Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna. (Cinemart)

zurivymlok

Bože, to byla sračka. :-( Už si ani nepamatuji, kdy naposledy jsem se modlil, aby už film skončil tak, jako u toho pekla. Už v samotném základu filmu je elitářství a černobílé myšlení jak prase - zlý Západ hodlá zničit hodný Východ, bohatí Londýňané bavící se smrtí a bojem z luxusních vyhlídkových teras, nu a samozřejmě pár vzbouřenců nejlépe z nižších poměrů, multi-kulturně a genderově správně namixovaní (už ovšem ne věkově, na mladé se přece jen kouká lépe). Hnus, fujtajbl, prasárna, nuda. Jediná zajímavá linka byla s tím strojem, co pečoval o hlavní hrdinku a i to bylo napsané a zrežírované tak prasácky, že se člověk diví, že to mohl myslet někdo vážně. Film postrádá jakoukoliv logiku, motivace postav je plytká nebo stupidní, samozřejmě nechybí ani přerod z neschopného na nejlepšího (bez tréninku a bez jakéhokoliv času na vývoj). A ta rádoby drsňácká číńanka inspirovaná Matrixem by mohla aspirovat na nejhorší a nejtrapnější postavu, která se za poslední dvě dekády ve filmu objevila. Nevím, co Peter Jackson tímto filmem zamýšlel. Občas jsem četl povzdechy, že kdyby to režíroval, tak by to bylo lepší. Já se obávám, že nebylo. Jako producent měl nad filmem dozor, z tvůrčího hlediska se podílel na scénáři a příběh je tak fádní, že v člověku (možná neprávem) vyvolává dojem, že idiotská už musí být i sama předloha. Peter Jackson je bezpochyby talentovaný filmař a Pánem prstenu si navždy zajistil nesmrtelnost - ale po ještě slušném King Kongovi už se jeho filmy řadí do průměru. Mají nadstandardní řemeslné zpracování, ale málokdo bude vzpomínat na hobití trilogii či Pouta lásky. Zde Peter Jackson našel zatím dno své kariéry - doufám, že od nynějška bude už jen lépe (i když Tintina nepovažuji zrovna za něco, co by mě lákalo). ()

juppeek

Uspávačka. Jako... proč ne? Svět zajímavý, i když tedy silně nelogický (pohon měst na kolech vyžaduje ohromné množství energie, tedy zdrojů, které se snaží pojízdná města najít). Ale příběh nuda. Škoda. ()

wilks

Terminátor vylíhnutý z mumie, s rozumem robo cooopa, to je kua déémon! Ono to dokupy fact funguje, pro technoidní uchyláky **** a půl * :) ()

Yamatosan

Jako prakticky vše, v čem má prsty Peter Jackson - megalomanský dogibordel, natahovaná plytkost. Navíc herci tak znudění, že to ani nezkouší skrývat - ale taky aby ne s tak nudným scénářem. ()

Dennefil

Podle reakcí a hodnocení jsem se bál, do čeho půjdu, ale mně se film líbil. Jednu hvězdu ubírám, protože nebyl na 100% využit potenciál. Chybělo mi tam setkání Londýna např. s Paříží nebo s Římem. I tak ale příjemná podívaná, určitě stojí za vidění. 8/10 ()

Pythonator

Steampunkové Star Wars? Ale prd. Žádná young adult kravina se nemůže rovnat Star Wars a steampunk je navíc subžánr úplně na hovno, přestože ho dnes nepochopitelně konzumuje ohromné množství rádoby fantasy fanoušků. Tady ty Smrtelné stroje (ujetý název) navíc postrádají jakékoliv fantasy prvky, takže jde vlastně jen o další filmové young adult sci-fi s dívčí hrdinkou (už asi dvacáté). Ale nutno podotknout, že mezi všemi těmi skvělými Hladovými hrami, Divergencemi a Masturbacemi jsou Smrtelné stroje světlou výjimkou a dá se o nich mluvit jako o velmi dobrém filmu, který téměř zcela postrádá tu obvyklou trapnost. Snad je to tím, že v tom má prsty i mistr Jackson a Novozélanďané. Snad je to tím, že předlohu nenapsala tupá grafomanka, ale spisovatel chlap. Snad je to tím, že hlavní hrdinka není zas taková kráva a hlavní hrdina není zas takový slizák. Snad je to tím, že jsem se ty dvě hodiny bavil jako u kvalitní sci-fi krmě s vynikajícími efekty. Musím prostě s hodnocením nahoru. Je to jízda a už ten motiv pohybujících se měst je prostě žánrová lahůdka. Prostřihat to, doladit to, pustit k režii Petera a nahradit divnou oboupohlavní Asiatku nějakou sexy Asiatkou, tak to mohla být prostě bomba. ()

