Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

ivan bohatyr

V dnešní době triků (film z roku 85, dnes 2010) už by to asi neobstálo, protože některé triky byly opravdů průhledné doslova "skz-naskrz" -> jasně viditelné, že to jsou uměle vytvořené; ale věřím že v době premiéry filmu to muselo být něco. Nezvyklá pro mě byla hudba, která obvykle bývá hodně podobná ostrému houslovému koncertu (jasný př. čelisti), zde se jednalo o hudba podobnou diskotéce (ovšem pořád měla jistou hodnotu napětí) nebo metalu, v tomto případě by se dalo řící "death metalu". Příště si v kině hodně rychle zjistím jak nejrychleji vypadnout. ()

dubinak

Takže za A) proč vůbec někdo dělá dvě verze tohoto filmu, jednu v angličtině a druhou v italštině? Za B) proč je na Netflixu ta v angličtině jenomže pouze s italským dabingem, kde není vůbec slyšet okolní backgroundové zvuky? Už jenom to mi brutálně kazilo zážitek, ale největším kazem je tu asi hloupý a tupý scénář a šílené chování nesympatických postav. Na mě to působilo prostě strašně směšně, pardon. Horor v tom v roce 2021 nevidím ani omylem, ač si umím představit, že třeba masky v tu dobu mohly šokovat. Já dávám z úcty tři, ale spíš chci dát dvě. ()

BoPo

Co kdyby...Sam Raimi po úspechu Smrtelného zla dostal ponuku natočiť novú verziu Úsvitu mrtvých? Tak asi tak nejako vyzerajú Démoni. Veľa krvi, hnisu, deformácií, dentálnych a kožných problémov, a samozrejme dostatočné množstvo ženštin k záchrane. Samozrejme rok 1985 sa bohužiaľ nezaprie. Najväčším mínusom je absolútna absencia postáv schopných vyvolať sympatie či obavy o ich osud. Neprítomnosť aspoň niečo vysvetľujúcej mytológie tiež nepotešila. Jatka, ktoré zostárli viac než zúčastnení herci. ()

K.I.N.G.

Argento a Bava společně stvořili tento pekelný démonický úder, ve kterém neni nouze o krev, škrábání, kousání, taky nějaká ta exkurze do hlubin lidského těla, různé nápadité vraždy, litry zeleného i bílého hnisu. To vše v uzavřených prostorách temného, klaustrofobicky působícího kina a za doprovodu rozmanité hudby. Stará italská škola jak vyšitá. Kdo by pod názvem Démoni čekal nějakou duchařinu, ten by se šeredně mýlil. ()

J*A*S*M

Já vím, že spousta lidí to italským hororům odpouští, ale pro mne je prostě absence (v rámci možností a žánru) rozumného scénáře zásadním nedostatkem, přes který nejsem schopný se přenést. A tak potom v místech, kdy bych se měl královsky bavit, jenom nevěřícně koukám a vysmívám se chování hlavních postav, které viděly logiku jenom z veliké dálky, nebo možná vůbec ne. Začátek, kdy se realita střídala s ukázkami dění na plátně, ve mně vyvolal naději na kvalitní dění následující, to se bohužel nepotvrdilo a já byl svědkem jenom tupého pobíhání po kině a otřesně přehrávajících herců. Ale gore bylo lahůdkové. 50% ()

• V kině můžeme také vidět plakát skupiny AC/DC. (Chatterer)
  • Ve scéně, kdy skupina drogově závislých jede autem, hraje skladba „White Wedding“ od Billyho Idola. (Knowho)