poster

Tiché místo

 • USA

  A Quiet Place

 • Slovensko

  Tiché miesto

 • Nizozemsko

  A Quiet Place

 • Nový Zéland

  A Quiet Place

 • Velká Británie

  A Quiet Place

 • Austrálie

  A Quiet Place

 • Kanada

  A Quiet Place

Drama / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2018, 90 min

Režie:

John Krasinski
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • verbal
  *****

  Takový pravověrný křesťan se prostě na ty kozy nevyprcá, i kdyby mu měl hnusně zmutovaný predátorek s přecitlivělým sluchem požrat zbytek Klapzubovic famílie. Ne, on raději v tom hostilním tichu za potlačovaného unylého funění subtilně nasmrká Emilce♥ do gramofonu, aniž by si pořádně zapřirážel, protože jakékoliv hlasitější zapleskání či hek mohou mít za následek rozmrdání na kusy. Pěkně ostrými klepety. Ovšem i bez toho kafilerního vyvrcholení je to u kudlanek běžný standard, a navíc Pyjus I. přece zakázal pod trestem eternálně zaražených rozžhavených vidlí v prdeli šprcky, tudíž ten postapokalyptický otec roku patrně nechráněně zanořil jen proto, že je dement, nebo aby si všichni, i spolu s námi, šmíráky, užili trochu toho lidožravého adrenalinu. Tak či tak dobře udělal!!! Až na tu diskutadebilní premisu, jen aby to mělo o čem být, se totiž jedná o nejlepší hororový počin od dob Štefanovy Mlhy. Strhující, napínavý a zábavný výlet plný roztomilých hluchoněmých vyfikundací do vysněného světa nejednoho pod jhem trpícího domestikovaného samce, světa, kde by ta kráva konečně zavřela hubu a nemohla pičovat kvůli každé prkotiny, ani vztekle třískat dveřma nebo nádobím.(8.5.2018)

 • Madison
  *****

  Parádna žánrovka a jedno z najväčších filmových prekvapení za veľmi dlhú dobu. Emocionálne a psychologicky precízna, vzťahmi medzi postavami natoľko vyzretá a pôsobivá, že sa u mňa zaradila pred také progresívne horory ako Get Out či Smrt ve tmě. A Quiet Place funguje ako osobná dráma koncentrovaná na minimum postáv žijúcich v neustálom strachu, bolesti zo straty a nútených potlačovať základné prejavy ľudskosti, a tiež ako drsný survival horor zasadený do zdevastovaného post-apokalyptického sveta. Rešpektuje pravidlá žánru a poteší množstvom napínavých, mrazivých scén. Zároveň však filmu nechýba existenčný presah a psychologická hĺbka, ktorú tvorcovia v hororoch väčšinou radi ignorujú. Dôraz je najmä na hutnej minimalistickej atmosfére a obrazoch plných nervy drásajúceho ticha, ktoré o postavách vypovedajú viac než kvantum nič nehovoriacich dialógov. Herci výborní, Krasinskiho réžia dokonale sústredená. Tak komorne ladený a vnútorne celistvý horor nevidíme veľmi často. Kedy sa podobne atmosférického skvostu konečne dočkáme aj od Shyamalana?(8.5.2018)

 • Malarkey
  ****

  Skvělý nápad, který trošičku pocukroval hororové vody roku 2018. Film, ve kterém se toho moc nenamluví, protože se odehrává v dystopickém světě, ve kterém žije mimozemská civilizace, která ničí vše, co promluví. Má to celou řadu nelogičností, ale jednoduchost a nápaditost tu vítězí nad obsahem. Napětí z filmu doslova stříká a manželský pár Emily Blunt a John Krasinski si toto rodinné hororové drama vysloveně užívá. Ostatně stejně jako divák. Jen z trochu jiného úhlu pohledu.(11.10.2018)

 • TeeAge
  ***

  | Rozpočet: 21 miliónov $ | Tržby: 332,6 miliónov $ | Film, pri ktorom sa človek hambí napiť, pretože bude rušiť ostatných glganím. A to som zažil v kine prvý raz :D Prvá pólka výnimočná, v tej druhej postavám dochádza reálne IQ, a nastupuje to "B" filmové. Škoda. Najviac fungovali práve lakačky, ktoré paradoxne neobsahovali príšery. Spielbergow JAW efekt "nevidené straší viac" sa možno mohol použiť po dlhšiu dobu - z toho ťažilo aj prvé PARANORMAL ACTIVITY. A Quiet Place je z 85% nemý film, a tých 15 vyplňuje dokola sa opakujúci lajtmotiv vo forme bass droppu. Každopádne je to osviežujúci, iný film, ktorý raz určite neurazí. Celkom nekonvenčný koniec ma nadmieru potešil.(1.5.2018)

 • Gilmour93
  ****

  Verbální komunikace by se vešla za nehet malíčku, odpovědnost rodičovství navázaná na Krasinskeho snubní prsten na prsteníčku, vztyčený prostředníček všem tvůrcům, co už přes dekádu nejsou schopni natočit intimně laděnou alien invasion (mluvím o tobě, cloverfieldská franšízo), ukazováček před ústy na znamení ticha, co přinutí diváka vnímat jeho zvuk a kdyby lekací scény to ticho tak razantně nerozrážely, byl by tu i zvednutý palec. Podobnost s Gibsonovou famílií uprostřed lánů je nepřehlédnutelná (postavy na omezeném prostoru pod stupňujícím se tlakem a všudypřítomný strach utužující vazby). Akorát modlitby, sklenice s vodou a baseballovou pálku vystřídaly nuceně tlumené emoce, zesílené naslouchátko a stará dobrá brokárna. Kde vzali všechen ten písek na cestičky a jak vypěstovali bez strojů tolik kukuřice? Proč armáda nepoužila akustické zbraně? Proč na vetřelce nezkusila letákovou kampaň v Brailleově písmu? Proč na farmě nezkusili odpuzovač kun? Ty otázky tu jsou, ale víte co. Když je člověku dopřáno prvotřídní napětí, na logice zase tolik netrvá..(11.5.2018)

 • - Počas filmu sa nezmieňuje meno žiadnej z postáv, s výnimkou najmladšieho syna Beau, ktorého meno sa objavuje v jeho izbe. (Astonko)

 • - Emily Blunt a John Krasinski sú manželia aj v skutočnosti a diváci si zamilovali ich vzájomnú chémiu. Dokonca začali volať po tom, aby si obaja zahrali postavy Sue Storm a Reeda Richardsa v ďalšej adaptácii Fantastic Four. Krasinski sa vyjadril, že by si rolu veľmi rád zahral. (stankolord)

 • - Spoiler: Keď Regan (Millicent Simmonds) navštívi hrob svojho zosnulého brata, na náhrobnom kameni sú zaznačené roky 2016 – 2020, čo znamená, že väčšina príbehu sa odohráva v roku 2021. (WalterIK7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace