• Tuax
  ***

  Taková hodně průměrně se tvářící pohádka, která nepůsobí úplně pohádkově i přes vodníka, strašidla a čerty. Pořád mi to přišlo nejvíce jako rodinný cirkusácký příběh. Ale líbilo se mi to i tak. Představitelka pronczeny nedala postavě příliš charismatu, takže moc lepších hodnocení to získá s obtížemi. Nejvýraznější je Dejmor včetně toho samotného jména. Čerti vypadají i jsou v příběhu použiti tak jak bych od nich očekával, to je taky dobré. Jinak z toho mám takové plané dojmy, nejsou v tom silnější momenty, pár úsměvných ano, ale celé je to příliš snadno zapomenutelné. 5/10(23.12.2012)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Marně přemýšlím, proč po téhle princezně pátrali, když se už konečně ztratila. Ovšem česká strašidla si získají srdce diváka vždy a Jůlinka se naučila karetní triky. Některé věci mě nepřestanou okouzlovat... a proto krasojezdkyně dodnes mají na hlavě korunku. (V životě jsem takovou neviděla, ale stejně se mi to strašně líbí.)(28.12.2010)

 • eagle-eye
  **

  Takovým pohádkovým mišmašem nebo gulášem bych to nazval. Našlo by se zde několik vtipných situací hlavně díky dvojci strašidel, jinak jsme však svědky nelogického spojení pohádkových postav(peklo, bezhlavý rytíř,něco ze zlatovlásky) navíc zasazení ústřední dvojice(rovněž na pohádku na mě až moc lolitovská princezna) do cirkusového prostředí je asi poslední ranou pod pás jinak možná dobrému původnímu záměru. P.S.:A ty triky?? Na Borise Mastníka hodně odfláknuté.(24.12.2006)

 • sportovec
  ****

  Jakkoliv chápu a v mnohém sdílím výhrady k ZATOULANÉ, nemohu si neodpustit několik doplňujících poznámek. V kontextu dětské tvorby šedesátých až osmdesátých let - v něčem i let padesátých - představuje ZATOULANÁ určitě slabší průměr. Drhne režie, ne vždy jsou zvládnuty herecké výkony, občas skřípá scénář. Řadou těchto znaků jako by byla předjímána polistopadová česká pohádka ve svých určujících trendech. A právě tímto druhým srovnáním naopak vyniknou podmínečné klady tohoto pozdního Kachlíkova díla. Patří k nim demokratický (občanský) charakter poněkud vypelichaného královstvíčka Královská Lhota (osvícený absolutismus barokního krále), velmi amazonsky svérázné a přitom přitom už žensky něžné pojetí dívčí princezniny postavy a viditelně dynamičtější druhá část ZATOULANÉ. Svět drhnoucího socialismu, v němž již téměř nic nefunguje, ovšem skřípot ZATOULANÉ, konstatovaný v úvodu tohoto komentáře, nijak neoslabuje. Největší cena této poněkud očesané pohádky tedy spočívá právě v tom, co předjímá, ale také v tom, čím se stále ještě od předjímaného odlišuje.(2.3.2011)

 • Radek99
  **

  Druhá polovina 80. let má svůj zvláštní pohádkový punc - pohádka vypadá spíše jako televizní film, neprovází ji velká výpravnost, peklo nemá atributy mocnosti, naopak - dá se lehce obelstít, většina děje se odehrává mezi venkovskými vrstvami obyvatelstva a hlavně pohádková království vypadají velmi chudě, tak trochu na pokraji bankrotu - asi jako Československo a celý východní blok té doby... Nejinak je tomu i v pohádce princezny Jůlinky z království se sídelním městem Královská Lhota... Podobné filmy: S čerty nejsou žerty(24.12.2008)

 • - Filmovým sídlem pana krále (Oldřich Vlach) byl zámek Červená Lhota. Dále se natáčelo na Hrádku u Úštěka, v Záluží, Varvažově či v Křešicích a okolí. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace