyrazit. AR: 1,37:1 - Academy Ratio(17.1.2009)

Já prostě tyhle staré exploitationy miluju. Zvlášť pokud jsou kombinovány s roadmovie a mají postavy, které jen tak nezapomenete. Přesne to je případ Faster Pussycat. Všechny tři představitelky krásných a drsných holek s rychlými fáry mě bavily, stejně jako ti ostatní, kteří se ve filmu objevili. Příběh sice není kdovíjak rozvinutý a pár chybiček by se jistě dalo najít, ale od béčkového filmu to člověk očekává. Násilí je dávkováno decentně, přesto velmi efektivně a působivě. Hudba naprosto sedí k prostředí a černobílá kamera dokonale podtrhuje atmosféru. Za mě pět hvězdiček a to naprosto bez debat.(8.9.2012)

"Russ Meyer's ode to the violence in women". Už úvodní go-go rozjezd, girl fight ve vodě a taneček na poušti dokazuje, že Russ Meyer to s oslavou ženského těla myslí vážně. Takže můžu svědomitě říct, že tohle je skvělý dílo. Krásný ženský, krásný auta, skvělý záběry (a nejen proto, že jsou ČB) a výborně použitá hudba. Krásný ženský i na dobu, kdy to bylo natočený - jednoznačně vedou kozy, který tam asi hrají hlavní roli, ale co by byly kozy bez toho zbytku. Zrovna ta nejzlejší musí být ta nejvíc sexy (a nejvíc s kozama ven a s nadpřirozenou silou - Tura Santana aka Varla). Ale pozadu nezůstává ani nadrženost té blondýny (Lori Williams aka Billie) a exotika té třetí (Haji aka Rosie). Auta - takový se už nevyráběj, fakt výstavní kousky. Chtěl bych je doma. Všechny tři (auta i ty baby). Úvodní song nazvanej Faster Pussycat od The Bostweeds se tam hodí úplně dokonale, ale i další hudební motivy jsou vychytaný a jak kdyby se nima nechal inspirovat Tarantino. Příběh byl trošku jednoduchej, ale to bylo vyvážený tím jak to bylo podaný. Trochu mě tam mrzely ty zbytečně zrychlený záběry. Doporučuju.(26.5.2010)

Obrovské výstřihy, naplněné až po okraj, někdy až přetékající a rychlá auta – co víc si chlap může přát! U filmu jsem se výborně bavil a proto odpouštím i ty hodně špatné herecké výkony. Navíc pro fanoušky Tarantina by měl být tento film povinností (čerpal z něj inspiraci pro svůj film Grindhouse: Auto zabiják)! Film má také výborný soundtrack, zejména titulní song nemá chybu!(13.5.2011)

• Haji

• - Ačkoliv byl film poměrně výdělečný, po svém uvedení velkou díru do světa neudělal. Kultem se stal až po letech filmových festivalů a soukromých fanouškovských projekcí. (Trainspotter)

• - Veľkým fanúšikom filmu je aj Quentin Tarantino, ktorý chcel pôvodne natočiť aj jeho tvrdší remake a obsadiť doň známe tváre, ako Kim Kardashian, Eva Mendes či Britney Spears, ale z nápadu nakoniec zišlo. Nechal sa ním však inšpirovať pri svojej snímke Grindhouse: Auto zabijak (2007). (ash99)

• - Režisér snímku Russ Meyer vždy chcel mať štáb a hercov maximálne pod kontrolou. Predstaviteľka Varly Tura Satana ale nesúhlasila a ako sama hovorila, bola si svojim vlastným Bohom. Odmietala dokonca splniť jeho hlavné pravidlo: žiadny sex v priebehu natáčania filmu (ktoré prebiehalo uprostred púšte takmer mimo civilizácie). (spicegirls)