Italské námluvy

Láska na úteku

Len teba

Komedie / Romantický

USA, 1994, 115 min

Jako dítě jsem měl tuhle komedii moc rád, ale když jsem se na ni podíval poprvé jako dospělý, bohužel jsem si velmi brzo uvědomil, že hlavní hrdinka je káča, od které by měl každý rozumný chlap uhánět mílovými kroky. Bohužel je to fakt, který se jen těžko při sledování překousne. *** za dětské okouzlení.(19.1.2017)

V poslednej dobe som si vsimol, ze filmy Normana Jewisona ma bavia a aj preto som si chcel znovu zreprizovat tuto sladku romanticku "rozpravku" akurat uzivatelke Madison sa nepacila povaha Marisy Tomei, ktora za kazdu cenu chcela iba nejakeho Damona Bradleyho. Mne to bolo volakedy jedno, hlavne ma bavil ten jednoduchy pribeh, ktory mi tak trosku pripomenul inu romanticku komediu od tohto rezisera POD VPLYVOM SPLNU (1987) so Cher a nic sa nezmenilo, aj teraz sa mi to pacilo rovnako, takze zostavam pri styroch hviezdickach. Jewison natocil este napr. V ZARU NOCI (1967), PRIPAD THOMAS CROWNA (1968), SUMAR NA STRESE (1971), JESUS CHRIST SUPERSTAR (1973), ...A SPRAVEDLNOST PRO VSECHNY (1979) alebo aj HURIKAN V RINGU (1999). ________ Marisa Tomei - (Faith Corvatch) +++ Robert Downey Jr. - (Peter Wright) +++ Bonnie Hunt - (Kate) +++ Joaquim de Almeida - (Giovanni) +++ Fisher Stevens - (Larry) +++ Billy Zane - (Nepravý Damon Bradley) +++ John Benjamin Hickey - (Dwayne) +++ Produkcia: Norman Jewison +++(7.2.2011)

Jednou za rok „strávím“romantickou komedii, jinak se tomuto žánru snažím obezřetně vyhýbat ve stylu upíra zřícího svěcenou vodu. Na druhou stranu mne tato taškařice vůbec neurazila a místy jsem se i od srdce zasmál (třeba když jeden z falešných Damonů se poživačně slunil u bazénku …a druhý megaborec s medailonkem poté vyrukoval na scénu). Dvojice hlavních hrdinů lehce přehrává, ale užívá si to stejně, jako divák jejich vrozených a neoddiskutovatelných sympatií. Italské prostředí, pro které mám slabost, dodává elegantní pikantnost a pohádkovou uvěřitelnost jejich osudovému příběhu lásky, pro které jinak chodíme do kin a usínáme s představami na polštáři. Je dobře, že se takové filmy točí, každopádně však svému osudu musíme jít vždy naproti. Tři a půl.(23.4.2012)

Nestává se mi to zase tak často, ale čas od času se najde film, u kterého jsem zcela zapomněl, že jsem ho již viděl. Tohle byl přesně ten případ. Teoreticky jsem si díky tomu mohl znovu naprosto skvěle tuhle romantickou komedii užít, kdyby ovšem zůstalo jen u teorie. Skutečnost byla taková, že jsem si jen vzpomněl, proč jsem na tenhle filmeček zapomněl. Nevýrazné, zkratkovité a někdy i hloupé s absencí humoru. Možná to je tím, že je tu příliš mnoho následovníků, ale třeba o rok mladší Francouzský polibek je o třídu výš. Naštěstí je tu i spouta daleko horších romancí, takže ještě nadprůměrných 60 %(31.10.2010)

No, já jsem si pořád nenašla cestu k takovým romantickým filmům, kde jsou dva lovey dovey, hraje hudba a vyznávají si navzájem lásku. Přijde mi to přehrávané a to mi bylo docela po slibném začátku líto. Nicméně, dívat se na Marisu Tomei, jak zmateně běhá po letišti a pak i po celé Itálii, je docela sranda.(31.10.2010)

• - Vo filme sa objaví zmienka o Prázdninách v Ríme. Okrem iného, Marisa Tomei sleduje muža, ktorého jej pridelil "osud" a volá sa Damon Bradley. Gregory Peck sa v Prázdninách v Ríme volá Bradley. (hudy78)

• - Robert Downey Jr. sa po prvýkrát objaví až v 45. minúte. (hudy78)