Ztracen v džungli

• Austrálie Jungle (více)

Mladý muž chce na cestách po světě uniknout rutinně a nudě západoevropského života. V bolívijské metropoli La Paz potkává nové parťáky z různých koutů světa a tajuplného průvodce. Ten je vezme na expedici do neprobádaných míst amazonského pralesa s tím, že mohou nalézt neznámý indiánský kmen, zcela nedotčenou přírodu a možná i naleziště zlata. Jenže uprostřed divočiny průvodce zmizí a skupina cestovatelů se při ztroskotání na divoké řece rozpadne. Hlavní hrdina Yossi zůstane uprostřed neprostupné, nehostinné a nebezpečné džungle sám. Bez nože či jiné zbraně, bez zásob a bez jakéhokoli přístřeší... úplně sám. Má sice za sebou tři roky vojenské služby, ale ty ho zdaleka nedokázaly připravit na všechno, co ho v dusném jihoamerickém pralese čeká. Krásná příroda se proměňuje v zelené peklo a v nepřítele plného útočných tvorů, jedovatých rostlin i hadů, odporného hmyzu a ohavných parazitů, jaké si ve středoevropských poměrech nedokážeme ani představit. Džungle má jasný vzkaz: sem lidé nepatří. (Bontonfilm)

elimS

45% - komentář 20ti slovy: "Zážitek" jistě silný, ale na plátno přenesen blbě. Nedokázal vtáhnout do děje a přežívání vypadalo "lehce". Víc mě zajímá ta druhá dvojice. ()

Megynka

Daniela ve filmech nemám ráda, pořád vypadá jak malé dítě. Každopádně tady jsem byla mile překvapena a celkem mu to šlo. Film byl krásně natočený - příroda byla úžasná. Ovšem pd druhé poloviny to bylo celkem nudné a na to, že hlavní hrdina miloval dobrodružství, celkem rychle "odpadl". Oba byli skoro na stejném místě, jeden našel záchranu hned a druhý po 19 dnech nic 🙈 ()

papadoce

Výborná dobrodružno-džungľová záležitosť. Asi nie som ani zďaleka jediný, čo si nevedel predstaviť Daniela Radcliffa v inej úlohe ako je Harry Potter. Ale sadlo mu to. Faktom je, že ak by sa nebol Kevin (postava z filmu) choval ako k***t, nič by sa nebolo stalo. Stratiť sa takto v juhoamerickej džungli, to musíte byť zosratý aj za ušami. Film mal úplne skvelú atmosféru. Keď bolo treba, tak dobrodružno kamarátsku, takú slobodo myseľnú, a neskôr zas dramatickú. Ako divák som to s tým strateným celkom prežíval, a to aj vďaka hudbe a nádherne natočenej pomerne temnej a znepokojujúcej prírode. Myslím, že najmä v noci džungľa žila, to zrejme človek iba vyčká, či sa ráno zobudí celý, prípadne, či sa vôbec zobudí. Nie každý deň máte príležitosť dívať sa do očí jaguárovi, ale najväčší hnus bol ten parazit či červ v dutine lebečnej. To bol strop. Film obsahoval viacero chuťoviek nie pre slabšie žalúdky. Podľa mňa dobre natočené a pozerateľné aj opakovane. Určite si pozrite, ale nejedzte ku tomu, ak nie ste ťaman a nejete zárodky nevyliahnutých vtákov bežne, prípadne Vám štandardne nehnisajú nohy. Vidíte? Vravel som, že len pre silné žalúdky. ()

stephano

Nádherně natočena příroda a štáb si musel jungli náležitě užít, bohužel filmy podle skutečných událostí brzdí jakoukoliv inovaci pro scénáristy. Halucinogení scény to rozhodně nezachrání a právě absence jakéhokoliv dramatického prvku tenhle film brzdí. Pokud by se tento tým rozhodl natočit film o jungli, kde přidal 3 nebo 4 wow sceny i když ne "based on true story", rozhodně by hodnocení šlo nahoru. Takhle putování junglí chvílema dost nudí. ()

mark9th

Dosť ťažkopádne natočené. Zrejme jedine plus filmu som našiel v tom, že ide o adaptáciu skutočných udalostí a hoci neviem na koľko presne sa zhodujú s dejom filmu, samotná survival pasáž Radcliffa celý film degraduje. Bohužiaľ, je to tak, neprehľadné blúznenie a len málo uveriteľný hercov prejav. Celkovo film pôsobí mdlo a režisérovi sa vôbec nedarí tzv. skutočné udalosti pretaviť aj do skutočných emócií. Okrem Thomasa Kretschmanna, ktorý stvárnil Karla, som nikomu inému jeho prejav neveril, zvlášť Radcliffovi, ktorý len dokazuje, že jeho najväčšou trefou do čierneho predsa len zostáva EXPECTO PATRONUM! ()

Maw

Skvělej a pořád lepší Radcliffe v perfektním survivalu, bavil jsem se od začátku až do konce. Fakt pecka. ()

XXXXXXXX

Není volba jako volba. Tak například volba substituční, to když se masový vrah rozmýšlí, zda si Vás dá s pažitkou nebo křenem; dále volba ztrátová, tj když víte, že pokud s manželkou nepůjdete do kina na 50 odstínu hnědi, čeká Vás nejméně týden tiché domácnosti a v posteli se zahřejete leda tak kočkou; no a pak ještě existují volby zcela zásadní, jako příklad uveďme pořadník na mísu v případě, kdy je naprosto jisté, jakýže druh potřeby se tam bude odehrávat. Dano dřevo si naštěstí tyto existenční otázky klade tak 2x do hodiny, neboť když padne červ na lebku, neváhá a zvolí volbu 50 na 50. V zájmu jeho halucinogenního snění a pro klid divákovy duše, si naštěstí krátkou slámku vytáhne postava, která je pro film asi stejně důležitá, jako ženské hlasovací právo při výrobě Kapesní raketky. Daník se nicméně zrovna dvakrát nerozmýšlí, a než bys řekl dehydratace, seznámí se v luxusním lesíčku s naprosto úžasnou příslušnicí ženského pohlaví Úžehovkou Úpalovou. Milá Úžovka se dokonce dá přesvědčit a několik km s milým Dřevem i tahá pilku, ale cestovat s natolik erudovaným a přízemním člověkem prostě musí jednoho unavit a tak tedy, jak to podobné choroby i činí, nečekaně zmizí. Vykutálený Dřevo ale ani tentokrát nezůstává zahanben a za pomoci bahenní substituce a polibků od ženských příslušnic druhu Formicidae Hnusae, se zčistajasna navrací do rány. Když už nic jiného, počítám, že mu tato cestovatelská zkušenost odlehčila (nejen) od věnečku. I když třeba já měl stejně vždycky nejraději indiánky! ()

Brmbolec

Za mňa spokojnosť. Je to niekde medzi 3mi a 4mi *. Nechápem niektorú kritiku od kritikov. Film má svoje muchy, potenciál ostal niekde na pol ceste, ale taký solídny survival som dávno nevidel. Dano si opäť stihol zaujímavú rolu a musím povedat, že chalan sa zlepšuje, tvrdo maká a hlavne si vyberá rôzne role čo mu len herecky pomôže... ()

ervina

Film, na který jsem přišla náhodou. Výborně natočené, uvěřitelné. Samozřejmě, pár chyb by se našlo. Scény v řece skvělé. A operace boule na čele masakr. ()

chesterko

Daniel R. sa len ťažko zbaví Pottera a stroskotanec v džungli tomu tiež nepomôže. Prvá polovica gýčová blbosť no ostatok dokonale drsné. Utrpenie som prežíval po dobu kedy ho vystriedalo šialenstvo. Prekvapivé a hlavne nikoho to neurazí. Na konci zaznel YES moment. 75% ()

tavvva

Pěkná klidovka před spaním. Daleko lepší než současné "epické rendery". Vykouzlit z pravdivé události skoro dvě hoďky je slušný výkon. ()

Uhlijo

Asi jen těžko si ten kdo viděl Ztracen v džungli může představit jaké to v reálu muselo být peklo pro člověka, který tohle skutečně zažil. A nad tím jsem po shlédnutí filmu přemýšlel. Tento film nám opět dokazuje, že pokud má člověk odhodlání přežít, vůli jít dál a nezastavovat se ani při maximálním vysílení, zvládne i ty nejtěžší překážky, které mu osud přichystá. Co se zpracování filmu týče, určitě patří do skupiny těch lepších. Při některých scénách z rozbouřené řeky, jsem napětím nedýchal, záběry Bolívijské přírody byly skvělé a Danielův výkon velmi uspokojivý. Jen při záběrech na škaredá zranění mě více interesovali diváci v sále zakrývající si oči. Za mě 75%. ()

toty

Film sa omnoho viac sústredil na nepodstatné veci, ako na gro príbehu. A Radcliffe mi tam do toho moc nesedel. Tie jeho naučené výrazy úsmevov a mimika z Pottera bola očividná. ()

george82

No u tohoto snímku to bylo poprvé, kdy jsem příběh podle skutečné události musel dokoukat na dvakrát. Vůbec mě to nechytlo a příběh Yossiho pro mě není nijak poučný. Ani nevím, jak bych to měl pořádně okomentovat, jak mi z toho nic nezůstalo v hlavě. ()