Deník malého poseroutky: Výlet za všechny peníze

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Denník slabocha: Výlet za všetky peniaze

• Nový Zéland

• Austrálie

Road movie / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 90 min

Rozpočet $22miliónovTržby USA $20,738,724Tržby Celosvetovo $40,120,144Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Úvod dosť otravný, suchý, prípadne prepálený, hlavne Gregov brat je otrasný v každom ohľade. Prvá polhodinka taká nijaké ale potom sa to konečne rozbehne ako putujú v aute a začnú pribúdať aj zábavnejšie scénky, ktoré slušne pobavia. Hlavne stret z druhou chlpatou rodinou vždy niečo urvane zábavné prinesie. /50%/(19.10.2017)

A on to nebyl zase takový průšvih, jaký jsem očekával. Obsazení se logicky muselo obměnit, protože to staré za těch 5 let až příliš zestárlo (ono už ve 3. filmu působilo dost staře). Jinak - podklad pro děj dobrý, neustále se něco dělo, z celé čtveřice jde o ten vůbec nejfekálnější díl a zkrátka to byla zábava od začátku do konce. Jen by to místy nemuselo propadat snaze o humor a úpadek v trapnost, či se nevyžívat v až příliš nelogických situacích (auto nejede, cíl je nadohled, ale dojít po svých nepřipadá v úvahu). Ale jsem jinak docela spokojený a budu doufat v případná další pokračování. Přece jen, předlohy je víc než dost! 70%(12.6.2018)

• baiskon108

Moc jsem se na tuhle novou sérii netěšil, protože Rodrick je jen jeden a to Devon Bostick, který se do té role přímo narodil. Tady je Rodrick vážně k smíchu a k pláči zároveň. I Greg se herecky vůbec nevyvedl, vlastně téměř nikdo. Předešlá rodinka prostě neměla chybu a mnohem radši bych místo tohohle viděl čtvrtý díl navazující na podařenou trilogii.(25.2.2018)

• oveckaoa

V roce 1983 vznikla tahle komedie https://www.csfd.cz/film/7573-blazniva-dovolena/komentare/ o x let později vzniká tohle, které vypadá přesně jak přes kopírák jen jsou tam jiní herci a jiné přihody. Ze všech dílů Poseroutky co jsem viděl je tahle část nejslabší Potěší tak jen narážka na scénu z Psycha a cca 1-2 dobré vtipy jinak nic. Jinak Gregův starší brácha zde aspiruje na nejotravnější a nejzbytečnější postavu.(23.9.2017)

Je to sice v určitých ohledech úplně typický americký rodinný film, což je ten poslední filmový pojem, který bych měl rád. Ale předloha Jeffa Kennyho má prostě klady a i když se jí film zas tolik nedrží, už prostě nějaké své předem nastavené základy k humoru měl. A já se u něho dokázal párkrát vážně zasmát. Místy i trochu ze života. Jen tomu chybí ten cynismus knížky. Dopadne to opět tak hrozně nechutně americky, že jsou všichni šťastní. Na tohleto já nejsem a hlavně to popírá předlohu. Ale to se dalo asi tak nějak čekat, takže kritizovat to, nemá smysl. Pouze se to dá konstatovat.(19.11.2017)

• - Ve filmu od knižní předlohy lze najít několik rozdílů, např. postava Mac Digby se v knize nevyskytuje. (darthbane)

• - Jedná se o čtvrtý díl filmové série, předlohou však byla již devátá kniha série literární. (darthbane)

• - Postavu Mannyho ztvárnili opět dva herci, dvojčata. (darthbane)