Spoorloos

• Francie L'Homme qui voulait savoir (více)

Mladý zamilovaný párik z Holandska, Rex a Saskia, sa rozhodne stráviť svoju dovolenku vo Francúzsku. Obyčajná cesta autom sa však zmení v peklo v momente, keď dvojica po prekročení francúzskych hraníc zastane na miestnej benzínovej pumpe. Saskia odbehla po občerstvenie, ale späť sa už nevrátila. Zúfalý Rex sa snaží chytiť každej maličkosti, ale nič nevedie k úspechu. No nevzdáva sa. Po Saskii pátra aj po nekonečných troch rokoch. Na všetko bude mať možno odpoveď Raymond Lemorne. Muž, ktorý stojí za tajomným únosom. Je Rex pripravený prijať desivú pravdu? (Tomco)

pornogrind

Komentář může obsahovat spoiler. Tak mám za sebou další filmovej počin kterej byl uveden v knize 101 hororů které musíte vidět než zemřete.  A i tentokrát dost dobře nechápu proč byl tenhle film do knihy zařazen. Za mě byl snímek pomalej, utahanej, unylej, bez napětí, bez atmosféry a neoslovily mě ani herecký výkony. Navíc jestli tohle má být šokující konec, tak nevím. Každýmu přece muselo být hned jasný že je Saskie mrtvá. NE, tohle je prostě hodně slabý.V podstatě to u mě nevyvolalo sebemenší emoce. ()

Ivoshek

Nečekaná a povedená věc. Dobrej pohled od počátku z obou stran. Napínavý a celou dobu zábavný, udrželo to mou pozornost. Přestože by v centru pozornosti měl být Max se svým hledáním pravdy, hlavní hvězdou je ten magor. A přestože je jeho počínání děsivé a zavrženíhodné, stejně se u něj budete místy smát, zvlášť když mu jako hudební doprovod jede rozverná francouzská harmonika. ()

choze

Thrillerem bych to úplně nenazýval, protože tu prakticky absentují napínavé situace, spíš mysteriózním dramatem, kde celou dobu visí ve vzduchu otázka/záhada, co se stalo, a hrdina je pro odpověď ochoten obětovat vše. A spolu s hrdinou sledujeme i člověka, který jednoduchou odpověď celou dobu zná... Atmosféru to místy má, výraznou koncovku taky, ale že by mě to nějak extra bavilo nebo sejmulo se říct nedá. Ale zvláštní film to je. ()

Radko

Po pozretí ma napadla pesnička Vráťu Brabenca, kde spieva: "Občane, přišli jsme Ti uříznout hlavu. Jsme slušný lidi, tátové vod rodin, máme doporučení, iks let v diplomatickejch službách...". A asi tak ako daná pieseň, ma oslovil aj taký trochu nasilu artový psycháč, pracujúci s jednoduchou príhodou a dumavo-dlhoročným odhaľovaním pozadia jej príčin a následkov. Čiže tak celkom fajn, ale nie úplne. ()

Shit

Já mam vždycky problém s tim, že když vidim jako první remake a až poté původní film, tak ten původní, i když je třeba líp natočnej, se mi už tolik nelíbí a to je problém i u Vanishing, neustále jsem měl před očima daleko svižnější reamke s vynikajícím Bridgesem a tohle mi už nepřišlo nikterak napinavý a Gene Bervoets oproti Bridgesovi mi přišel poloviční. Nicméně tohle potěší alespoň jiným koncem a takovou realistickou atmosférou ()

• Snímek byl natočen na motivy románu nizozemského autora Tima Krabbého "Zlaté vejce" z roku 1984. (skudiblik)
  • Na film můžeme narazit v knize „101 hororů, které musíte vidět než zemřete“. (pornogrind)
  • Originální filmový plakát byl stylizovaný jako skutečné oznámení o pohřešované osobě. (topr harley)

Časové pásmo bylo změněno