Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Mankillers, The

Faster Pussycat! Wham! Bang!

Faster Pussycat, Kill!... Kill!

Faster, Pussycat! Go! Go!

Leather Girls, The

Faster Pussycat... Kill! Kill!

Krimi / Thriller / Drama / Komedie / Akční

USA, 1965, 83 min

Russ Meyer

Russ Meyer

Walter Schenk

Kultovně vyprsený feministický úlet, bez něhož by svět o čtyřicet let později nepoznal Tarantinův Death Proof a možná by trvalo o dost déle, než by se v Hollywoodu prosadila verze nespoutaných a skrz na skrz hříšných ženských hrdinek. Russ Meyer doslova vizionářsky odhadl, že mužský fetiš na ženské poprsí bude dlouhodobě silnější než seriózní kritický náhled na film, a stvořil sice rázně idiotskou (asi každá postava je ukázkový kretén), ale sympaticky nesvázanou, atmosférickou a výtečně ozvučenou podívanou, která přes ostré tempo nestačí nudit a sálá z ní ta dobová morální pokleslost, kterou musí každý zažraný cinefil aspoň trochu milovat (a jste-li Tarantino, tak ji dokážete v současnosti upgradovat na vrcholek filmové zábavy). Je to fakt velká kravina a příběh nestojí za řeč, na rozdíl od Lori Williams, která by stála za všechny prachy světa - už jen ona ten kultovní status krásně ztělesňuje...(1.10.2018)

• Cimr

Vzhledem k názvu filmu i početné fanouškovské základně jsem čekal pecku srovnatelnou minimálně s Pink Flamingos. Ale byl jsem docela zklamaný. Z té rychlosti (,,faster"), sexu (,,pussycat") a násilí (,,kill! kill!") ve výsledku vidíme pomalu se rozvíjející děj, kde asi šest herců debatuje v nudné pouštní krajině (rychlost?), pak slibně vyvinuté ženy - ale když už se svléknou, záběr je jen na holá záda a vrcholem erotiky jsou tak průpovídky ve stylu ,,Nemáme rádi nic co je měkké, máme rády tvrdé věci!" (sex?), a v neposlední řadě pár ubohých kapek umělé krve (násilí?). Možná že na rok vzniku to byl pecka, ale dnes je to kupodivu nudné pokoukání. Jsou tu věci, co vám zvednou koutek (třeba jízda v autě - dívky mají ve tváři smrtonosný výraz, ale je vidět, že auto stojí a technici do něj šťouchají, aby vypadalo, že jede), ale z fleku vyjmenuju třeba třicet věcí, které jsou bizarnější, vtipnější, stylovější, ujetější... Zkrátka od oblíbeného bijáku Tarantina a Johna Waterse jsem čekal víc(17.5.2013)

"Tak ses umyla, teď tě ještě pořádně vyždímu!" XD Dnešní holky hnou prstem už jen pro diamanty, těm tehdějším muselo stačit unést nějaké neviňátko, z něhož by mohly prašulky vzejít. To by ale tyhle tři kočičky (fakt že jo!) nesměly být tak chamtivé... Jak se říká, s jídlem roste chuť, takže když se doslechnou o rodince, která si v poušti ulila nějaký prašule, musí se mermomocí seznámit. Tahle rodinka ale jakoby z nějakého masakrálního hororu utekla, taťka magor, co má páteř víte kde, jeden synáček svalovec bez mozku, kterej i rozjetou káru odstrčí a druhej synáček s postojem "mě se to tady netýká"... Holkám se zachtělo penízků, chlapcům děvčat a mně se zachtělo vyrazit do pouště za diamanty.(10.12.2011)

Po prvých 20 minútach som sa zľakol, že to bude niečo na spôsob Rýchlo a zbesilo, ročník ´65:) Našťastie po "incidente v púšti" sa to zvrtne a máme do činenia s oddychovou nenáročnou story okorenenou troškou krimi a akcie...Príbeh sa miestami až príliš vlečie, no čo sa podarilo dokonale bol casting:) , ako aj práca kamery a príjemná muzička v pozadí.. Keď beriem do úvahy aj rok vzniku, tak by som to celkovo zhodnotil ako veľmi slušný priemer.(29.4.2006)

Tři dračice s vyvinutým hrudníkem hledají trochu povyražení v kalifornské poušti, kde zabijou chlapa a jeho přítelkyni vezmou jako rukojmí. Cesta je zavede až na ranč ke starému muži a jeho dvoum synům, kde se pokouší zjistit, kde má stařec schované peníze. Vše spěje k závěrečnému dramatickému vyvrcholení...Během celého filmu se má pozornost přesouvala od pohledu do do nepřehlédnutelných výstřihů ke skvěle napsaným dialogům. Rozhodně nejde o nějakou akční jízdu plnou sexu, ale je to zábava, která nenudí, pokud nemáte vysoká očekávání. Černobílá kamera je skvělá, výborný je soundtrack, střídající jazzové motivy se saxofonem, který se vám zadere do hlavy a orchestrální hudbu. Plus báječný titulní song ve stylu bigbítu 60.let. Mě těch 80 minut uteklo rychle.(28.9.2003)

• Haji

• - Hlavní herečka Tura Satana vlastnila oficiální práva na svůj vzhled a image a kdykoliv chtěl Russ Meyer film pustit znova do distribuce nebo měnit výsledné dílo, musel Turu žádat o zvláštní povolení a dokonce ji za to platit. (Trainspotter)

• - Ačkoliv byl film poměrně výdělečný, po svém uvedení velkou díru do světa neudělal. Kultem se stal až po letech filmových festivalů a soukromých fanouškovských projekcí. (Trainspotter)

• - Russ Meyer pojmenoval svůj film podle toho, co vlastně obsahuje: „Faster“ znamená rychlost, „Pussycat“ sex a „Kill! Kill!“ násilí. (Trainspotter)