Naby

Sci-fi mám moc rád, ale tenhle film se opravdu nepovedl. Jako věřím, že kniha může být dobrá, ale tenhle ala americký patos je prostě hroznej. Uveřitelnost 0. Absolutně příšerně provedené dialogy. Celý scénář až příliž jednoduše předvýdatelný. Všechno strašně kýčovité. Nejhorší sci-fi co jsem viděl za posledních 10 let, možná, že druhé nebo uplně nejhorší za celý můj život. Nedoporučuju nikomu, pokud tomu dal někdo 3ku, tak je to urážka všech super průměrných (v porovnání s tímhle filmem super nadprůměrných) filmů!! ()

Maarty86

Nápad s městy na kolech mě zaujal a je to pro mě jedno z mála pozitiv na tomhle filmu. Postavy nevýrazné (s vyjímkou Hugo Weavinga), bez charismatu. Scénář jednoznačně největší slabina snímku, děj předvídatelný, těžce klišovitý. Digitální efekty mi přišly dost chabé, ale vzhledem k rozpočtu asi odpovídající a tohle by se překousnout dalo. Díky tomu jak film finančně propadl se pokračování nejspíš nedočkáme i když bych rád z tohohle postapo světa viděl více, jen o hodně lépe napsané s postavami na kterých by mi záleželo. 45% ()

ragtime

Poznáte ten pocit, keď pozeráte na niečo, čo by na papieri malo vyzeraž ako vysokorozpočtový film, ale v skutočnosti je to ako počin veľmi nešikovných amatérskych tvorcov? Tak tu to zažijete. ()

Martin.Proko

Rána na prázdno.... ...vizuálně povedené steampunkové scifi, které ale přepálí start... ...příběh otevírá obrovské lore které nedokáže zpracovat... ...přeskakovaní z tématu na téma... ..nevysvětluje... ..občas se mel pocit že tam někdo kopíroval Zlatý kompas.... ...a design dělal někdo se zálibou ve Warhammer 40K. Pokud budou následovat další díly hodnocení by bylo vetší, ale tohle je výstřel nikam. Který by mohl být dobrým začátkem seriálu. ()

PeDe

Jednu hviezdu davam za steampunk, druhu za to, ze tam bol Klaus z Umbreala academy a Agent Smith.. inak tam nic natolko zaujimave nebolo. Pribeh je neatraktivny, miestami nudny a velmi prevelmi predvidatelny. To s tym drama queen zelenookym robotom sa tam ani nehodilo. Skoda, lebo namet aj rozpocet aj potencial to ocividne malo, ale bohuzial to nedopadlo tak uplne najsamlepsajsie. ()

Pompeius

To tedy byla retardovaná sračka - přesně, jak napovídal už trailer. Nesmyslný svět, ploché charaktery, suchý příběh. Jediné, co bylo trochu zajímavé, byla vedlejší linka mezi osiřelou dívenkou a robomumií. ()

Bogrant

Mortal Error. S veľkou pravdepodobnosťou najväčší finančný prepadák za 2018 a niet sa čomu veľmi čudovať. Film, v ktorom to vŕzga odzadu i odpredu, s emóciami na bode 0, s hnusnými farbami, s prostoduchým príbehom o pomste, iba zabalený v tonách hrdze a pohybujúceho sa plechu, ktorý by tentokrát zrejme nevyklepal ani sám Jackson na režisérskej stoličke, pretože by sa nemal o čo poriadne oprieť. Dialógy a postavy sú totiž vyšedivené a samotné stroje v akcii si tu divák užije fakticky len v úvode a mierne na konci. Časy, kedy by si na takomto niečom ulietali masy, sú už asi preč. ()

Logicomix

V úžasném světě tohoto filmu by se mohl odehrávat fascinující příběh. Místo toho dostanete jen kupu klišé zakončenou čínskou agitkou. ()

slovan.mma

Jedna hviezda za Nathana z Misfits. Inak uplny odpad. Vyzera to ako ked skrizite reklamu na Benetton so zlym videoklipom. Uplne cele zle. ()

Sefko

Segra presne takýto druh filmu nazývala Cukrík. Čiže ani nenadchne ani neurazí. Po príbehovej stránke je to vlastne taký mišmaš. Hrozne to pripomína Star Wars 7, Terminatora, Matrix či seriál Avatar a kopu ďalších. Pozeral som to hlavne kvôli Petrovi Jacksonovi ale na rozdiel od jeho staršej tvorby ktorá dokázala diváka hneď vtiahnuť tak tu nemôže byť o tom ani reč. ()

Milo384

Strašná nuda, příběh je nezajímavý. Pár postav je naprosto zbytečných, jejich motivace pro děj je pochybná. Úvodní honička měst je to nejlepší z celého filmu. Jestli toto měl být steampunk, tak fakt slabota. ()

20 největších propadáků poslední dekády

17.06.2019

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)