Winchester: Sídlo démonů

Scénografie:

Matthew Putland

Kostýmy:

Wendy Cork

Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $25,091,816Tržby Celosvetovo $44,291,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Tak nádejná režisérska dvojica pekne zaspala a točí už len prach biednu rutinu. A to ešte tam mali dosť schopných hercov, ktorý tam nemajú absolútne čo hrať a ešte to je aj inšpirované podľa skutočných udalostí, no tak potom je v amerike viac duchov než obyvateľov. /35%/(6.5.2018)

První polovina měla včechno. Bylo tu napětí budované takřka od samého začátku, bavila výborná atmosféra obskurního viktoriánského sídla a přidala se i strašidla, která mi svým vykukování způsobilo nejedno nadskočení. Zejména zrcátko bylo výživné. Pak jako by se to celé trochu zaseklo. Spierigové přestali brnkat na nervy a nechali postavy víc mluvit, aby vysvětlily okolnosti připravovaného finále. To byla sice trochu škoda, ale i díky hercům se bylo pořád na co dívat. Zúčtování moc nevyšlo. Technicky nemám co vyčíst, ale přeci jen jsem si to představoval trochu jinak. Ale i tak se jedná o nadprůměrnou klasickou duchařinu, která potěší oko i duši. 70%(21.4.2018)

• tron

Čo ja viem... také nijaké. Všelijako sa to motá z jedného kúta do druhého a naspäť a nevie, čo presne to chce. Nie je to pre deti, ale nie je to ani megadrsné. Exteriéry a interiéry sú kvalitné, herci nič moc (zapájam sa do iniciatívy „obmedzme osobnú slobodu Jasona Clarkea a zakážme mu účinkovať vo filmoch“), bafačky sú strašne očakávateľné, ale fungujú, no a takto by som mohol pokračovať, ale nechce sa mi. Najviac ma mrzí, že sa pod toto čudo podpísali bratia Spierigovci, ktorých pokladám za pomerne kvalitných tvorcov (Nemrtví, Svitanie, Predestination, Jigsaw). Čo tomu chýbalo? Nuž... skoro všetko.(15.5.2018)

Winchester je poctivý strašidelný film jako vystřižený podle mustru subžánru "strašidelného domu". Nepřichází s ničím výrazně inovativním, veškeré propriety jsou standardní, stejně jako motivace postav. Lekačky ovšem fungují obstojně, byť se místy dají očekávat, ale třeba při hrátkách se zrcadlem dokážou i překvapit. A hlavně atmosféra - zdaleka nesouhlasím s ostatními komentujícími, atmosféra budovaná od první vteřiny je skvělá, řádně hustá, temná a strašidelná. Jasně, některé nedotažené detaily zamrzí, třeba dětský herec Finn Scicluna-O'Prey, pro kterého se jedná o první filmovou zkušenost, většinu scén vypadá neskutečně prkenně. Dost také uletěl závěr, jako ve většině strašidelných filmech. To je velká škoda. Na druhou stranu musím pochválit scénář, který v úvodu na diváka vychrlí několik zdánlivě nedůležitých rekvizit, ale postupem času se ukáže, že každá má smysl a nic ve filmu není samoúčelně. A to se cení. Oproti pitomému Jigsaw se bratři Spierigové vytáhli. Ještě ke všemu konečně někdo zpracoval téma Winchester Mystery House (a na rozdíl od Kinga a Domu v růžích etc se k němu nebál jmenovitě přihlásit) včetně historicky doloženého zemětřesení... A navíc Helen Mirrenová, strašidelně nepříjemná hudba a pár nasraných duchů. Takhle má vypadat mainstreamový horor.(1.3.2018)

• Havaj8

Zápletku vystavit na padlých ze zbraní Winchester, kteří trpí a chtějí se pomstít. A proto jim postavím pokoj, aby dosáhli klidu. To by opravdu člověka nenapadlo. Na to, jakej to měl bejt démonickej horor, to bylo strašně vlažný, sem tam nějakej démon vyskočil, možná 1-2x to bylo opravdu nečekaný. Ale atmosféra absolutně žádná, na to jaký to bylo sídlo, jaký to mohlo bejt bludiště, jak se to mohlo vygradovat, se to nepovedlo. V tom baráku byl neskutečnej potenciál. Tyhle démonický horory jakmile nemaj hodně originální zápletku a spoustu okamžiků překvapení, tak nemaj šanci uspět, natož aby na to někdo s odstupem vzpomínal nějak pozitivně.(6.3.2018)

• - Winchester Mystery House je skutečný dům, který je dnes turistickou atrakcí. Film je tak natočen podle skutečných událostí. (Stoka)

• - Celosvětová premiéra proběhla 31. ledna 2018 na Filipínách. (Varan)

• - Natáčelo se od 13. března do května 2017 v Austrálii a Kalifornii. (Varan)