Ztracen v džungli

• Austrálie Jungle (více)

Mladý muž chce na cestách po světě uniknout rutinně a nudě západoevropského života. V bolívijské metropoli La Paz potkává nové parťáky z různých koutů světa a tajuplného průvodce. Ten je vezme na expedici do neprobádaných míst amazonského pralesa s tím, že mohou nalézt neznámý indiánský kmen, zcela nedotčenou přírodu a možná i naleziště zlata. Jenže uprostřed divočiny průvodce zmizí a skupina cestovatelů se při ztroskotání na divoké řece rozpadne. Hlavní hrdina Yossi zůstane uprostřed neprostupné, nehostinné a nebezpečné džungle sám. Bez nože či jiné zbraně, bez zásob a bez jakéhokoli přístřeší... úplně sám. Má sice za sebou tři roky vojenské služby, ale ty ho zdaleka nedokázaly připravit na všechno, co ho v dusném jihoamerickém pralese čeká. Krásná příroda se proměňuje v zelené peklo a v nepřítele plného útočných tvorů, jedovatých rostlin i hadů, odporného hmyzu a ohavných parazitů, jaké si ve středoevropských poměrech nedokážeme ani představit. Džungle má jasný vzkaz: sem lidé nepatří. (Bontonfilm)

Kanalizato

Ty zidi jsou necekane odolny. Pulku filmu jsem se nemohl rozhodnout jestli je to Daniel Radcliffe nebo Robert Pattinson, jenze ten uz podobnej film ma (Ztracené město Z). ()

Blazkowicz

Druhá "survival" část mě vůbec nebavila. Film nedokázal vtáhnout do toho pocitu, že se jedná o přežití. Bylo to takové povrchní. Prostě jen taková procházka džunglí. Navíc Harry Potter silně přehrával a to bylo dost otravné. 3-* ()

subic

Do kina bych na to asi nešel, ale v telce jako dobrý. Hery Trotl se tu vlastně celou druhou půlku filmu sám prodírá džunglí pro proudu řeky a protože je to podle skutečné události z let 1980/1981, tak to taky vypadá i hodně reálně. A to jen proto, že nemám tendence se věnovat bushcraftu a jiným podobným aktivitám, nejsem ani skautík, takže to hodnotím jen z mého laického pohledu. ()

helrohir

Spočiatku sa mi film zdal taký nemastný-neslaný, herecky nevýrazný  a s nezaujímavými dialógmi. Avšak po presunutí diania do džungle sa z filmu stáva dosť drsné a dynamické dobrodružstvo. Hoci v tomto prípade sú tie drsné a zaujímavé scény občas popretkávané s inými, ktoré sú zas plné klišé. Celkom pozitívne ma prekvapil výkon Daniela Radcliffa, ktorý sa do svojej role vložil naozaj naplno.  Ako celok mi však film príde trocha príbehovo nevybalansovaný, chýba mu patričná hĺbka a koniec koncov mimo tej drsnosti boja o prežitie až tak veľa neprináša. 60%. ()

Rayen1

Džungle? Nic pro městáka jako jsem já... Zajimavej film o tom, jak se to může v deštným prasele otočit hnědým hore. ()

jprmusic

Jedinej průšvih tohohle filmu se jmenuje D. Radcliff. Nevěřil jsem mu ani vteřinu. Jeho neherectví stahuje film o několik pater níž, než by mohl být. Všechno ostatní je relativně v cajku. ()

ostravak30

Vítejte v 21. století. Tohle se sice odehrálo ještě v tom minulém, ale je nutno si uvědomit, že ani dnes na stejném místě by to nic neznamenalo. Příroda je zkrátka pořád silnější, což nedokazují jen tsunami nebo zemětřesení. Člověk sám proti ní nic nezmůže a je tááááákhle malinký. Celý příběh je samozřejmě zajímavější už jen proto, že je skutečný. A těžko říct, že průvodce vlastně celou nabídkou sledoval. Po celou dobu, držíce v rukou zbraň je mohl zabít a okrást. Takže...o co mu vlastně šlo? První polovina nás uvádí do děje, nálady a povahy filmu a hlavně povah jednotlivých postav. Pak se už rozjíždí pořádné drama. A to takové, že rozhodně není pro slabé povahy. Je to tak drsné, jak jen může pobyt v přírodě a vše co s tím souvisí být. A Daniel Radcliffe ne poprvé ukázal, jak velice se vymanil z rolí v Harrym  Potterovi. ()

Alex126

Film natočen podle skutečné události. Od začátku si mě získal a nepustil až do konce. Čekal jsem klasický hollywood a půlku filmu po návratu, nicméně celý film je o džungli a v džungli, což je pro diváka úžasná změna. Harry Potter se ve filmu překvapivě neobjevil, namísto něj máme úžasného Daniela R., který je s každým filmem lepší a lepší. Film určitě není pro každého, ale pro dobrodruhy a lidi, co rádi dělají podobné věci a takto i přemýšlí je film určitě dobře stráveným časem. Za mě 95%. ()

matolos1

Začne to ako nevinné team buddy dobrodružstvo, potom nastanú menšie problémy a následne si to po skvelej scéne s perejami berie Radcliffe celé pre seba. Je naozaj až smiešne, ako niektoré múdre individuá si stále prirovnávajú tohto herca k jeho predošlej ságe. Je pochopiteľné, že je tým a bude doživotne poznačený ale v tomto filme len dokazuje, že vie aj inšie veci ako len držať paličku a jazdiť na metle. A čo sa týka réžie tak nemám žiadne výhrady. Učebnicovo natočený životopisák, so slušnými emóciami, trefnými nápadmi a primeraným dejovým postupom. ()

baclajean

Tí, ktorí neustále cestujú a hľadajú "dobrodružstvo", by si mali pozrieť, ako to môže dopadnúť. Radcliffe a jeho voľba filmových úloh je pre mňa čoraz nepochopiteľnejšia. ()

