Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (Cinemart)

Heywood

Ačkoliv jsem až nekritický obdivovatel Kristen Stewart, tak tenhle horor byl slabota. Biologické horory jsou okoukané, zápletka předvídatelná a konec také. O žádného z hlavních hrdinů se nebojíte, jenom čekáte, zda to dopadne, jak jste v páté minutě tipnuli. Skoro až nuda. ()

Sharlis

Kvalitne provedeni. Hlavne zacatek a havarie vrtu. Bohuzel vybuchy (imploze :-) a "to neco" ve tme pod vodou nestaci, aby z toho udelali neco vic. Kristen byla v pohode tho. ()

Naghavi

Jéžíši, to bylo slabé...Stewartka by raději měla točit nějakou poctu Marii z Roxette, vizáž by na to i měla, ale takové hodinové chození po mořském dně a občasné vybáfnutí nějaké hadice od Hovnocucu mně fakt nebralo...🙄 ()

Ronkar

Úvodních třicet minut je naprosto parádních! Katastrofické události přichází okamžitě. Na nic se nečeká a je to vítaná změna. (Později se ukáže, že je šlo díky scénáři o přešlap) a jako zaháčkování to funguje. Klaustrofobická podvodní stanice se rozpadá, lidé křičí, utíkají před vodou a soundtrack pumpuje do uší diváka stresující hudbu. Atmosféra na jedničku, tempo šlape, nechybí překvapivé momenty, jedno těžké rozhodnutí a především: je to napínavý jak kšandy (docela podstatný prvek :). Kdyby to vydrželo celou dobu, neměl bych s Underwater problém. Chtěl jsem se bavit u survival thrilleru a to jsem dostal. Bohužel zbytek filmu je hrozně generickej, špatně editovanej, ztrácí tempo i napětí, a selhává ve sdělní (který tu vlastně ani nemuselo být a ruší) Charakterizace postav se po úvodu nijak nerozvíjí (což je min. u hrdinky problém), takže nám na nich vůbec nezáleží. Jsou redukovaný jen na povolání a účel: komický/vůdčí prvek, slabší/silnější nátura. Nemusí to vadit. Některé filmy nejsou taženy postavami ale zápletkou. O to víc ale musí fungovat universum světa, v něm se pohybují. Bohužel, zde Underwater naráží. Prvek monster totiž moc nefunguje, film je tmavý a v akci místy nepřehledný. Sestupná tendence v ději se nakonec projeví v úplně pitomém klišovitém konci. Nechci ale jen plivat, protože Underwater žánrovému fanouškovi nabídne několik věcí: 1.) na béčko to má slušný budget 2.) design stanice i podmořského světa dobře vypadá 3.) takový badass skafandry jako zde jsem snad neviděl nikde jinde (upomenul jsem se na Starcraft) a chci něco podobného vidět znovu! 3.) Některé scény jsou nápadité a skvěle fungují v daném momentu (útěk na začátku, sestup do vody, poškozený skafandr, souboj hrdinky s monstrem, atd.) 4.) Práce se světlem pod vodou je dobrá 5.) Kvalitní soundtrack a zvukový design 6.) Jste-li fanoušci mýtu H. P. Lovecrafta, přijde si taky na své :) 7.) klaustrofobická atmosféra. 8.) Kristen Stewart mi jako hlavní hrdinka hodně sedla. Underwater bych přirovnal k filmům: Life, Pandorum, Propast a béčkové verzi Vetřelce. Suma sumárum, průměr, ale nenudil jsem se. Jen mě mrzí, že to nebylo lepší, protože potenciál tu byl a to hodně velký. ()

brasek

Atraktívne prostredie a atraktívna zápletka. Žiaľ realizácia sa nepodarila. Postrádam napätie, po hodinke ma príbeh nudil, nesympatická hudba a odpudzujúce hrané emócie. Príšera v podobe čínskeho draka nejako ma zvlášť nedostala. ()

Kushina

Jako vždy mě filmy, které myjí potenciál založený na tom, že by to nemuselo být sci-fi neskutečně zaujmou. Co se skrývá na dně mariánského příkopu je stále záhadou a toto by mohl být i jeden z možných scénářů. Každopádně se mi líbilo zobrazení lidí, které se působením obřího tlaku doslova smrskly a zemřely během sekundy. Co mi přišlo jako naprostá blbost byly ty jejich obleky, které vážily při nejmenším 100 kg a neměly žádný externí pohon a stejně si v nich chodili, jako by to byla pírka. Co se však skutečně skrývá na dně moře a zda-li je tam nějaký život, který by mohl ohrozil existenci lidstva, tak o tom prozatím můžeme jen spekulovat, z celého srdce však doufám, že to nebude nic, co by ohrozilo existenci lidstva. 65% ()

Los_Angelos

Slabé ... slabé .. Podvodní příšerky mdlé, závěrečná bitva (která vlastně vůbec neproběhne) mizerná, lekačky mírné .. prostě od podvodního hororu se slušným rozpočtem byste čekali daleko víc ... Film na jedno zhlédnutí s tím, že na konci budete mít pocit "tohle už jsem přeci někde musel vidět" ... ()

Sunwheel

Ďalšia plytká, nudná variácia na stokrát obohranú tému. Človeka unaveného z tých hollywoodskych politicky korektných noriem na začiatku vlastne napadne presný priebeh filmu a kde jediné prekvapenie je úmrtie charakterného černocha hneď na začiatku. Chýba nejaký prekvapivejší dej, aspoň kúsok napätia, sympatickejšie postavy a hlavne niečo desivé aby to spĺňalo hororový žáner. Toto je ako nasilu spravená domáca úloha. ()

fafejt001

Snad zajímavý úvod , pak všichni , tedy skoro , sjeli výtahem až na dno a tam tenhle podivný film začal . To zase byly příšery . Že filmy stylu scifi jdou pomalu do háje to se dalo předpokládat , ale tohle se blíží pomalu ke dnu . Nejen v oceánu . Celkem to zachranˇovala Kristen , ale to fakt nestačilo . ()

Catella

Přijde mi docela fajn, že tenhle film vyšel v roce 2020, páč je to řekněme tak akorát včas. Teď pravděpodobně většina Čechů koume, kam se vrtnou o letní dovče, když nám zavřeli ty hranice. A tenhle film dává docela dobrej návod co a jak. Stačí pořídit skafandr, hupnout do nejbližší řeky a už se jde po proudu (ne proti!!! to byste do moře nedošlii...) a když se dostanete až do oceánu, tak si prostě chodíte křížem krážem, kudy chcete, bez ohledu na nějaký nařízení vlády. Páč co? Páč oceán žádnou vládu nemá, to dá rozum :-). Ale teď o filmu. Ocitáme se v podvodní (né, že někdo podvádí, ale jakože je to pod vodou) laboratoři. Slovo laboratoř jsem opsala z Obsahu filmu, páč mě to jako laboratoř nepřipadalo, ale nevěděla jsem, jak to pojmenovat :-D. Takže jsme v podovní laborce, a tam nám sexy kočka vypráví co a jak. Najednou bum, rup, bác, celá laboratoř se začíná bortit a stěnami prosakuje voda. Takže kočka utíká seč jí nožičky stačej, až se dostane za přepážku a je takzvaně v suchu. Pak se setkává s dalšíma, co přežili, jenže nejsou žádný záchranný moduly. To je jasný, to okopírovali z Titaniku. Takže nasaděj skafandry a choděj si po dně oceánu, jakoby se nechumelilo (PS: kdyby měli v Titaniku skafandry, tak by byli v pohodě). Jenže jak se ukáže, tak človíčci ve skafandrech zase tak v pohodě nejsou, protože je pronásledujou krvežíznivý nestvůry. No a teď to klíčový. Konec! Konec je patrně nejdůležitější část filmu, páč když je konec dobrej, je všechno dobrý. A když je konec blbej, tak je všechno v prdeli. A tady? Človíčci ve skafandrech jsou v prdeli, ale pro diváka je konec dobrej :-) ()

