Tiché místo

• Nový Zéland

Drama / Horor / Thriller / Psychologický

USA, 2018, 90 min

John Krasinski

Quiet Place ač jsem tomu zpočátku úplně nevěřil je definitivně nejlepším novodobým hororem od prvního Conjuringu. Takže lidé, kteří uvízli v 80. letech a odsuzují cokoliv nového si film ani nezaslouží zhlédnout. Je úžasný vidět v kině po dlouhé době horor, při kterém zažíváte ty nepříjemné pocity jako mráz v zádech, studený pot a opakované vyskočení ze sedačky ( Jeden pán spadl ze schodů při cestě na záchod). John Krasinsky očividně hororový žánr miluje. Dostal skvělý nápad se kterým naložil s grácií, vyhýbá se klišé, všichni zůčastnění se chovají racionálně a ústřední monstrum s přehledem nakopává zadek Vetřelci.( Jeho vzhled, nepříjemné vydávající zvuky, rychlost, inteligence a způsob jak vůbec funguje je respekt vyvolávající). Kudos Krasinsky!! Moc krásně zde vynikne kontrast absolutního ticha, které se v momentu přehoupne na intezivní rachot, což vytváří nepříjemnou atmosféru i hodně zákeřné lekačky, které jsou nečekané a hodně efektivní. Velká chvála za hudbu. Emily Blunt hraje lépe než kdykoli jindy a scénu s porodem jsem prociťoval s ní ( a že to kur*a bolelo). Potěší, že film je Rko, takže na trochu krve také dojde. Hodně silný intenzivní 90 minutový Terror, který obsahuje několik nervy drásajících scén a v závěru je velmi emotivní a depresivní. Jediná výtka k posledním vteřinám, což sice potěší kritiky, ale mne jako diváka příliš ne. Kino bylo narvané, doufám, že sequel či prequel je za rohem! Zážitek a jsem rád, že jsem viděl děsivý horor, který nepracoval s duchy ani démony. Jsem zvědav, jestli se někomu podaří Quiet Place sesadit z trůnu, prozatím jasná letošní jednička. 95%(6.4.2018)

I kdyz, jako hororovy fanousek musim uznat, ze to nadsene hykani kolem toho mi zveda ego, jsem celkem prekvapeny, jak prumerny horor to je. Mame tam postavy (ktere nemluvi), mame tam atmosferu jako blazen, mame tam napinave situace, ale co nemame, je rozvijejici se pribeh. Film za 90 minut prejde od neceho k nicemu a to se mi neda prekousnout. Situace, ktere jsou postavy vystaveny, jsou take monotonni a nevyviji se, jen se predhazuje to same porad dokola a z toho se cerpa nejvetsi napeti. Blunt je sama o sobe bomba, ale scenar to nezachrani. A kdyz film skoncil, mel jsem dojem ze to nekdo vypnul uprostred filmu a konecne se to zaclo rozjizdet. Vsak posudte sami.(7.4.2018)

Herecké výkony sú ozaj fantastické a nápad originálny, lenže príbeh vedie k ničomu a tie deti, tie sú tu vrcholne nesympatické. Celý film vôbec nerozprávať zrejme nebol moc dobrý nápad. Vďaka tomu emočnému koncu som aj rozmýšľala nad štvrtou hviezdou, ale prečo vlastne? Príbeh takmer žiadny, celé to bolo akoby iba predstavenie ich sveta.(15.4.2018)

Tak koukám, že A Quiet Place nemá se Sicariem společnou jen hlavní herečku, ale i velice podobný hudební motiv. :) Nadšením do stropu úplně neskáču, protože to nemá tolik dobrých nápadů (zvratů) co třeba loňské Get Out a vlastně nebýt opravdu velmi kvalitních efektů (těch 17 milionů dolarů je na tom sakra vidět), mohlo se jednat o nadprůměrné indíčko. Poslední půl hodina už je ale jízda a poslední záběr lahůdka.(7.4.2018)

Krotil bych nadšení z tohoto snímku jak zde mnozí nezřízeně dávajíc plnou palbu hvězdiček ;-) Tak za prvé: nikdo neví kde se vzali, tu se vzali. Za druhé: Jsou-li vetřelci na sebemenší zvuk agresivní, co brání zřízení výkonných "rušiček" o vysoké frekvenci, které by dané vetřelce totálně zlikvidovali hnedle na počátku invaze (no.. je vidět, že amíci vůbec nemají zkušenosti, narozdíl od tzv. socialistického bloku s rušičkami, které za dob nedávno minulých dokázaly nejedno svobodné vysílání dostatečně zarušit tak, že bylo dosti problematické alespon část z toho vysílání daných stanic zachytit. Nicméně zdejší lid si dokázal i v tomto náležitě poradit ;-)) a na pováženou nutno říct, že toto "objevila" tak 8mi letá holčička tím, že dala "naslouchátko" k zesíku, čímž došlo k "vazbení" a vetřelci se z "kouzla" mohli div-ne "posrat" :-)) za třetí: co asi tak dělala armáda??? Asi spala na vavřínech z dobití IS, nebo sesazením Adáma Husajna.... :-D Takže.... pokud bych sečetl všechny klady a zápory tohoto filmu, nelze dát jinak než za průměr.... Kardinální klad tohoto filmu je ten, že se jedná o vůbec první "hluchoněmý" film s popularizací znakové řeči v sekci sci-fi (ano - to zatím nikdo nikdy nevymyslel a je fakt, že zde mohli bez zkrupulí hrát jak amíci, tak němci, madaři, nebo poláci - protože znaková řeč je internacionální - tj. něco jako esperanto ;-)) To vydá za celé dvě *. Tu třetí dám za poměrně zdařilou "vykrádačku" War of the Worlds (t.j. napětí, akčnost, bezvýchodná situace lidu na dědinách)(11.4.2018)

• - John Krasinski, představitel hlavní role a zároveň režisér a scénárista filmu, je v reálném životě od roku 2010 manželem Emily Blunt, ztvárňující jeho partnerku i v tomto snímku. (DaUr)

• - Natáčelo se ve státě New York. (areal1)

• - Celosvětová premiéra proběhla 9. března 2018 na South by Southwest FF. (areal1)