Epizody(8)

Luboš Hrouzek (Jiří Langmajer) se potom, co si získal srdce hráčů i lidí z Havířova, vrací do Slavie. Má ji zachránit v druhé nejvyšší soutěži, a to i přesto, že musel v minulosti z klubu za podivných okolností odejít. Ukazuje se, že za návratem do Slavie stojí ještě větší hokejový šílenec a autorita – Hrouzek starší (Stanislav Šárský). Z přesunu do Prahy je bez ohledu na okolnosti naprosto nadšená Deniska (Hana Vagnerová). Jak asi dopadne vzájemný zápas Slavie a Havířů? (Televize Seznam)

Degger007

Druhá série Lajny je nepochybně o něco slabší než ta první, která působila realističtěji a uměla držet určitou dramtickou linii. Tady se v určitých momentech zachází do přehnaně nadsazených, občas strojených situací. Určitě tu chybí Zbyňa v podání Norberta Lichého, na druhou stranu, Robin Guha z NHL je obstojná náhrada. Hlavní tahoun je opět Jiří Langmajer a jeho zabijácký trenér Luboš Hrouzek, který už není tak ostrý jako býval v havířovské šatně, protože ústřední hokejový úchyl je zde jeho táta Karel. Navzdory všem nedostatkům je druhá Lajna velmi slušná zábava a doporučuji ji ke zhlédnutí i těm, kteří se o hokej nezajímají. ()

Heso

“Slavii může nepodepsat jen naprostej kretén!” No, legendární Karel Hrouzek by ze mě moc radost neměl a myslím, že minimálně svoji hůlku by o mě přerazil. Není u mě neoblíbenějšího hokejového klubu, než Slavie. Už i ta Kometa a Mountfield jsou lepší. Ale u druhé Lajny jsem se snažil nesoudit knihu podle obalu. Slávističtí fanoušci si tu však na své přijdou mnohem více než já. Ať už se snažíte sebevíc, tak i tady se projeví vaše oblíbenost/neoblíbenost vůči klubu. A i když pořád jde o zdařilé dílo, tak je druhá Lajna u mě tou nejslabší. Je tu až moc postav, na kterých je postavený děj a Luboš se vytrácí a přestává být hlavní postavou. Pan Šárský zvládl roli protivného Karla Hrouzka opravdu skvěle a nesouhlasím, že by brzdil děj. Jeho postavu tu určitě sedí. Nicméně mám pocit, že těch postav bylo až moc a třeba manažerka mohla dostat mnohem míň prostoru, stejně tak Deniska, jelikož u těhle pasáží jsem se docela nudil. Otázka je, jestli neměla být nějaká postava vyškrtnuta. Někdy byl děj na můj vkus uměle natahován, třeba díl “Stanley Cup” je docela o ničem. Kdyby nebyl, tak se nic nestane. Naopak v posledním díle se sejde až moc věcí najednou a vše se tu musí rychle stihnout. I ten konec je docela zvláštní. Navíc pár docela viditelných chyb se tu najde. Například při zápase s Kladnem je v brance hromada puků a netradiční je i číslo #1 na dresu hráče Vanase. Mimochodem Patrik Děrgel mi do této role úplně nesedl. Kdo tuhle sérii rozhodně potahal byl Neužka v roli hvězdného Robina. U jeho czechangličtiny jsem se jestě dlouho chechtal, tato postava se se povedla neskutečně. Tu postavu prostě musíte milovat. Eightyseven, vole! Vyvedl se i ten, kdo Robinovi nachcal do bruslí. Posila z Liberce Míra Kouřil. No aby taky ne, když má to nejhezčí příjmení na světě :))). ()

jimik13

2. série nejspíše dokázala předčit tu první. Dostali jsme se pryč z Havířova, ale i tak se tam stále na toto téma našlo pár vtipů. Celý seriál míří více tentokrát více přímo na hokej než na věci kolem avšak i ty mají své zastoupení. Fanoušek 1. serie nejspíš bude lehce zklamaný. Fanoušek, který viděl 1. serii a je fandou hokeje bude spokojený. ()

pan_Bily

Tady musím ubrat hvězdu. A vlastně čtyři nechávám jen kvůli Langmajerovi. Ten opět naprosto vynikající a dokonalý, stejně jako v první sérii, stejně tak Vagnerová taky výborná. Tyhle dvě hlavní postavy pořád paráda, skvělé hlášky a momenty. Ale taková ta omáčka a minipříběhy kolem a ostatní postavy nic moc. Ne špatný, ale v provnání s první sérií (dost) slabší. Postava Hrouzka st. se moc nepovedla, aspoň u mě moc sympatií a obliby nenabrala, jak hlavně obsazením, tak i působením v ději. Ale celkově s první sérií super. Jen doufám, že další už nebude. Řek bych, že už to je vytěžený a těžko by se dala držet laťka aspoň s druhou sérií, spíš by to bylo zas o kus horší a to už by byla opravdu škoda. ()

Feacher

Na druhé sérii jsem byl v kině ještě před uvedením na Seznamu. Hrouzek opět skvělý, nicméně první série měla svoje kouzlo, resp. ono kouzlo bylo kouzelnější. Něco už je trochu ohrané, ale jinak pořád super seriál! ()

Sebbe

Bylo to dobré. Vtipné hlášky, i když často šlo jen o přirovnání na základě hokejové tématiky. Některé scény na můj vkus přitažené za vlasy, což mi trochu kazilo celkový dojem. Ale samozřejmě někomu to nemusí vadit a spíš to pro něj podpoří "karikaturnost" celého děje. ()

mroz2 odpad!

Nechápu, jak dokázali to, co skvostně fungovalo, takhle zazdít. Jasně,nastavovaná kaše je vždycky jenom nastavovaná kaše, ale tahle proměna z popkulturní ikony první série v kameňákovitý útvar série druhé, v níž plyne standardní seriálový děj v dlouhém smutném čekání na nějaký fór, to si Hrouzek nezasloužil. Já druhou sérii po dvou dílech vzdávám, protože si nechci kazit originál. ()

Jeff_Geiger odpad!

Proste vsechno strasne spatne. Stary Hrouzek je neco naprosto priserneho, totalne zbytecna, rusiva a odpudiva postava. V Sarskeho podani navic extremne spatne zahrana. Toporny az na pudu. A tak by se dali jmenovat i vsechny ostatni postavy. Stare i nove, na tom nesejde. I na tom Langosovi je videt, jak se do spousty veci nuti a nejde mu to z huby tak jako v prvni Lajne. Proste dvakrat do jedne reky nevstoupis... ()

maxs

První série nás trochu navedla, že se bude jednat o příběh Hrouzka (Růžičky), ovšem hned po (skvělém) prvním díle tuhle linku (zřejmě z obavy o možný soud na ochranu osobnosti) opustila. Takový ten arogantní hokejový bafuňář, super-macho a mistr světa i v tom, co ještě nevymysleli.. Nicméně v té druhé se už Hrouzek vyvíjí zcela novým směrem. Scénář jej představuje jako kladného hrdinu, který má stále vášeň pro hokej, ale také city, pocity a především soudnost a odpovědnost. To je v přímém rozporu s Hrázkem z první série. Nicméně, co se vtipnosti týče, pokud tedy skousneme "transformaci" Hrouzka (a vlastně i Denisky), zdá se mi 2. série povedenější, než ta první. Václav Neužil, Jiří Langmajer, ale i Tomáš Dastík a Hana Vagnerová si své role vyloženě užívaly a je dobře, že díky Seznamu tento seriál vznikl. ()

janka007

První série byla super. Ale jakmile se to přesunulo z Havířova do Prahy, byla to nuda. Vtipy šly dolů, už se jenom hodně křičí. ()

A_Shearer

Nápad se starym vzteklym Hrouzkem je výborný a první díly to funguje opravdu skvěle a výrazně líp než v první sérii. Kolečko ale opakovaně dokazuje, že umí dělat super gagy a mít kvalitní nástupy, ale když dojde na příběh už to pokulhává a když se to má uzavřít tak, aby to do sebe zapadlo, už je to především nuda. Škoda. ()