Italské námluvy

Láska na úteku

Len teba

Komedie / Romantický

USA, 1994, 115 min

Only you je jeden z mojich najobľúbenejších romantických filmov všetkých čias. Počas celej doby si drží správne tempo, nenudí, nie je príliš presladený, v správnych chvíľach dávkuje vtip... Okrem toho sa z väčšej časti odohráva v Taliansku a zábery na Rím a Positano v človeku navodia tú správnu romantickú atmosféru. Robert Downey Jr. je v hlavnej úlohe Petra Wrighta neodolateľný a vždy, keď sa k tomuto titulu niekde v telke dostanem, nechám sa ním úplne očariť. pri titulkoch sa potom vždy hlúpučko usmievam a som šťastná, lebo život je krásny a láska existuje. koniec.(12.2.2013)

Ze začátku jsem si říkala, když tvůrci neví v nudné romantické komedii kudy kam, odjedou do Benátek - to já vždycky zjihnu. Jenomže potom přišel Robert Downey Jr, a jeho psí oči a já jsem se zamilovala a když se přidal Billy Zane jako nádherný Damon tak jsem zjistila, že se výborně bavím. Marisa Tomei byla překrásná a její švagrová moc sympatická. Milý film.(19.1.2017)

Je zajímavé, že jsem ho viděla asi 15x jen v angličtině (bez tit), v češtině ho vlastně neznám. Tudíž proto nekritizuji scénář. Změnila bych možná některé věty Robertovi, hlavně ty, kdy se zamilovává. Líbily se mi nápady s dovolenou, na letišti, dokotorem "na nohy", deštěm, botami a červené ponožky na konci. Líbila se mi i Bonnie Hunt a další herci. U tohoto filmu mi najednou prchající nevěsta v šatech na letiště nevadila. Na "El destino" předurčené z dětství bych rozhodně byla zvědavá i já. Je pravdou, že také díky tomuto filmu jsou oba hlavní představitelé mými oblíbenými herci.(10.1.2014)

Ačkoli mám Marisu a pochopitelně Boba (grimasy nezapřel už tehdy) ráda a Bonnie má mj. nádherné vlasy, přesto to byla do okamžiku bazénu s nezvykle vlasatým Zanem, vcelku nuda, pominuli obvyklou nostalgii na doby dávno minulé a o to hezčí a zajímavější... Prostě mi hned neštymoval jeho imidž, když si ho pamatuju ponejvíce jako ulízaného slizouna z trháku Titanicu. No naštěstí vyšla pravda brzy najevo stejně rychle jako další lež o Damonu Bradlym. Tato odhalení mě poprvé pobavila a rozesmála a kdyby tomu bylo i před touto pověstnou scénou, s potěšením dám o jednu * navíc. Ani docela fikaně vypointovaný závěr se skutečným konečně nalezeným panem vyvoleným (u informací) to už bohužel nezachránil. Hlavně že se spasili ti, co měli.(10.5.2014)

• Sinecod

To bylo utrpení! Pár poznatků, ze kterých mi bylo špatně. Jeptišky doplňují olej a nechávají za stěračem obrázek panenky Marie. Holka se žene na jinej kontinent kvůli klukovi, kterého nikdy neviděla. Dvě ženský se jen tak z minuty na minutu rozhodnou, že pojedou do Benátek, sbalí se a sednou na letadlo. Obě dvě učitelky, teda týjo, ty Američani si ale žijou! Na konci ten potlesk v letadle, no to už sem byla neuvěřitelně zoufalá! Proč má Marisa stejný účes jako Robert Downey Jr.? A tenhle chlapík je zase hezkej, řekněme až za jedno desetiletí. Debilita nejhrubšího zrna!(31.10.2010)

• - Robert Downey Jr. sa po prvýkrát objaví až v 45. minúte. (hudy78)

• - Vo filme sa objaví zmienka o Prázdninách v Ríme. Okrem iného, Marisa Tomei sleduje muža, ktorého jej pridelil "osud" a volá sa Damon Bradley. Gregory Peck sa v Prázdninách v Ríme volá Bradley. (hudy78)