Reklama

Reklama

Winchester: Sídlo démonů

  • USA Winchester (více)
Trailer 3

Věříte na duchy? Okna, za nimiž je zeď, dveře otevírající se do prázdna, schodiště, co nikam nevedou, tajné chodby, propadliště, sloupy postavené vzhůru nohama, labyrint místností. Obrovské sídlo Winchesterů tíží hrůzyplná atmosféra i historie. Jeho stavba probíhala nepřetržitě 38 let, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Jakákoliv přestávka měla mít strašné následky. Chodbami domu se na přelomu století plíží tajemná postava celá v černém, nikdo nesmí vidět, co se skrývá pod černým závojem. Není to ovšem démon, je to lady Sarah Winchester. Vdova a dědic zbrojního impéria Winchesterů, jejichž opakovací pušky pomohly dobýt Ameriku a zabily tisíce lidí. Lidí, jejichž prokletí a duchové teď rodinu pronásledují na každém kroku. Duchové, které na našem světě drží jen jejich neukojitelná touha po pomstě. Jedinou šancí, jak je upokojit, je stavět pro ně sídlo. A tak vystrašená, posedlá a prokletá lady Winchester staví dům zasvěcený duchům. Staví zámek, vězení a bludiště v jednom, zatímco ti nejstrašnější z všudypřítomných démonů se stále snaží vyřídit si s Winchestery svoje hrozivé účty. (Bontonfilm)

(více)

Videa (11)

Trailer 3

Recenze (245)

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Chytré horory mám ráda a Winchester za jeden z takových považuji. Snad to bylo obsazením Helen Mirren, snad skvělou atmosféru rozlehlého panství nebo za to mohli bubáci, nevím. Není to tak hororové (čtěte promakané) jako některé snímky Jamese Wana, ale je to poměrně civilní a hlavně to má hlavu a patu. Za mě dobrý. ()

stration 

všechny recenze uživatele

Doslova pro...aný potenciál. Začátek totiž vypadá fakt slibně, daří se vykreslit dobu, postavy, kulisy sídla Winchesterů vypadají dokonale a celá legenda láká k prozkoumání. Potom se ale tvůrci zaseknou a do...ají všechno, co v první třičtvrtě hodince budovali. Následují laciné lekačky, několik logických laspů, přiblblé chování postav a nijaké rozuzlení a konec. Všehcno zachraňují solidní herci, kteří ale ke konci evidentně neví, jak mají s charaktery svých postav naložit a jak se vyvíjet. Je to zatr sakr veliká škoda, protože náběh a námět to mělo výborný. ()

Reklama

corpsy 

všechny recenze uživatele

Ak je toto natočené naozaj na faktoch a skutočných udalostiach, tak si len prajem, aby sa aj ostatným spoločnostiam a inštitúciám a ich zlosynom vo vedení, ktorí zhatili nejeden ľudský život či už po stránke fyzickej, psychickej, alebo materiálnej zjavili ich obete podobne krutým spôsobom a nechali ich kajať sa. Nechcem byť pomstychtivý, chcem byť iba spravodlivý. Snímok ako taký, sám o sebe nieje nijakým plnohodnotným zástupcom žánru a obsahuje toľko jupm-scareov, že to už občas príde trápne. Takže niečo, čo robí horor hororom, tu v podstate nefunguje. A to je chyba väčšia, ako veľká. Ale aspoň to, že sa tu nepreháňajú tínejdžri s IQ pod úrovňou mloka, s výbavou najnovších mobilných technológií, tomu dáva punc priemernej kvality. ()

Psychor 

všechny recenze uživatele

"To nejlepší hned na začátek, abychom alespoň na chvíli upoutali divákovu pozornost," zahlaholil Michael a šibalsky zamrkal na bratra Petera. Úvodní opiová seance se tvůrcům skutečně vydařila a onu atmosféru vyklidněnosti dokázali přenést i na mě, zdejšího hororového experta. Poté jsem však mírně zneklidněl, jelikož obdobná atmosféra panovala i na samotném Winchesteru. Vpravdě úsměvné pokusy bratrské dvojice o vystrašení diváků si bohužel v ničem nezadají s Mélièsovou hororovou naivitou konce 19. století. Snímek balancuje na hraně odpadu, ale skrze herecký entuziasmus Jasona Clarka a bizarní strukturu domu nakonec Winchester sestřelil jednu slabší hvězdu. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Predestination bratov Spieringových bol fakt šupa film, ktorý ma posadil na zadok. Tento žáner síce neobľubujem, ale napriek tomu som sa na to kukol a aj keď väčšina to celkom kritizuje, mne sa to naopak celkom páčilo. Príbeh nebol úplne zlý, lakačky ma tiež dokázali miestami nachytať na hruškách, dobová atmosféra je celkom fajn, napätie taktiež nechýba a herecké obsadenie tiež, aj keď nemám moc rád Jasona Clarka tu mi sadol. Ja som sa celkom bavil narozdiel od iných hororov v podobnom žánri. 70% - 3* ()

Galerie (42)

Zajímavosti (5)

  • V domě, jež nyní zabírá 1,8 hektarů, se nachází 161 pokojů, mimo jiné 40 ložnic, 2 taneční sály, 47 krbů, více jak 10 000 tabulek skla a 3 výtahy. (ČSFD)
  • Propagačný plagát k filmu, kde Helen Mirren sedí vo voze v smútočnom oblečení, odzrkadľuje známu fotografiu slávnej Sarah Winchesterovej na panstve, ktorá sa dá vidieť v jej sídle v San Jose v Kalifornii. (Msscastillo)
  • Winchester Mystery House je skutečný dům, který je dnes turistickou atrakcí. Film je tak natočen podle skutečných událostí. (ČSFD)

Související novinky

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

23.02.2019

Zlaté maliny (v angličtině zkráceně Razzies) jsou ocenění za nejhorší filmy roku, které jsou každoročně „slavnostně“ udíleny den před Oscarovým ceremoniálem. Letošek pak nebyl výjimkou a byť nás ty… (více)

Reklama

Reklama