poster

Winchester: Sídlo démonů

 • USA

  Winchester

 • USA

  Winchester: The House That Ghosts Built

  (pracovní název)
 • USA

  The 13th Hour

  (pracovní název)
 • Austrálie

  Winchester

 • Slovensko

  Winchester: Sídlo démonov

 • Nový Zéland

  Winchester

 • Belgie

  Winchester

 • Kanada

  Winchester

 • Velká Británie

  Winchester

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie, 2018, 99 min

Kamera:

Ben Nott

Hudba:

Peter Spierig

Střih:

Matt Villa

Scénografie:

Matthew Putland

Kostýmy:

Wendy Cork
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Streeper
  ****

  Na film jsem šla do kina s jistou rezervovaností, jelikož jsem od toho nečekala nic velkého a úžasného, ale nakonec jsem byla velmi příjemně překvapená. Hudba byla skvělá a I když některé scény se dali předvídat, že bude lekačka nebo že se něco stane, tak alespoň 3x se mi za film stalo, že jsem to nečekala a vykřikla jsem na celý sál. Opravdu jsem se bála a to od hororu očekávám nejvíce. Helen Mirren byla dobra, ale ne skvělá, ke konci se mi zdálo, že už moc přehrává, ale I tak si myslím, že si svojí roli užívala.(2.3.2018)

 • kingik
  *

  Rána z milosti puškou Winchester by byla prospěšnější a ukončila by zmar, který na diváka vrhlo tohle obsedantně debilní dílo. Helen Mirren není Lin Shaye, aby filmu dodala příslušný herecký i strašidelný rozměr. Bratři Špiritusové pak zřejmě při své návštěvě sídla rodu Winchesterů našli bedny plné špiritusu, načež jim týden natáčení ubíhal blaženě a do střižny se tak dostal jimi natočený materiál nedávající nejen kloudný smysl, ale strašili tak uboze překonaně, že i zvukový efekt z Krkonošských pohádek, po němž se zjeví rozezlený Peterka, má děsivější účinek. Většinu filmu se nic neděje. Ach ano, doktor přijíždí do podivného sídla posoudit duševní stav paní domu. Ta sice nejásá z návratu menzesu po sedmdesátce, nýbrž skutečně vidí duchy, co mají nevyřízené účty s jejím rodinným podnikáním. Och, to je opravdu nenadálé zjištění. Efektů je hrstka, shluknou se do závěrečné čtvrtky, masky duchů nikoho neoslní. Záchranou je skvělá dobová výprava a dům vypadá pozoruhodně vymakaně. Oproti tomu je naprostým zklamáním Helen Mirren, která až na vnějškovou podobu se skutečnou paní Winchesterovou, odvádí nejhorší herectví za svoji kariéru, jejíž plamenné dialogy i předstírání hrůzy působily nechtěně úsměvně. Lepší byl Jason Clarke a zajímavý tah byla Sarah Snook v roli neteře. A ještě námět byl obstojný. Jinak nemám co chválit. Strašení má beztvarý ráz, jen dementní jedinec by se mohl leknout/bát při samovolném otáčení zrcadla a hřebů. Neobstojí ani fakt, že film vychází ze skutečných událostí. Příběh není vůbec ničím záživný ani pozoruhodný. Režie skomírá na nenápaditosti a tisíckrát překonaném stupidním konceptu. Výsledkem je příšernost, která v kinech neměla šanci. 2/10(27.4.2018)

 • Shakers
  ***

  Predestination bratov Spieringových bol fakt šupa film, ktorý ma posadil na zadok. Tento žáner síce neobľubujem, ale napriek tomu som sa na to kukol a aj keď väčšina to celkom kritizuje, mne sa to naopak celkom páčilo. Príbeh nebol úplne zlý, lakačky ma tiež dokázali miestami nachytať na hruškách, dobová atmosféra je celkom fajn, napätie taktiež nechýba a herecké obsadenie tiež, aj keď nemám moc rád Jasona Clarka tu mi sadol. Ja som sa celkom bavil narozdiel od iných hororov v podobnom žánri. 70% - 3*(30.8.2018)

 • juta
  **

  Tak takovýto zbytečný a nezáživný horor jsem už dlouho neviděl. Ač působila všudypřítomná reklama na tenhle horor, který měl být to nejlepší co letos uvidíme, tak pravda byla úplně někde jinde. Na tomhle filmu není nic, co by šlo obdivovat. Sice kamera a prostředí docela funguje, tak děj a lekačky absolutně nefungují. Snaha tu o vystrašení byla, ale bylo to spíš k smíchu. Tohle se hodně nepovedlo.(2.8.2018)

 • Marceloo
  ***

  Skúsený lekár prichádza do majestátneho sídla Winchester, aby ohodnotil stav jeho postaršej majitelky. O tej sa hovorí, že už dlhé roky nie je v poriadku, čoho dôvodom je aj to, že od robotníkov vyžaduje, aby pracovali 24 hodín 7 dní v týždni. Po príchode doktor zisťuje, že nie všetko je také, ako vyzerá, a strašidelné historky o tomto mieste sú ozajstné. - Moja predikcia z komentáru k Jigsaw mi vyšla a bratom Spierigovcom PG-13 produkcia sedí naozaj lepšie. To ale neznamená, že Winchester je podareným hororom. Hororové scény tu sú až žalostne slabé a najviac pokazené je jednoznačne finále, v ktorom pomocou CGI lietajú všetci a všetko. O scenári radšej ani nebudem písať, pretože za nič nestojí a je až neuveritelne predvídatelný. Takže je velká škoda, že tie najdôležitejšie aspekty sa nepodarili, pretože na tých nádherných kulisách a správne obsadených úlohách sa dalo vystavať ovela funkčnejšie dielo. Nejako výrazne sa to odporučiť nedá, ale keď si cez víkend chcete pustiť niečo na oddych a viete, že v polovici zaspíte, môžete využiť toto. + herečka z Jessabelle + herec z Insidious, Insidious 2 a Insidious 3 + herec z Mohawk(17.4.2018)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 31. ledna 2018 na Filipínách. (Varan)

 • - V domě, jež nyní zabírá 1,8 hektarů, se nachází 161 pokojů, mimo jiné 40 ložnic, 2 taneční sály, 47 krbů, více jak 10 000 tabulek skla a 3 výtahy. (Stoka)

 • - Propagačný plagát k filmu, kde Helen Mirren sedí vo voze v smútočnom oblečení, odzrkadľuje známu fotografiu slávnej Sarah Winchesterovej na panstve, ktorá sa dá vidieť v jej sídle v San Jose v Kalifornii. (Msscastillo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace