Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (Cinemart)

Fredolino odpad!

Já nevim, Kristen není můj typ a že by podala nějaký herecký výkon? Už v Charlieho andílkách mi neseděla, je to divný stvoření. A děj filmu? Brouzdají se vodní hlubinou, cestou je napadá bubák, vypadá to že jeden a na konci zjistí, že jsou jich stovky, prostě patlanina, škoda peněz. A bubák má nepřekvapivě půlenou dolní čelist, to udělali jednoho a od tý doby je to trend? ()

Accuphose odpad!

Trošku mi ten film připomíná tu kokotinu s Bradem Pittem, všechno se dalo na efekty, ale stejně je to jen mlácení prázdné slámy. Pokud to bylo myšleno jako horor, tak to funguje skvěle, protože při poslechu těch dialogů jsem si měl sto chutí nalejt vosk do uší... Scénář psal člověk, který byl původně v týmu píšící závěrečnou řadu seriálu Hra o trůny, ale zdál se producentovi příliš slabej, tak se uplatnil zde. Primárně takovýhle filmy ani nehodnotím a dávám odpad i lepším filmům, nicméně je to novinka a já chci ušetřit Váš drahocenný čas. Pokud nejste vyznavačem sebepoškozování, s klidem tenhle film vynechejte. V opačném případě si tohle topení mozkových závitů pod vodou užijete. Jeden moment jsem měl nutkání strčit si hlavu do hajzlíku, ale pak jsem si dal večeři a naštěstí mě to přešlo. Kristen Stewartová tu vypadá v tom prádle či plavkách celkem hezky, to je tak jediný pozitivum. ()

DeLonge

Pod vodou, nad vodou nikdo nesmí stát, nebo Kristen Steward nebude v této píčovině hrát. Jenže, ačkoliv tuhle punkovolesbickou dylinku nemám vůbec rád (nejen, protože je to naprostá antitalent herečka) musím uznat, že tentokrát nebyla ona tou největší prudou na celém filmu. Tou je totiž naprosto otřesná kamera a vůbec celé zpracování jako takové, které není ani trochu makové. S tou neproniknutelně černo černou tmou by měl co dělat i Riddick. Takže, nápad dobrý, ale kdo se má koukat na to, jaxe to veze od ničeho k ničemu. Tak zbabraný potenciál se jen tak nevidí. 2 plný, ale už s tím na mě nechoďte. ()

AmunRa

Od první minuty přímočará akční jízda odehrávající se na obrovských stanicích u hlubokomořského vrtu i přímo ve skafandrech na mořském dně v okolí. Postavy jsou jen letmo načrtnuté a nepřetržitá akce nedává prostor pro psychologizování (i když trochu se ho tam scénáristům podařilo vecpat), takže i hlavní postava Kristen Stewart s kamennou tváří bez výrazu do schématu dobře zapadá a přezdívka "plochá elfka" jí sedne jako přišitá. Asi bych nehodnotil tak vysoko, kdyby se podmořskými SF horrory kina jen hemžila, ale protože poslední pořádné žánrové pecky (když nepočítám žraloky) byly Leviathan a Abbys (shodně 1989), tak jednu hvězdu přidám. Děj není nijak objevný, ale kvalitně zpracovaný. Akce odsýpá bez prodlev a přiměřený rozsah hodiny a půl hezky uteče. Herecké výkony asi nemá smysl posuzovat, protože když postavy zrovna nějak neutíkají, tak jsou alespoň nacpané do pancéřovaného skafandru. Solidní přímočará akce bez zbytečných prostojů a odboček. ()

zekon

Takový 80. výcuc Vetřelce, Propasti a Leviathan. A hodně hodně nepovedená. V dnešní době spíš trapné. ()

Rastamania

No, mě se to dost líbilo. Jestli bych někde nechtěl být loven jako mizerný prase zasraný, tak by to bylo pod vodou. Hrozně pomalu tam utíkám a taky se mi tam dost blbě dejchá.. takže jsem se dokázal krásně vžít do těch blbečků, kteří tam chcípali.. a hlavně jsem se perfektně vžíval do představy, kde bych se stal v celé své kráse těma mokrýma kalhotkama tý ostříhaný husy. Monstra byly povedený.. Hnusný jak prdel, multifunkční a měli v sobě cosi z lega. ()

kosacOne

bylo to nějaké rychlé.. což je známka, že mne to bavilo... trošku v závěru přepálili záporáka a to mě lehce zhoršilo dojem, ale jinak nezaujatě tím kdo tam hraje musím říci, že dobře zpracované. ()

vorel999

Tak rád bych tu psal, že se mi film líbil, aleeeee ... nějak to nevyšlo. Kristen Steward by ještě tolik nevadila, mně spíš vadilo, že polovinu nebylo vůbec poznat co se děje. Jednu chvíli vzhůru k hladině, pak zase ke dnu. V některých fázích prostě divně chaotické. Samotný příběh mi zase tak moc nevadil, ale některé věci byli prostě divně nelogické. Musím konstatovat, že to šlo natočit jistě lépe. ()

zjs

Na nervy jde to, jak si pořád sundavají helmu skafandru, aby bylo vidět, kdo mluví na kameru, i když může dojít k zaplavení. V tom filmu chyběla delší akce, ale asi se to dá pochopit, když se všechno hned muselo rozbít, tak nebylo co zachraňovat. Co se těží tak hluboko u litosferických desek? Dole je tma, živočichové tam nepotřebují oči a v případě schopnosti vidět nějaké světlo, by je i světlo z baterky oslepilo a nelákalo. ()

Dave_Novic

Na tento film narazíte jen tak, když si sjíždité kategorie filmu, když si zrovna nechcete pouštět 1000 mil pod vodou. Příběh až velice moc připomínající nějaký indii film z přelomu století. Do příběhu naskočíte jak na rozjetý vlak, uprostřed něčeho do už se odvyprávělo a vy už si jen říkáte "Co to kurva je?". Hlavní herečka dosazená z twilight ságy, ubrečená drsňačka, která se obětuje jen proto že to vzdá a obětuje se pro vyšší dobro. Film se dá popsat jako Béčková verze vetřelců akorát místo ve vesmíru tak pod vodou. ()

fricek12

Holčičí thriller o ničem. Takové Stmívání v hlubině oceánu, jen místo upírů jsou tu homoryby. Většina scén je rozmazaná (voda / prach) - není vidět na metr, takže čekejte bezpředmětné rozhovory mezi dvěma osobami face 2 face, které se neustále přesouvají z místa na místo s takovou tou osvětlenou přilbou na skafandru (hodně praktické svítit si do očí) 😃 Příšery se záhadně objevují a zase ztrácí a takto pořád dokola, vše se odehrává pod vodou, ale zvuky jsou převzaté ze starého Vetřelce (upravený kvikot prasete jdoucího na porážku). Konec nedomyšlený, všechno se točí kolem ploché Belly - nechápu, co na ní Edward viděl :-) ()

hooofi

Musím tentokrát jít proti proudu, jelikož mne scény, který na sebe nenechávali dlouho čekat, fakt bavily. Např. známe stovky dílek, kdy ty poletující hadry nejsou vidět až do samého konce a ejhle, najednou je tu vetřelec a uprostřed filmu. Kritiku na Kristen Stewart taky moc nechápu, podle mě byla dobrá. ()

Da_reba

Noro! Noro! Emily! Emily! Ty choď prvá, nie ty, nie ty! Dochádza jej kyslík, príšera z hlbin ju chce zožrať a ona stojí a pozerá ako p*** a čaká čo sa stane. Ak máte z nejakého dôvodu radi tie sny keď chcete utekať pred niečím zlým ale nemôžete tak toto je film pre vás! Tento film je presne na takej úrovni ako je Stewart herečka. No katastrofa 20% ()

hephaestus

mame tu prezivsich a dno oceanu, bez hlbsieho zmyslu sa potuluju po dne utekajuc pred potvorami z hlbin, niektori ujdu, niektorí nie a na konci nas caka atomovka, no co si zelat viac? ibaze vratit čas späť a vybrat si iny titul. herci snaživi ale co spravíš so scenárom be štipky iq ? ()

Naby

Zacatek celkem zajimavej, ale postupne to napeti bohuzel klesalo a ke konci uz to nebylo uplne ono. Sam bych tenhle film zaradil spis mezi horrory, nez sci-fi. Napad to tecohu melo, ale na vic jak jedno zhlednuti to uplne nedoporucim. Celkem 3,3* ()

CheeseFigure odpad!

Som prekvapený, ako tu ľudia vypisujú o Lovecaftovi. To akože to monštrum na konci, o ktorom sa na nete povedalo, že je to Cthullu aj keď to s Cthullu nemá nič spoločné? No čakal som viac, keď tu všetci nadšene vypisovali o Lovecraftovi. Okrem toho to pripomína horšieho Aliena, v ktorom vďaka tme nie je takmer nič vidieť, akcia začína skôr, ako sa zoznámime s postavami, takže ich osud je mi ukradnutý a Kristen Stewart má hrudník plochý ako stôl, takže šanca, že by to aspoň kozy zachránili, je nulová. Veľké sklamanie počin tento je. ()

Orion12

Takový scifi podmořský horor. Líbilo se mi téma Mariánského příkopu a celkově toho podmořského prostředí a temnoty , vyvolávalo to ve mně nepříjemné pocity. Kristen Stewart asi OK a ostatn herci žádná velká sláva. Líbil se mi dizajn podmořských monster , ikdyž to velké to byl trochu přestřel. Celkově podmořské prostředí a základna byla dobře pojatá. Jenom mohli tam dát trochu více origin těch monster. Příběh byl průměný na horor ničím nepřekvapí a mohli z toho tvůrci vyěžit víc , ale zase stopáž byla ok a byli části , kdy jsme se i nudil. Celkově v pohodě průměrný horůrek s pěkným prostředím , na který se rychle zapomene. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu