Jedenáctiletá Faith se s pomocí kouzel ptá na jméno svého osudového muže. Postupně se objevují písmena, která dají dohromady jméno: Damon Bradley. Stejné jméno jí o později potvrdí věštkyně na pouti… O patnáct let později je Faith učitelkou a chystá se  její svatba s lékařem Dwaynem. Právě když si Faith v přítomnosti své budoucí švagrové kate zkouší šaty, volá bývalý spolužák jejího budoucího manžela – Damon Bradley…. Faith ani minutu neváhá a ve svatebních šatech odjíždí na letiště, odkud má Damon za chvíli odletět do Benátek. Z letiště volá Kate, aby jí přivezla pas a pár drobností, a Kate se rozhodne odletět s ní – její manželství s Larrym poslední dobou není nejšťastnější. Obě mladé ženy se ocitnou v Benátkách a Faith hledá Damona. Při tom náhodou narazí na jiného muže, který v ní okamžitě pozná ženu svého života. Když mu Faith řekne, koho hledá, prohlásí, že on je Damon Bradley. Faith je v sedmém nebi… Ovšem jen do chvíle, kdy jí mladík svěří, že se jmenuje Peter a za Damona se jen vydával, protože ji miluje. Rozzlobená Faith se chystá odletět domů. I Kate si mezitím našla kavalíra, Itala jménem Giovanni, který ji provází po městě a ukazuje památky. Těsně před odletem přichází Peter se zprávou: našel skutečného Damona, ale je třeba za ním odletět do Postiana, kde se nyní nachází. A tak Faith, Kate, Peter a Giovanni společně odjíždějí. Jenže jejich hledání a překvapením ještě zdaleka není konec… (TV Prima)

Radek273

Chemie téměř žádná, takže .. vlastně jen další tuctovka s občasnými světlými momenty, kterou zasadili do italského prostředí. ()

Chandy

Svižná komédia s vynikajúcimi hercami. Prvýkrát v živote sa mi páčila Bonnie Hunt. Marisa Tomei je (ako vždy) na "spapanie". Ale najväčším tromfom filmu sú jednoznačne vlasy Billyho Zanea! :DDD ()

demovka

Je zajímavé, že jsem ho viděla asi 15x jen v angličtině (bez tit), v češtině ho vlastně neznám. Tudíž proto nekritizuji scénář. Změnila bych možná některé věty Robertovi, hlavně ty, kdy se zamilovává. Líbily se mi nápady s dovolenou, na letišti, dokotorem "na nohy", deštěm, botami a červené ponožky na konci. Líbila se mi i Bonnie Hunt a další herci. U tohoto filmu mi najednou prchající nevěsta v šatech na letiště nevadila. Na "El destino" předurčené z dětství bych rozhodně byla zvědavá i já. Je pravdou, že také díky tomuto filmu jsou oba hlavní představitelé mými oblíbenými herci. ()

Tereza3

Občas to bylo romantické až přespříliš. I tak ale čtyři *, ovšem nebýt Downeyho, byly by to tak... dvě.. a půl*. ()

the_weaver

Ak sa chcete inšpirovať, kde v Taliansku stráviť romantickú dovolenku a čo si tam na seba obliecť, najmä ak ste krásna brunetka a potrebujete vedieť, ako by na Vás vyzerali červené šaty v centre večerného Ríma, tak neotáľajte a pustite si tento film. Nájdete v ňom Benátky, gondoly, Rím, Ramazzottiho, pizzeriu, Positano, útulné hotely a štýlové autá, jednoducho všetko, čo robí Taliansko príťažlivým, dokonca i voľajakú repasovanú výletnú loď.↵  Radím Vám ale miesto zvuku si k tomu pustiť radšej Andreu Bocelliho. Inak by sa Vám totiž mohlo prihodiť, že pekný bedeker by bol zatlačený do úzadia vyslovene telenoveloidným príbehom o naivnej brunete a neodbytnom donchuanovi, ktorý sa u nej snaží vzbudzovať sympatie tak ako Harabin u svojich voličov. Najprv jej len do očí klame, potom na ňu prichystá prepracovaný podvod a nakoniec ju (aj seba) zhovadí pred cudzím človekom. Ona až v tomto momente precitne a zistí, že ho ľúbi (sic)! Povinný happyend má potom atmosféru víťazstva 2:0 nad San Marinom v 6. minúte nastaveného času - všetci sú radi, že je to už úspešne za nami. ()

mark.benford

Only you je jeden z mojich najobľúbenejších romantických filmov všetkých čias. Počas celej doby si drží správne tempo, nenudí, nie je príliš presladený, v správnych chvíľach dávkuje vtip... Okrem toho sa z väčšej časti odohráva v Taliansku a zábery na Rím a Positano v človeku navodia tú správnu romantickú atmosféru. Robert Downey Jr. je v hlavnej úlohe Petra Wrighta neodolateľný a vždy, keď sa k tomuto titulu niekde v telke dostanem, nechám sa ním úplne očariť. pri titulkoch sa potom vždy hlúpučko usmievam a som šťastná, lebo život je krásny a láska existuje. koniec. ()

PORTER44

Pro mě osobně romantická nuda,tyhle filmy nijak zvlášť nevyhledávám jenom když nic jiného není.Nepomohlo ani docela dobré herecké obsazení. ()

checa odpad!

Příšerná romantika o americké hysterce, která má v hlavě jen nas... a svatbu a neví co chce. Díky tomu, že tento typ bytostně nesnáším, musím dát odpadové hodnocení, i když hudba i hezké záběry z Itálie jsou plusem. Proti tomu jsou zlaté jihoamerické telenovely :) Souhlasím s komentářem: Debilita nejhrubšího zrna! ()

Beau

V rámci žánru romantická komedie dávám za 5. Nevím, jak by to vypadalo v jiném obsazení, ale Marisa Tomei dovádí zápletku k dokonalosti a prostě ji musíte věřit, že je tak praštěná. ()

vesmir.posel

Dvě Američanky a nepolapitelný Damon Bradley jako osud sám ve slunné Itálii. Romantická komedie, která ani léty neztrácí ze své svěžesti. ()

Sejkorka

2 * s odřenýma ušima. I když Marise Tomei (v té době už držitelce Oscara za bratrance Vinnieho) to s krátkým sestřihem dosk sekne. Právě její upovídané dialogy se švagrovou (Bonnie Hunt) zpočátku brzdí chuť film dokoukat. Pak se objeví v Římě Robert Downey jr. (jakožto vysněný Damon Bradley) a jde to trochu nahorů. Bohužel, zásluhou této postavy úroveň v poslední třetině filmu zase upadá a jde do odpadového finále. Film drží pěkné záběry z Itálie (řekl bych, že je to tak trochu i road movie). ()