Plaque

Mne tam ten Radcliffe vôbec nevadil, ba naopak. Ten jeho detský vyoraný kukuč a la - "mami, dokedy môžem dnes byť vonku?" - sa do prostredia divokej džungle úplne hodil. Bolo to vierohodnejšie, než keby tam pobehoval Stallone s červenou šatkou okolo čela. A síce aj keď sa Harry snažil, dal zo seba všetko a miestami to aj strašne tlačilo na pílu, na Into the Wild sa, bohužiaľ, nechytá. Hodnotím 3,5 hviezdy - graficky znázornené ako 4. ()

DonBraso

Popravdě?Po pěti minutách jsem to chtěl vypnout,protože to bylo zvěrstvo.První minuta novej kamarád,druhá minuta pozná kamarád kamaráda a třetí minuta se jeden zamiluje.WTF.Jako tohle je fakt unikát jak odstartovat bleskurychle film do záhuby plných klišé.Díky bohu či komu po pěti minutách začínáme s čistým štítem.Nechápu ten začátek,protože to bylo hrozný šajze.Další můj film po dvouch dnech a opět survival putování,tentokrát v parčíku.Už jsem psal minule hodnocení na jeden survival a přesně to stejný jsem dostal tady.Opět ty flashbacky.Proboha proč svatá panno proč už kurva tohle nějaký lepší režisér neveme a točí.Sice to oproti filmu 6 Below bylo kratší,ale opět to nudilo.Si připadám jak ve slasheru,který má filmařské zákony a tady opět kriminální jen svinstvo,kdy jsem věděl,že po tom flashbacku se probudí,či bude bdít či snít.Šajze.Když tohle vše pomine a ono docela to má i nakročeno na lepší notu to zas ano.Thomas Kretschamann má jediný charisma,ale odejde na oběd někam po půlce filmu do ztracena.Radcliffe nebyl špatný,ale né určitě výborný a stále se snaží hrát naprosto role,který by člověk u něj nečekal.Celý snímek smrdí Disney produkcí,kde je motýl,támhle řeka,jeden gepard a člověk si připadá už jak v pohádce.Neskutečně čekáte až začne to,proč si to člověk pustí a tady to začne hned akcí na voru,která je to nejlepší,ale načekáte se.Najednou přijde jedno gore,kdy si Yossi nechá vytéct nějakýho hajzla z čela.Pak do toho hudba,která naprosto míchá pomalu hororové prvky s křehkýma tónama jak u animáku.Jsou to takový jabka a hrušky a celý koncept blbě drží pohromadě.Opět se vytrácí realismus,napětí či atmosféra,jen to má ty svoje záblesky a chvilkové dobré scény,kdy zas vzápětí přijde nějaký nudný nefalšovaný květoň,který půjde hledat kamaráda.Snímek je svým pojetím i koukatelný,protože má ty svoje momenty,ale klidně film mohl být z fleku zkrácen o dobrých 20 minut,pač některé scény nevíte proč tam jsou.Jestli se zakládají na pravdě,tak jsou silně nudný a nevím co dělají ve filmu a proč jsou vůbec zfilmovaný tyhle náměty,kterých je tisíce.55% ()

pafka

Prvnich tricet minut bylo tak vysmatych za kazde situace (bez priciny), ze jsem si myslel, ze jde hlavne o spotrebu marusky a hasise. To bylo dost nudy, ale ve chvili, kdy se borci dzungli rozdelili, pak az zacal zajimavy film a vlastne taky dej. A to byla parada. Bylo tam vsechno, co vam muze nabidnout k pochopeni situaci hrdiny, ktery sotva preziva. A jizda az do konce. ()

Hora1000

Povedený film, příjemně odsýpající. Líbily se mi herecké výkony i jednoduše, ale dobře postavený scénář. Moc nechápu častou kritiku Daniela Radcliffa. Je to kvůli tomu, že ho má každý zafixovaného jako Harryho Pottera? Přijde mi to podobné jako, když kdysi každý pomlouval Leonarda di Capria, kvůli Titanicu a dnes je to jeden z nejuznávanějších herců. ()

srolyma

Harry Potter ztracený v bradavickém lese. Nemůžu si pomoct, ale i v téměř třiceti letech mi Radcliffe pořád připadá jako dítě s nalepenými vousy. Film navíc nic moc. Je to podle skutečné události, takže je jasné, jak to nakonec dopadne a tak chybí napětí a zůstává jen prostý popis událostí. ()

Eywa11

Rozporuplný film....Miestami sa mi to veľmi páčilo, miestami mi to liezlo na nervy( kratšia stopáž by bola lepšia)... ale každopádne je to film, o ktorom po odchode z kina ešte stále uvažujem, a to je dôvod na vyššie hodnotenie.... a už len z úcty k hlavnému hrdinovi... veď uznajte, koľko z nás by sa posralo strachom a rezignovalo..3,5* ()

HellFireFery

Daniel Radcliffe se úspěšně snaží vymanit z nesmrtelné role Harryho Pottera. Tentokrát bojuje o holý život v divoké džungli a divák se drží v napětí téměř po celou dobu jeho pokusu o záchranu svého života. Start filmu není nic, o čem bych psal domů, ale po incidentu na řece film nabere příjemné tempo a Radcliffe opravdu HRAJE! Celkově hodnotím film pěknými třemi hvězdami, ale na více to bohužel není, protože některé střihy a akční scény byly až příliš kratičké a divák tak nebyl moc v napětí. Ale rád se na to někdy za chladného večera podívám znovu. ()