Chapter 1: Homecoming (S01E01) (epizoda)

Drama / Mysteriózní

USA, 2016, 1 h 11 min

Až do stretnutia piatich vyvolených sa jedná o nijak zvlášť zaujímavý pilot nového seriálu. Občas padne nejaká rozpačitá filozofická hláška a vy sa nečudujete, že OA volajú crazy. Nechcem prezrádzať nič ohľadom posledných 10 minút, ale zrazu Batmanglij príde s niečím celkom vtipným, aby nasledovalo to, na čo sme čakali a čo začne konečne pokladať otázky. Kam sa to vyvinie, či je to premyslené a aké zvraty to prinesie, sa z prvej epizódy usúdiť nedá.(6.1.2017)

Docela slušná věc, která od začátku mate tělem. Objeví se prvních pár nápověd, řekl bych, a drží si to určitou tajemnou linku, do které mi jen nezapadá ten divoký sex, docela to narušuje určitou mystickou atmosféru, kterou to tvoří. A pak přijde poslední čtvrthodina, která to celé otočí naruby, a šlape jak namydlený blesk a nabízí jeden mystický záběr za druhým (myslím, že syn by ocenil ten záběr pod vodou, přijde mi dokonce mystičtěji pojatý, než ten u Záhady Silver Lake), až člověk zůstane v úžasu. Jsem zvědavý, jak se to vyvine dál, jen se bojím, aby tvůrci zas jen nepřišli s vějičkou á la Lost a celé to neposlali do kopru, protože nebudou vědět, jak co uzavřít.(3.3.2019)