Reklama

Reklama

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

  • USA Faster Pussycat... Kill! Kill! (více)
Trailer
Krimi / Thriller / Drama / Komedie / Akční
USA, 1965, 83 min

Obsahy(1)

Tři divoké a patřičně vyvinuté striptérky (ostatně jinak to ani u filmů Russe Meyera nemůže být) si berou dovolenou od tančení u tyče po barech a vypraví se na road trip. Napřed zabíjí jakéhosi muže a unesou jeho partnerku. Pak se vetřou do domu postaršího sedláka a jeho dvou synů. Ty svádějí ve snaze zjistit, kde stařík ukryl svoje peníze. Faster Pussycat je černobílý film plný násilí a zároveń velice smyslných žen. V průběhu několika desetiletí od svého vzniku se stal kultem a zároveň jedním z nejvýraznějších Meyerových filmů. (Ruut)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (91)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Jasně je to béčko jako vyšité, ale nelze tomu odepřít jistý filmový půvab a režisérovo obrovské nadšení pro věc. Kamera mi přišla výborná, stejně jako exteriéry a vůbec celkově se na ten film hezky kouká. Navíc soundtrack je dosti poslouchatelný. K tomu připočtěte geniální casting v čele se superzlou Varlou, která zabíjí chlapy holejma rukama, nožem dokáže házet klidně 100 metrů a autem jezdí lépe než Paul Walker s Vinem Dieselem dohromady. Dále mě utkvěla Billie, která měla neuvěřitelný sex-appeal. Třetí ze striptérek Rosie byla zajímavá pouze svým nesrozumitelným portorikánským přízvukem. No a ta poslední scéna, když jeep s přeživšímy odjede do pouště doprovázen chytlavým songem je používána dnes a denně (teď mě zrovna napadá akorát "Od soumraku do úsvitu" nebo "Feast" ale určitě by se našly i jiný filmy). ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Tři tanečnice s ohromnými přednostmi a nemenšími zadnostmi si odskočily od striptýzových tyčí, naskočily do tří našlapaných vozidel a vyrazily za relaxem. V souladu s úvodním upozorněním komentátora se odreagovaly násilím nerozlučně spojeným se sexem, přičemž 50% postav tuto kombinaci nepřežilo. Musím se přiznat, že jsem řval smíchy při některých násilných pasážích, neboť směšně odletující postavy od vozidel, vrhání nožem za hranici dostřelu kulometu či napěťové vytrubování žesťů z tohoto snímku vytvořilo černobílý stylový úlet daleko za hranici dobrého vkusu, jehož vlastníkem jsem se nikdy nestal. ()

Reklama

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Horká poušť ve spojení s ladnými křivkami tří krasavic, z nichž alespoň jedna stojí opravdu za to, vytváří atmosféru, která posílena černobílým materiálem a často se opakujícími detaily na dívčí vnady, dokáže přímo nakopnout do rozkroku. Co na tom, že prostřední část filmu smutně tápe a hledá sama sebe. Otevřený, i na dnešní dobu více šokující než směšný, začátek vzpruží tak, že si je divák schopen bez hlesu vychutnávat obrázky bez jakéhokoliv vyššího cíle a ponořit se do onoho animálního stavu, ve kterém jsou důležité jen dvě věci. Zabíjet abys přežil, přežít aby ses mohl množit. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Tři dračice s vyvinutým hrudníkem hledají trochu povyražení v kalifornské poušti, kde zabijou chlapa a jeho přítelkyni vezmou jako rukojmí. Cesta je zavede až na ranč ke starému muži a jeho dvoum synům, kde se pokouší zjistit, kde má stařec schované peníze. Vše spěje k závěrečnému dramatickému vyvrcholení...Během celého filmu se má pozornost přesouvala od pohledu do do nepřehlédnutelných výstřihů ke skvěle napsaným dialogům. Rozhodně nejde o nějakou akční jízdu plnou sexu, ale je to zábava, která nenudí, pokud nemáte vysoká očekávání. Černobílá kamera je skvělá, výborný je soundtrack, střídající jazzové motivy se saxofonem, který se vám zadere do hlavy a orchestrální hudbu. Plus báječný titulní song ve stylu bigbítu 60.let. Mě těch 80 minut uteklo rychle. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Guilty vůbec, pleasure minimální. Přehnaně ukecané a skrz na skrz stupidní Hodiny zoufalství lascivního strýčka Meyera. Vodníci by se sice mohli kojit v předklonu z mostu, ale nepřirozené, pitomoučké repliky a scény jako přetlačovaná svalovce s Porschem či Varla údery otevřenou dlaní mažou tu tenkou hranici mezi dobrým thrashem a trapným kabaretem. Kult zrající jak víno? Měřítkem je pro mě u exploitationu zábavnost (neplést se směšností) a té je tady poskrovnu.. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (10)

  • Ve Velké Británii byl film certifikován pro projekci až v roce 1980. (Trainspotter)
  • Varla (Tura Satana) má 1964 Porsche 356 C Coupé, Rosie (Haji) 1958 Triumph TR3A a Billie (Lori Williams) jezdí v MG MGA 1600 MkI Roadster ročník 1959. Dále se ve filmu objeví Tommy (Ray Barlow) za volantem dalšího britského sportovního vozu MG MGB (nástupce MGA), také v karoserii roadster, z roku 1963. Jediným americkým vozem, který zde můžeme vidět, tak zůstavá Willys Jeep Pickup Truck pravděpodobně vyrobený v r. 1960. (J.F.B.)
  • Russ Meyer pojmenoval svůj film podle toho, co vlastně obsahuje: „Faster“ znamená rychlost, „Pussycat“ sex a „Kill! Kill!“ násilí. (Trainspotter)

Reklama

Reklama