Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (CinemArt)

Troniq

Mokré holky v kalhotkách jedenáct kilometrů pod hladinou. Underwater má v mnoha ohledech vybroušenou, tísnivou atmosféru, kdy čekáte, že vám vybouchne obrazovka přímo do očí a tlak vás roztrhá na kusy, ale na druhou stranu moc neumí pracovat s anomáliemi/živočichy/bůhvíco to bylo. Takže brzdy najede na klasiku americkejch popkornovek, kdy není nouze o klipování a zmatečnou práci s kamerou. Přitom bylo zaděláno na zatraceně dobrej podmořskej snímek. Škoda, že nezůstalo u tempa z první poloviny, mohlo to být o hodně, hodně lepší. Proč se tak nestalo je zodpovězeno vlastně až v titulcích, které otevřeně prozrazují, kdo je cílová skupina filmu. ()

Mukade

"All right Emily, this is your time. ..... What? 😨" ((: ___________________ Problém je že to má strašne jednoduchý priamočiary príbeh, pochod z bodu A do bodu B trocha "obohatený" o rovnako jednoduché príšery. Postupne som bol viac a viac sklamaný a po skončení filmu ... 4** tomu dávam za vizuál, Kristen, Jessicu, občasné podarené ftípky, jedno je ale isté, už si to nikdy znova nepozrem. ()

LucinkaMyska

Nechápu to relativně vysoké hodnocení. Nepřehledné, zmatené, o ničem. Člověk nakonec fandí těm "potvorám", protože za prvé postavy jsou tak otravné, že se jich rádi zbavíte, a za druhé, to že žije někde něco, co neznáme, neznamená, že je to hned zlé, jen to neznáme a uzurpujeme si právo ovládat i mořské dno. Kdyby raději natočili kvalitní film o mořském životě nebo i dobrodružný realistický film z přírody, tohle je waste of money, time and potencial a to dokonce i teď v karanténě. ()

Luciaaas2

sice béčko, ale bavilo mě, sice jsou ,mnohem lepší filmy, ale i tak jsem se bavil, jen mě mrzí, že nezůstali s náznaky mořských potvor. Mohli film udělat více napínavější, ale dorazila je podmořská Godzilla, to film neskutečně srazilo dolů, škoda, že nezůstali tvůrci více při zemi. Mohl z toho být lepší film ()

Pavelkedar

Nejlepší na tomhle jinak průměrném filmu je 3D zvuk v DTS :X. Řekl bych bez přehánění - je to perfektní lahůdka pro uši a ve spojením s velkým plátnem to nemá chybu! Já snad začnu lustrovat poslední sci-fi béčka, jestli se tam čirou náhodou nenachází obdobný "klenot". Ne, to nehrozí☺. To lustrování neshlednutých béček. ()

codyak

Chce to být Vetřelec.. chce to být Hlubina.. Co je to? Ani jedno a ještě ke všemu je z toho prd vidět. Takže díky za nic.. ()

Mates Hradecky

Kristen táhne celý film, který by jinak šel ke dnu, vzhůru k hladině. Krásně nasnímaná, v plavkách úžasná, jako lesba bych po ní hned vyjel. Dějově ploché až nudné, digitální příšery vypadají jak chobotnice z histolky a nechápu, proč mají ty LED diody alá oči, v Mariánském příkopu je černočerná tma a nic ke koukání, pokud zde něco žije, oči to nemá, protože je nepotřebuje. ()

Stinger78

Za mě opravdu povedený kousek, kde se na nic nečekalo a hned se šlo do akce. Samozřejmě to mělo pár nelogických mušek, jako celkem poklidné pohybování se všech 11 kiláků pod vodou, nebo hláška, že Kristen se úzkou škvírou protáhne jako první, protože je nejmenší, jenže všichni měli stejné skafandry :-D Příšery na konci fajn, nebylo nutné vysvětlova, co to je, prostě na dně mořském může žít kdovíco a my o tom víme prdlajz. Kamera s tmou tmoucí mi nevadila, aspoň to bylo o to víc realističtější. ()

RadaRAW

Jsem mile překvapen. Vemte Vetřelce spojte s Gravity dochuťte malou inspirací Lovecraftem, vsaďte pod vodu a máte tento film. Já jsem se u sledování bavil a film určitě neurazí. V celku lehce nad průměrný film. ()

StressMode

https://www.youtube.com/watch?v=Qu_80fsF3Ko No lepší video jsem nenašel, ale asi úplně to vystihuje situaci :D Na jednu stranu to mají dnešní sci-fi filmy těžké. Originální náměty se těžko hledají. Nebo je tu lenost. Paradoxní doba. CGI je na skvělé úrovni. Může pomoci vyprávět skvělé příběhy. Dřív CGI neměli a museli navodit atmosféru kvalitním scénářem a režií. No a pak je tu politická korektnost. Kristen Stewart, podle mě herečka jednohu výrazu tváře by měla dělat camea z pohřbů, jinak se na moc věcí nehodí. Výrazy typu ztrápená a pak možná extrémně ztrápená. Nějak mě nebere. Je studená jak psí čumák. Nechápu proč musím neustále koukat na její postavu v kalhotkách a ze začátku na záběry jejího plochého hrudníku, kterého kdybyste si nevšimli, místní šašek na něj ještě upozorní. Nerozumím. Strong female character v akci vážně. Krátké vlásky. Feminismus. Ženomuž k pohledání. No a pak tu máme scény typu "Já chci umřít, ty se zachraň" , "Ne já chci umřít, ty se zachraň" , "Jestli mě nenecháš se obětovat, dám ti do držky" , "Nenechám!" , "Tu máš do držky!" :D Prdel. Všichni víme jak by to bylo ve skutečnosti. O tom co číhá v hlubinách nebudu mluvit, nijak mě to nepřekvapilo ani nezaujalo. Další jednohubka bez záznamu hlubších emocí v brzké době snad zmízí z paměti. ()

tata22

Slátanina k pohledání. Možná 20% za podvodní prostředí. Ale jinak to nebylo o ničem, ani jeden nápad, nic co by se dalo nějak komentovat či pochválit. Doporučuji se filmu zdaleka ale opravdu zdaleka vyhnout. A to jsem, myslím tedy, měl očekávání nastavena hodně nízko... ()

Yamatosan

Hodně dobrá první třetina, pak to začnou kazit "monstra", a na konci přijde WTF Cthulhu. Steward překvapivě zajímavá. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu