Přízrak

• USA A Ghost Story (více)

Držitel Ceny Akademie Casey Affleck a Rooney Mara září v rolích mladého páru, který poté, co je rozdělen smrtí jednoho z nich, objevuje věčné spojení a lásku, jež je nekonečná. Snímek Přízrak, nezapomenutelné přemítání o lásce a zármutku, nabízí výjimečně působivý a snový zážitek, který v divákovi přetrvá ještě dlouho po závěrečných titulcích. (Magic Box)

PlysovyMacko

Mrzí ma, že bola zvolena taka pomalá forma rozprávania, keby film zakcnel , bola by to pecka.  Lebo nápad je výborný, duch je fixovany na jedno miesto a pretrváva (strasi) v ňom roky rokuce.  Nepochopila som všetko (návrat do minulosti, papierik v zarubni), ale niečo na atmosfére ma oslovilo. ()

matolos1

Pseudofilosofovia, nech sa páči, môžte sa kochať. Pre mňa neznesiteľná nuda a zbytočne naťahovaný motív, ktorý miestami sa neskutočne zasekáva. ()

Aywes

Náhodou za mě dobrý. Skvělá atmosféra je protkaná až podivně nostalgickým kouzlem. Film se snaží hrát na emotivní strunu skrz smutný (ne vyloženě depresivní) a místy apatický scénář. To není vyloženě špatně. Průser je, že se do děje tahají základní nihilistické myšlenky, které ve filmu tak trochu nemají své místo. Ghost story nepřekládá žádnou novou revoluční myšlenky nebo něco podobného. Není to filozofický film. Ke konci dokonce přestane dávat smysl. Rozhodně je to ale osobitá a sentimentální jízda, která přináší něco trochu nového. Tím nemyslím převratného. Jen je to trochu jiné. A já mám jiné velmi rád. Záleží už jen na Vás, jestli také máte rádi "jiné" filmy. Hlavně od toho nečekejte horor. Za mě menší guilty pleasure 2017. ()

ZHODNOTITEL

FESTIVALOVÝ FILM Žádné další ambice to asi mít nemůže. Film si skutečně umím představit jako hvězdu festivalových filmů. Možná proto, že je to částečně i experiment. Ale je to film, který uvidíte jednou a víckrát ho už nebudete potřebovat zhlédnout. Je to místy komické, místy smutné, poetické, jak se uvádí výše. Člověk se nad tím může zamyslet právě proto, že to nějakou myšlenku má. Ale pro koho ten film je? Především pro filmové nadšence, kteří snesou i takové zpracování. FILM SE DÁ ZHLÉDNOUT I S PĚTINÁSOBNOU RYCHLOSTÍ A POCHOPÍTE VŠECHNO ()

wick odpad!

Otřesný nefilmový zážitek...námět týkající se osamocení a hledání identity možná ok, provedení na úrovni studenta 1.ročníku FAMU. Nesmysly a chyby by vydaly na jednu stránku. Hlavně ale blbosti jako minuty trvající úmorné a nudné jedení koláče způsobem, kterým nikdo nejí, oči v prostěradle (odkdy duchové potřebují otvory pro oči?) atd.Vrcholem nehoráznosti byla komunikace s jiným květičkovaným duchem (smích v kině). Možné ale je, že si režisér dělá z lidí srandu, i když po jeho tiskovce to bohužel není moc pravděpodobné. Spíš je na svůj paskvil hrdý.. ()

Bejita

Když jsem viděla název filmu A Ghost Story (Přízrak), myslela jsem si, že jde horor, protože ty já mám nejradši. Překvapilo mě, že jde spíš fantastický a poetický film, a jelikož mě přemohla zvědavost, pustila jsem si to. Děj mě totálně dostal, a jak je už ve více komentářích psáno, že stačil jeden dům a přehozené prostěradlo, s tím naprosto souhlasím. Samozřejmě jsem pořád přemýšlela, co má všechno tohle znamenat a škoda, že nevím, co bylo napsáno na tom schovaném papírku. Každopádně jsem film dost dlouho rozdýchávala a pro extrémní kritiky filmů to opravdu není. Se mnou to dost hnulo a myslím si, že tenhle film se mi z paměti jen tak nevymaže. Dala jsem plný počet a musím konstatovat, že mě poprvé mrzí, že mohu dát jen pět hvězd. ()

stanyko odpad!

Film by sa mal predavat ako liek na insomniu. Je to otrasne natočená nuda na stupidny namet - spomaleny duch v plachte, skoro som sa posral od strachu :) ()

Martynes

Další důkaz, že A24 vytváří v současnosti ty nejzajímavější kousky. Originální spojení maximalistického obsahu s minimalistickou formou. Jezení koláče nikdy nebylo tak hypnotické. Až na tu doslovnou hipstapárty úžasný. 8/10 ()

panki9922

Nedoporučujem sledovať čo i len trochu unavený, zaručene zaspíte. Na druhej strane, ak má na túto melancholickú filmovú jazdu divák odpočatú a otvorenú myseľ, je to svieži závan originality. Veľmi sa mi páčila hudba, Oldhamov monológ, hrátky režiséra s časom v ponímaní ducha a prenesenie smútku zo straty milovanej osoby na diváka. Kvalitný, smutno-krásny snímok. Len tá Rooney nemusela jesť celý koláč :) 9/10 ()

serdehelan

Paráda. Jasné dá sa tomu ľahko vysmiať, scéna s koláčom si výslovene pýta paródiu v nejakom Scary Movie. Ale: rozpočet iba 100 000 USD, parádna kamera, minimum strihu, minimum dialógov, minimum herectva, výborný soundtrack, melancholická až ázijská atmosféra, pripomínajúca napríklad 3. Iron, z minima vyťažené maximum. 4 a pol. ()

Germanicvs

Tak trochu zjevení - překvapení od něčeho, co se zprvu zdálo jen trapným dílkem s festivalovými ambicemi - dospělé dílo - emoční zesilovač - trefa přímo do srdce ()

Easykill

Že v jednoduchosti je síla stále platí. Krásný artový kousek, víc k tomu netřeba, "obrázek" si musí udělat každý sám.4* ()

justfly

Tento film ma solídne rozsekal. Jeden z najlepších. Poetické blúznení o pomíjivosti z bezčasovej mimoľudskej perspektívy. ()

Tomiczekk

Tak jednou jsem u toho usnul a pak jsem se už musel hlídat. Myšlenka dobrá, ale na mě moc, poklidný, tichý, holý. Holt poetický. ()

skrob odpad!

Existují režiséři a herci, kteří by dokázali natočit pětiminutové jedeni koláče nebo zhruba stejně dlouhou cestu prostěradla z nemocnice domů zajímavě nebo napínavě. Toto není ten případ, bohužel. ()

Troniq

Zprvu jsem těžko, těžko udržel pozornost naplno, ač atmosféra by stále byla na výbornou, hlavně díky kameře. Postupem času příchozí pocity samoty a čekání, jestli se duch Casey Afflecka s Rooney ještě setká, začaly šroubovat pozornost na maximum. Největší dojem vlastně až po konci, dlouho, dlouho rezonující, jako by se samota vkradla i do mě... Krásné, na 5 určitě ne, ale jako nízkorozpočtové indie rozhodně stojí za shlédnutí. ()

RadaRAW

Nihilismus v čisté podobě. Náladu určitě nezlepší, ale z uměleckýho hlediska je ten film krásný. ¯\_(ツ)_/¯ ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů