Strážci majáku

• Velká Británie The Vanishing (více)

Film Strážci majáku je psychologický thriller inspirovaný skutečnou, dosud nevysvětlenou událostí – záhadou Flannanských ostrovů. Tři muži přijíždějí na šesti týdenní směnu, při níž mají střežit maják na neobydleném ostrově 20 mil od skotského pobřeží. Thomas (Peter Mullan), James (Gerard Butler) a Donald (Connor Swindells) zahájí svou běžnou, osamělou pracovní rutinu. Nedlouho po příjezdu u ostrova ztroskotá veslice s truhlou plnou zlata. Strážci majáku udělají rozhodnutí, které změní jejich životy navždy. (iTunes)

Hanys_

Psycho thriller, který moc neděsí, teda hlavně v té poslední třetině filmu to se mnou nic moc nedělalo. Navíc tomu dává korunu fakt že "true story". Takže tři strážci majáků se ztratili, nikdo je nikdy nenašel, ale tvůrci přijdou s touhle báchorkou..." ()

bobstock

Bohužel se od mého očekávání stal The Vanishing průměrným filmkem, který se i přes nabízející motiv podle skutečnosti či obsazení zajímavých postav stává táhlou rutinou. Pár těch nebohých obětí se dočkáme, ale nečekejte žádnou dávku psychojízdy navíc, která by dodala okořenění slibně se rozvíjející atmosféře tajemného majáku. 60% ()

filipvrbik

Takový mrazivý psychologický thriller, který získává body na tom, že je podle skutečné události, jinak by byl jen nudným průměrem.. Takhle je to celkem zajímavé a dobře zahrané. Ale zase tak moc se mi to nelíbilo...60% ()

petikacka

Tak to si nechám líbit...Studené komorní psychodrama na téma jak zešílet do 6-ti týdnů...Skoro bergmanovské...Jo jak se říká: Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly...A tady se to ukáže v plné své kráse... Za mě 85% ()

BOURQUE

Nadpriemerne natočený a zahraný film s minimum použitých zdrojov. Tri chlapi s rôznym charakterom a postavou u ktorých vyvolajú ich činy rôzne psychologické chovanie. Každý z nich je zahrané a kamerou zachytené veľmi dobre. Po dlhej dobe jeden silný a úprimný herecký výkon od G. Butlera. P.S.: Zaujímalo by ma, že aký podiel vo filme majú skutočné udalosti. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Ombak▼Penari

Snímek jakožto možné vysvětlení skutečného zmizení strážců majáku příliš nečerpá ze skutečností, zjištěných na místě v roce 1900. Spíše bylo využito staré záhady pro rozehrání psychologického drama, což by snad nebylo na škodu, ale měl jsem bohužel problém pochopit motivace některých postav k jejich činům. Výsledek tak pouze není špatný film s celkem hutnou atmosférou, ale bez větší návaznosti na skutečný případ. ()

sadlokan

Utáhni mu růženec,Donalde!Když se nacpeš ortutí,se nesmíš divit,že ti droubet,jak se říká,cákne na majáček. ()

Kingjiri

POZOR SPOILERY. První půlka je vcelku fajn. Zaujme mysteriózní atmosféra (ta bohužel funguje jen do chvíle, než se odhalí, že v bedně je zlato - čekal jsem něco sofistikovanějšího, klidně i lehce "nadpřirozenýho" - minimálně podle mě nebylo nutný vyložit karty na stůl takhle brzo), pak aspoň funguje atmosféra opuštěnýho ostrůvku v širym moři a objeví se trochu akce nebo napětí. Jenže někde v půlce, když se střážci majáku vypořádaj s návštěvou, jde všechno do kopru. Butler se zcvokne a trucuje v kapličce, děj se přestane výrazně posouvat a následuje přehlídka bezradnejch obličejů ve stylu "co budeme dělat". Mimochodem by mě docela zajímalo, jak může být příběh dle skutečný události, když všichni aktéři popisovanejch událostí beze stopy zmizely (nebo zařvali) a svědci žádný nebyli. Ale to je vedlejší. Důležitý je, že jsem se bohužel víc nudil než bavil a druhá půlka už byla jenom čekání na konec, kterej mi navíc přišel docela odfláklej, dvě hodně silný hvězdy. ()

