Mladá učitelka základní školy v Berouně s pečlivě pěstovaným mindrákem ze své nadváhy dostane na pražském kurzu burlesky příslib stát se atraktivní. Vezme to jako terapii pro sebe a potažmo i pro problematického žáka, se kterým se dostala do konfliktu. Bětka dojde k názoru, že problém se nevyřeší, když ho budou skrývat, ale když se odhalí. I kdyby to mělo být doslova. Okolí ale není na nahotu „tlusté holky“ připravené a Bětka tvrdě narazí… Podaří se jí dokázat sobě i ostatním, že tlustá neznamená postižená nebo snad dokonce nesvobodná? A že terapie odhalením může fungovat? (Česká televize)

Vědma

Na českou televizi celkem obstojné, snad trochu přehnaný byl ten Kraus, ale líbila se mi hlavní představitelka i ten zakomplexovaný kluk se "vzteklinou". ()

kajas

Paní Kopáčová je po čertech šikovná paní a na její televizní projekty je radost pohledět. Tenhle díl z nového cyklu si dokonce sama zrežírovala, mohla se opřít o kvalitní scénář (nebyla nouze ani o boží "učitelské" hlášky) a dokonalou Evu Hacurovou. Skoro 5*. ()

ibeh

Co to? Dějová linka učitelka a pubertální žák byla úplně mimo. Mohla to odnést daleko víc. A ten hrozný závěr! Hvězdy dávám za námět a odvahu hlavní herečky. ()

rakovnik

Ale jo, každý má právo plnit si své sny. Sice souhlasím s maminkou, ale celý příběh je takový milý a veskrze pozitivní. Burlesku nemusím, pedagogicky nebylo vše správně, na druhé straně mile překvapila vynikající Sabina Remundová. ()

zette

Tento motivacni film pro zeny, ktere se citi byt handicapovane me nechal chladnym. Nesedela mi ani pro film dulezita dejova linka s oprsklym klukem ve veste. Zaver moc ruzovy, ale herecku v hlavni roli chvalim... ()

kocik1

Škoda nedotaženého scénáře, který Bětce nadělil krom nadváhy, šarmu a vtipu taky tupost, kterou by učitelka mít neměla. A pak taky zaprděné netolerantní kolegy(ně). Mělo to nápad, potenciál i dobrou herečku. Ale zamrzlo to na půli cesty. 60% ()

progression

Překvapivě hodně povedený snímek zasazený kromě školního prostředí také do atraktivního a originálního prostředí burlesky. Nosným tématem je především "hrubnutí" základních lidských vlastností, které byly dříve povětšinou samozřejmé a přirozené, v poslední době ale nějak nenápadně ustupují na vedlejší kolej. Rodina i škola by je měla posilovat, ale zdaleka ne vždy se tak děje, na první kolej se dostávají úplně jiné vlastnosti (urvi, co můžeš, mysli v první řadě jen na sebe, podvádět se vyplácí, nejdůležitější je mít moc a styky atd.). Pokud se takoví jedinci dostanou k moci, dokážou natropit docela velkou paseku ve svém okolí, které je rozsáhlé podle stupně jejich moci. Největším zlem je ale to, že si vychovávají "v rodině" své klony s obrazem svých vlastností, které mohou tuto infekci dál šířit. Celý život jsem si myslel, že by ti slušní měli "vychovávat a ovlivňovat" ty ostatní, v poslední době mi připadá, že je tomu spíše naopak ... Velkým kladem filmu jsou velmi dobré herecké výkony tváří povětšinou neokoukaných i výborná hudba. Ten úplný konec mi tam nějak neseděl, jinak bych dal dokonce o hvězdičku víc. ()

venison

Na české poměry opravdu dobré! Oceňuji neotřelost témat zejména vyrovnání se s mindrákem a zákulisí burlesek. Hlavní hrdinka byla milá, vtipná a nepostrádala sex-appeal :-) Eva Hacurová si naprosto získala mé srdce a těším se na její další role. I když asi nejsem úplná cílovka, tak bavilo velmi! ()

netahlo

Anorekticka Buresova majici pocit, ze je jako prase? :-) Diky, tato. Od Terezy Kropacove bych po vynikajicim Metanolu cekal jinou kvalitu. Herecky ale relativne slusne, korpulentni Hacurova v pohode. ()

klukluka

Výborný! Nahota tlustých holek mě nerajcuje, ale ani nepobuřuje, hodnotím jen film- a ten byl super! Mělo to myšlenku, bylo se na co koukat, představitelka hlavní role vynikající, přišel jsem si vážně na svý! ()

bari68

Zaujímavý námet, herci sú uveriteľní a sympatickí, je to milé, vtipné i sexi. Len cez to všetko mi to scenáristicky a námetovo prišlo až veľa naťiahnuté a rozvetvené. V podstate je to taká dlhšia poviedka, ktorej by sedela dĺžka kolem hoďky. ...Lepšie 3*. ()

Prochy38

Hodně vtipná epizoda s vele-sympatickým obsazením! Opravdu jediné, kde to skomírá jsou opravdu problémy přímo ve škole. Ano, je to dnes s rodiči extrém, ale asi ne až takový... snad :) Jako úvod minisérie ale paráda! ()

bobstock

Jak vás může dojmout nedělní epizoda z nového seriálového cyklu? Může a hodně pokud oceníte příjemný televizní projev s parádním výběrem hudby, který dává pocit mnohem větší hodnoty než kdejaká věc od komerčních kolegů. Skvělá a nádherná Eva Hacurová a vlastní zkušenost s nadváhou, která mi nezařídila zrovna šťastnou pubertu, vlastně se mi tam z jedné scény stala hodně podobná situace. 85% ()

mira007

TV film o macaté učitelce, který svůj malý komplex, který ji dává sežrat komplet okolí , začne řešit tím, že se přihlásí na kurz burlesky ... námět je teda hodně originální, nejvíce hvězd dám za odvahu hlavní představitelce Evě Hacurové, která šla skůží na trh doslova. Mírně erotické, lehce úsměvné, ale překvapivě víc psychologické a vážné dotýkajících se témat jako jinakost, sebevědomí a zakomplexovanost . Odvyprávěné poutavě a hrozně mne pobavilo účinkování Show Jana Krause. ()

LachtanShows

Příjemné televizní drama, které se svého žánru drží zuby nehty a jen tak se ho jen okrajově nedotýká, jako je to dneska zvykem. Hodně trpký souboj s předsudky, posměšky a nelehkými bizarnostmi života, se kterými se potýkáme my všichni, co nemáme úplně ideální život. Ten totiž ti obyčejní z nás budou žít teprve tehdy, až budou krávy lítat. ()

Chudobka

Sympatická hlavní hrdinka ve skvělém podání Evy Hacurové si mě zcela získala a moc jsem jí fandila. Výborná byla i Sabina Remundová. Změnu v chování problémového žáka jsem očekávala, postoj jeho otce mi připadal přehnaný. Kolega, který soustavně dával Bětce najevo své sympatie, byl zadaný. Těch nástrah, kterým musela mladá učitelka čelit, bylo možná až příliš. Ale byl to pěkný příběh. Tereza Kopáčová umí. ()

Mallinali

Tady je nadšení, přitom já skřípal zubama jako když se nám na Silvestra rozbila pípa. Scénář byl pro mě prostě strašně hloupej - Co uděláte, když vám agresivní hajzlík s nebezpečným fotříkem veřejně nadává do tlustých krav? Samozřejmě mu ochranitelsky pouštíte, jak někde statečně ukazujete holý hrudník a doufáte, že si z toho vezme ponaučení a ne materiál pro net. Taky doporučuju po tom před ním nechat mobil odemknutý, aby ten upload na youtube nemusel dělat pokoutně. No a co uděláte, když vás maminka alias šéfová podrazí před otcem problémového dítěte? No nic jí na to neřeknete a necháte si to udělat znova, to se ví. Je to práce snů. No a když se dítě stydí za své tělo, tak ho donutíte ať se svlékne přede všemi, pak se budou mít rozhodně všichni víc rádi a nebude to vůbec braný jako šikana. A jestlipak víte, co uděláte, když vás ponižuje otec problémového děcka a vaší mamince vyhrožuje? Necháte si to samozřejmě líbit a ve finále uděláte přesně to, co po vás ten pán chtěl - proč mu ostatně neudělat radost a necítit se jako morální vítěz. Uděláte u toho smutný obličej a divák vás bude litovat, vždyť jste chudinka otloukánek a vůbec ne blb. Ale to není všechno. Začnete si s kolegou, o kterém se (sám to říká jako by mimochodem) všeobecně ví, že má dva roky přítelkyni a nikdo vám to ani v Čechách nevykecá. Proč? Přece aby byla "nečekaná" pointa typu "všichni mi ubližujou". A je toho víc. Vůbec myšlenka, že udělám stylovou svlíkačku někde na lodi před cizíma lidma a nikdo se to nedozví (vždyť mobily s foťákem dneska nikdo nemá), to je naivní jak točení porna pro charitu. Jo, taky si pamatuju tu učitelku co točila konkurz do amerických filmů pro dospělé a doufala, že to v době internetu nikdo nezjistí... ale o tý asi film, kde bude za chudinku oběť, jen tak nenatočí. Nebo jo? A finále, kdy se jen tak dostane ke Krausovi a ten agresivní hajzlík jí po tom, co jí zničil profesní život zveřejněním její svlíkačky na net, začne obdivovat... to jako vážně? Nereálněji už by to nešlo? No, herecky je to dobře zvládnuté, hudba slušná a má to nějaké poselství, ale to víc jak na dvě hvězdy není. ()