Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Mankillers, The

(USA)

Faster Pussycat! Wham! Bang!

(USA)

Faster Pussycat, Kill!... Kill!

(USA)

Faster, Pussycat! Go! Go!

Leather Girls, The

(USA)

Faster Pussycat... Kill! Kill!

Krimi / Thriller / Drama / Komedie / Akční

USA, 1965, 83 min

Russ Meyer

Russ Meyer

Walter Schenk
  • Cimr

Vzhledem k názvu filmu i početné fanouškovské základně jsem čekal pecku srovnatelnou minimálně s Pink Flamingos. Ale byl jsem docela zklamaný. Z té rychlosti (,,faster"), sexu (,,pussycat") a násilí (,,kill! kill!") ve výsledku vidíme pomalu se rozvíjející děj, kde asi šest herců debatuje v nudné pouštní krajině (rychlost?), pak slibně vyvinuté ženy - ale když už se svléknou, záběr je jen na holá záda a vrcholem erotiky jsou tak průpovídky ve stylu ,,Nemáme rádi nic co je měkké, máme rády tvrdé věci!" (sex?), a v neposlední řadě pár ubohých kapek umělé krve (násilí?). Možná že na rok vzniku to byl pecka, ale dnes je to kupodivu nudné pokoukání. Jsou tu věci, co vám zvednou koutek (třeba jízda v autě - dívky mají ve tváři smrtonosný výraz, ale je vidět, že auto stojí a technici do něj šťouchají, aby vypadalo, že jede), ale z fleku vyjmenuju třeba třicet věcí, které jsou bizarnější, vtipnější, stylovější, ujetější... Zkrátka od oblíbeného bijáku Tarantina a Johna Waterse jsem čekal víc(17.5.2013)

Já prostě tyhle staré exploitationy miluju. Zvlášť pokud jsou kombinovány s roadmovie a mají postavy, které jen tak nezapomenete. Přesne to je případ Faster Pussycat. Všechny tři představitelky krásných a drsných holek s rychlými fáry mě bavily, stejně jako ti ostatní, kteří se ve filmu objevili. Příběh sice není kdovíjak rozvinutý a pár chybiček by se jistě dalo najít, ale od béčkového filmu to člověk očekává. Násilí je dávkováno decentně, přesto velmi efektivně a působivě. Hudba naprosto sedí k prostředí a černobílá kamera dokonale podtrhuje atmosféru. Za mě pět hvězdiček a to naprosto bez debat.(8.9.2012)

Jedna z vlakových lodí exploitation žánru. A úprimne, svoju kultovosť si ale nezaslúžila všetkými desiatimi. Je to dosť nudný snímok, na svoj žáner ale v rámci násilia a erotiky dosť soft ( tieto aspekty sú väčšinou mimo kameru ) a jeho kvality zachraňuje jedine kamera, ktorá z neho robí remeselne kvalitnejšie dielo, než ním celkovo je. Ale čo čakať od filmu, ktorý sa zameriava hlavne na viac ako plné ženské výstrihy.(27.2.2018)

Vzpomínám si, že brzy po listopadové tzv. revoluci začal vysílat takový pofidérní TV kanál s názvem OK3 a na něm se po desáté večerní objevovaly v původním znění bez dabingu i bez cz titulků německé softeroťáky typu "Pozdravy z kožených kalhot", německá svlékací soutěž Tutti Frutti a krom dalšího i filmy Russe Meyera. A Faster Pussycat, Kill! Kill! mi ze všech těchto pořadů utkvěl v paměti nejvíc, tudíž jsem si ho samozřejmě v době internetu stáhl a s rozkoší zhlédl znovu. Nezapomenutelná Tura Satana v nezapomenutelné roli s nezapomenutelným způsobem lámání mužských páteří. A pak nějaký bezvýznamný příběh a nějaké bezvýznamné postavy okolo...(10.8.2013)

Destabilizace poměrů v drsném ranku akčních vypalovaček. Namísto úderných hochů přichází výměna za vyvinuté divošky. Toť svět Russe Meyera, zřejmě podivuhodného chlapíka s hýřivou fantazií. Nenechte se však mýlit, i jeho nejproslulejší film je béčko jako kráva a oči diváků (možná i divaček) se kloní k fyzickým přednostem namísto předností filmových. Není ani divu, brouzdání po poušti a vybíjení aspoň toho mála, co tam zbylo, je scénáristicky vstupenka do uměleckého dna. Dialogy tomu odpovídají, byť je Meyerův cit pro ironii více než patrný. Zbývá tak vlastně jen formálně neodolatelné akční scény a adrenalin Tury Sutany a jejích parťaček (zvlášť Haji mi nedá spát). A navíc k tomu hraje docela příjemná muzika. Ano, chápete správně. Fellini by asi šel zvracet, ale ten, kdo chce jen blbou a zábavnou jízdu, nevolí jinak.(11.10.2009)

• Haji

• - Veľkým fanúšikom filmu je aj Quentin Tarantino, ktorý chcel pôvodne natočiť aj jeho tvrdší remake a obsadiť doň známe tváre, ako Kim Kardashian, Eva Mendes či Britney Spears, ale z nápadu nakoniec zišlo. Nechal sa ním však inšpirovať pri svojej snímke Grindhouse: Auto zabijak (2007). (ash99)

• - Russ Meyer pojmenoval svůj film podle toho, co vlastně obsahuje: „Faster“ znamená rychlost, „Pussycat“ sex a „Kill! Kill!“ násilí. (Trainspotter)

• - Hlavní herečka Tura Satana vlastnila oficiální práva na svůj vzhled a image a kdykoliv chtěl Russ Meyer film pustit znova do distribuce nebo měnit výsledné dílo, musel Turu žádat o zvláštní povolení a dokonce ji za to platit. (Trainspotter)