Tiché místo

• Kanada

Drama / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2018, 90 min

John Krasinski

Skvělý nápad, který trošičku pocukroval hororové vody roku 2018. Film, ve kterém se toho moc nenamluví, protože se odehrává v dystopickém světě, ve kterém žije mimozemská civilizace, která ničí vše, co promluví. Má to celou řadu nelogičností, ale jednoduchost a nápaditost tu vítězí nad obsahem. Napětí z filmu doslova stříká a manželský pár Emily Blunt a John Krasinski si toto rodinné hororové drama vysloveně užívá. Ostatně stejně jako divák. Jen z trochu jiného úhlu pohledu.(11.10.2018)

Aj som mal chuť k tomu napísať nejaký pseudo-vtipný komentár, no pri tom množstve príspevkov som si istý, že niekto to už dávno urobil za mňa. Takže sa týmto filmom radšej inšpirujem a svoje vyjadrenie ponechám len v lacnej CGI rovine. Ale podotknem, ako veľmi sa už teším na prequel, sequel, 3D remake a VR reboot tejto precítenej rodinnej inscenácie.(27.6.2018)

Rodina žijúca v postapokalyptickom svete je nútená skrývať sa pred hrozbami, ktoré na jej členov číhajú vonku. – Mne osobne sa tento projekt už od začiatku nepozdával, pretože spojenie Hollywood + Horror vôbec nemusím. Námet je originálny, čo u moderného hororu nie je zvykom. Jeho prevedeniu pomáha to, že si režisér celý projekt ukočíroval sám, takže jeho vízia sa naplnila do poslednej bodky. Nemôžem vynechať ani špičkovú hudbu od môjho oblúbeného skladatela. To je ale asi tak všetko, čo ma na tom zaujalo. Dôvodom sú vrcholne nesympatické postavy spolu s hercami, ktorí ich stvárnili. Opäť mi to raz dokázalo, aké je dôležité, aby v hororoch hrali herci, ktorí s týmto žánrom majú skúsenosti. No a keď pánovi Muschiettimu prešlo zabitie dieťaťa v áčkovom horore, tak to teraz budú všetci používať? Nechcem to znehodnocovať a nikoho od toho nebudem odraďovať, ale má to obrovský hype, ktorý si to v podstate ani nezaslúži. + herec z Bethany(24.5.2018)

Dobre prevedený, originálny námet, ktorému krátka stopáž mimoriadne svedčí. Mrzí ma ale, že tvorcovia celý čas čerpajú iba zo svojho netradičného formátu a veria, že to bude stačiť. U mňa bohužiaľ nie. Pri A Quiet Place mi chýbala akási hĺbka a pozadie, ktoré by tomuto mysterióznemu svetu dali ten správny nádych. Navyše v rámci tichého univerza plného na zvuk citlivých príšer by ste našli množstvo logických nedostatkov. Stačí sa len dobre pozerať a mierne sa zamyslieť. Aj preto slabšie štyri. P.S. ako hrdina tohto príbehu by som strašne nerád dostal silné vetry či poriadnu alergiu.(6.6.2018)

Solidní hororová záležitost se vším, co k tomu patří, od lekaček, napětí, hudby až po emoce. Velký respekt Johnu Krasinskému za tohle dílo a že zvládl tak obstojně zastat hned několik postů. Hororový žánr je stále svěží a má co nabídnout, stačí jen pár šikovných jedinců a dobrý nápad. PS: Lidi by si měli lépe rozmýšlet, na jaké filmy se hodí koupit si v kině popkorn nebo další podobný kraviny. Normálně to žeru taky, ale třeba při Avengers.(3.5.2018)

• - Natáčelo se ve státě New York. Film byl natočen za 36 dní. (Varan)

• - Prevažná časť natáčania prebiehala na West Dover Road, v Pawlingu, New York. Čiastočne sa filmovalo aj v Little Falls, New York. (Astonko)

• - Emily Blunt a John Krasinski sú manželia aj v skutočnosti a diváci si zamilovali ich vzájomnú chémiu. Dokonca začali volať po tom, aby si obaja zahrali postavy Sue Storm a Reeda Richardsa v ďalšej adaptácii Fantastic Four. Krasinski sa vyjadril, že by si rolu veľmi rád zahral. (stankolord)