• Karp

Druhý díl se mi zdál slabší než první. A toto hodnocení opírám o sled událostí, které se během dvojky odehrály, a které byly ve své podstatě zcela nevýznamné. Samozřejmě pokud o tyto detaily nebude opřena pointa, která však jen stěží utvoří ze sledu nezajímavých a stručných momentů vrcholně dramatický závěr. Ale o ten patrně v tomto seriálu ani nejde, protože hlavní snaha jak diváka šokovat spočívá ve značně kontroverzním pojetí hlavních postav a jejich pohledu na otázky rasizmu. Zbývá snad jediná otázka. Pokud se seriál tváří jako sociální drama, pak by bylo také namístě uvést, kde se podobně úchylná vesnička či městečko nachází, vezmeme-li úvahu, že se o něm autoři rozhodli vyprávět. Vyprávět lze i ostrově kanibalů, to je přípustné, ale hledání paralel mezi kanibaly a většinovou společností bude z principu zdravého rozumu značně ohroženo. Možná ale ani o zdravý rozum nejde, jde o trendy, a proto je tedy nutné většinou společnost vystavit zoufalému sebemrskačství postrádajícímu reálný rámec. Také některé dialogy navazují dojem parodie. A tím míním např. rozhovor Lukáše s místním příslušníkem, na kterého se takřka v druhé větě oboří ohledně jeho nečinnosti v případě neprošetřené vraždy. Je téměř nezbytné v tento okamžik dodat, že vraždy na území ČR skutečně neznají nějakých odkladů nebo nečinnosti ze stran příslušných orgánů. Také některá klišé, malý blonďatý sígr coby syn místostarosty, jsou trochu vyčichlá. O linii s panem doktorem Pavlem Křížem a jejím dalším směřování už ani nemá vůbec smysl hovořit, protože stačí jen propátrat kolik takových případů se na území ČR v její samostatné historii odehrálo... Nejsou to těžké počty.(31.10.2018)

Jako takhle. Asi aby to nebyla úplně nuda, tak si scénárista řekl, že to nebude jenom o tom "blbovi s kamerou" (sorry, já vím, že to je v obsahu dílu, ale já nejsem na jména), ale nějak si řekli, že to rozředí dalšími "epizodkamy". Ty sice ukázaly další charaktery (ale dost klišé), ale kvůli tomu děj přešlapoval na místě. Škoda.(31.10.2018)

Názorně ukázáno, jak dokáže rodič ovlivnit dítě a jeho názory. Zejména pak otec, který je pro syna vzorem. Dále naprostá beznaděj a frustrace matky, která přišla o dítě, které je neprávem obviněno ze znásilnění. A nakonec naprosto hororový otec, který raději nechá vést řeči o znásilnění jeho dcery Romem, než aby se povidalo o jeho zvrhlosti. A to nemluvím o stavu dcery, která musí zaživat domácí osobní teror, protože lásku jí zabili, a porodila dítě otcovi.(30.10.2018)

• Radek99

Druhý díl je ještě větší katastrofa, než ten první - sterilní, tezovité, bez náboje, napětí...hodně prapodivná atmosféra...a co je nejhorší - je to neuvěřitelná nuda! Podivně nečitelné postavy chovající se celkem nepochopitelně. Opět si neodpustím srovnání s bravurně komponovanou i natočenou Pustinou - tam také byl obraz hluboce nemocné společnosti, ovšem s hlavními hrdiny se dalo lehce ztotožnit, měli charisma, v Lynči se chovají divně a jsou nesympatičtí naprosto všichni...jestli to byl autorský záměr, tak přispěl jedině k tomu, že tenhle seriál nikdo nedokouká...(30.10.2018)

• mira007

Jediná akce, která mne vtáhla do děje a u kterého jsem tedy sotva dýchal, byl nekonečně dlouhý porod postavy Štěpánky Fingerhutové ... jinak děsná bída, NUDA!!! A ten incest, který byl od začátku průhledný jak něco, co je prostě průhledné, mi tam nějak nesedí... asi jakože severočeši jsou krom idiocie, rasismem postiženi ještě deviací. Já myslím, že po tomto seriálu se severním Čechám vyhnou všichni čeští turisté.(31.10.2018)