poster

Winchester: Sídlo démonů

 • USA

  Winchester

 • USA

  Winchester: The House That Ghosts Built

  (pracovní název)
 • USA

  The 13th Hour

  (pracovní název)
 • Austrálie

  Winchester

 • Slovensko

  Winchester: Sídlo démonov

 • Nový Zéland

  Winchester

 • Kanada

  Winchester

 • Velká Británie

  Winchester

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie, 2018, 99 min

Kamera:

Ben Nott

Hudba:

Peter Spierig

Střih:

Matt Villa

Scénografie:

Matthew Putland

Kostýmy:

Wendy Cork
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  **

  Snímek „Winchester: Sídlo démonů“ v sobě má momenty, které jsou klasickými lekačkami a mohou fungovat. Ale může mi někdo vysvětlit, jak se bratrům Spierigovým podařilo natočit film o tak bizarním sídle, které skutečně stojí, ale přitom do toho nepřenést žádnou atmosféru? I plakát filmu v obě tu atmosféru má, ale pak už prostě jen nestačí Helen Mirren v černém. Tohle prostě nevyšlo a vzniklo jen hororové béčko, které ničím netáhne.(22.6.2018)

 • filmfanouch
  ***

  Bratrské duo Spierigové dle mého v sobě nějaký talent mají. Pochopitelně si to začínají všímat i horroví producenti a proto se Spierigové nejenom dočkali režijních stolic již u osmého dílu SAW ale nyní obdrželi tyto režijní stolice i u horroru inspirovaného skutečnými událostmi. Pozor jenom inspirovaný. Vše co je na filmu pravdy je to, že bohatý vdova po výrobci pušek Sarah Winchesterová v podání Helen Mirrenové,se zbláznila a začala stavět megadům, který neustále nechala přestavovat, 24 hodin denně, 7 dní v týdnů. Ten dům dodnes stojí a majitelé, kteří v něm pořádají akce neustále tvrdí, že v něm straší. A to je tak vše co je na tomto filmu skutečné. Tudíž ne, žádné strašení duchů prokázáno není. Celý film je v podstatě o tom, že se hlavouni společnosti rozhodnou, že se Winchesterové zbaví a proto na ní nasadí psychiatra Erica Pricea v podání Jasona Clarkea aby na ní udělal lékařský posudek tom zda či nemá zdravý rozum. Clarkův Price tudíž celý film chodí po domě kde ho straší démoni a on při tom uvažuje zda nejde o halucinace z opia které bere při čemž vzpomíná na démony z minulosti které mají nějaké to ´´šokující´´ vyvrcholení Ten film má potenciál. V podstatě ho ale nevyužívá vůbec. Helen Mirren je ve filmu překvapivě málo, Clarke je fajn ale ani jeden z herců neodmaže to, že film nemá vůbec žádnou horrovou atmosféru, nemá žádné zajímavé vizuální nápady a především nemá žádnou atmosféru, že jde opravdu někomu o život. Kromě fajn obsazení to má minimálně jeden zajímavý úskok v zápletce který dokonce i dává smysl. A vlastně to překvapivě rychle uteče. To ale neodmaže jakoukoliv ztrátu potenciálu který ten film jednoduše měl.(6.3.2018)

 • Cappuccino
  ***

  Na duchársky horor nečakane zaujímavý príbeh, ale bohužiaľ aj do očí bijúca absencia akéhokoľvek poriadne strachu. Trúfam si povedať, že i priemerného hororového nadšenca nemá šancu Winchester nejak výraznejšie vydesiť. A možno dokonca ani hororového analfabeta. Filmári ako keby v určitom bode snímky prestali stupňovať napätie a atmosféru a týmto nemastným-neslaným tempom pokračovali až do záveru. Čo ma mrzí, pretože nešlo o žiaden otrasný prepadák, "len" o príšerne nevyužitý koncept (vzhľadom na skutočné udalosti + herecké duo Mirren a Clarke).(29.4.2018)

 • Makky
  ***

  Winchester je tak trocha prúser berúc do úvahy potenciál. Filmu i látky samotnej. Afmostéra je zachytená v prvej polovici veľmi dobre, samotný creepy domček, herci a neodhalené nebezpečenstvo držali opraty pevne v rukách. Postupom času sa však celá skladačka rozsypala, režisérske duo by sa evidentne malo strániť tohto žánru. Sympaťák Clarke a 3 výborné lakačky sú ozdobou tohto priemerného hororu, ktorý mal jednoznačne na viac.(4.3.2018)

 • T2
  **

  Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $25,091,816Tržby Celosvetovo $44,291,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Tak nádejná režisérska dvojica pekne zaspala a točí už len prach biednu rutinu. A to ešte tam mali dosť schopných hercov, ktorý tam nemajú absolútne čo hrať a ešte to je aj inšpirované podľa skutočných udalostí, no tak potom je v amerike viac duchov než obyvateľov. /35%/(6.5.2018)

 • - Natáčelo se od 13. března do května 2017 v Austrálii a Kalifornii. (Varan)

 • - Propagačný plagát k filmu, kde Helen Mirren sedí vo voze v smútočnom oblečení, odzrkadľuje známu fotografiu slávnej Sarah Winchesterovej na panstve, ktorá sa dá vidieť v jej sídle v San Jose v Kalifornii. (Msscastillo)

 • - Winchester Mystery House je skutečný dům, který je dnes turistickou atrakcí. Film je tak natočen podle skutečných událostí. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace