poster

Tiché místo

 • USA

  A Quiet Place

 • Slovensko

  Tiché miesto

 • Velká Británie

  A Quiet Place

 • Kanada

  A Quiet Place

 • Austrálie

  A Quiet Place

 • Nový Zéland

  A Quiet Place

Drama / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2018, 90 min

Režie:

John Krasinski
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ****

  Výborný námět. Nevadí ani, že není vysvětleno, jak k "tomu" došlo, nevadí ani pár logických nesrovnalostí, pustíme-li se do hnidopišského rozboru. Vadí jen, že pan Krasinski se několikrát uchýlil k lacinným lekačkám, které mi nejsou příjemné, protože se šíleně leknu, i když vím, že to přijde. :) Jinak je film fakt nápaditý, atmosféra pohlcující, emoce fungující a závěr úsměvně stylový. 8/10(6.5.2018)

 • DaViD´82
  ***

  Co je v první půli (do ohňostroje) pravidla nastavující vnitřní tenzí dopované spielbergovské drama jedné rodiny s jasným konceptem, to je v druhé polovině (od sprchy) hloupé survival béčko s lacinými lekačkami ona pravidla soustavně porušující, s jedním logickým lapsem za druhým a jedoucí dle žánrových klišé osnov. Shyamalanovsky (z časů Znamení) zvolna budované napětí versus pozlátko a tupě se chovající postavy tlačené jako loutky z jedné adrenalinové eskapády do druhé. První polovina výtečná, druhá solidní. Jenže vzájemně jsou neslučitelné a jdou proti sobě. Tohle měla být celou stopáž buďto tichošplápková kočka či uštěkaný pes a nikoli mrouskající kočkopes. Ve výsledku je na tom vůbec nejpůsobivější prolog, který plně obstojí jako soběstačný kraťas.(1.5.2018)

 • ricci.s
  *****

  Rodinka žijúca v úplnom tichu verzus monštrum? Z toho minimalistického nápadu sa už ani viac vyťažiť nedalo. Ešte som vlastne ani nevidel horor, v ktorom by sa povedali asi tak 4 vety, a napriek tomu by bol takto funkčný. No je to taká typická, komerčná, popkornová PG13tka. Čiže všetko sa koncentruje na atmosféru, ľakačky, a triky. Minimum postáv sa logicky rovná aj minimum úmrtí a minimum krvi, čo som však čakal. Podľa mňa to síce nie je nejaká veľká pecka, nad ktorou by som onanoval ďalší polrok, a ani zďaleka najlepší novodobý horor neviem od kedy. V mojich očiach však (okrem spomínaných pozitív) vyhráva najmä tým, že som už dlhé roky nevidel tak podarenú príšerku.(29.4.2018)

 • TheRaven
  ****

  Inu, poslední záběr byl v takovém rozporu s celým vyzněním filmu, že jsem se smál, dokud jsem neusnul. A co jsem se vzbudil, směju se dál. Škoda, že to do značné míry přebíjí veškeré jiné dojmy a zážitky z Tichého místa. Když jsem ovšem v titulcích viděl, že jedním z producentů filmu je Michael Bay, hned se to vyjasnilo. Už se těším na druhý díl plný akce, výbuchů a rozstřílených hlav.(13.5.2018)

 • juta
  ****

  I s minimem dialogů se dá udělat velké a dechberoucí divadlo. Hned od začátku to na nás vybalí a pak už se jen tiše díváte a díváte. Dobrou známkou je, že film rychle uteče, což je na jednu stranu škoda a pro milovníky vyvražďování tu je málo prostoru. :D Je to originální a klidně by mohlo vzniknout nějaké pokračování, prostor by na to byl.(6.6.2018)

 • - Natáčelo se ve státě New York. Film byl natočen za 36 dní. (Varan)

 • - Původně byl John Krasinski osloven jen jako herec pro roli Lee Abbotta. Tuto nabídku odmítl s tím, že se jedná o horor a v těch on nehraje. Když si však přečetl scénář (3 týdny po narození jeho druhé dcery) zjistil, že jde primárně o film o rodině. Rozhodl se proto natočit tento film jako vyznání lásky svým dcerám. (Bejdule)

 • - John Krasinski, představitel hlavní role a zároveň režisér a scénárista filmu, je v reálném životě od roku 2010 manželem Emily Blunt, ztvárňující jeho partnerku i v tomto snímku. (DaUr)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace