Odříznutí

• Česko Odříznuto (festivalový název) (více)

Dr. Herzfeld najde při pitvě v mozku mrtvoly kapsli se jménem a telefonním číslem své dcery Hany. Hana byla unesena a její otec se musí spojit s “Erikem,” který mu má poskytnout další instrukce. Erikův telefon však zvedne umělkyně jménem Linda. Ta právě našla mrtvého Erika na pláži ostrova Helgoland, který je kvůli zuřící bouři odříznut od okolního světa. Linda sama je ve velkém nebezpečí, neboť má v patách násilnického bývalého přítele. Herzfeldovi rychle dochází, že další pokyny najde uvnitř Erikova mrtvého těla. Aby Haně zachránil život, musí Lindu přimět k provedení pitvy. Linda je tak nucena učinit nemyslitelné, aby Hanu zachránila ze spárů psychopata, zatímco je sama sužována děsivou bouří i vlastními hrozbami. (Cinemax)

Ace.A.T.L.

Tak hodně dlouho jsem neviděl takhle dobrej německej thriler. Na začátku se to klasicky rozjede a pak to chytne dech a šlape to, celou dobu až do konce. Je pravda, že konec byl hodně zmatenej, pokud někdo nedával pozor a kdyby to rozuzlení roztáhli o čtvrt hoďky dřív, bylo by to parádní. Ale i tak to je hodně dobrej film a rozhodně nebudu váhat si ho pustit znova(a nevadí mi, že znám vyřešení). Za mě slušný 4* a DOPORUČUJU ()

Catella

Tak tenhle film, ten se mi vryl tak hluboko pod kůži, že na něj ještě dlouho nezapomenu. Pitva v přímym přenosu, do toho ponurá atmoška, prostředí mrazivého od světa odřízlého ostrova a k tomu všemu vcelku sympatisch postavičky. Na to, že v tom nehrajou žádný holyvůdský stárs, ale jen obyč herci od sousedů ze západu, je to super podívaná, kterou doporučuju všem, kdo rád filmy, jako Sedm, Purpurové řeky, atd. PS: Taky doporučuju pokud máte rodinnou oslavu, ale nechcete se moc votravovat s příbuzenstvem, tak jim k slavnostnímu obědu pusťte právě tenhle filmek a uvidíte, že si ještě rádi pojedou dát čízburgr do mekáče :-) ()

Saxos

Nějaký správně morbidní doplněk určitě patří do každého dobrého krimi thrilleru. Linda pěkně rychle zvládla telefonický kurz patologie a přešla od kreslení komiksových nářezů k lékařské zručnosti. Klady: určitě lze vyzdvihnout napínavost, dobré zvraty i atmosféru; moc hluchých míst nenajdete a vše je celkem příběhově logické, když byla vynechána jakákoliv účast policie. Zápory: trochu zbrklý závěr. Závěr: doporučuji, když Linda zvládla dálkově řízenou pitvu a i rozdýchávání mrtvolky, tak vy těch 132 minut dáte také. ()

Kozlowski8

Doktor Herzfelt najde při pitvě mrtvoly v jejím mozku kapsli se jménem své dcery. Ta je unesena a indicie od jejího únosce vedou na ostrov Helgoland, který je ale kvůli bouři odříznut od světa. Jediný člověk, který může Herzfeldovi pomoci, je mladá umělkyně Linda, která je na ostrově...V první řadě je třeba ocenit perfektní práci režiséra a scénáristy v jedné osobě Christiana Alvarta, který nám dopřál 130 minut téměř nepolevujícího napětí v hutné atmosféře zla a bolesti. Tento skvělý zážitek ještě vyšperkovali herci svými výkony a rovněž parádní hudba. Filmů z podobného žánrového ranku, které bych si tak užíval, moc není. Proto uděluji nejvyší hodnocení, i když úplně čistá pětka to není. 90%. ()

veverysiak

Chlapi to určite nemysleli zle, ale priveľa ingrediencií môže pokaziť guláš napriek ich prvotriednej kvalite, tu nejde o úplne nepožívateľný výsledok, akurát keď už sa dej ustáli a znormalizuje, príde salto, ktoré to celé viac-menej násilne zvrtne, a toto sa udeje niekoľkokrát, ako keby tie nové nápady prichádzali počas nakrúcanie filmu, no a ešte zopár naivných detailov by sme radi oželeli, je to škoda, lebo to mohla byť výrazne nadpriemerná skladačková vyvražďovačka, takže 60%. ()

johankazarku

Napínavý thriller s dokonalým prostredím z pitevne a snehovej víchrice. Ani by som nepovedala že nemecký film, skôr mi to pripomínalo dánsku sériu od Molanda. ()

dudonko

nemecky zlepenec Jo Nesba a NCIS a 300 dalsich tomu podobnych americkych filmov a nezmyslov...Zaver dava tejto paelle zvratov a real-pitva-style dokonalu bodku... ()

Foltest

Úžasné a netradiční prostředí pro mě z filmu udělalo nezapomenutelný zážitek. Také se mi líbí, že film dává dějově smysl (což už dnes není příliš běžné). Film se taktéž nebojí brutality tam, kde je vhodná. Vřele všem doporučuji. ()

BStone

Když dva dělají totéž, není to totéž. Němci se zde pokoušejí o mysteriózní detektivku a nedopadli špatně. Film má celkem spád, herci v pohodě, zápletka zajímavá, občas kulhající. Chyběl mi tam ten pocit, kdy mě film chytne za pačesy a nepustí. Tady jsem se naopak občas nudil. Linie s Dennym celkem nedotažená. Pitevní scény dotažené až moc, avšak neúměrně natahované. Suma sumárum zajímavá detektivka na jedno kouknutí. 40% ()

Jirkacek

Snímek Odříznutí jsme si vybrali z nabídky společnosti HBO ze dvou hlavních důvodů. Chtěli jsme se doma podívat na nějakou pořádnou detektivku a jako milovníky mysteriózních filmů nás zaujal už samotný název. Spolu se slušným hodnocením a českým dabingem byla tedy naše volba jasná a tak se tento německý film rozjel onoho únorového večera na obrazovce naši TV. Ústřední postavou příběhu byl Dr. Herzfeld (Moritz Bleibtreu), kolem něhož se točil celý děj. Nejprve jsme se však přenesli na německý ostrov Helgoland, kde zuřila pořádná bouřka, takže byl odříznut od vnějšího světa. Na ostrově se v té době dočasně nacházela 24-tiletá kreslířka komiksů Linda (Jasna Fritzi Bauer), která měl hrůzu ze svého bývalého přítele Dannyho, který ji stále sledoval. Jednoho večera seděla v restauraci, když dostala od ex přítele SMS, že se brzy setkají a tak dívka v panice prchla ven z hospody. K její smůle za ní vyběhli dva mladí kluci, kteří si z ní chtěli udělat legraci, jenže Linda si myslela, že vidí Dannyho a tak začala prchat. Bohužel na útěku spadla v prudkého svahu do mořskou pláž, nicméně se jí naštěstí nic nestalo. Schovala se ve tmě před dvojicí chlapců a přitom narazila na mrtvé tělo na pláži. Vzápětí jsme se seznámili s doktorem Paulem Herzfeldem, který pracoval u Federálního úřadu kriminální policie a v Berlíně prováděl pitvu ženské mrtvoly, které někdo vyoperoval čelist a zabil ji. Během zdlouhavé pitvy našel v její hlavě kapsli, uvnitř které byl malý kousek papíru s číslem mobilního telefonu jeho 17leté dcery Hannah (Barbara Prakopenka), kterou vídával po rozvodu jen občas. Odešel na záchod a vytočil její mobilní číslo. Hlas jeho dcery mu sdělil, že byla unesena a že další informace získá od muže jménem Erik. Zároveň byl Herzfeld důrazně poučen, aby neinformoval policii, pokud nechce ohrozit život své dcery. O něco později zazvonil mobilní telefon mrtvého na Helgolandu, zrovna když Linda stála vedle těla. Dívka přijala telefonát a tak mluvila s Herzfeldem, který jí vysvětlil situaci s dcerou a že kvůli bouři nemůže přijet do Heligolandu. Poprosil ji, aby našla Endera Müllera (Fahri Ogün Yardim), správce kliniky na ostrově, která byl jeho přítelem a s jeho pomocí pak odvezla tělo z pláže do pitevny. Mezitím se doktor Herzfeld vydal na cestu na ostrov se svým novým stážistou Ingolfem von Appenem (Enno Hesse), mladým mužem, který zbohatl prodejem internetové platformy, kterou vyvinul jako čtrnáctiletý, ale jako stážista forenzního lékařství byl k ničemu. Během jízdy luxusním Mercedesem zavolal Lindě, aby prozkoumala tělo z pláže. Jenže dívka byla vegetariánka a souhlasila pouze s externím vyšetřením těla , které prováděla podle Herzfeldových pokynů, zatímco se Ender snažil vtipem uvolnit náladu. Když však uviděla žlutý předmět v krku mrtvého muže a měla mu otevřít krk, odmítla to. Až poté, co si promluvila s Herzfeldem o svém bývalém příteli Dannym, změnila názor. Když tedy rozřízla krk, objevila žluté pouzdro z kinder vajíčka, uvnitř něhož byla fotka bývalé soudkyně Friederiky Tövenové (Klara Höfels), který žila na Helgolandu. Před lety soudila případ Jana Erika Sadlera (Lars Eidinger), který unesl a znásilnil nezletilou dceru přítele doktora Herzfeldera. Tím byl Jens Marinek (Urs Jucker), který kolegu prosil, aby do zprávy napsal, že dceru zabil, nikoli pouze znásilnil. Jenže dívka oficiálně spáchala sebevraždu, byť k ní psychickým nátlakem Sadler nebohé děvče vlastně donutil. Nepravdivé prohlášení však Herzfld odmítl a tak soudkyně Tövenová poslala Erika za mříže jen na tři roky. Z minulosti jsme se přenesli zase do současnosti, kdy Linda a Ender vnikli do domu soudkyně na Helgolandu poté, co jim tuto skutečnost dal doktor vědět. Uvnitř domu vzápětí našli tělo ženy, které také odvezli do pitevny. Mezitím se Herzfeld a jeho stážista dostali do domu bývalého kolegy Jensa Marineka. Tam kromě mrtvého prasete našli odkazy na sadistu Jana Erika Sadlera, muže, který držel Hannah v zajetí. Při hledání stop se Ingolf propadl dírou do zamrzlého jezera vedle domu, ale Herzfeld jej dokázal z vody vytáhnout a zachránit mu tak život. Když se Linda a Ender vrátili na kliniku, začala zlobit elektřina a tak se muž vydal zjistit proč a vrátil se do pitevny s nožem v rameni. Linda se uvnitř s Enderem ihned zamkla, protože si myslela, že se pro ni vrátil ex přítel Danny. Vzápětí zase volal Herzfeld, který se ptal na tělo soudkyně a Linda mu řekla, že má v zadku zaraženou dřevěnou násadu. Doktor ji požádal, aby kůl z těla vytáhla a přečetla mu čísla, která na něm byla vyrytá. Linda mu je přečetla a pak jim došlo, že to jsou souřadnice, které zadali do automobilové navigace. GPS je dovedla do lesa, kde se setkali s Jensem Marinekem, který je oba omráčil. Když se doktor probudil, tak Marinek spolkl paměťovou kartu, řekl, že on mu sdělí víc a pak se zastřelil. Herzfeld však rychle vytáhl kartu ven, složil ji do notebooku a na videu viděl podnikatele Philippa Schwintowského (Christian Kuchenbuch). Tomu nedávno Sadler unesl dceru Rebeccu (Stephanie Amarell), kterou několikrát znásilnil a opět ji vystrašil tak, že spáchala sebevraždu. Předtím ji otec spolu s Marinekem hledali, protože druhý jmenovaný Sadlera po propuštění z vězení sledoval a chtěl se mu pomstít. Přitom mimoděk zjistil únos Rebeccy a tak oba zhrzení otcové spojili své síly a i když nedokázali dívku zachránit, chytili Sadlera a rozhodli se jej využít k pomstě všem zúčastněným osobám, včetně soudkyně a doktora. Vzápětí Herzfeld úmyslně způsobil dopravní nehodu v lese, aby pro ně přiletěl záchranný vrtulník, který zavolal automaticky systém nouzového volání v autě. Když se tak stalo, využili jej k přeletu na ostrov Helgoland, kde Herzfeld zachránil Lindu a Endera poté, co byli napadeni Sadlerem a Ender byl vážně zraněn. Poznal Schwintowského v mrtvém muži z pláže. Narážka na Alcatraz vedla skupinu k bunkrovému systému pod majákem Helgoland, který kdysi vytvořili nacisté. Herzfeld tam našel Hannah a osvobodil ji, jenže Sadler unikl. Vzápětí doktor poděkoval Lindě a Ingolfovi za jejich pomoc a s Hannah a mrtvými těly v helikoptéře se vydali do Berlína. Když se vrtulník nacházel uprostřed Severního moře, Sadler vyskočil z černého igelitového vaku a zaútočil na Herzfelda., jemuž se naštěstí podařilo úchyla přemoci, vytáhnout z vrtulníku a po krátkém zaváhání mu nožem uřízl prsty, takže Sadler spadl dolů. A byl konec temného, místy nechutného a hlavně řádně děsivého kriminální thrilleru s hororovými prvky. Už dlouho jsem neviděl tak dobře propracovaný kriminální případ, který byl sice složitý jako dvoják žebřík, ale dal se pochopit a přesto byl celou dobu patřičně záhadný. Na nudu nebyl čas, pořád se něco dělo a děj odsýpal jako dobře promazané věžní hodiny. Chvílemi jsem se i bál, hlavně při scénách v pitevně, nikoliv však o sebe, ale o Lindu, které jsem fakt držel palce. Občas jsem musel odvrátit zrak, když Linda řezala do mrtvých těl, protože to pitvání vypadalo opravdu reálně a nedělalo mi to moc dobře. Zkrátka mne tento německý filmový počin velmi mile překvapil a rád se na něj někdy zase podívám. Suma sumárum, snímek Odříznutí ode mne získal pět odříznutých hvězdiček *****. () (méně) (více)

majlaan

Rozjezd a řekněme první půl hodina vypadají velice slibně. S narůstající stopáží je to však stále hloupější a hloupější, až je to nakonec úplně blbé. Příliš nechápu místní veskrze nadšené ohlasy, žánrovým fandům asi stačí pár nechutností a nevadí jim velice obtížná uvěřitelnost a nelogičnosti. Nelze tomu ale upřít jistou míru atmosféry, napětí a humoru. ()

sadsammy

No tak o je parádní thriller 2018 roku, což jsem upřimně nečekala. Strašně mám ráda takovýhle filmy jako Odříznutí. Bylo tady všechno dobře propracované začínajíc hrou herců a postupně rozvíjecím děsem a na konci zase nebude chybět překvapení. Je to jeden z nejlepších thrillerů za posledních pět let. ()

711

Ty jo viděl jsem od Alvarta Nevystupuj!.. dost mě to zaujalo jak to bylo originální.. tak jsem si hned pustil Odříznutí a jako taky dost dobrý.. týpek točí zajímavý filmy budu muset pohledat další co dělal :D ()

PMU

Vůbec nevím, co konkrétně mi na filmu vadí. Asi tam nemám nic co bych vypíchl. Ale jako celek mi to přišlo místy až pitomé. Nevěřil jsem hercům vůbec nic. ()