Winchester: Sídlo démonů

Scénografie:

Matthew Putland

Kostýmy:

Wendy Cork

Doslova pro...aný potenciál. Začátek totiž vypadá fakt slibně, daří se vykreslit dobu, postavy, kulisy sídla Winchesterů vypadají dokonale a celá legenda láká k prozkoumání. Potom se ale tvůrci zaseknou a do...ají všechno, co v první třičtvrtě hodince budovali. Následují laciné lekačky, několik logických laspů, přiblblé chování postav a nijaké rozuzlení a konec. Všehcno zachraňují solidní herci, kteří ale ke konci evidentně neví, jak mají s charaktery svých postav naložit a jak se vyvíjet. Je to zatr sakr veliká škoda, protože náběh a námět to mělo výborný.(30.4.2018)

(50%) Viděno v kině. Hmm, už to prostě není ono. Těch duchařských filmů bylo prostě dost. A to jsem zarytý nadšenec do této parkety. Otec novodobých horůrků James Wan je prostě nepřekonatelný. Co se týče tohoto, spíš je to tak na 2*, ale s úcty a toho, že mám tento žánr v oblibě, dávám nejslabší možnou 3*. Začnu pozitivy. Děj se odehrává na začátku 20.století, což je vítaná změna, technická stránka je solidní a herecké duo Mirren a Clarke je dobré (i když se také moc nepředvedli). Zbytek aspektů je na tom už hůř. Sice se tu najde pár solidních lekaček, ale už to není to, co bývalo. Atmosféra je téměř nulová, krom toho se ½ docela dost vleče. Finále není špatné, ale už mě vůbec nebavilo. Logické díry film nemá, ale já se prostě tentokrát nemohu zbavit pocitu zbytečnosti. Hudba taková normální. No, do kina už na podobné horory pokud to nebude něco od Wana chodit nebudu a v hodnocení budu pro příště už přísnější.(10.3.2018)

• zsn

Čím déle očekávaný film, tím pokaždé krávovina prvního kalibru. Zase jednou jsem byla dobrý rok zbytečně nadržená. Dodnes jsem záhadu tohoto domu neznala, scénář ale více méně odpovídá realitě, kterou jsem pak dohledala na netu. No, mne by zde spíš vzrušovala architektura než duchové v domě. Ostatně i Helen Mirren je vzrušující a popírající všechny zákony přírody. Pane Bože - je to nádherná dvaasedmdesátka!(26.4.2018)

Ak je toto natočené naozaj na faktoch a skutočných udalostiach, tak si len prajem, aby sa aj ostatným spoločnostiam a inštitúciám a ich zlosynom vo vedení, ktorí zhatili nejeden ľudský život či už po stránke fyzickej, psychickej, alebo materiálnej zjavili ich obete podobne krutým spôsobom a nechali ich kajať sa. Nechcem byť pomstychtivý, chcem byť iba spravodlivý. Snímok ako taký, sám o sebe nieje nijakým plnohodnotným zástupcom žánru a obsahuje toľko jupm-scareov, že to už občas príde trápne. Takže niečo, čo robí horor hororom, tu v podstate nefunguje. A to je chyba väčšia, ako veľká. Ale aspoň to, že sa tu nepreháňajú tínejdžri s IQ pod úrovňou mloka, s výbavou najnovších mobilných technológií, tomu dáva punc priemernej kvality.(17.8.2018)

Winchester je pro mnohé zklamáním a kdyby byl film natočen před 20 lety, byl by to trhák. Nicméně skoro hodinu se nic neděje, což srazí kvalitu i potenciál filmu. Ve zbytku už se dostává tempo tam kde melo byt minimálně od poloviny! Jako celek to s ohledem na shlédnutí a postupnou atmosféru s duchy a celým rozuzlením funguje. Konec se hřebíky možná poodkryl, že by se mohlo natočit pokračování a tam by se tvůrci mohli vyradit a tohle bejt jen prolog, ale to ukáže až čas. Každopádně tady se nejedná na dnešní dobu o top horor a už vůbec ne na nejstrasidelnejsi pojetí prokletí domu vdovy Winchestrove. Obsazení Helen a Jasona trefné! Lepší 3*(15.7.2018)

• - Winchester Mystery House je skutečný dům, který je dnes turistickou atrakcí. Film je tak natočen podle skutečných událostí. (Stoka)

• - Natáčelo se od 13. března do května 2017 v Austrálii a Kalifornii. (Varan)

• - Celosvětová premiéra proběhla 31. ledna 2018 na Filipínách. (Varan)