Scaevola

(pozor, obsahuje zásadní spoiler) Premisa snímku je výtečná, ač možná mnohokráte ohraná, ale to u podobného žánru tak nějak očekávám. Únik z bortícího se těžebního zařízení je zvládnutý na jedničku včetně časové i prostorové tísně a kupodivu mi nevadila ani vyholená K. Stewart v hlavní roli, protože to, co měla sehrát, se jí povedlo rozhodně lépe než role nevinné krásky v nesnázích. Problémem ale je, že se tvůrci v jakési honbě za senzací a zbytečné snaze o gradaci napětí pustili do fantastických vod a bez zřejmého cíle vytáhli z hlubin Věčně snícího. Ještě tak možná kdyby zůstali u stínů bezpáteřních mořských duchů, avšak Velký prastarý byl v rámci snímku zcela mimo a naprosto zkazil celkový dojem, což je škoda jak pro něj, tak pro film. ()

Rian_witcher

Jedna hvězda za Kirsten, která snad jediná ve filmu opravdu hrála. Jinak céčková vykrádačka všech filmů na které se kdysi dalo dívat počínaje Vetřelci. ()

Saxos

Hurá, máme tu podmořský klon slavné Ripleyové. Sice je trochu vychrtlejší, zato má pro změnu od kadeřníka upraveného blond ježoura. V jedenácti kilometrech pod hladinou se vrtat díry nevyplácí, protože můžete vzbudit nějakého hnusa a tomu se nebude líbit, že mu ničíte bejvák. Zápory: tma, záblesk, tma, mihnutí něčeho, tma, záblesk, tma, celkem jednoduché. V podmořské základně osádka v počtu 316, uvidíme však jen jednotlivce. Inteligentní hláška: "já jsem malá, tam prolezu". Na sobě stejný skafandr, jak ostatní. Závěr: nedoporučuji, na prvního Vetřelce nikdo nedosáhne. ()

Dacsus

No, vzyerá to tak, že ľudia sú už tak prekŕmení jump scare rýchlostrihovými srajdami, že už nedokážu rozpoznať kvalitne natočený akčný horror. Fakt dobrá atmosféra, herci sú fajn, hrajú uveriteľne, a nie je to typická kravina, korých sa točia tucty. Ale jasné, černoch tam zareval prvý, tak to slniečkoví kritici začali hejtovať, o ovečky po nich. ()

daleba

Chtěl jsem dát tři, ale ten dementní závěr (a ještě dementnější výběr skladby do titulků) rozhodl jinak... Mohlo to být skvělý sci-fi, ale bohužel... Střih, kterej vyvolá i u zdravýho jedince epilepsii. O monstrech se nic nedozvíte, když je pořádně ani nejde vidět. Trapný zpomalovačky co pět minut. Znuděnej Cassel.... Achjo! ()

trickmaster

Trochu jako Lovecraftackej Cthulhu z mesta R'lyeh! Dobra atmosfera i zaver filmu... nutno podotknout, ze film je z 90% natacen ve tme, takze postet min. ve Full HD ()

Kozlowski8

Pracovníci podmořské vědecké stanice bojují o svůj život po silném zemětřesení, které navíc probudilo "něco" velkého a nebezpečného, co dosud pokojně spalo... Docela nadějný začátek, ale druhá polovina už trochu příběhově tápe a přešlapuje na místě. Nic víc než průměrná podívaná. 60%. ()

bonovox

Chaotické béčkový klon Votrelca s podmorskou Godzillou. Začiatok je ešte slušný ale následný chaos kamery, strihu a scenára to všetko dobré zabíja. K. Stewart celkom fajn. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu