Odříznutí

• Česko Odříznuto (festivalový název) (více)
Trailer

Dr. Herzfeld najde při pitvě v mozku mrtvoly kapsli se jménem a telefonním číslem své dcery Hany. Hana byla unesena a její otec se musí spojit s “Erikem,” který mu má poskytnout další instrukce. Erikův telefon však zvedne umělkyně jménem Linda. Ta právě našla mrtvého Erika na pláži ostrova Helgoland, který je kvůli zuřící bouři odříznut od okolního světa. Linda sama je ve velkém nebezpečí, neboť má v patách násilnického bývalého přítele. Herzfeldovi rychle dochází, že další pokyny najde uvnitř Erikova mrtvého těla. Aby Haně zachránil život, musí Lindu přimět k provedení pitvy. Linda je tak nucena učinit nemyslitelné, aby Hanu zachránila ze spárů psychopata, zatímco je sama sužována děsivou bouří i vlastními hrozbami. (Cinemax)

Trailer

BoredSeal

Cut Off je ponurá zimní kriminálka o dalším nadaném plánovači, který do svého plánu s řadou krvavých zastávek zatáhne přes vydírání špičkového berlínského patologa. Od průměrného překombinovaného krimi se Cut Off liší právě postavou pana doktora v podání Moritze Bleibtreue a jeho tak trochu nedobrovolné parťačky Lindy. Jejich telefonní rozhovory a instruktáže k pitvě produkují (možná neplánovaně) skvělý černý humor, díky čemuž jsem se bavil o něco víc a v kombinaci s řadou správně absurdních postav a zvratů dávám 4 hvězdičky. ()

Johnny.ARN

Solídnu prasárničku si nemčúri nachystali. Človek by povedal, že tá pitva v úvode bude to najhoršie, ale kde. Ďalej sú lepšie šmakocinky. Perfektne zamotané, núti to rozmýšľať, až do samotného záveru je to dosť otvorené a stať sa môže hocičo. A hocikto môže byť hocikým. Vyžaduje plné sústredenie a aj keď je na nemecké pomery dlhý, ubehne veľmi rýchlo. Neodporúčam pri ňom jesť. 4 z 5 ()

UhLee

(8,5/10). Mrazivý thriller, který není ze Skandinávie.. Může to vyjít? Bože, vyšlo to DOKONALE! Jsem naprosto unešen tímto německým thrillerem, kdy jsem si skoro zakryl oči při pitevní scéně.. To se mi už dlouho u filmu nestalo, takže za to paří tvůrcům obdiv.. Za odvahu to tam opravdu dát.. Všechno! Co se příběhu týče, tak já jsem absolutně nevěděl o čem tento film je a to je asi to nejlepší co můžete udělat.. Nic si o tom nezjišťovat, a pak se do toho ponořit. Ono vás to za ty dvě hodiny vůbec nenechá vydechnout a vy jenom zíráte a občas skřivíte pusu kvůli fakt nechutným scénám..Ale svým způsobem jsem za ně rád.. Víc ten film pak prožíváte.. Celkově jsem fakt nadšeně překvapen a až na dost překombinovaný závěr to byla neskutečná podívaná a je soudruhům z NDR tleskám! ()

Acrobat

Christian Alvart si zrejme počas búrlivej noci, pri ktorej sa pokazilo auto a on musel pešo v daždi ísť značnú chvíľu k benzínke s čudným predavačom. Alebo aj nie, a námet si kreslil v hlave pod palmami niekde na Mauríciu a toho slnka sa mu zdalo až príliš. Každopádne sme svedkami ojedinelej, dychberúcej pitvy rôznych ľudí, zvrátenosti, za ktorú by sa nehanbili ani tvorcovia 7even. Alvart v perfektnej a precíznej réžii realizuje tak jednoducho prekombinovaný príbeh dvoch civilistov, ktorý berie dych od prvej po poslednú minútu. Vo filme funguje všetko, a hoci si kde kto bude myslieť, že sa stratil, bude to dávať zmysel a radenie scén má svoje miesto. Iste, môžeme byť krutý a naznačiť: čo s Dannym ? Kde je polícia (ktorá mi v značke krimi chýba) ? A čo ten Ingolf, kto to bol ? Detaily, s ktorými sa dá žiť, lebo Alvart sa sám šupol do vysokej ligy a zapamätateľného snímku. Mrazenie v chrbte, žiadne reči, výborne civilná Európa, totálny pitevný masaker. Alvart by mal robiť už len takéto veci. (videné 03.02.2020, BDrip) ()

Flopik

Ako krimi thriller veľmi obstojné, horor to však nie je ani omylom. Je to veľmi dobre napísaný príbeh, ktorý ponúkne pár zvratov, má hutnú atmosféru a postavy, ktoré bavia. Postupné odkrývanie o čo vlastne pôjde ma bavilo, avšak dĺžka je troška prestrelená. Koniec a odhalenie sa mi páčilo, teda až do toho úplného finále v helikoptére, to bolo hrozne mimo. 4* sú ale isté. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo na nemeckom ostrove Helgoland a v metropole Berlín. (MikaelSVK)
  • Film je natočen na motivy knihy „Izolovaný“ (Sebastian Fitzek, Michael Tsokos). (Peetuliska)