Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

Lee (John Krasinski) a Evelyn (jeho životní partnerka Emily Blunt) Abbottovi vychovávají tři děti. Všichni jsou zatím naživu. Velmi rychle si totiž osvojili pravidla, která začala platit po Jejich příchodu na Zemi. Kdo jsou ti Oni? Nikdo neví. Ví se jen to, že mají mimořádně vyvinutý sluch a každičký zvuk přiláká jejich pozornost. A jejich pozornost pro lidi znamená jistou smrt, což záhy na vlastní kůži poznají i Abbottovi. Ti dosud jako jedni z mála přežívali i díky tomu, že je jejich nejstarší dcera Regan neslyšící, a tak pro ně byla znalost znakové řeči absolutní nutností i v „normálních dobách“. Kromě toho vyvinuli na odlehlé farmě, kde žijí, celou řadu bezpečnostních opatření, jež je mají chránit, počínaje zvukově izolovaným sklepem a konče molitanem obalenými kostkami k Monopolům. Bude to ale k bezpečí stačit? Takový život totiž připomíná tanec v minovém poli a čekání na jednu jedinou, leč osudovou chybu. Evelyn je navíc těhotná a termín porodu se kvapem blíží. A některé životní události se bez křiku jednoduše neobejdou. (Cinemart)

renidlo

Jedna a tři čtvrtě hvězdy za námět, čtvrt hvězdy za konec. Ale to zpracování filmu je tak strašně nedotažený, že zůstává rozum stát!! Nemám na mysli řemeslné zpracování, ale do očí bijící nelogičnosti v chování postav apod. ()

bonsetti

Ze začátku jsem to nechápal, že nejde zvuk, proklikával jsem, nebylo to moc zajímavé, skoro jsem chtěl ukončit a dát odpad. Pak mne to víc zaujalo, pochopil jsem o co jde, a postupně jsem proklikal/dokoukal až do konce. Ale za víc než 3* to nestálo. ()

Gunner5

Ze začátku jsem si dost zvykal na absenci jakéhokoli zvuku, po 10 minutách u mě převládala obava, že tímhle stylem tento film opravdu nedokoukám. Ukázalo se však, že i s absolutním minimem komunikace, se dá vytvořit velice působivý snímek, kde s hlavními postavami prožíváte jakýkoli zvuk a bojíte se, co zas přijde. Skvělý nápad a výborní John Krasinski a Emily Blunt! ()

Prepperka

Zajímavý film, skvělý námět, zajímavé lokace. Škoda že to není příběhově dotažené, filmaři si připravili jednotlivé situace, které se jim zdály zajímavé a že by v příběhu neměly chybět. Jen se jim pak vytratila celková logika filmu a tím přesvědčivost. Ale jinak koukatelné, napínavé, a kdo má rád sci-fi, určitě by měl tenhle film mít ve sbírce. ()

vinson003

Díval jsem se skoro do půlky bez titulků, takže jsem si samozřejmě říkal, že návštěva samoobsluhy, jedna vražda a život na farmě bez zvuků dosahuje filmové kvality ruských filmů. Pak jsem titulky nasadil a scénář se stejně nezlepšil. Ano, přemýšlel jsem, svět bez elektřiny a mluvení, jako by někdo poslal záhadné tvory, kteří mají likvidovat vše, co se dotkne elektřiny nebo mluví nahlas. To je vše, moc elektřinujeme, na rozdíl od jeho království v Indii například, moc mluvíme, místo abychom četli a přemýšleli a byli tu dýl. To je vše přátelé. Ubohý děj, scénář, výkony (no, Emily mohla být nahá, zachránila by film). Na dvojku se ale podívám stejně kvůli ní, třeba si oblíkne aspoň průhledné tričko. Dobrou noc! ()

Salsecnew

Pěkný nápad, pěkné provedení, pěkně napínavé, ale ne tolik poutavé a záživné. Je to celkem monotónní, jednotvárné, i když se tam pořád děje něco nového, tak nějaké kouzlo tomu chybí, proto nemohu dát 5*. Škoda, že slabinu těch příšer nezačali používat dřív. ()

Simir.ma

Asi ani nemám co dodat, protože po shlédnutí jsem zůstal ještě nějakou dobu v úleku. Příběh a samotné provedení je noblesní, přičemž právě netradiční pojetí toho, že je "ticho", vytváří samo o sobě tajemnou atmosféru. ()

patho666

Remeselne dobre odvedená konzumná jednorázovka s celkom dobým námetom, nesympatickými postavami a slabou atmosférou. ()

hvldvt

Naprosto originální film, který v sobě tedy nějaké díry má, brát si malé dítě do takhle nebezpečného světa a očekávat, že bude celou dobu potichu je opravdu naivní, ale celkově si ho divák určitě užije. I přes ty nedokonalosti je po celý film udrženo napětí a z těch věcí, co je tam honí, jde opravdu hrůza. Chtěla bych vyzdvihnout Emily Blunt, která tohle zahrála fakt dobře, celá scéna s hřebíkem mi doteď nahání hrůzu. ()

Elanornegra

Po dlhej dobe, konečne horror, ktorý mal zaujímavé prostredie, ak neberiem úvodnú scénku v lese aj veľmi slušný scenár. Výborne zahrané ako Emily Blunt tak ja Krasinski a ich deti. To ticho skvelo budovalo napätie. Človek fakt nevedel kedy ho vystreli. Záver taktiež neprestával prekvapovať, jeden z najlepších hororov ....90% ()

MatyRock

Lahodná podívaná na velmi ambiciózní snímek. Dramatické, horrorové, emocionální, akční a všechny ostatní žánrové roviny jsou zvládnuty na výbornou. Herecké výkony jsou vyšperkovány do posledního detailu. Kamera s hudbou jsou ve výborném souladu se zbytkem filmu, tudíž jsou vážně top. Krasinski ukázal, že režii má podchycenou neskutečně dobře. Námrd jako prase, který pro mne občas ztrácí kvůli nepříliš chytré premise scénáře a závěru, který by bylo vhodno ukončit o 5 až 10 minut dříve. Ovšem nemění se tím to, že má film neskutečně lákavou myšlenku, kterou chcete sledovat. 8/10 ()

vrch07256732

Tak pozrete s oneskorením, pre mňa: nápad super, herecké výkony: super, triky: super (aj keď poskromne), atmosféra: super. Jediné čo mi na tomto a podobných filmoch vadí je zbytočné naťahovanie stopáže na celovečerák - napokon nikde nestojí zákonom dané že celovečerák musí mať min. 90 min - čo je tu naplnené na sekundu presne. Škoda, pretože najmä v úvode film trošíčku nudí. ďalšou vecou nad ktorou sa povznesiem je mrte nelogičnosti: prečo chodia naboso? Keď už tak prečo aspoň nekontrolujú vytrčajúce klince z podlahy (kúsok spoilera), našlo by sa veľa ale ako celok ma film zaujal najmä originálnym spracovaním v tichúčkom poňatí. ()

eMejla

To těm retardů trvalo takovou dobu, než jim došlo, že ty emzáky s přecitlivělým sluchem můžou zmučit nějakým sviňsky vysokým tónem?!? Přišel na tohle ukrutné tajemství někdo další, nebo se zbytek lidstva nechal bez odporu vyhladit, ačkoliv americká armáda má ultrazvukové zbraně? Dvě hodiny nudy, ovšem skvěle zahrané nudy. ()

Hansolo35

Film na který bych se podruhé nepodíval. Extrémně nesympatická hlavní hrdinka, nelogické jednání postav mě natolik irituje, že si radši pustím Hledá se Nemo. Fandil jsem monstrům, ať tu holku sejmou. Bohužel, už ani na vetřelce není spolehnutí. ()

opatstviolov

Zajímavě zpracovaný film, nicméně jsem se u něj nudil. A logika zde byla taky trochu pochroumaná, například, proč by si někdo za těchto podmínek pořizoval dítě? 6/10 ()

Duffman 97

V záplavě Conjuringů je A Quiet Place příjemné osvěžení s nápadem a dobrým provedením.Skvělí herci,depresivní atmosféra a hlavně solidní napětí.Je dobře že o netvorech nic nevíme.Působí to realističtěji. ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu