Winchester: Sídlo démonů

• USA Winchester (více)
Trailer 3

Věříte na duchy? Okna, za nimiž je zeď, dveře otevírající se do prázdna, schodiště, co nikam nevedou, tajné chodby, propadliště, sloupy postavené vzhůru nohama, labyrint místností. Obrovské sídlo Winchesterů tíží hrůzyplná atmosféra i historie. Jeho stavba probíhala nepřetržitě 38 let, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Jakákoliv přestávka měla mít strašné následky. Chodbami domu se na přelomu století plíží tajemná postava celá v černém, nikdo nesmí vidět, co se skrývá pod černým závojem. Není to ovšem démon, je to lady Sarah Winchester. Vdova a dědic zbrojního impéria Winchesterů, jejichž opakovací pušky pomohly dobýt Ameriku a zabily tisíce lidí. Lidí, jejichž prokletí a duchové teď rodinu pronásledují na každém kroku. Duchové, které na našem světě drží jen jejich neukojitelná touha po pomstě. Jedinou šancí, jak je upokojit, je stavět pro ně sídlo. A tak vystrašená, posedlá a prokletá lady Winchester staví dům zasvěcený duchům. Staví zámek, vězení a bludiště v jednom, zatímco ti nejstrašnější z všudypřítomných démonů se stále snaží vyřídit si s Winchestery svoje hrozivé účty. (Bontonfilm)

Trailer 3

Sidonka

Nevadilo mi, že horor není více hrůzostrašný. V tomto žánru jsem spíše pro atmosféru starých časů, vychutnání si krásných pokojů, potemnělých chodeb, tajemných zimních zahrad, kde jde především o kouzelnou gotiku a vztahy mezi lidmi šmrncnutou nějakou tou záhadou. Winchester má dvě pěkně zařízené místnosti ( doktorův byt a pracovnu vdovy) a to je asi tak vše co se mi líbilo. Příběh působí skoro nevážně, vše je dost obehrané a na postavách mi absolutně nezáleželo. Přidávám se k zástupu diváků, pro které byl film plný nevyužitého potenciálu. - Ani pro diváky, kterým jde především o děs a hrůzostrašnost, to není. Já osobně se nejvíc bála toho, že po projekci filmu nestihnu poslední noční autobus a půjdu z kina sama pěšky domů. :) ()

Praxis

Další z variací na strašidelné bububaráky, kterých je po USA určitě spousty. Tentokrát s jakousi mytologií. Celkem to šlo, lekačky byly přesně takové, jaké jste si představovali, že budou. A místy docela i nečekané. Ona snaha o jakousi pseudomytologii mě ale nechávala chladným. Užíval jsem si proto strašidlákování a zbytek hodil za hlavu. Mirren skvělá, ale i Clarke docela fajn. 60% ()

corpsy

Ak je toto natočené naozaj na faktoch a skutočných udalostiach, tak si len prajem, aby sa aj ostatným spoločnostiam a inštitúciám a ich zlosynom vo vedení, ktorí zhatili nejeden ľudský život či už po stránke fyzickej, psychickej, alebo materiálnej zjavili ich obete podobne krutým spôsobom a nechali ich kajať sa. Nechcem byť pomstychtivý, chcem byť iba spravodlivý. Snímok ako taký, sám o sebe nieje nijakým plnohodnotným zástupcom žánru a obsahuje toľko jupm-scareov, že to už občas príde trápne. Takže niečo, čo robí horor hororom, tu v podstate nefunguje. A to je chyba väčšia, ako veľká. Ale aspoň to, že sa tu nepreháňajú tínejdžri s IQ pod úrovňou mloka, s výbavou najnovších mobilných technológií, tomu dáva punc priemernej kvality. ()

Lacike

Skvelý vizuál a celkovo technická stránka, ale všetko ostatné bol pre mňa jeden veľký trapas. Akékoľvek snahy ma vystrašiť mi pripadali k smiechu. Ľakačky už tradične otravné. Fakt na mňa nefunguje, keď niečo hlasno buchne. Postavy ma nebavili a boli mi ukradnuté. Zdá sa, že Predestination bola vo filmografii týchto dvoch packalov šťastná výnimka. 3/10. ()

darkrobyk

Nijak překvapivý klon duchařin posledních let, ale také o nic horší. Slušný vizuál a obstojná hudba hrají prim. Kamera toulající se po rozestavěném domě je asi ze všeho nejlepší. Zajímavý je nápad s uzavíráním duší do replik pokojů, v nichž zemřely kulkou z věhlasné winchestrovky. Helen Mirrenová je vynikající herečka, zde však příliš nehraje, sama spíše připomíná jednoho z duchů - až by jeden čekal, že tomu tak nakonec bude (což by ale společnost nejspíš věděla). J. Clarke hraje protivného, zamračeného a vlezle zvědavého doktora, jenž si moc sympatií nezíská, alespoň mně byl jeho osud ukradený. Stejně jako u současných duchařin chybí tísnivá a strašidelná atmosféra, kterou oblíbené trapné lekačky doplněné údery do puklic nevytvoří. Kdyby se tvůrci podívali, jak se dělal gotický horor v 60. letech, možná by se něčemu přiučili. Oceňuji šetření viditelnými pixely, což bohužel nestačí. A uvést snímek provařenou frází ,podle skutečné události´ je ubohé a zbytečné. Pro mne o něco lepší než Insidous a v Zajetí démonů, ale nijak výrazně. Zcela zklamaný nejsem, za to jsem rád, že kino jsem tentokrát vynechal. ()

• Natáčelo se od 13. března do května 2017 v Austrálii a Kalifornii. (Varan)
  • Podľa návrhárky kostýmov Wendy Cork sú veľké nafúknuté rukávy Marion Marriott (Sarah Snook) v skutočnosti oveľa štíhlejšie a menšie, než bola vtedajšia móda. (Arsenal83)
  • Zemetrasenie v roku 1906 sa odohralo skoro ráno, okolo 5. hodiny ráno, nie o polnoci. Horné tri poschodia domu sa zrútili a viaceré miestnosti boli v tom čase natrvalo zatvorené, pretože neboli bezpečné. (Arsenal83)

Související novinky

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

23.02.2019

Zlaté maliny (v angličtině zkráceně Razzies) jsou ocenění za nejhorší filmy roku, které jsou každoročně „slavnostně“ udíleny den před Oscarovým ceremoniálem. Letošek pak nebyl výjimkou a byť nás ty… (více)