Perinbaba a dva světy

• Česko Perinbaba 2 (neoficiální název) (více)

Hlavní postavou filmu je Lukáš, syn Alžběty a Jakuba z kultovní pohádky Perinbaba. Rozhodne se vydat do světa na zkušenou. Touží najít pravou lásku a své vlastní štěstí. Od počátku jeho putování mu tu a tam pomůže najít správnou cestu hodná Perinbaba, zatímco smrtka Zubatá se mu snaží škodit a klade mu do cesty nebezpečné nástrahy. Brzy najde chytrého psa Ucha a společně se vydají nalézt bájnou zemi hojnosti, která podle pověstí leží za sedmero horami a sedmero moři až na samém konci světa. Na zámku se během své cesty dostanou do vězení, ve městě zničí i zachrání velkou svatbu, v zemi divoženek se Lukáš zamiluje, pomohou zachránit pohyblivé město a v království, ze kterého zmizely všechny ženy, se musí utkat s havraními bojovníky. (Bontonfilm)

scott75

....ani neviem ako by som to opísal. To bolo niečo hrozné, chaotické, polepené, dostrihané, príšerný príbeh.....celé zle. Hlavne že tam bola Verešová. Neviem ako tomuto má rozumieť detský divák. Na konci "moje nervy" v neviem koľkých jazykoch....akože čo toto malo znamenať....jedna hviezda za Nachos a syrovú omáčku. ()

lokso2

Je trochu trápne ako všetci hodnotiaci očakávali plynule pokračovanie príbehu Jakuba a Alžbetky. Na film sa treba pozerať ako na nový príbeh kde hlavným hrdinom je ich syn. Jakubisko ho vizuálne a celkovo spravil nádherne so štýlom jemu vlastným. Prestaňte ho zrovnávať s prvou časťou a budete veľmi spokojní. ()

paduch

Každé sústo bolo zaujímavé a bolo vidieť, že šéfkuchár na ňom nešetrí. Napriek tomu to ako celok nefungovalo a premýšľate, či vám vlastne doniesli to, čo ste si objednali... ()

Ron_F

Za mě úžasná vizuální podívaná! Jurajovou silnou stránkou nikdy nebyly úžasně propracované příběhy a dynamický děj, ale nechápu, proč tu někteří píší, že to byl guláš, maglajz a podobně. Takto se vyjádřil jeden pseudokritik a zdá se, že ostatní umějí solidně papouškovat. Dějová linka příběhu mi přišla naopak velmi jednoduchá, žádný maglajz. Lukáš Frlajs zahrál svoji postavu dobře, podle mě se na ni hodil. Jakubisko byl vždy vizionář, to byla jeho silná stránka. A i zde je jeho rukopis zcela rozpoznatelný. Pro mě nejhezčí česká/slovenská pohádka, pokud jde o vizuální stránku. Ti, co zde píší o ubohých tricích, ať mi řeknou, ve které české/slovenské pohádce viděli zásadně lepší. A pokud porovnávají s Hollywoodem, kde je na film 50x větší rozpočet, tak by si měli skáknout na psychiatrii. Dokonce mě příjemně překvapila hudba pana Soukupa a závěrečná píseň pana Žbirky, kterého jinak nemusím. Dějově průměr, vizuálně super! Jakubisko nemá konkurenta a jeho tvorba mi bude chybět! RIP ()

Hanka_M

Příběhově úplně zmatený film, kde nedává nic logiku a nevíte, co se v něm vlastně odehrává. Ale výtvarně je to moc krásná záležitost - je to taková vzpomínka na geniálního Jakubiska a je bohužel vidět, že film dokončil někdo jiný, jinak, spoustu věcí v něm chybí, ale jako parte je to celkem hezké. Beru to jako když někdo představí nedokončené dílo velkého skladatele. ()

Tania84

Tešila som sa na tento film. Ostala som sklamaná. Frlajs sa mi tam nehodil ani trochu. Skákanie z obrazu do obrazu. Kameraman asi na niečom fičal. Škoda času aj peňazí. ()

Branislav.Po

Za mna super. Nerozumiem tym negativnym recenziam. Super obraz, kamera, hudba, paslo dievca pavy na x sposobov, zubata mala svoje caro. Za mna spokojnost ()

emde odpad!

No do p.. Čosi sa tu pokazilo. A riadne. Prečo maestro nevymyslel nejaký nový zaujímavý príbeh? Prečo takéto 100x ohrate klišé.. išiel chlapec do sveta..? Odpad.. ()

luko87

Treba si to pozrieť a nehodnotiť bez toho. Ja som ochovany na pôvodnej perinbabe a dcérka ju tiež zbožňuje. Vyrazili sme teda na Dva svety. Priznám sa že som od toho nemal veľké očakávania, ale bol som milo prekvapený. Sú tam nejaké veci, ktoré by som nemusel (tí havraní bojovníci a telefón:) ale to je Jakubisko). Myslím si že keby každá nová rozprávka bola natočená na takejto úrovni tak by sme mohli byť spokojný. ()

carebear

Absolútne utrpenie toto vôbec dopozerať,ani sa veriť nechce že toto natočil Jakubisko. Keď sa rehlíš z tej trápnosti, tak je asi niečo zle. Vlastne celé zle,na čele s Frlajsom. ()

shakira

Příběh krásný ale zbytečně zdlouhavé..krásné efekty a přírodní scenérie...škoda že to bylo dost zamotané až to působilo bizarně ()