Winchester: Sídlo démonů

Scénografie:

Matthew Putland

Kostýmy:

Wendy Cork

Horůrek "Winchester: Sídlo démonů" je za mne celkem ucházející.. Přiznám se, že jsem se téměř nebála, ale oceňuji především námět příběhu.. Nápad se začarovaným domem, který se průběžně renovuje a dostavuje, až představuje takové malé městečko propracované do posledních detailů mne přímo nadchl.. Celkově atmosféra a precizní zpracování domu (i když jsme blíže poznali jen pár lokací) hodně bavila.. Helen Mirren je poněkud kostnatá, ale to mi na její roli perfektně sedělo.. Z mne byla výborná.. Kvituji také výběr hlavního hrdiny v podání Jasona Clarka, kterého si na plátně moc neužiju.. Nehledejte v tom příliš velké bububu, spíš jde o fajn podívanou pro diváky, který rádi nasají mysteriózní atmošku, ale u krvavého hororu plného lekaček by se po*****.. Kategorie hororu pro děti, bych tak trochu řekla ;-)(25.6.2018)

Nijak překvapivý klon duchařin posledních let, ale také o nic horší. Slušný vizuál a obstojná hudba hrají prim. Kamera toulající se po rozestavěném domě je asi ze všeho nejlepší. Zajímavý je nápad s uzavíráním duší do replik pokojů, v nichž zemřely kulkou z věhlasné winchestrovky. Helen Mirrenová je vynikající herečka, zde však příliš nehraje, sama spíše připomíná jednoho z duchů - až by jeden čekal, že tomu tak nakonec bude (což by ale společnost nejspíš věděla). J. Clarke hraje protivného, zamračeného a vlezle zvědavého doktora, jenž si moc sympatií nezíská, alespoň mně byl jeho osud ukradený. Stejně jako u současných duchařin chybí tísnivá a strašidelná atmosféra, kterou oblíbené trapné lekačky doplněné údery do puklic nevytvoří. Kdyby se tvůrci podívali, jak se dělal gotický horor v 60. letech, možná by se něčemu přiučili. Oceňuji šetření viditelnými pixely, což bohužel nestačí. A uvést snímek provařenou frází ,podle skutečné události´ je ubohé a zbytečné. Pro mne o něco lepší než Insidous a v Zajetí démonů, ale nijak výrazně. Zcela zklamaný nejsem, za to jsem rád, že kino jsem tentokrát vynechal.(18.5.2018)

• Xmilden

Ne, takhle opravdu ne. Takhle se strašilo dávno před Wanem, ten přišel a učinil tomu ráznou přítrž a od té doby se jelo podle jeho pravidel. Tedy pokud chtěl být horor aspoň trošku strašidlený. Smůla Winchesteru spočívá v tom, že se vrací k těm starým ne moc strašidelným metodám. Není to úplná zívačka, ale po solidní první polovině se film bohužel nasměroval úplně špatně a nepodává zrovna přesvědčivou výpověď o tom že sídlo Winchesterů je nejstrašidelnějším domem v Severní Americe. 35%(23.4.2018)

Postava doktora dobre zahraná aj zaujimava, obdobie v ktorom sa film odohrava mi tiež veľmi sadol, ale na takyto horor by som prijal viacej lakačiek a celý dom mohli predstaviť trocha viac, kedže kvôli tomu sme to všetci pozerali. Menej "fantasy" scén by filmu takisto len prospelo a konec bol bohuzial najmenej zaujimava časť filmu.(10.3.2018)

• EvilPhoEniX

Průser od střechy po sklep, za který by se styděl i sám Winchester. Trailer mě před pár měsíci nažhavil na gotickou děsivou podívanou s neobvyklým prostředím i slušnými herci a bratři Spierigovi dávali naději, jelikož jejich Jigsaw se mi líbil, ale tohle bylo opravdu hodně špatný. Herecky sice solidní. Helen Mirren i Jason Clarke jsou pro žánr horor nadprůměrní herci a vizuálně to taktéž není vyloženě marné, ovšem tak působivý barák natočit tak nezajímavě a hlavně bez atmosféry to je opravdu hanba. Film postrádá absolutní atmosféru, ani jedna lekačka není funkční ( Pokud máte něco nakoukáno ovšem) dokonce i teenagerky za mnou zívaly a to je už, co říct. Kdyby se podobné látky ujmul Wan máme zde další potenciální Insidious, takhle zde máme zbytečnost roku, která je spíš nudná než děsivá a po dlouhé době lituji za kino i ty prachy. 40%(15.2.2018)

• - V domě, jež nyní zabírá 1,8 hektarů, se nachází 161 pokojů, mimo jiné 40 ložnic, 2 taneční sály, 47 krbů, více jak 10 000 tabulek skla a 3 výtahy. (Stoka)

• - Propagačný plagát k filmu, kde Helen Mirren sedí vo voze v smútočnom oblečení, odzrkadľuje známu fotografiu slávnej Sarah Winchesterovej na panstve, ktorá sa dá vidieť v jej sídle v San Jose v Kalifornii. (Msscastillo)

• - Winchester Mystery House je skutečný dům, který je dnes turistickou atrakcí. Film je tak natočen podle skutečných událostí. (Stoka)