Mladá učitelka základní školy v Berouně s pečlivě pěstovaným mindrákem ze své nadváhy dostane na pražském kurzu burlesky příslib stát se atraktivní. Vezme to jako terapii pro sebe a potažmo i pro problematického žáka, se kterým se dostala do konfliktu. Bětka dojde k názoru, že problém se nevyřeší, když ho budou skrývat, ale když se odhalí. I kdyby to mělo být doslova. Okolí ale není na nahotu „tlusté holky“ připravené a Bětka tvrdě narazí… Podaří se jí dokázat sobě i ostatním, že tlustá neznamená postižená nebo snad dokonce nesvobodná? A že terapie odhalením může fungovat? (Česká televize)

yarca

Jsem ze školství, a proto nadšení velký! Až tak velký, že jsem dala 4*. Protože my ze školství víme, že tohle všechno se tam fakt může stát. Protože vy opravdu můžete narazit na fracka, abyste zjistili, že za jeho chováním je něco víc. A pokud jste učitel tělem i duší, snažíte se mu pomoct. A někdy se vám to vyplatí a jindy ne... A proč "jen" 4* a ne 5? - Protože ta koncentrace průserů už byla až moooc velká. Ale zas chápu, že se to muselo holt vhňahňat do 84 minut. A velkou zásluhu na tom, že se to navzdory kumulaci průserů povedlo, mají hlavně neuvěřitelně uvěřitelná hlavní hrdinka a její matka. (Mmch, kolega tělocvikář se taky povedl. 😀 Je to esence všech tělocvikářů, co mi kdy přišli do cesty. 😂) ()

adaben

Herecky zajímavé, a také příjemné, že se po čase objevil psychologický žánr (a ne další detektivka), trochu mi ale vadil ten poněkud jakýsi polohappy-endový závěr, jakoby ze zámořské produkce. ()

kinoholik

i tlustá holka může být sexy, ale měla by dřít. nebo tak nějak jsem si přebral poučení z této epizody. Evo Hacurová, jseš tlustá a jseš sexy, protože se chceš a umíš hýbat a jseš vtipná.nečekaný a zajímavý počin veřejnoprávní televize! ()

tba4u

Tereza Kopáčková patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu, co dokáže ČT nabídnout. Je dobře, že dostala prostor k této minisérii. Výborný scénář, celkově řemeslně skvěle odvedený film, citlivá režie. Jestli v něčem Terezu Kopáčovou opravdu obdivuju, tak je to její až neskutečný cit pro estetiiku, kdy i erotická scéna ženy s velkou nadváhou nepůsobí odpudivě, a celkově i když XXXL hrdinku doslova svléká donaha, není to nikterak urážlivé či ponižující. A výkon Evy Hacurové...zrodila se hvězda. ()

Marcimor

Konec možná až moc happy, ale na druhou stranu - proč ne? A kdo byl někdy v Bar & Books ví, že Eva Hacurová je na burlesku právě akorát a že burleska má ke striptýzu sakra daleko. ()

Desirh

Shlédla jsem celou sérii, ale první díl za mě nejlepší. Eva Hacurová je skvělá, nevnímala jsem, zda je tlustá nebo hubená, je to prostě krásná a přesvědčivá herečka. Škoda, že ji v televizi nevídáme častěji. A ten tanec - takhle kdybych uměla tančit i já... Prostě paráda! ()