Winchester: Sídlo démonů

Scénografie:

Matthew Putland

Kostýmy:

Wendy Cork

Skúsený lekár prichádza do majestátneho sídla Winchester, aby ohodnotil stav jeho postaršej majitelky. O tej sa hovorí, že už dlhé roky nie je v poriadku, čoho dôvodom je aj to, že od robotníkov vyžaduje, aby pracovali 24 hodín 7 dní v týždni. Po príchode doktor zisťuje, že nie všetko je také, ako vyzerá, a strašidelné historky o tomto mieste sú ozajstné. - Moja predikcia z komentáru k Jigsaw mi vyšla a bratom Spierigovcom PG-13 produkcia sedí naozaj lepšie. To ale neznamená, že Winchester je podareným hororom. Hororové scény tu sú až žalostne slabé a najviac pokazené je jednoznačne finále, v ktorom pomocou CGI lietajú všetci a všetko. O scenári radšej ani nebudem písať, pretože za nič nestojí a je až neuveritelne predvídatelný. Takže je velká škoda, že tie najdôležitejšie aspekty sa nepodarili, pretože na tých nádherných kulisách a správne obsadených úlohách sa dalo vystavať ovela funkčnejšie dielo. Nejako výrazne sa to odporučiť nedá, ale keď si cez víkend chcete pustiť niečo na oddych a viete, že v polovici zaspíte, môžete využiť toto. + herečka z Jessabelle + herec z Insidious, Insidious 2 a Insidious 3 + herec z Mohawk(17.4.2018)

Winchester je poctivý strašidelný film jako vystřižený podle mustru subžánru "strašidelného domu". Nepřichází s ničím výrazně inovativním, veškeré propriety jsou standardní, stejně jako motivace postav. Lekačky ovšem fungují obstojně, byť se místy dají očekávat, ale třeba při hrátkách se zrcadlem dokážou i překvapit. A hlavně atmosféra - zdaleka nesouhlasím s ostatními komentujícími, atmosféra budovaná od první vteřiny je skvělá, řádně hustá, temná a strašidelná. Jasně, některé nedotažené detaily zamrzí, třeba dětský herec Finn Scicluna-O'Prey, pro kterého se jedná o první filmovou zkušenost, většinu scén vypadá neskutečně prkenně. Dost také uletěl závěr, jako ve většině strašidelných filmech. To je velká škoda. Na druhou stranu musím pochválit scénář, který v úvodu na diváka vychrlí několik zdánlivě nedůležitých rekvizit, ale postupem času se ukáže, že každá má smysl a nic ve filmu není samoúčelně. A to se cení. Oproti pitomému Jigsaw se bratři Spierigové vytáhli. Ještě ke všemu konečně někdo zpracoval téma Winchester Mystery House (a na rozdíl od Kinga a Domu v růžích etc se k němu nebál jmenovitě přihlásit) včetně historicky doloženého zemětřesení... A navíc Helen Mirrenová, strašidelně nepříjemná hudba a pár nasraných duchů. Takhle má vypadat mainstreamový horor.(1.3.2018)

Není to tak špatné a stojí za to film vidět, i když jde o poněkud jednoduchou historku, které by slušela o hodně kratší stopáž a televize. Jako ono to televizní vzhled má, navzdory skvělým kulisám toho tajemného domu, ale hraje si to na něco víc, co rozhodně není. Chybí zde i nějaké zvraty, celé je to až příliš přímočaré. Ačkoliv samozřejmě myšlenka, že lidé, zavraždění zbraněmi, nemají pokoj ani po smrti a straší tvůrce těchto zbraní, je hodně zajímavá. Chtěl bych jen vidět, co musel za megabarák stavět Oppenheimer. Scénář také není hloupý a vše vysvětlí, herecké výkony bezva, ale prostě je to celé takové chladné, bez emocí a chudičké - na efekty, zvraty. lidské interakce, zajímavé scény...(29.4.2020)

• kaylin

Snímek „Winchester: Sídlo démonů“ v sobě má momenty, které jsou klasickými lekačkami a mohou fungovat. Ale může mi někdo vysvětlit, jak se bratrům Spierigovým podařilo natočit film o tak bizarním sídle, které skutečně stojí, ale přitom do toho nepřenést žádnou atmosféru? I plakát filmu v obě tu atmosféru má, ale pak už prostě jen nestačí Helen Mirren v černém. Tohle prostě nevyšlo a vzniklo jen hororové béčko, které ničím netáhne.(22.6.2018)

Po celou stopáž se mi líbil vizuál, práce se světlem a herecké výkony. Příběh jako takový tu zezačátku působí zajímavě a pravděpodobně upoutá vaši pozornost. Problém je v tom, že jak se film blíží ke konci (a že 99 minut není moc) začal jsem v tom vidět tak trochu nenaplněný potenciál. Hlavní postavy nejsou špatné a jsou i dobře zahrané. Dialogy tu také mají hlavu a patu. Ale přišlo mi, že příběh tu pořádně ani nevygradoval. Prostředí tak zvláštního domu tu vlastně ani není využité, hrůzu také příliš nenahání a do toho tu jsou často poněkud laciné lekačky (asi 5x tu je lekačka typu "falešný poplach" a to jsem si myslel, že z těch už jsme vyrostli). Vizuál také zezačátku působí goticky, ale ani to z toho ve výsledku nebylo cítit. Celkově jsem tedy z filmu trochu zklamaný, protože těsně před zhlédnutím jsem si začal myslet, že to asi nebude tak špatné, ale nakonec je to spíš nevyužité co se týče potenciálu. Ale podprůměrné mi to taky nepřišlo.(19.8.2018)

• - Propagačný plagát k filmu, kde Helen Mirren sedí vo voze v smútočnom oblečení, odzrkadľuje známu fotografiu slávnej Sarah Winchesterovej na panstve, ktorá sa dá vidieť v jej sídle v San Jose v Kalifornii. (Msscastillo)

• - Winchester Mystery House je skutečný dům, který je dnes turistickou atrakcí. Film je tak natočen podle skutečných událostí. (Stoka)

• - Natáčelo se od 13. března do května 2017 v Austrálii a Kalifornii. (Varan)