• Misoponia

Velká očekávání, hodně reklamy, ale překvapení se nekoná. Srovnání s Pustinou je spíš úsměvné. První díl nudný, pomalý, s rušící a k příběhu se nehodící hudbou. Mám pocit, že Česku chybí kvalitní tvůrci hudby k filmům. Proč všude cpát klavír a basu? Neexistují jiné hudební nástroje? Co takhle trochu elektroniky? Hudebně jsme ve filmech (s několika málo výjimkami) sto let za opicemi. Matěj Anděl nevýrazný. Uvidíme, co další díly, ale tohle byla nuda a šeď.(23.10.2018)

Po prvním díle takové rozpačité. Na jednu stranu jsem si říkal, že mne to nezaujalo natolik, že bych nadšeně vyhlížel další díl a chtěl to dále sledovat, na druhou stranu na mne díl pomrkával ve stylu "hele, bude tu rafinovaná zápletka (a snad to nedopadne podbízivou variantou skupinových viníků)". Neháži flintu do obilí a na další díl se ještě podívám.(23.10.2018)

• mira007

Surová vražda v severních Čechách ( ve vymyšleném Městě - nesnáším seriálová fiktivní města a státy krom Godham city a Valverde ) s vizuálem českého zapomenutého konce světa alá Pustina ( snaží se, ale na tenhle seriál fakt nemá) s obyvateli opravdu prapodivnými divně se chovající. Tohle by ještě šlo, ale to provedení drhne. Rasismus je dobré aktuální téma, ale tady na tu problematiku je nahlíženo stereotypně jako když nějaký bohém z Hanspaulky , který nikdy Roma neviděl, psal nějakou svou představu než realitu ( viz. scéna, kdy pan dokumentarista se málem neubytuje, když Syslová řekne, že je nájemné ve slevě, víte proč - a z okna vidět dvě romské děcka ) Prostě to je uchopené tak nevěrohodně ( prostě všichni severočeši jsou rasistický idioti ikdyž to myslí dobře ) a i postava toho dokumentaristy je děsně nevěrohodná a jako kladný hrdina nepůsobící - to by nakonec ani nebyl největší problémm ten je v ton, že je to utahané, nudné, atmosféricky impotentní. První díl beru jen jako nepovedený rozjezd, třeba se to vyvrbí.... doufám.(23.10.2018)

• DonBraso

Tohle je masakr.Od odpadu mě dělí fakt,že jsem tenhle pilot dodíval.Když vezmu o čem je příběh a dám ho stranou,tak mě zajímá co je tady dalšího?No velký kulový.Přečetl jsem si o tom v časopise a na papíře to znělo přímo královsky.Ale stačí si pustit tento skvost a hned člověku přejdou roupy.Druhý díl ještě zkouknu,ale už teď je to příšerný.Seriál který jede pod ARTE ještě s ČT,je tu ten rádoby hvězdný muž Harold Apter,který pígloval Chucka Norrise ve Walker Texas Ranger.Ovoce ve stoje leda v zelenině někde na květáku.Doopravdy příšernou,ne PŘÍŠERNOU hudbu,kdy bych ten klavír vyhodil z okna nejradši a vkusně zakompovanou to chce fakt tu školu mít.To jestli se tohle učí na škole,tak bych se nechal sám vyhodit.Matěj Anděl nejhorší herec co jsem viděl zase za poslední dekádu a to jsem rád,když vidím konečně jiné tváře.Proč se tohle chce měřit s Pustinou nechápu.Prý nová vlna z ČT.Tak tam prsknem Zuzku Stivánovou a Jana Cinu a budem čekat,že to dopadne.Atmosféra je v prdeli hned jak uvidíte Buchnov a do toho toho vola,co dělá dokument a je vlastně obrazně vyšetřovatel.Tomáš Dastík na jednom posteru k seriálu a v pilotu se ukáže na pět sekund.Doopravdy si rád počkám na druhý díl,kdy ten odpad nejspíš cáknu s přehledem.(29.10.2018)

• werush

Televizi jsem dlouho neviděla a tohle se teď jako točí za veřejné peníze a běží to v hlavním vysílacím čase? Explicitní násilí bez umělecké hodnoty, úplně neživotný dementní seriál, plný bezpráví se kterého se mi svírá žaludek, teda spíše obrací, skoro jsem zvracela a upřímně jsem to zdaleka celé neviděla, ale i tak mě to naštvalo.(10.12.2018)