poster

Tiché místo

 • USA

  A Quiet Place

 • Slovensko

  Tiché miesto

 • Velká Británie

  A Quiet Place

 • Kanada

  A Quiet Place

 • Austrálie

  A Quiet Place

 • Nový Zéland

  A Quiet Place

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 2018, 90 min

Režie:

John Krasinski
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Viktooorka
  ****

  Zlato, můžeš přidat zvuk? Sakra, já asi nic neslyším. Nerozbila se nám televize? Ne?? Jo aha, ono je ticho.. Je až neuvěřitelné, že film založený hlavně na obrazu, dokáže tak vtáhnout a nepustit. Chtěla bych v takovém světě žít, ale hlavně chtěla bych do tohohle světa přivést děti? Rozhodně se filmu dá vytknout mraky věcí, ale to se mi dnes nechce. Jen vyzdvihnu tu skvělou atmosféru a jak to Krasinskimu s fousy sluší :o) (taktéž v 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází) Pro mě rozhodně milé překvapení a jeden z těch lepších filmů s nálepkou „horor“!(5.6.2018)

 • Malarkey
  ****

  Skvělý nápad, který trošičku pocukroval hororové vody roku 2018. Film, ve kterém se toho moc nenamluví, protože se odehrává v dystopickém světě, ve kterém žije mimozemská civilizace, která ničí vše, co promluví. Má to celou řadu nelogičností, ale jednoduchost a nápaditost tu vítězí nad obsahem. Napětí z filmu doslova stříká a manželský pár Emily Blunt a John Krasinski si toto rodinné hororové drama vysloveně užívá. Ostatně stejně jako divák. Jen z trochu jiného úhlu pohledu.(11.10.2018)

 • Tom Hardy
  ****

  Skvělý žánrový film, pokud mu odpustíte to, že pointu by ve skutečnosti každá příčetná společnost odhalila dávno předtím, než by situace přešla do takového extrému, a akceptujete s nadhledem finální záběr, který víc patří do pokleslé zábavy dob minulých než do současného chytrého hororu. Režijně je to každopádně velká lahůdka. Krasinski má ohromný cit pro budování napětí a i když mu občas logika hapruje, prací s herci a prostorem to prodá. Velká radost a konečně TICHO v kině.(14.5.2018)

 • J*A*S*M
  ****

  Jednoduchý rodinný survival okořeněný jediným zajímavým zpestřením (motiv ticha, jenž ale stejně není využit úplně stoprocentně), který diváka spíš napíná, než straší. A pokud film v prvé půli táhne nahoru právě onen jeden nápad a špičkové řemeslo, v půli druhé to potápí celkové zhloupnutí a porušování vlastních nastavených pravidel. On je totiž trochu problém, když jsou v úvodu představena monstra tak, že jsou citlivá na sebemenší škobrtnutí, ale v naháněcí závěrečné části se pak s jejich citlivostí pracuje, jak se tvůrcům zrovna hodí. Proč třeba ten kluk v jedné z klíčových chvil zahne při zdrhání do kukuřičného pole, nad tím mi také zůstává rozum stát (já jsem sice kukuřičným polem nikdy neběžel, ale předpokládám, že to musí být celkem rámus). A takovýchto momentů jsou v druhé půli kvanta. Monstra jsou bohužel ukazována až příliš často, jejich vzhled mě navíc dost zásadně zklamal. Zaměnitelná CGI příšera, která jako kdyby vypadla z nějaké Marvelovky (takoví ti typičtí mimozemští poskoci hlavních záporáků, aby se superhrdinové měli déle s kým mydlit). Přestože zním kriticky, považuju Tiché místo za nadprůměrný film, hlavně díky tomu kvalitnímu řemeslu a dobrým hereckým výkonům. Z hlediska nějakého hororového zaujetí se u mne nicméně již v době uvedení (duben) jen horko těžko dostává do roční TOP3, takže zkazky o nejlepším hororu posledních let považuju za naprosto přestřelené.(13.5.2018)

 • TheRaven
  ****

  Inu, poslední záběr byl v takovém rozporu s celým vyzněním filmu, že jsem se smál, dokud jsem neusnul. A co jsem se vzbudil, směju se dál. Škoda, že to do značné míry přebíjí veškeré jiné dojmy a zážitky z Tichého místa. Když jsem ovšem v titulcích viděl, že jedním z producentů filmu je Michael Bay, hned se to vyjasnilo. Už se těším na druhý díl plný akce, výbuchů a rozstřílených hlav.(13.5.2018)

 • - Emily Blunt a John Krasinski sú manželia aj v skutočnosti a diváci si zamilovali ich vzájomnú chémiu. Dokonca začali volať po tom, aby si obaja zahrali postavy Sue Storm a Reeda Richardsa v ďalšej adaptácii Fantastic Four. Krasinski sa vyjadril, že by si rolu veľmi rád zahral. (stankolord)

 • - Prevažná časť natáčania prebiehala na West Dover Road, v Pawlingu, New York. Čiastočne sa filmovalo aj v Little Falls, New York. (Astonko)

 • - Zariadenie, ktoré Regan (Millicent Simmonds) nosí nie je slúchadlo, ale kochleárny implantát. Ten prevádza vibrácie vo vzduchu do nervových impulzov, ktoré mozog vníma ako zvuk. (WalterIK7)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace