Já, Heath Ledger

• Česko Jmenuji se Heath Ledger (festivalový název) (více)

Jeho srdce bylo plné lásky, jeho herecké umění strhující. Heath Ledger byl jedním z výjimečných zjevů světové kinematografie. Jako mnoho nesmírně talentovaných a zbožňovaných herců, zemřel i on předčasně, ve věku nedožitých 29 let. Narodil se roku 1979 v Austrálii a v menších rolích ve filmu či televizi se objevoval už od svých třinácti. Světového věhlasu dosáhl v roce 1999 hlavní rolí ve snímku Deset důvodů, proč tě nenávidím. Kritika charismatického herce chválila a díky vřelému diváckému přijetí se stal Ledger velmi žádaným. Nechtěl se však nechat zaškatulkovat do určitého typu, proto si role pečlivě vybíral a stál pouze o náročné či riskantní projekty. Jeho filmografie není příliš dlouhá, ale každý jeho výkon se nesmazatelně zapsal do dějin filmu i do srdcí diváků. Zazářil v titulech jako Patriot, Příběh rytíře, Ples příšer, Zkrocená hora, Kletba bratří Grimmů či Temný rytíř. Zemřel během natáčení se svým oblíbeným režisérem Terrym Gilliamem. V dokumentu na něj vzpomíná rodina a nejbližší přátelé z dětství. Velmi cennou součást filmu tvoří domácí videa, která si všestranný umělec natáčel prakticky neustále. (Česká televize)

Razzor_82

"Někteří lidé jsou prostě moc velcí pro tenhle svět" Oslavný dokument, který glorifikuje talentovaného australského herce a umělce. Odešel mladý ale zanechal za sebou skvělé filmy. Jde o výpověď členů rodiny a blízkých přátel. Dozvíme se tak jeho zajímavé herecké začátky a to jak dokázal žít neúnavně svůj život na plno do poslední chvíle. Neskutečně všestranný a otevřený člověk to byl. RIP.  8/10 ()

mazic

heath si vzal štětec a kreslil jako leonardo da vinci, začal zpívat a zněl jako pavarotti, vzal kameru a točil jako spielberg, žil na tisíc procent a svůj dům měl neustále otevřený pro všechny. heath kdyby nám ukázal své hovno, tak by to byl umělecký výtvor. heath byl totiž nejlepší. byl tak úžasný skvělý a dokonalý, že žral hromadu prášků a už tu není. Uff ještě že tak skvělý nejsem, ale za to tu stále jsem (i když co není může být můj hrdino heathe!!!).... ()

ŠpetaMarek

Zajímavý dokument, který klade důraz na Heathova home videa (někdy až moc) a fascinuje spoustou známých mluvících hlav (ale mohlo jich být víc). Zároveň je ale strašně krotký a v důsledku naťukávání závažnějších témat sklouzne k prostému adorování "nejúžasnějšího člověka co kdy žil". ()

Clark_Kent

Je zvláštní jak si s námi někdy osud zahrává. Je možné snad vycítit něco co příjde a v zápětí se to stane skutečností? Heath Ledgera jsem postřehl prvně ve filmu Patriot vedla Mela, od té doby jsem ho sledoval víc a víc. Když jsem ale uviděl Jokera s jeho tváří bylo to něco víc, nebyla to jen obyčejná role. Tady se jednalo o určité vtělení do konkrétní postavy. P.S.: Byl to krátký ale využitelný čas pro Heatha. ()

mysiouxsie

Heath Ledger byl ryzí zlato. Jedinečný a široce nadaný umělec s ohněm v krvi, který se uměl dívat kolem sebe a neotřelým způsobem vyjadřovat své vize. A není pravda, že je lepší shořet nežli vyhasnout..alespoň v případě Heatha určitě ne. ()

PhoenixSwan

Heath je moje citlivé místo v srdci a vždycky bude. Od dětství byl mým oblíbeným hercem a s jeho smrtí je těžké se vyrovnat doteď. Dokument mi nic nového nepřinesl a stejně tak neřekne lidem, kteří se o něj někdy více zajímaly. Každopádně je to krásný pohled do jeho umělecké duše, která se skrývala za jeho velkým úsměvem a hezkou tváří. ()

McMurphy

Silně inspirativní pohled na život všestranného umělce se smutným koncem. Takový kreativní přetlak, kterým Heath Ledger procházel během příprav na své role, je neskutečný. Představitel nejen legendárního Jokera je opravdu nezapomenutelnou osobností a je škoda, že už se nedočkáme jiných nezapomenutelných rolí. ()

wanry02

Dokument o bohužel již zesnulém Heathu Ledgerovi je sice zajímaví, ale postrádá takovou údernost, při které bych seděl a bylo by mi do pláče nad tím jakou osobnost svět ztratil. Na druhou stranu dokument shrnul většinu jeho úspěšného a tak dám pro heatha čtyři *. 65% ()

ajusinka14

Od kedy som prvýkrát videla 10 vecí, ktoré na tebe nenávidím, stala som sa Heathovým obrovským fanúšikom. Má neuveriteľnú charizmu a očarujúci úsmev. Po zhliadnutí tohto dokumentu, ktorý nám umožnil bližšie nahliadnuť do jeho umeleckej duše, som si ho zamilovala ešte viac. Myslím, že pre ľudí, ktorí ho poznali je Heath obrovskou stratou a pre jeho fanúšikov zostáva legendou. ()

solisoli

Veľmi stroho spracovaný dokument o skvelom hercovi, akým Heath Ledger bol. Príliš skoro sa dostal k sláve a to bola obeť jeho krátkeho života. Dokument je o pamiatke v tom dobrom ponímaní. Možno, ako - Česť jeho pamiatke – to tak má byť. To ale nedáva zmysel dokumentu, ale skôr medailón. To ale nie je úplné svedectvo, pretože ak si niekto namieša pohár s niečím s jeho intelektom, nemôže len tak odísť do večnosti. Tento plochý dokument je nevierohodne podaný o skutočnom krátkom živote akým Heath žil. V dokumente sa ani raz neobjavila jeho manželka, ako aj jeho potomok. Boli tam len osoby, ktoré z neho ťažili, alebo mali prospech. Ako sa hovorí – čo druhá strana mince. ()

hrumsrt

Že Vám všem není hanba dávat takový hate na tenhle dokument! Je vynikající, výborně propojená osobní a herecká stránka Heatha. Mnohdy po tolika letech ještě pořád přemýšlím, co by dělal dneska? Jak by se postavil k tomuhle nebo k tomuto? Kam až by to dosáhl?... Že za jeho smrt může můj milovaný TDK tomu prostě nevěřím! Naštěstí tvůrci to podali výborně a takhle to v podstatě nevyřkli. Měl toho hrozně moc a byl na to sám. Stačilo dát si pauzu, což on nedokázal... Co ale dokázal je fantastické, co ještě mohl dokázat by bylo geniální! ()

DmKK

K tomuto člověku mám neuvěřitelný respekt , jeho láska k filmu a umění byla prostě úžasná. Dokument je natočen pro mě s takový filmovým nádechem. Moc mě to bavilo a zároveň dojalo. Nechť je mu zem lehká. ()

Anetulicek

Fantastický herec, umelecká duša, mal všestranné nadanie. Filmu dávam za 5* aj pre jeho autenticitu. Keďže beží väčšina videí v rýchlom slede, môže to niekoho vyrušovať. Ja som to vstrebala, snažila som sa ho pochopiť, spoznať... Mal talent o tom niet pochýb... Česť jeho pamiatke 🙏. ()

KukulienkaHO

Celý film sa v podstate skladá z Heathových domácich videí a z rozhovorov s jeho blízkymi osobami. Niektoré pasáže sú príliš zdĺhavé a film by sa dal v pohode skrátiť o 40 minút, aby bolo tempo vyrovnané. Je síce pekné vidieť aj Heathov osobný život z pohľadu jeho rodiny a priateľov, ale úprimne som čakal viac informácií z jeho filmového života, pretože tých je tu veľmi málo. ()

BaHa

Zajímavý pohled do duše jednoho z, alespoň pro mě, nejtalentovanějších mladých umělců. Domácí videa sice dodala spoustu autenticity, ale dokument postrádal směr a přes úžasnou osobnost, na kterou se měl soustředit, prostě nebavil... ()