Ztracen v džungli

• Austrálie Jungle (více)

Mladý muž chce na cestách po světě uniknout rutinně a nudě západoevropského života. V bolívijské metropoli La Paz potkává nové parťáky z různých koutů světa a tajuplného průvodce. Ten je vezme na expedici do neprobádaných míst amazonského pralesa s tím, že mohou nalézt neznámý indiánský kmen, zcela nedotčenou přírodu a možná i naleziště zlata. Jenže uprostřed divočiny průvodce zmizí a skupina cestovatelů se při ztroskotání na divoké řece rozpadne. Hlavní hrdina Yossi zůstane uprostřed neprostupné, nehostinné a nebezpečné džungle sám. Bez nože či jiné zbraně, bez zásob a bez jakéhokoli přístřeší... úplně sám. Má sice za sebou tři roky vojenské služby, ale ty ho zdaleka nedokázaly připravit na všechno, co ho v dusném jihoamerickém pralese čeká. Krásná příroda se proměňuje v zelené peklo a v nepřítele plného útočných tvorů, jedovatých rostlin i hadů, odporného hmyzu a ohavných parazitů, jaké si ve středoevropských poměrech nedokážeme ani představit. Džungle má jasný vzkaz: sem lidé nepatří. (Bontonfilm)

Blue.Shark

Vůbec ne špatný, ale trochu uspěchaný film. Radcliffe velmi příjemný v roli ztraceného, ale všemi útrapami si prochází až příliš rychle. Tím ztrácí celkový zážitek na uvěřitelnosti, a jen co film začíná být vyhrocenější stavem hlavní postavy, tu najednou končí. Docela solidní škoda. ()

nonick1

Co že nám k obsahu říká oficiální text? Bla, bla, bla...ukáže se však, že Karl má problémy s chůzí, protože jsou jeho nohy posety krvavými boláky... To je tak, když si ani oficiální distributor nenajde trochu času, aby se na film alespoň zběžně podíval. Nohy poseté krvavými boláky má Marcus, ne Karl... Film nenadchne, ani neurazí: bolívijská džungle je dostatečně neproniknutelná, zcestovalý Yossi Ghinberg na konci patřičně vyhublý – a to, že domovinou hlavního hrdiny je (sic!) Izrael, to už je dnes tak nějak samozřejmostí. ()

Mathew234

Typ filmu, o ktorý by som ani nezakopla, ak by ma nenalákali na Daniela. A opäť raz neľutujem, po "plťkovej scéne" sa to parádne rozbehlo a získalo si to moju úplnú pozornosť. Celý čas som všetko prežívala s hlavným hrdinom a pri niektorých scénkach som ani nedýchala. Páčilo sa mi aj priateľstvo medzi Yossim a Kevinom, ktorý ho neprestal hľadať, aj keď ostatní už nad ním vyriekli svoj ortieľ. Pri tom konci ma išlo poraziť, no nakoniec to skončilo podľa mojich predstáv. Krásna príroda, príjemná hudba a úžasný výkon Daniela Radcliffa, výkon, ktorý ma už ani neprekvapuje po všetkých tých filmoch, čo som s ním videla. Výborný mladý herec. Teším sa na ďalšie jeho projekty. ()

johnymdoe

Já mám prostě Survivaly rád. Sice je to objektivně tak na 3*..už za přílišnou rozvleklost v první polovině filmu. Ale Radcliffe to vcelku zvládl, scénář co napsal sám život taky ušel, ta mrcha příroda taky pěkná a vcelku i dobrý konec. To vše mě přimělo dát o trošku vyšší hodnocení a 65% ()

Bozvav

Náš malý kouzelníček vyrostl a je z něj dospělý mužský. Není ani nijak špatný herec, nicméně v této roli mi seděl jak pěst na oko. Jeho výraz v jakékoliv situaci byl pořád stejný, herectví prkenné. Film je patřičně depresivní, plný zmaru a zoufalství (což je pochopitelné, já bych si na místě našeho hrdiny propíchla lebku klackem, a´t to mám rychle za sebou), nicméně mě moc neuchvátil. Hudba ušla, kamera si libuje v detailech a spolu se světlem a zvuky džungle úspěšně pomáhá zakrýt nízký rozpočet. Jako celek nic moc, za mne 50%. ()

Untentrauer

Film jsem viděl zrovna když jsem pobýval v Jižní Americe konkrétně v Brazílii a čekal mě týdenní výlet po Amazonce :-) Možná tak hodnotím z nostalgie, možná jsem ovlivněn pobytem, ale film se mi líbil a Radcliffe umí hrát i jiné role.... ()

Hapretor

X-menovský skok ze stromu (kdo uvidí, pochopí), nepochopitelné a zbytečné halucinace, vzhled Harryho Pottera, dlouhá stopáž, ... to dělá jen průměrným ne-li podpr. snímkem. Radcliffe je schopný herec, ale mohli obsadit někoho, kdo se více podobal "originálu". Zabavilo, neurazilo. ()

brumbrum

Dobre spravene, aj ked ta pointa premyslajuceho cloveka zarazi. Rozmaznany fracek, co mal vsetko, nez sa z velkej nudy do pralesa vydal. Po ceste Las Vegas, kasina, kurvy, drogy, chlas, a zasa nahodny sex - pre velku slobodu ducha ludskeho. Stiahol ho napokon do lesa jeden uchyl a s nim dalsich dvoch dobrodruhov. Sam z toho vytrieskal nakoniec majland: plno firiem po svete, 3x zenaty, 4 ratolesti - je toho plny net. Fakt "sloboda": rozosrate manzelstva, plna rit firiem, publicita, knihy, speaker atd... Film je dobry, ale tipek vrcholne nesympaticky. Keby to bolo o havarovanom pilotovi, drzim mu palce. Ale ked ide clovek do takejto rite zo spasu a potom na tom zalozi karieru, ze ho Boh nenechal zhebnut, to je ine kafe. 4* za spracovanie, herecke vykony i hudbu. Na 5* by to chcelo hlbsiu myslienku. ()

owwidius

Mam rad survival filmy, ale 'true story' este nemusi byt zarukou kvalitky. A tu som uz od prvych par scen videl, ze mi tento styl nesadne. Vizualne je to pekne, ale postavy su vykreslene tak strasne stereotypne, ich motivacie su uplne doslovne a konania predvidatelne. 5 zaberov na usmievajuceho sa Yossiho, aby uz naozaj kazdy pochopil, ako ma rad cestovanie. Hodnu cast filmu sa nic nestane, a ked to teda konecne zacne byt zaujimave, nemal som pocit ze by jednotlive sceny na seba dobre nadvazovali a gradovali. Co reziserovi ide, su tie neprijemne sceny (celo, nohy), tie funguju celkom slusne. Nakoniec neni velmi divu, pri pohlade na jeho doterajsiu filmografiu. Namet teda moze byt pravdivy, ale mam silny pocit, ze tu sa hodne dramatizovalo. A aj ked sa reziser zo vsetkych sil snazi (rodinna linia, kontrastne snove sceny? co ja viem..), nic z toho na mna nezafungovalo. Finale, ako inak na poslednu sekundu a vo vysledku rozcarovanie a skor nasratost. #5/2018 ()

BOURQUE

V poslednom čase sa akoby roztrhlo to tzv. vrecko so životopisnými filmami. Príbeh Yossiho hlavne osloví dobrodružne naladených divákov. Pomerne dobre zábery z džungle s menším počtom väčších a dynamickejších scén. Je vidieť, že D. Radcliffe si prípravu na tento film bral vážne. Jeho výkon hodnotím pozitívne. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Rathalos

Nechapem,co mate proti Danielovi Radcliffovi,herecky to zvladol vyborne a to bezpochyby a co sa tyka samotneho filmu,uz len to,ze je natoceny podla skutocnej udalosti robi vela,nadherne prostredie dzungle,fajn atmosfera,dostatok akcie a perfektne vykreslena beznadej cloveka,ktory je v koncoch,ci fyzicky alebo psychicky,ja davam plny pocet...:-) ()

strikeman

Zdlouhavý a tak trochu přihřátý úvod vystřídá nemastná, neslaná survival "akce" ukončená závěrečnými titulky majícími vzbudit dojem, že "takhle se to fakt stalo". Navíc celou dobu jsem byl nucen sledovat mně dost nesympatické herce, kterým jsem tu "džunglí katarzi" vlastně přál. No ale zas na druhou stranu je třeba říci, že se zde vyskytovalo i pár fyzicky nepříjemných momentů, které se zasloužily alespoň o náznaky napětí a o potřebu dokoukat ten trip až do finiše ... 65% ()

Folky

První hodinu otravně průměrné, v druhé několik zajímavých momentů. Nakonec zbude jen film, který zapomenu za hodinu. ()

Ombak▼Penari

Spíše zaměnitelný survival, který drží nad průměrem tropické prostředí a celkem fajn herecké výkony. Věrně popisuje skutečné události a není to nezajímavé a Radcliffe se při natáčení jistě nadřel, ale zasloužilo by to zajímavější kameru. Nicméně stojí určitě za shlédnutí. ()

Qeo

Ideální se na tohle podívat, když letí na rovník do podobných podmínek. Celkově ale spíše průměrné a to především Radcliffem, který je extrémně nepříjemný a nesympatický. ()

MickeyStuma

Začalo to jako obyčejný výlet do džungle a skončilo bojem o život. Dobrodružný snímek mající dvě roviny. Parta starších  chlapců prochází s nějakým průvodcem džunglí a prožívají typické útrapy co se týče prožitků a vzájemných sporů. Ale když průvodce odejde a jim se stane nehoda na peřejích řeky, vlivem čehož jeden z nich zůstane v divočině sám, celé dějství se náhle dostává na zcela jiný level. Daniel Radcliffe s plnovousem, na jehož vzhled je potřeba si zvyknout, v hlavní roli, který se viditelně po herecké stránce snaží, ale co si budeme povídat, přeci jen mu hodně pomáhá kamera, vizuální efekty a obrazové ztvárnění jeho daného psychologického stavu v určitých situacích. Fyzická i psychická bolest rostoucí každou minutou je tak skutečně živá. Jedná se o příběh o snaze přežití jednotlivce v osamění čelící veškerého nebezpečí, které divočina přináší. Snímek je rozdělen na dvě poloviny, což celkovému dojmu hodně kazí. Výlet je jen pouhopouhým prostý dějstvím takřka nepřinášejícího nic zvláštního, ale jakmile vývoj dojde ke stavu věci, o kterém tento film vlastně je, jakoby se žánr okamžitě změnil takřka v psychologický ekohoror. Hrůza to ale je, co si budeme povídat. Už scéna, kdy si Yossi vytahuje z čela ne zrovna malého živého červa, přináší nadzvednutí žaludku. A to ještě není všemu konec. Když hladový najde v hnízdě vejce a rozlouskne je…  No nic. Obrazové ztvárnění psychologie a halucinací je dobrý tah. Jeho prožitky by určitě zažít nechtěl nikdo. Neuvěřitelný příběh o přežití na základě skutečné události, jehož skutečné aktéry máme možnost vidět na samém konci snímku, se nezdržuje s bližším  seznamováním oněch mladíků, tudíž vlastně o nich nevíme vůbec nic. Je to ale podstatné? Možná v rámci většího emočního dopadu, jinak ne. Ono se v hrůzných zážitcích, které ve skutečnosti trvaly plné tři týdny, hodně tlačí na pilu, což se emočnímu pojetí hrůzy dostává i tak dost. Snímek má své chyby, ale stojí za to. Tohle prožít, tak kam se hrabe lovení Foglarových bobříků. ()

sadlokan

Nehodnotím,vzdal jsem to po půlhodinovym přemejšlení nad podprahovým sdělením tak vokatýho falešnýho fousu.Ale tak zas v pralesejčku z umělé hmoty... ()

Faila

Velmi syrové, místy až nechutné, z větší části realistické, dobře zahrané, napínavé až do poslední minuty. Fakt, že je film natočen podle skutečných událostí, ho v mých očích dělá o něco děsivější. Po zhlédnutí převládal smutek a jistota, že do něčeho podobného se můžou pustit jenom blázni. ()