poster

Winchester: Sídlo démonů

 • USA

  Winchester

 • USA

  Winchester: The House That Ghosts Built

  (pracovní název)
 • USA

  The 13th Hour

  (pracovní název)
 • Austrálie

  Winchester

 • Slovensko

  Winchester: Sídlo démonov

 • Kanada

  Winchester

 • Nový Zéland

  Winchester

 • Velká Británie

  Winchester

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie, 2018, 99 min

Kamera:

Ben Nott

Hudba:

Peter Spierig

Střih:

Matt Villa

Scénografie:

Matthew Putland

Kostýmy:

Wendy Cork
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dom156
  ****

  Od tohoto hororu jsem skutečně nic neočekával vzhledem k velmi negativním recenzím a musím uznat, že zbytečně. Jelikož tempo a atmosféra je ve velmi filmu dobře uhnětená. Nejsou zde až tak velké lekačky, kromě asi jedné, nicméně čím méně lekaček a více tajuplných záběrů s hutné atmosféry tím lépe. Většinou, když budu generalizovat, se k tomuto žánru nahážou méně známí herci, aby nepřekáželi tomu hlavnímu což je dějové linka. Zde naopak celý film mohutně podpírají (Mirren i Clarke) a bez nich by film měl hodnotu o pár stupínků nižší. Celé závěrečné vyvrcholení už mi přišlo trošku mimo pozvolný kontext celého filmu. Nejspíše došel scénář, tak se to muselo nějak narychlo uzavřít. Mile rád tento film doporučím.(26.6.2018)

 • majo0007
  **

  Sklamanie jak fras. Ambície boli určite veľké, Mirren a Clarke si role doteraz starostlivo vyberali, ale všetko potopila nezaujímavá réžia. Pár otrepaných lakačiek štýlom - aby sa nepovedalo, sa tu nájde, ale to nestačí. V podstate debilnom Thir13en Ghosts (vo Winchestri sa náhodou tiež objaví 13) bola atmosféra bludiskového domu vystihnutá lepšie, a to už je čo povedať.(28.2.2018)

 • Havaj8
  **

  Zápletku vystavit na padlých ze zbraní Winchester, kteří trpí a chtějí se pomstít. A proto jim postavím pokoj, aby dosáhli klidu. To by opravdu člověka nenapadlo. Na to, jakej to měl bejt démonickej horor, to bylo strašně vlažný, sem tam nějakej démon vyskočil, možná 1-2x to bylo opravdu nečekaný. Ale atmosféra absolutně žádná, na to jaký to bylo sídlo, jaký to mohlo bejt bludiště, jak se to mohlo vygradovat, se to nepovedlo. V tom baráku byl neskutečnej potenciál. Tyhle démonický horory jakmile nemaj hodně originální zápletku a spoustu okamžiků překvapení, tak nemaj šanci uspět, natož aby na to někdo s odstupem vzpomínal nějak pozitivně.(6.3.2018)

 • applause
  *****

  Úžasné to bylo! Jsem moc ráda, že jsem šla, i když sama, ale zvládla jsem to. Byla to lekačka za lekačkou s hororovou atmosférou, kterou hudba podtrhovala. Skvělá byla Helen Mirren v hlavní roli, Sarah Winchester, která pronajímala "hotel pro démony". Napřed mě překvapilo, že vůbec Helen hrála v hororu, ale už podle traileru mi přišlo, že se do role hodila a pak jsem se o tom přesdvědčila na vlastní oči. Jason Clarke byl také dobrý. Nejlepší na tomto filmu je, že je inspirovaný skutečnou událostí a sídlo Winchestestrů stojí San José dodnes a slouží jako turistická atrakce. Po dlouhé době, od filmu: V zajetí démonů 2, i když poměrně slabší, je to skvělý horor, který se v poslední době jen tak nevidí. Zasloužil by si mnohem lepší hodnocení. Určitě doporučuji.(9.3.2018)

 • Morholt
  ****

  První polovina měla včechno. Bylo tu napětí budované takřka od samého začátku, bavila výborná atmosféra obskurního viktoriánského sídla a přidala se i strašidla, která mi svým vykukování způsobilo nejedno nadskočení. Zejména zrcátko bylo výživné. Pak jako by se to celé trochu zaseklo. Spierigové přestali brnkat na nervy a nechali postavy víc mluvit, aby vysvětlily okolnosti připravovaného finále. To byla sice trochu škoda, ale i díky hercům se bylo pořád na co dívat. Zúčtování moc nevyšlo. Technicky nemám co vyčíst, ale přeci jen jsem si to představoval trochu jinak. Ale i tak se jedná o nadprůměrnou klasickou duchařinu, která potěší oko i duši. 70%(21.4.2018)

 • - Propagačný plagát k filmu, kde Helen Mirren sedí vo voze v smútočnom oblečení, odzrkadľuje známu fotografiu slávnej Sarah Winchesterovej na panstve, ktorá sa dá vidieť v jej sídle v San Jose v Kalifornii. (Msscastillo)

 • - Natáčelo se od 13. března do května 2017 v Austrálii a Kalifornii. (Varan)

 • - V domě, jež nyní zabírá 1,8 hektarů, se nachází 161 pokojů, mimo jiné 40 ložnic, 2 taneční sály, 47 krbů, více jak 10 000 tabulek skla a 3 výtahy. (Stoka)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace