poster

Winchester: Sídlo démonů

 • USA

  Winchester

 • USA

  Winchester: The House That Ghosts Built

  (pracovní název)
 • USA

  The 13th Hour

  (pracovní název)
 • Austrálie

  Winchester

 • Slovensko

  Winchester: Sídlo démonov

 • Nový Zéland

  Winchester

 • Velká Británie

  Winchester

 • Kanada

  Winchester

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie, 2018, 99 min

Kamera:

Ben Nott

Hudba:

Peter Spierig

Střih:

Matt Villa

Scénografie:

Matthew Putland

Kostýmy:

Wendy Cork
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Oktavianus
  ****

  Winchester je poctivý strašidelný film jako vystřižený podle mustru subžánru "strašidelného domu". Nepřichází s ničím výrazně inovativním, veškeré propriety jsou standardní, stejně jako motivace postav. Lekačky ovšem fungují obstojně, byť se místy dají očekávat, ale třeba při hrátkách se zrcadlem dokážou i překvapit. A hlavně atmosféra - zdaleka nesouhlasím s ostatními komentujícími, atmosféra budovaná od první vteřiny je skvělá, řádně hustá, temná a strašidelná. Jasně, některé nedotažené detaily zamrzí, třeba dětský herec Finn Scicluna-O'Prey, pro kterého se jedná o první filmovou zkušenost, většinu scén vypadá neskutečně prkenně. Dost také uletěl závěr, jako ve většině strašidelných filmech. To je velká škoda. Na druhou stranu musím pochválit scénář, který v úvodu na diváka vychrlí několik zdánlivě nedůležitých rekvizit, ale postupem času se ukáže, že každá má smysl a nic ve filmu není samoúčelně. A to se cení. Oproti pitomému Jigsaw se bratři Spierigové vytáhli. Ještě ke všemu konečně někdo zpracoval téma Winchester Mystery House (a na rozdíl od Kinga a Domu v růžích etc se k němu nebál jmenovitě přihlásit) včetně historicky doloženého zemětřesení... A navíc Helen Mirrenová, strašidelně nepříjemná hudba a pár nasraných duchů. Takhle má vypadat mainstreamový horor.(1.3.2018)

 • Havaj8
  **

  Zápletku vystavit na padlých ze zbraní Winchester, kteří trpí a chtějí se pomstít. A proto jim postavím pokoj, aby dosáhli klidu. To by opravdu člověka nenapadlo. Na to, jakej to měl bejt démonickej horor, to bylo strašně vlažný, sem tam nějakej démon vyskočil, možná 1-2x to bylo opravdu nečekaný. Ale atmosféra absolutně žádná, na to jaký to bylo sídlo, jaký to mohlo bejt bludiště, jak se to mohlo vygradovat, se to nepovedlo. V tom baráku byl neskutečnej potenciál. Tyhle démonický horory jakmile nemaj hodně originální zápletku a spoustu okamžiků překvapení, tak nemaj šanci uspět, natož aby na to někdo s odstupem vzpomínal nějak pozitivně.(6.3.2018)

 • Makky
  ***

  Winchester je tak trocha prúser berúc do úvahy potenciál. Filmu i látky samotnej. Afmostéra je zachytená v prvej polovici veľmi dobre, samotný creepy domček, herci a neodhalené nebezpečenstvo držali opraty pevne v rukách. Postupom času sa však celá skladačka rozsypala, režisérske duo by sa evidentne malo strániť tohto žánru. Sympaťák Clarke a 3 výborné lakačky sú ozdobou tohto priemerného hororu, ktorý mal jednoznačne na viac.(4.3.2018)

 • D.Moore
  ***

  Horor klasického střihu se vším všudy včetně výborných herců. O Helen Mirren asi netřeba mluvit, ale velmi mě potěšil Jason Clarke, kterého chci vídat už jen v takovýchto rolích a ne ve filmech o Terminátorovi, děkuji pěkně. Winchester se kromě nich může chlubit (ne)příjemně duchařskou atmosférou a několika opravdu povedenými a umně gradovanými lekačkami, jež nepůsobí lacině, je také (na poměry hororů) vcelku promyšlený a co v úvodu naznačí, to v závěru využije. Líbila se mi i relativně nepředvídatelná atmosféra - celé to mohlo dopadnout úplně jakkoliv (a klidně i hůř).(7.3.2018)

 • applause
  *****

  Úžasné to bylo! Jsem moc ráda, že jsem šla, i když sama, ale zvládla jsem to. Byla to lekačka za lekačkou s hororovou atmosférou, kterou hudba podtrhovala. Skvělá byla Helen Mirren v hlavní roli, Sarah Winchester, která pronajímala "hotel pro démony". Napřed mě překvapilo, že vůbec Helen hrála v hororu, ale už podle traileru mi přišlo, že se do role hodila a pak jsem se o tom přesdvědčila na vlastní oči. Jason Clarke byl také dobrý. Nejlepší na tomto filmu je, že je inspirovaný skutečnou událostí a sídlo Winchestestrů stojí San José dodnes a slouží jako turistická atrakce. Po dlouhé době, od filmu: V zajetí démonů 2, i když poměrně slabší, je to skvělý horor, který se v poslední době jen tak nevidí. Zasloužil by si mnohem lepší hodnocení. Určitě doporučuji.(9.3.2018)

 • - Winchester Mystery House je skutečný dům, který je dnes turistickou atrakcí. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace