Deník malého poseroutky: Výlet za všechny peníze

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Denník slabocha: Výlet za všetky peniaze

• Nový Zéland

• Austrálie

Road movie / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 90 min

• Lachtaan

Už od malička přímo zbožňuji Kinneyho knižní sérii bestsellerů o věčném zmatkaři Gregu Heffleym. Na poličce nad postelí se mi vyjímá všech prozatimních 11 dílů a můžu s jistotou říci, že je budu s radostí číst klidně i ve 30ti. Když v roce 2010 přišla první filmová adaptace, kdysi jsem se na ni jako ještě pouhé 10leté dítě poměrně těšil. Vlastně celá původní trilogie nebyla žádným otřesem, v případě, že jste žákem základní školy a rodinné filmy jsou filmovou oblastí určenou hlavně vám. Když jsem v letošním létě zjistil, že se k nám žene po letech reboot série, zaměřující se na další části z knižních předloh, nemohl jsem být více skeptický než znechucený. Ve finále se ale, co se týče obsazení, v novém díle vyvedlo možná více než v těch minulých. Avšak příběh už prostě nejde člověku přes nos. Samotná 9. knížka a veškeré pasáže s prasetem mě ze všech Gregových dosavadních slastí i strastí bavily nejméně.(23.9.2017)

Mě bylo hned jasné, proč tu jsou noví herci. To protože původní představitelé Rowleyho, Grega, Rodricka dospěli, a jelikož v knížní předloze nejsou dospělí, tak je musí nahradit jiní herci (Akorát nechápu, proč je ve filmu řečeno, že Gregovi je 12 a Rodrickovi 16, když ve třetím díle bylo Gregovi 13 a Rodrickovi 17. Svým způsobem se jedná o kombinaci poseroutky, YouTube, a Bláznivé Dovolené, A výsledek je větší než super.(22.3.2021)

A on to nebyl zase takový průšvih, jaký jsem očekával. Obsazení se logicky muselo obměnit, protože to staré za těch 5 let až příliš zestárlo (ono už ve 3. filmu působilo dost staře). Jinak - podklad pro děj dobrý, neustále se něco dělo, z celé čtveřice jde o ten vůbec nejfekálnější díl a zkrátka to byla zábava od začátku do konce. Jen by to místy nemuselo propadat snaze o humor a úpadek v trapnost, či se nevyžívat v až příliš nelogických situacích (auto nejede, cíl je nadohled, ale dojít po svých nepřipadá v úvahu). Ale jsem jinak docela spokojený a budu doufat v případná další pokračování. Přece jen, předlohy je víc než dost! 70%(12.6.2018)

Sice původní filmová parta tu už není, čas je bohužel neúprosný a tak tu máme novou sestavu, se kterou se člověk ze začátku horkotěžko seznamuje, ale postupem času si k ní najde cestu a už mu ani původní týpci nechybí. Tentokrát se to nese v duchu road tripu, ale to vůbec nevadí a opět se tu najde dost bláznivých situací. Některé jsou sice trochu přehnané, ale ve výsledku je toto pokračování docela povedené.(20.2.2018)

• oveckaoa

V roce 1983 vznikla tahle komedie https://www.csfd.cz/film/7573-blazniva-dovolena/komentare/ o x let později vzniká tohle, které vypadá přesně jak přes kopírák jen jsou tam jiní herci a jiné přihody. Ze všech dílů Poseroutky co jsem viděl je tahle část nejslabší Potěší tak jen narážka na scénu z Psycha a cca 1-2 dobré vtipy jinak nic. Jinak Gregův starší brácha zde aspiruje na nejotravnější a nejzbytečnější postavu.(23.9.2017)

• - Ve filmu od knižní předlohy lze najít několik rozdílů, např. postava Mac Digby se v knize nevyskytuje. (darthbane)

• - V 11. minutě sedí Greg (Jason Drucker) nalevo a Rodrick (Charlie Wright) napravo. V dalším záběru sedí naopak. (darthbane)

• - V 60. minúte si je možné všimnúť záber na iPhone s výrezom na Apple logo, ale v ďalšom zábere je zadný obal plný, bez loga. (xun)