Marně přemýšlím, proč po téhle princezně pátrali, když se už konečně ztratila. Ovšem česká strašidla si získají srdce diváka vždy a Jůlinka se naučila karetní triky. Některé věci mě nepřestanou okouzlovat... a proto krasojezdkyně dodnes mají na hlavě korunku. (V životě jsem takovou neviděla, ale stejně se mi to strašně líbí.)(28.12.2010)

Znam lepší pohádky,... ale i horší. Takže tak ty tři body jsou vhodné. Nevidím tolik negativů, jako ostatní, podle mě se v pohádce pro děti nedá hledat příliš kvality, napětí nebo dokonalých kostýmů. I když ano, mohlo by to být propracovanější, princezna by to mohla hrát i lépe. Ale vodník a strašidlo jsou supeeer! :)(15.1.2013)

• Adam Bernau

Kryptosoučasná rodina selsky barokního krále je podána a zahrána dosti sympaticky (oteckovský král, důstojná královna i neprinceznovská princezna jsou každý svým způsobem přesní), sebekarikační dvorské prostředí jako troškovina bez Trošky docela zábavné, ale i tak je to příšerná slabota. Že si princezna vyvolí cirkusáka, je prostě skandál, ale budiž, patří to k osobité poetice Ladových „zvrhlých“ pohádek. Problém je, že Ladova poetika v tomto filmu naprosto nefunguje, jak se ukazuje také na dvojici Mulisák – Brčál, z nichž jsem měl střídavě rýmu a vyrážku. O peklu raději nemluvím a jinak... no jinak nebudu opakovat, co zde již napsali jiní. Odpad to není, ale za vidění to nestálo. Od princeznina útěku byly pro mne jedinými spočinutelnými momenty „smlouva se dodrží“, zubař Nepuč a dvě ztracené Julie, ušla též scéna hospodské hádky s vojáky. Z komentářů doporučuji sportovec a Radek99, k nimž lze přečíst ještě třeba Mariin, nash. (jehož ovšem koriguji, že Hrátky s čertem nejsou „z Ladovy truhlice“, nýbrž z Drdovy), giovanni3, Ezis, offlineman. A to by k této pohádce stačilo.(2.6.2012)

Pohádka, kteoru jsem vytrvale opomíjel, až jsem se k ní konečně po dlouhých letech dostal. Když opomenu většinou - kulantně řečeno - ne úplně povedené herecké výkony, ruku v ruce s pro mě nezajímavým obsazením a drahnou částí děje v cirkusovém prostředí, jež mě nezajímá už vůbec, jedná se o slabší průměr naší pohádkové tvorby. Začátek byl sice slibný a konec (zachraňování milého) maličko dojem napravil, ale rozhodně jsem viděl hezčí pohádky, byť z televizní tvorby. Oldřich Vlach mě jako jediný potěšil.(28.9.2015)

Dobře zpracovaný spíše rodinný film než pohádka. Není příliš pohádkový, i když mezi hlavní postavy patří král, princezna i několik strašidel. Ale své kouzlo má (včetně pohádkového konce)... Navíc je tu atraktivní cirkusové prostředí a mnoho zvířátek. I to možná přispělo k tomu, že se film velice líbil našim malým dcerám, takže v hodnocení oproti svému názoru hvězdičku přidávám - vždyť je to film, který je určen dětem. Zajímavé komentáře: sportovec, Jezinka.Jezinka, Mariin, CageDepp.(10.10.2013)

• - Filmovým sídlem pana krále (Oldřich Vlach) byl zámek Červená Lhota. Dále se natáčelo na Hrádku u Úštěka, v Záluží, Varvažově či v Křešicích a okolí. (rakovnik)