Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna. (Cinemart)

rublik05

Zpočátku silně zapůsobil wow efekt, postapokalyptický svět působil vizuálně naprosto fantasticky, velká škoda, že se vůbec nepovedl děj. Ten na mě působil silně zmateně, naštěstí díky velkému množství nápadů a akce moc nenudí a má slušný spád. Herecké obsazení pro mě bylo velkým zklamáním, tolik nezáživných herců a zbytečně promarněného potenciálu jsem opravdu nečekal. Nelíbila se mi i jistá uhlazenost až sterilnost, s jakou je film natočený. Velká škoda, protože původní nápad je perfektní, nicméně zpracování je naprosto tristní. 4/10. ()

samkko odpad!

Kdysi jsem to viděl a úplně na to zapomněl, jen si vzpomínám, že jsem to nudou nedokoukal a litoval jsem, že jsem vůbec začal. Jako film je to zdlouhavé, nudné a předvídatelné. Příběhově je to milionkrát ohrané a neoriginální klišé a herecky je to zahrané (co si pamatuju) průměrně, ne-li podprůměrně. Rozhodně nedoporučuju. Hodnocení: PROPERLY RATED 1,9/10 ()

Hashirama

Podivná slátanina s podivným obsazením, podivným scénářem, podivným designem, nesmyslným světem, postavená na ohraných klišé a generickém putování. Nesourodé spojení postapo, steampunku a fantasy spolu s klasickými motivy zrady a lásky šustí papírem z každičké scény, a byť jsem netušil, že má film nějakou knižní předlohu, z filmu to bylo cítit na sto honů. Mortal Engines proto mohou sloužit jako ukázka odlišnosti médií a důkaz, že když něco adaptujete, musíte materiál taky funkčně přizpůsobit cílovému médiu. Podivné scény, kdy jedna postava začne druhé spontánně vyprávět celý svůj životní příběh, se tu opakují až příliš často. Finále už jsem prospal, ale předpokládám, že záporák umřel, chlapec a děvče si dali pusu a pak všichni odletěli svobodně do dáli. 4/10 ()

mirakom

Vizuální masterpiece, nádherné záběry, neuvěřitelně promakané a detailní kulisy, vymazlené efekty, hravě a puntičkářsky natočený film, kde se v průběhu filmu na nic nezapomíná a vše perfektně sedí podobně jako v Cameronových Avatarech. Nepřestávající akční scény, které jsou zábavné a velice nápadité. Vypada to jako mix steampunkového Mad Maxu, Hvězdných válek a Terminátora. Všechny hlavní postavy mi přišli dostatečně popsané a není potřeba je nějak detailněji popisovat, jak tady píšou ostatní, zbytečně by to ztrácelo tempo. Shrike (Stephen Lang) byl parádní a zbylý casting se mi také líbil. Historie šedesátiminutové války mi také přišla popsána dostatečně a nebylo potřeba film natahovat o nepodstatné detaily. Extrémně nedoceněný snímek. || Režie: 10/10 | Scénář: 10/10 | Hudba: 9/10 | Kamera&Střih: 10/10 | Art: 10/10 | VFX: 10/10 | Masky&Kostýmy&Kulisy: 10/10 | Obsazení: 8/10 | Akce: 10/10 | Napětí: 9/10 | Romance: 7/10 | Humor: 7/10 || Celkem: 91,66 % ~ 9/10 || Netflix | Theatrical Cut: 128 min | 2Dtit | FullHD | 5.1 ()

Shanen29

Nedívám se na to,jestli je to kopie či napodobenina některých filmů jak se zde plácá a přirovnává k tomu či onomu,jelikož každý film v této době je již kopií něčeho viděného.Film je pro mě dobrý a má spád,hezky natočený,technoligicky profi spracované,nenudí aje fajný. ()

Petike

Hodnotím ako predlohou už dávnejšie "políbený" sledovateľ, ak smiem parafrázovať komentár od Lenka.Vilka. ;-) Som až zarazený z toho, nakoľko verná a kompetentná adaptácia predlohy to je. Napriek miestami vražedne vysokému tempu film plne rozumie tomu, čo je okrem uletených technológií hlavným ťahúňom Reevovej série. Postavy, ľudskosť, dobrodružstvo v duchu verneoviek a čiernohumorný, satirický podtón. Veľmi príjemné prekvapenie na Mikuláša (videné premiérovo v pôvodnom znení s titulkami, a preklad spravidla ignorovaných titulkov musím výnimočne pochváliť). Jedinou väčšou slabinou je fakt, že prvý román je rozjazdový a z hľadiska charakterizácie najmenej objavný. Ak si trúfnu spracovať aj jeho pokračovania, v ktorých sa vecí rozvinú veľmi zaujímavým spôsobom, tento film bude len prvotným akčným vykročením. Ak sa dostanem k opätovnému pozretiu v blízkej budúcnosti, hodnotenie ešte možno dvihnem. Takto nanečisto to bolo fajn, ale film si zaslúži ešte aspoň jedno-dve pozretia. P.S. k vyjadreniam viacerých ľudí: Svet predlôh je skôr taký držiaci-na-heslo dieselpunk, poskladaný z detritu dávnejšej civilizácie, než steampunk, a film to podľa mňa esteticky dobre odrážal. Je to retro, ale parnej estetike sa obe stvárnenia prevažne vyhýbajú. //// Zaujímavé komentáre: littlelight, mivr, Allien.9 ()

Shaqual

Kdyby se na základě premisy jednalo o dvouhodinové demoliční derby mezi Prahou a Brnem, kterým po konci naší civilizace přirostlo pár koleček a pásů, tak bych asi neměl žádné výtky. Jenomže ono se místo toho jedná o jedno z nejhorších sci-fi za poslední roky, a tak těch výtek mám tolik, že bych si na tom mohl vystavit vlastní blog... Ať už se na ten film dívám z kteréhokoli hlediska, tak o něm fakt nemůžu říct ani jednu dobrou věc. Generický příběh, jeho roztodivná kostra a zcela zapomenutelné a vyloženě nesympatické postavy jsou ingrediencemi na scenáristický fail roku, zatímco nepřehledná akce, absence jakékoli známky režisérského umu či vykrádání všech ostatních žánrovek představují celou řadu nešťastných rozhodnutí tvůrců, u některých z nich i velmi tragické vybočení ze zavedeného standardu. Vizuálně je to sice docela vlastní liga a chvílemi se i zdá, že rozpočet dosáhl výše HDP nějaké té menší země třetího světa, ale ani sebelepší vzhled nedokáže napravit tak katastrofálně nešikovné zacházení s jinak docela zajímavým námětem. ()

RAFT

Tak a mám to za sebou ,díky že, sem tento snímek v kině vynechal.Děj filmu nic moc,Proštředí dobré,akorát bych film trochu zkrátil ty 2 hod. je trochu moc .S odřenýma ušima cca 60% ()

viky13

Patrně půjdu proti proudu, když napíšu, že nic lepšího jsem nemohla dostat. Jsem nadšená, postavy i svět jsem si zamilovala a určitě se k filmu ještě vrátím. Nejvíce mě mrzí, že jsem jej neviděla v kině na velké obrazovce, ale doma u PC. Ps: Již několikrát se mi stalo, že mě film přivedl ke skvělé knize či knižní sérii, jež byla dílu předobrazem (např. Darren Shan či Percy Jackson) a tady to nebylo jinak. Philip Reeve je skvělý spisovatel, škoda, že se Mladá Fronta neobtěžovala přeložit více než tři díly (v únoru vyjde 9 kniha série). EDIT: Tak mladá fronta je sice v insolvenci, ale přesto se dočkáme dalších několika dílů, jupí. ()

boo-boo

Guilty pleasure roka. Je tam všetko - nasraná omladina, slušne naefektované steampunkové monštrózne mestá, akurátne množstvo deštrukcie a teda, aby to bolo komplet, kdeže sa to nachádza bájna zem, kde mestá medzi sebou nemusia bojovať a všetci žijú v harmónii? Nie, nie je to banskobystrický samosprávny kraj. Dej je taký skvostný, že si ho ani nevšimnete, ale na mňa to pôsobilo tak odzbrojujúco a úprimne, že to neviem potopiť nech by som akokoľvek chcel. ()

GameboyNES

Nějak nechápu to hodnocení,... Týýý volééé vždyť je to super steampunkovej akčňák. Kterej v mnoha ohledech připomíná staré Star Wars. Dokonce je tam i parní hustej terminátor :) Bejt takhle udělaný SW8. Tak si od radosti ustříknu. Solím celejch 5.hvězd 100% A projistotu spucnu i všechny knížky :) Edit: tak po přečtení první knížky, jsem si dal repete. Knížká je teda daleko drsnější a nechá vychcípat více hlavních postav a brutálnějš. Ale i přesto je tenhle film mezi tou sterilní sci-fi tvorbou za poslední roky klenot. ()

incognito

Měl jsem hodné nízká očekávání... a vyplatilo se!!! Byl jsem "příjemně" překvapený. Film mi přípomíná John Carter: Mezi dvěma světy. A bude mít i stejný osud - propadák. CGI je opravdu krásné až na pár scén, kdy asi už docházel budget. Určitě dejte filmu šanci. ()

Clark_Kent

Tak na Smrtelný strojích mě především zaujala originalita. Žádný prequel, sequel nebo snad spin-off. Ten příběh funguje a hlavně to celé je o hlavní hrdince Hester Shawové. Je tam motivace, odhodlání a pomsta, přesně tohle mě na filmu nejvíc zaujalo. ()

DaveSmith

Takle klišoidní sračka a áčkoidním vizuálně už tu opravdu dlouho nebyla. Já se za Huga chudáka chvílema i styděl, že jim kejvnul na tuhle blbost. Jedna hvězda jen za ten prvotní nápad. ()

neo250

Smrteľne nudný film. Dej nepresvedčil a kebyže si to nepozrem tak ma to ani trápiť nebude. Neviem ani prečo dávam dve hviezdy,mozno preto lebo som to dopozeral. ()

Cooller

trump před apokalypsou ztratil magickej kufřik se slavným červenym tlačitkem ale někdo ho našel ...co víc dodat konečně pořádný steampunk snimek... ()

Knor

Velkolepý steampunkový dobrodružství, který sází především na vizuální stránku a je to znát, protože nic jinýho se pochválit nedá. Příběh bez nápadu, postavy nevýrazný, nuda a spánek. Jedinej zářez byl ten zelenookej robot se zombie vizáží , kterej byl asi ten nejzajímavější z celý týhle nudy. Jinak velká bída a ztráta času. ()

20 největších propadáků poslední dekády

17.06.2019

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)