Winchester: Sídlo démonů

Matthew Putland

Kostýmy:

Wendy Cork
  • Vančura

Nesmírně nudný a zbytečný film, který není ani trochu strašidelný, nedejbože napínavý. Postavený (scenáristicky i vizuálně) je na těch snad nejohranějších klišé, a celé je to dokonale předvidatelné a veskrze debilní (copak byly winchestrovky první zbraně v lidské historii? a odkdy vinu za zastřeleného nese výrobce zbraně, nikoli střelec samotný?... podobných otázek se mi u filmu honilo hlavou spoustu). Nebaví mě na takové filmy koukat ani k nim něco psát.(7.5.2018)

Je to škoda. Tvářilo se to parádně. Skvělý trailer, dobří herci. Bohužel to nenaplnilo má očekávání. První půlka byla v pořádku. Moc hezky udělané kulisy, kostými a celkově vizuální dojem velmi dobrý. Nápad a příběh byly také skvělé, ošem potom přišlo to závěrečné vyvrcholení, které bylo otravně dlouhé a trošku stupidní. Přes půl hodiny se tam děly divné věci, které těžkopádně měnily výsledek filmu. Hellen Mirren jako vdova skvělá a Jason Clarke jako chlastací, sjíždějící se psychouš taky super. Všechno bylo ta na 4*, ovšem ten konec byl na 1*.(17.5.2018)

První polovina byla fakt výborná (v tom smyslu, že to vypadalo, že mi to dá na 4*). Lekačky samozřejmě byly čekané a na místech, do kterých patří a moje alergie na Jasona Clarka se opět o něco zhoršila, ale Winchesterovic dům byl působivý a Helen Mirren výborná. A ta první polovina mě fakt bavila. Užíval jsem si vizuál, užíval jsem si příběh, užíval jsem si i vcelku funkční atmosféru a ačkoliv se už od začátku nejednalo o žádný hororový zázrak, mohlo to být slušná nadprůměrná podívaná. Jenomže pak se to zvrtlo. A sice všechno a úplně. Jako kdyby to napsali úplně jiní lidé, než tu první část. Tempo bylo stále nesnesitelnější, pak už mě to ani moc nebavilo a tvůrci vršili jedno klišé za druhým, která ale už byla zpracována mnohem lépe. Pořád je to ale poměrně zajímavě a zručně natočené a mohlo to dopadnout nepopsatelně hůř. Jenže když je v tomhle žánru první půle lepší, než ta druhá, tak je prostě něco špatně. Sídlo démonů rozhodně nijak neurazí, jako celek je to příjemný a koukatelný film, ale rozhodně ani dvakrát nenadchne (a vlastně nenadchne ani jednou). Bavilo mě to, ale i přes relativně normální délku bych uvítal, kdyby to mělo stopáž kratší. Nebo lepší scenář. 60%.(22.5.2018)

Ďalší z celej rady klasických duchárčín, ktorý nemôže ničím prekvapiť, po stránke scenáristickej, či vizuálnej. Mal som silný pocit, že v určitých momentoch ľakačiek(ktorých tu je nespočet) až moc tlačí na pílu . Atmosféru si to budovalu jakš-takš v pohode, ale stigma tohto filmu, resp. príbehu orientovaným na skutočný príbeh bolo možno silnejší než samotný dojem z filmu.(26.4.2018)

Horor s celkem slušným obsazením dopadající na to, že to nechce dělat nějak jinak nebo pečlivěji. Zajímavý příběh se okleští podle zaběhlých šablon o všechno to zajímavé, co přesahuje, a sice to pak hezky pasuje do šablony, ale nemá to šmrnc. Tam, kde by se dalo budovat napětí levou zadní, se to natvrdo musí proložit lekacími scénami a podobným hororovým klišé tak, aby to prostě obsáhlo žánrovou šablonu bez ohledu na to, jakou tato šablona materiálu prokazuje službu. Škoda.(6.8.2018)

• - V domě, jež nyní zabírá 1,8 hektarů, se nachází 161 pokojů, mimo jiné 40 ložnic, 2 taneční sály, 47 krbů, více jak 10 000 tabulek skla a 3 výtahy. (Stoka)

• - Propagačný plagát k filmu, kde Helen Mirren sedí vo voze v smútočnom oblečení, odzrkadľuje známu fotografiu slávnej Sarah Winchesterovej na panstve, ktorá sa dá vidieť v jej sídle v San Jose v Kalifornii. (Msscastillo)

• - Winchester Mystery House je skutečný dům, který je dnes turistickou atrakcí. Film je tak natočen podle skutečných událostí. (Stoka)