Searison

Není to tak špatné jak by se podle hodnocení mohlo zdát ... atmosféra a herecké obsazení paráda. Určitě filmek, kterým nezabijete 101 minut svého života.... Søren Malling je snad pohledem nejodpornější herec , kterého bych nasadil hned do nějakého zvráceného hororu :) 70% ()

rublik05

Vcelku povedené psychologické drama založené na skutečné události. Děj se odehrává víceméně pouze na ostrově, kde tři hlavní protagonisté bojují o přežití. Herecké výkony jsou dobré, atmosféra povedená, dialogy a souboje jsou místy opravdu napínavé. Přijde mi však, že filmaři nevyužili naplno potenciál osamělého ostrova. 6/10. ()

Acrobat

Už sa stalo akýmsi zvykom, aby všetko viac lietalo, praskalo, bolo vzdialené, obliekalo sa tesnejšie a nemalo šrám. Títo severskí predstavitelia na čele so spuchnutým Butlerom však idú na 5 postáv, kaplnku, sviečky, vývar, loď a maják. Ani vlastne nevedno, či toto písal život, lebo kto by to rozpovedal. Tvorcovia ponúkli výhradne vlastnú interpretáciu možných zážitkov a osudov, pričom to neznie zle. Tieto hrôzostrašné „poviedky“ morských vlkov sú plné súženia, bludov, marazmu. Z filmu cítim krásny závan človečiny, svetrov, vetra, šplhania dole, žiadny policajti, ženy, vyšetrovanie, štátna správa, humor (až ten čierny s čajkami). Skrátka drsná filmárčina zbúchaná precízne, ale na jednom kolene, ktorá vyvrcholí v trištvrtine filmu a potom sa unáša chladnými severskými ostrovnými vodami. (videné 03.03.2021, BDrip) ()

Likan7

Je to sice "podle skutečné události", ale tou skutečnou událostí je "pouze" zmizení oněch strážců. Téměř vše, co je ve filmu, je pouze jedna z teorií. Je ale teorií velmi zajímavou a filmařsky vděčnou. Mrazivá atmosféra a solidní výkony herců mě bavili. Mullan byl přímo vynikající. Škoda, že všechno tajemné se vyřeší skoro v polovině a pak se film začíná nepříjemně táhnout. Divák pak čeká jen na to rozuzlení, ale musí si k němu dojít přes šplouchání na Butlerův maják. Ten to sice odehrál se ctí, ale druhá půle nemá prakticky nic, čím by ve mě vzbudila nějakou pozornost. Konec je pak už jen zívačka. ()

Crosshair

3,5*. Presne mezi 3-4, chvilemi pohlcujici, chvilemi lehce nudnejsi. Jedna offtopic zajimavost: Pan Mullan ma pouze 59 let, ikdyz vypada na vice nez 70 :) ()

Looka

80% moc pěkný drama - šel jsem do toho bez jakékoli znalosti děje. A proto fajn i když předvídatelné. ()

JohnZ87

Komorní psychologické drama s minimem herců odehrávající se na izolovaném ostrově. Záhadná bedna se zlatem, unikající rtuť, odtržení od civilizace - to vše zřejmě mělo svůj podíl na tom, že hrdinům definitivně hráblo. Celkem napínavé a tajemné, ke konci bohužel film trochu ztrácí dech. 65% ()

Shitonit

Nálada prostředí děj zpracování na výbornou. Tak do dopadne, když se dva, tři, čtyři a víc perou, a nakonec se jeden směje :-) ()

Clark_Kent

Taky jsem vždycky toužil strážit v majáku, asi proto jsem se i podíval na tenhle film. Jenže můj dojem je spíš slabějšího rázu. Nic moc to ve mě nezanechalo, kromě divnějšího pocitu. ()