Reklama

Reklama

Winchester: Sídlo démonů

  • USA Winchester (více)
Trailer 1

Věříte na duchy? Okna, za nimiž je zeď, dveře otevírající se do prázdna, schodiště, co nikam nevedou, tajné chodby, propadliště, sloupy postavené vzhůru nohama, labyrint místností. Obrovské sídlo Winchesterů tíží hrůzyplná atmosféra i historie. Jeho stavba probíhala nepřetržitě 38 let, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Jakákoliv přestávka měla mít strašné následky. Chodbami domu se na přelomu století plíží tajemná postava celá v černém, nikdo nesmí vidět, co se skrývá pod černým závojem. Není to ovšem démon, je to lady Sarah Winchester. Vdova a dědic zbrojního impéria Winchesterů, jejichž opakovací pušky pomohly dobýt Ameriku a zabily tisíce lidí. Lidí, jejichž prokletí a duchové teď rodinu pronásledují na každém kroku. Duchové, které na našem světě drží jen jejich neukojitelná touha po pomstě. Jedinou šancí, jak je upokojit, je stavět pro ně sídlo. A tak vystrašená, posedlá a prokletá lady Winchester staví dům zasvěcený duchům. Staví zámek, vězení a bludiště v jednom, zatímco ti nejstrašnější z všudypřítomných démonů se stále snaží vyřídit si s Winchestery svoje hrozivé účty. (Bontonfilm)

(více)

Videa (11)

Trailer 1

Recenze (246)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $25,091,816Tržby Celosvetovo $44,019,588Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,759,277Tržby za predaj DVD v USA $2,359,861║ Tak nádejná režisérska dvojica pekne zaspala a točí už len prach biednu rutinu. A to ešte tam mali dosť schopných hercov, ktorý tam nemajú absolútne čo hrať a ešte to je aj inšpirované podľa skutočných udalostí, no tak potom je v amerike viac duchov než obyvateľov. /35%/ ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Průser od střechy po sklep, za který by se styděl i sám Winchester. Trailer mě před pár měsíci nažhavil na gotickou děsivou podívanou s neobvyklým prostředím i slušnými herci a bratři Spierigovi dávali naději, jelikož jejich Jigsaw se mi líbil, ale tohle bylo opravdu hodně špatný. Herecky sice solidní. Helen Mirren i Jason Clarke jsou pro žánr horor nadprůměrní herci a vizuálně to taktéž není vyloženě marné, ovšem tak působivý barák natočit tak nezajímavě a hlavně bez atmosféry to je opravdu hanba. Film postrádá absolutní atmosféru, ani jedna lekačka není funkční ( Pokud máte něco nakoukáno ovšem) dokonce i teenagerky za mnou zívaly a to je už, co říct. Kdyby se podobné látky ujmul Wan máme zde další potenciální Insidious, takhle zde máme zbytečnost roku, která je spíš nudná než děsivá a po dlouhé době lituji za kino i ty prachy. 40% ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Čo ja viem... také nijaké. Všelijako sa to motá z jedného kúta do druhého a naspäť a nevie, čo presne to chce. Nie je to pre deti, ale nie je to ani megadrsné. Exteriéry a interiéry sú kvalitné, herci nič moc (zapájam sa do iniciatívy „obmedzme osobnú slobodu Jasona Clarkea a zakážme mu účinkovať vo filmoch“), bafačky sú strašne očakávateľné, ale fungujú, no a takto by som mohol pokračovať, ale nechce sa mi. Najviac ma mrzí, že sa pod toto čudo podpísali bratia Spierigovci, ktorých pokladám za pomerne kvalitných tvorcov (Nemrtví, Svitanie, Predestination, Jigsaw). Čo tomu chýbalo? Nuž... skoro všetko. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Úplně jiný druh duchařského hororu, než na který jsem za poslední léta zvyklej. Tenhle je víc, jak to popsat, asi fantasticky ulítlej. Málo klade důraz na to, zdali je to vůbec reálný. Čímž teda netvrdím, že jakýkoliv jiný duchařský horor je reálný. No a vysloveně si vyhrává se scénářem, příběhem a barákem starých Winchesterů tak, že nevíte, co se další scénu bude dít. Kdyby to nebylo technicky tak dobře zvládlý, skoro bych až řekl, že se jedná o céčkovou záležitost. V tomto případě mi to ale úplně nevadilo. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Nejlepší na filmu je jeho nápad, který bohužel Spierigovi pojednali bez čehokoli nadstandardního. Kolekce lekaček bez řádného build-upu napětí, tempo ke konci trochu ubíjející a finále spíš uhozené než děsivé... Helen Mirren se snaží udržet důstojnost, takže je tuhá jak prkno, Jason Clarke si jako jediný svého "racionálního laudánistu" dává s grácií. Celkově neurazí, ale těch 99 minut nenabídne nic, co by člověka budilo ze sna. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (5)

  • V domě, jež nyní zabírá 1,8 hektarů, se nachází 161 pokojů, mimo jiné 40 ložnic, 2 taneční sály, 47 krbů, více jak 10 000 tabulek skla a 3 výtahy. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra proběhla 31. ledna 2018 na Filipínách. (Varan)
  • Winchester Mystery House je skutečný dům, který je dnes turistickou atrakcí. Film je tak natočen podle skutečných událostí. (ČSFD)

Související novinky

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

23.02.2019

Zlaté maliny (v angličtině zkráceně Razzies) jsou ocenění za nejhorší filmy roku, které jsou každoročně „slavnostně“ udíleny den před Oscarovým ceremoniálem. Letošek pak nebyl výjimkou a byť nás ty… (více)

Reklama

Reklama