Démoni 2

• Itálie Dèmoni 2... l'incubo ritorna (více)

Svět Démonů je skrytý v jiné dimenzi a z ní si najde cestu do našeho světa, prostřednictvím televizního signálu, do televizoru v pokoji 18 leté oslavenkyně. Mrakodrap ve kterém propukne démonické peklo je hermeticky uzavřen a všichni obyvatelé jsou ponechán napospas démonů. (TV Nova)

petero

Slušný horor ako sa na taliansku produkciu 80tych rokov patrý. Horor sa miesi s komédiou čo pridáva na zábavnosti. Masky démonov sú slušné okrem gremlina, no ten je efektne odstránený. Samozrejme že talianske obsadenie je ako vždy bez výraznejšieho herectva, no koho to pri takomto filme trápi, a tak zaujmú hlavne postavičky prihlúpleho kulturistu z fitneska a jeho trénera. ()

dwi

Dvojka Démonů od jedničky originálností rozhodně neoplývá, neboť jediné na co se Lamberto Bava zmohl, byla změna prostředí. Kino vystřídal za prosklený mrakodrap, ve kterém opakuje prakticky vše, co jsme mohli vidět v díle prvním. Aby toho nebylo málo, tak si režisér ještě vypomáhá lacinými dějovými odbočkami (např. scéna s Jacobem a jeho partičkou), čímž se snaží zamaskovat absenci nápadu. Démoni vypadají stejně, přičemž jejich neustálý chropot začne po půl hodině lézt na nervy, a logika příběhu je taktéž postavena dosti na hlavu. Navázat na úspěch jedničky je věc jedna, ale zcela jí překopírovat je věc druhá. ()

cariada

O něco slabší, ale pořád pěkné. O proti prvnímu dílu to má ucelenější a přehlednější děj. Tentokrát je to zase 3D tv, která vás vtáhne do děje, jak ti tvůrci předvídali dnešní dobu. Skvělá je proměna hodného psa v ještě hodnějšího. Opět hrozná kvalita vhs a jednohlasnýho překladu, který už dneska není moc stravitelný, ale jsem rád, že aspoň náká verze je k mání. Chtělo by to současnou verzi , takovéhle akce mám rád. ()

MM_Ramone

Druhé pokračovanie "Démonov" už pre mňa nie je takým kultovým snímkom ako úvodná časť. Ale i tak sa stále jedná o vynikajúci horrorový film. Tento krát horda krvylačných démonov ohrozuje obyvateľov moderného, výškového, obytného domu. Inak v podstate všetko ostatné je hodne podobné tomu, čo už som videl v prvom filme. Strašidelná atmosféra, nečakané ľakačky, perfektné masky, gore, dobrá hudba, scenár od Daria Argenta a réžia v rukách Lamberto Bava. Je to fajn, len o trocha slabšie ako jednička. **** ()

PetrPan

Pokud bych mel dvojku posuzovat jako samostatný film, dal bych mnohem vyšší hodnoceni, ale tento film je pouhou kopii jednicky, prakticky nic noveho, snad krome demona - ditete a jakehosi gremlina, ktery se z nej vyklube, první zmiňovaný je super, druhy uz snad nemohl byt trapnejsi ukazkou neumetelstvi trikařů, no porad jsou to ale Demoni a italská klasika... ()

• První filmová role Asie Argento. (Chatterer)
  • Hudbu k tomuto filmu nahrála britská heavymetalová skupina The Smiths. (Chatterer)