Dr. Herzfeld najde při pitvě v mozku mrtvoly kapsli se jménem a telefonním číslem své dcery Hany. Hana byla unesena a její otec se musí spojit s “Erikem,” který mu má poskytnout další instrukce. Erikův telefon však zvedne umělkyně jménem Linda. Ta právě našla mrtvého Erika na pláži ostrova Helgoland, který je kvůli zuřící bouři odříznut od okolního světa. Linda sama je ve velkém nebezpečí, neboť má v patách násilnického bývalého přítele. Herzfeldovi rychle dochází, že další pokyny najde uvnitř Erikova mrtvého těla. Aby Haně zachránil život, musí Lindu přimět k provedení pitvy. Linda je tak nucena učinit nemyslitelné, aby Hanu zachránila ze spárů psychopata, zatímco je sama sužována děsivou bouří i vlastními hrozbami. (Cinemax)

Trailer

EvilPhoEniX

Christian Alvart, který natočil Symptom Pandorum a Případ číslo 39 dává po 10 letech o sobě vědět v slušném Německém Thrilleru. Příběh se zaměřuje na Patologa, který v mrtvole nalezne číslo své dcery, která byla unesena sadistickým psychopatem a rozpoutá hon na kočku a myš, kde hlavní hrdina bude muset hledat nápovědy k nalezení své dcery. Tradičně výborný Moritz Bleibtreu, který patří současně k nejlepším hercům Německé kinematografie a dojde i na hezky zobrazené vnitřnosti, především při pitvě. Celkem mi zážitek kazily nepřehledné titulky a je to možná až moc dlouhý, ale jinak slušné. 65% ()

Malarkey

Klobouk dolů Němci! I když jsou ve filmu momenty, které působí lehce béčkově, a celý námět vlastně úplně vynechal pojem policejních složek, a tak si s příběhem dělá doslova co chce, tak pořád jste se atmosférou přiblížili poctivému atmosférickému mysterióznímu thrilleru, kterému zřejmě navždy bude vládnout legendární Fincherův kousek Sedm. Poprvé jsem se snad setkal s tím, že Němci konečně pochopili, jak využít kulisy severní části Německa omílající moře a natočit film, který svým obsahem bude připomínat to nejlepší ze skandinávských kriminálek. Po dlouhé době thriller, který jsem si opravdu nesmírně užil! ()

Sarkastic

„Vložil jste náš osud do rukou autoprodejce?!“ - „Výrobce. Výrobce!“ Potřebujete se rozptýlit od halucinogenních myšlenek ohledně násilnického ex? A co takhle zvednout zvonící telefon náhodné mrtvoly na pláži…Podívána, která hraje hodně na efekt a „coolovost“, přičemž se se ještě snaží být nad věcí a „hláškovat“ při vypjatých situací. Takhle, místy to filmu trochu ujíždí a někdy to vyznívá až nechtěně úsměvně (už jen ta kreslířka komiksů, ze které se během chvilky stává skoro otrlá patoložka), i přesto se však Alvartovi daří držet vtahující atmosféru (zasněžený Helgoland je pro to jako stvořený), slušné tempo a solidní dávku napětí. Problém je však v tom, že cca 20 minut před koncem se film začne stylizovat do jakéhosi hollywoodského „béčka“ a vše dobré jde pomalu ale jistě do háje. I z do té doby perfektně slizkého Eidingera se na konci stává spíš karikatura. Závěrečné přepálené hrátky v helikoptéře snad ani raději nebudu komentovat. Za ty cca 3/4 filmu ještě slabší 4*, přesto je škoda, že to Alvart ke konci neukočíroval. ()

ricci.s

Príbeh o patológovi, ktorý nájde v mŕtvole odkaz s menom svojej dcéry, a tak zistí, že ju uniesli. V minulosti totiž odmietol sfalšovať lekársku správu, vďaka čomu sa dostal na slobodu sériový vrah, a niekto sa mu chce očividne pomstiť. Horor je prisilné slovo, pokiaľ neberieme do úvahy rozrezávanie mŕtvol. Skôr je to čistý kriminálny thriller, síce dosť naťahovaný a domotaný, ale obsahuje niekoľko zaujímavých zvratov a na konci to celkom dáva zmysel. ()

Gilmour93

Řešte po telefonu únos dcery, když jsou indicie umístěné na místech, že by si i otec Fura nablil pod latexovou masku.. Souostroví Helgoland v Severním moři a zasněžená krajina přinášejí skandinávský feeling, neobvyklá součást thrillerů (signál nabitého mobilu) zase perfektní scénu pitvy po telefonu. Směrem k finále se sice začne docela hodně kombinovat, ale „suspension of disbelief“ stihne využít setrvačnost. Vrtulníkový epilog budiž roztomilá béčková třešnička na napínavém a zároveň zábavném dortu.. ()

• Film je natočen na motivy knihy „Izolovaný“ (Sebastian Fitzek, Michael Tsokos). (Peetuliska)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na nemeckom ostrove Helgoland a v metropole Berlín. (MikaelSVK)