Píší se 80. léta minulého století, Detroit zachvátila epidemie cracku a drogám byla vyhlášena nemilosrdná válka. Mladý gangster vypráví působivý skutečný příběh dělníka a jeho dospívajícího syna, Ricka Wershe Jr., který se stal tajným policejním informátorem a později drogovým dealerem, aby nakonec skončil na doživotí ve vězení. (Bontonfilm)

papadoce

Ja mám proste Meťjua MekKoneghyho medzi hereckou elitou. Je to jeden z tých hercov, ktorí zahrajú aj ježka v ruji tak verne, že od neho čakáte malé. Bol opäť dokonalý. Bohužiaľ, hlavnú úlohu hral hnusná držka Richie Merritt. Niežeby hral zle, len je to proste tak hnusný ksicht, že dívať sa neho 110 minút je fakt test pre nervy. Obvykle nie som zaťažený na také detaily, ale keď mal ten netvor bozkávaciu scénu s takou hnusnou černoškou, naplo ma. Fakt, vážne. Merrittov ksicht je vážnym problémom tejto drámy. Druhý problém je fakt, že “skutočný” príbeh bieleho hnusáka medzi stovkou negríkov už tak skutočne nevyznieva. Bolo to také drama béčko s výborným áčkovým Meťjuom a prekvapivo skvelou Bel Powley v roli feťáčky. Rozhodne tam bol väčší potenciál. Hodnotenie zodpovedá kvalite filmu a zásluhám režiséra, nie vynikajúcemu hercovi a herečke. Tí dvaja by si zaslúžili aj 4-5. Musím končiť, je mi nevoľno, spomenul som si na bozky, ble. A ešte odkaz prekladačovi názvu filmu, ty ***** ********, choď ****** lebo to robíš jak ***** ********, ****** *****. Len toľko. ()

celticek

Sice nesympatický herec v hlavní roli, ale je to dobrý film. Chválím především hudbu od Grandmaster flash, EPMD, Biggie. Viděno v původním znění, dabing byl hrozný. Matthew klasicky dobrý výkon. ()

solisoli

Skutočný príbeh Ricka Wersheho je len jeden z ďalších osudov nejakej osobností, ktorých životný príbeh je sfilmovaný. Je jasné že Rick, nie je tak pútavá osobnosť, ako iné autobiografické diela skutočných osobností, ale rozhodne tento projekt mal čo do seba, aj keď iba v tieni The Blow-Kokain z 2001. ()

DonBraso

Matthew McConaughey je skvělý a pomáhá i Merrittovi proklouznout do světa filmu.Celkově film buduje atmosféra v rodinném trianglu,kdy vlastně je vše špatně a nějak se člověk živit musí.Takže mladý Rick se spojí s černochama a začíná překvapivě spíše dramatická sonda.Ono celkově je to spíše drama s měnším přelivem kriminálního pojítka ve kterém opět hrajou roli drogy.Samozřejmě novátorské to není vůbec,škoda rychlého předělu na dealera jako krále "podsvětí",který malinko uspěchal konec,ze kterého nakonec nebylo úniku.Dobrý je,že i to vzádu děje bylo prostě podělaný a fízlové hrajou na svojí strunu a režisér tu nemoralizuje.S filmu se dalo vytěžit ještě více,ale jinak jsem si docela smlsnul. ()

PamelaJJK

Prvních cca 15 až 20 minut slibovalo hodně a těšil jsem se na zbytek. Slibovat se nemá, má se konat. Svatá to pravda. Pak to najednou ztratí tempo a atmosféru a začíná nuda, kterou občas probleskne nějaký náznak zlepšení, který je ale urychleně zašlapán zpátky do šedě podprůměru. Bohužel. A z těch sraček to nezachrání ani můj oblíbenec Matthew McConaughey. Jen díky jeho bravurnímu herectví jsem dokázal Mladého gangstera dokoukat. V opačném případě, nejpozději kolem poloviny zbytečně dlouhé stopáže, bych stiskl stopku a spláchl ten blábol do odpadu. Hudba byla děs běs, hrůza, anarchie... Obsazení ještě větší hrůza, přímo tragédie... Matthew McConaughey byl jediný sympatický a uvěřitelný člověk. Jen díky jemu a přivření obou očí můžu dát ty tři hvězdy, ale objektivně to zdaleka nemá ani na ně. ()

JohnCoffe

Není tam moc woow momentů, jaké bych u podobné tématiky čekal. Perfektně zahrál citlivého otce "gaunera" McConaughey.To je klasa jako vždy. ()

DJMaroko

Matthew McConaughey opět excelentní výkon. Děj nudný a někdy nelogický ... a Richie Merritt nesympatický, nevýrazný a fádní. ()

Brk

Podle skutečných událostí. Nechápu, proč se někdo rozhodl tohle zfilmovat. O ničem, nuda, ztráta času. ()

Franki69

Zfilmovaný příběh jednoho z milionů pěšáků americké drogové války. Sedmnáctiletého pouličního dealera Ricka, kterému k úspěchu napomohla FBI, nakonec americký soudní systém semlel zavřením na samotku, v které prožil celkem 30 let. Mladý gangster je pomalé, bezmála komorní gangsta drama puberťáka z dysfunkční white trash rodiny. Otec zkrachovalec, pokoutně prodávající po ulicích zbraně, ségra fetuje, šance na „normální život“ nula. Film jednoznačně táhne jeho „opravdovost v námětu“ a v roli otce Matthew McConaughey, bez které by to bylo bezmála céčko. Podíval jsem se se zájmem, ale k dokoukání jsem se musel nutit. Filmu chybí jakási jiskra, více přesvědčivých herců, tempo je příliš pomalé a dějové zápletky, byť vedou k hořkému konci, jsou (až na několik výjimek) dramatické jako homevideo. Společenská výpověď filmu je silná, ale bohužel je podána tak nezáživně, že se jí nedostane pozornosti, kterou by si zasloužila. Hodnotím 40%. ()

Mark1983

Gangsterky aneb mafiánské žánry mám docela v oblibě, ale tohle je zpracované jako nějaká televizní adaptace na jedno kouknutí. ()

medveed

Gangsta sociální drama s několika silnýmy momenty, ale místy i hluchými a trochu nepřehlednými pasážemi, kde se dalo stříhat. Herecké výkony super. Zápletka a gradace příběhu mohla být i lepší. Zkrátka, ve výsledku, hodně silné 3* a 70%. ()

JimmyMadison

Tak tohle se opravdu nepovedlo... Filmy podle skutečných příběhů mám mega v oblibě ale tento příběh by mi bohatě stačil v podobě nepříliš dlouhého článku z magazínu. Zkrátka tam na mě bylo asi málo zajímavých scén. S mladým Rickem sice soucítím jelikož s ním takhle vyjebali, ale i přes nelehký a trnitý život si tak trochu sám chcal pod nohy kudy chodil. Víc mi bylo pomalu líto jeho tatíka, který i přes veškerou snahu nemohl uspět a ze všech stran se na něj sypalo vše co mohlo,,, jednu hvězdu dávám za pěkně vystihnutou atmosféru Detroitu 80 let,,,,druhou hvězdu za skvělého Matthewa McConaugheya který je pro mě pan herec. ()