La frusta e il corpo

• Francie Le Corps et le fouet (více)

V devatenáctém století se po letech vrací na domovský zámek krutý a sadistický šlechtic Kurt Menliff (Christopher Lee). Hned po návratu má spor se svým invalidním otcem a také s mladším bratrem, který se oženil s jejich sestřenicí Nevenkou, dřívější Kurtovou milenkou. Ještě tuto noc je Kurt nalezen ve své ložnici zavražděný. Následně se v zámku začínají dít divné věci. Jeho nenávistný duch se nevzdává naděje na pomstu své smrti. (Chatterer)

Cedr

Typický gotický příběh se skvělou vizuální stránkou, skvělá kamera a atmosférické kulisy hradu. Fajnové herecké výkony a uspokojivý námět. Bohužel vyprávěcí styl postrádá šťávu a místo budování napětí a atmosféry je velká část vyplněna neforemní hlušinou. 66% ()

Yoshimitsu

Démonický Christopher Lee uměl nahnat hrůzu a krásná Daliah Lavi zase oslnit krásou a hekáním při bičování ve starém rodinném sídle. Dávám 65% ()

foundation

Moje tretie stretnutie s Bavom. Tentoraz bol zážitok o niečo slabší ako pri Black Sunday alebo Black Sabbath ale stále je to dobrý a podarený gotický horror so skvelou dobovou atmosférou a samozrejme režisérovým nezameniteľným rukopisom premietnutým hlavne do perfektného vizuálu. Ale aj napriek tomu mi tu nejak moc vadilo to drhnutie príbehu. Pekné 3. ()

G04T

První půlka je tajemná, perverzní a hlavně dost atmosférická. Postupně nám Mario Bava odhaluje rodinnou situaci. Odhaluje jejich minulost, vztahy. Tradičně, jak je u Bavy zvykem, vynikající kamera (skoro jsem se posral při fast zoomu na kostru v rakvi) a zvládnutá režie. Jenže od druhý poloviny je to šílená nuda. Dělalo mi dokonce problém vnímat co se tam děje. Napětí je pořád, ale už ne v takový míře jako v první polovině a někdy se nějaká ta lekačka ani nepovede. Musím ale pochválit příjemnou lokaci. Bava z ní dokázal vytěžit maximum, takže zámek v divákovi vyvolává pocit strachu a nejistoty. Todle byl můj první gotickej horor od Bavy, tak snad další bude lepší. ()

Pitryx

No, tušil jsem do čeho lezu, tak co. Zpočátku to ještě šlo. Prostředí, které mám ve filmu rád, tajemství a trocha napětí… Jenže to vše pak nějak odešlo do kopru. Neustálý zvuk vichřice, aniž se hnul lístek na stromě mi začal být protivný. Přišly zbytečně dlouhé scény, nudy přibývalo a úroveň klesala. Stejně tak klesalo moje hodnocení a výsledek vidíte sami. ()

clint123

Skvelá klasika od Maria Bavu - dá sa povedať že ide o gotické giallo. Tajomná pochmúrna atmosféra starého kaštieľa, parádne ladená hudba, výborní herci, pekné zábery - proste vydarené dielo od "majstra" žánru. ()

sibskyn

Je až neuvěřitelné, co vlastně dokážete natočit, když dokážete skloubit kameru s hudbou.. Pro mě nesmirný zážitek. Děkuji pana Bava, že jste mě naučil, kde tkví kouzlo hororu a filmu celkového. Christopher Lee je Badass, tak jako vždy. ()