poster

Winchester: Sídlo démonů

 • USA

  Winchester

 • USA

  Winchester: The House That Ghosts Built

  (pracovní název)
 • USA

  The 13th Hour

  (pracovní název)
 • Austrálie

  Winchester

 • Slovensko

  Winchester: Sídlo démonov

 • Kanada

  Winchester

 • Nový Zéland

  Winchester

 • Velká Británie

  Winchester

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie, 2018, 99 min

Kamera:

Ben Nott

Hudba:

Peter Spierig

Střih:

Matt Villa

Scénografie:

Matthew Putland

Kostýmy:

Wendy Cork
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ***

  Horor klasického střihu se vším všudy včetně výborných herců. O Helen Mirren asi netřeba mluvit, ale velmi mě potěšil Jason Clarke, kterého chci vídat už jen v takovýchto rolích a ne ve filmech o Terminátorovi, děkuji pěkně. Winchester se kromě nich může chlubit (ne)příjemně duchařskou atmosférou a několika opravdu povedenými a umně gradovanými lekačkami, jež nepůsobí lacině, je také (na poměry hororů) vcelku promyšlený a co v úvodu naznačí, to v závěru využije. Líbila se mi i relativně nepředvídatelná atmosféra - celé to mohlo dopadnout úplně jakkoliv (a klidně i hůř).(7.3.2018)

 • mzss1
  ***

  (50%) Viděno v kině. Hmm, už to prostě není ono. Těch duchařských filmů bylo prostě dost. A to jsem zarytý nadšenec do této parkety. Otec novodobých horůrků James Wan je prostě nepřekonatelný. Co se týče tohoto, spíš je to tak na 2*, ale s úcty a toho, že mám tento žánr v oblibě, dávám nejslabší možnou 3*. Začnu pozitivy. Děj se odehrává na začátku 20.století, což je vítaná změna, technická stránka je solidní a herecké duo Mirren a Clarke je dobré (i když se také moc nepředvedli). Zbytek aspektů je na tom už hůř. Sice se tu najde pár solidních lekaček, ale už to není to, co bývalo. Atmosféra je téměř nulová, krom toho se ½ docela dost vleče. Finále není špatné, ale už mě vůbec nebavilo. Logické díry film nemá, ale já se prostě tentokrát nemohu zbavit pocitu zbytečnosti. Hudba taková normální. No, do kina už na podobné horory pokud to nebude něco od Wana chodit nebudu a v hodnocení budu pro příště už přísnější.(10.3.2018)

 • Makky
  ***

  Winchester je tak trocha prúser berúc do úvahy potenciál. Filmu i látky samotnej. Afmostéra je zachytená v prvej polovici veľmi dobre, samotný creepy domček, herci a neodhalené nebezpečenstvo držali opraty pevne v rukách. Postupom času sa však celá skladačka rozsypala, režisérske duo by sa evidentne malo strániť tohto žánru. Sympaťák Clarke a 3 výborné lakačky sú ozdobou tohto priemerného hororu, ktorý mal jednoznačne na viac.(4.3.2018)

 • Deimos
  **

  KINO Olympie/// Obsazení 6/10 Děj 3/10 Atmosféra 6/10 Prostředí 5/10/// PLUS: Helen Mirren opět dokazuje, že se nebojí žánrovek, snaží se a to musím ocenit, zvuky nejsou špatné, lekačky jsou vesměs účinné a často používané, Jason Clarke má dobře napsanou i zahranou postavu MÍNUS: podle mě špatná kamera, rozhodně mě nevtáhla do děje, asi je obtížnější se pohybovat především v uzavřeném prostoru, ale stejně se dalo poměrně členité prostředí zobrazit lépe, největší problém jsem však měl s tím, že mě film nudil, příběh mě moc nezaujal a samotný vývoj neoplývá mnoha zvraty a hlavní záporák mi přijde tak trochu vycucanej z prstu./// Shrnutí: Není ani takovým tajemstvím, že duchařiny jako žánr patří u mě až na samotný konec oblíbenosti, přesto se jim snažím dát šanci alespoň na plátně, tentokrát ale ani kino nepomohlo./// Celkem 45%///(4.3.2018)

 • applause
  *****

  Úžasné to bylo! Jsem moc ráda, že jsem šla, i když sama, ale zvládla jsem to. Byla to lekačka za lekačkou s hororovou atmosférou, kterou hudba podtrhovala. Skvělá byla Helen Mirren v hlavní roli, Sarah Winchester, která pronajímala "hotel pro démony". Napřed mě překvapilo, že vůbec Helen hrála v hororu, ale už podle traileru mi přišlo, že se do role hodila a pak jsem se o tom přesdvědčila na vlastní oči. Jason Clarke byl také dobrý. Nejlepší na tomto filmu je, že je inspirovaný skutečnou událostí a sídlo Winchestestrů stojí San José dodnes a slouží jako turistická atrakce. Po dlouhé době, od filmu: V zajetí démonů 2, i když poměrně slabší, je to skvělý horor, který se v poslední době jen tak nevidí. Zasloužil by si mnohem lepší hodnocení. Určitě doporučuji.(9.3.2018)

 • - Winchester Mystery House je skutečný dům, který je dnes turistickou atrakcí. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace