Já, Heath Ledger

• Česko Jmenuji se Heath Ledger (festivalový název) (více)

Jeho srdce bylo plné lásky, jeho herecké umění strhující. Heath Ledger byl jedním z výjimečných zjevů světové kinematografie. Jako mnoho nesmírně talentovaných a zbožňovaných herců, zemřel i on předčasně, ve věku nedožitých 29 let. Narodil se roku 1979 v Austrálii a v menších rolích ve filmu či televizi se objevoval už od svých třinácti. Světového věhlasu dosáhl v roce 1999 hlavní rolí ve snímku Deset důvodů, proč tě nenávidím. Kritika charismatického herce chválila a díky vřelému diváckému přijetí se stal Ledger velmi žádaným. Nechtěl se však nechat zaškatulkovat do určitého typu, proto si role pečlivě vybíral a stál pouze o náročné či riskantní projekty. Jeho filmografie není příliš dlouhá, ale každý jeho výkon se nesmazatelně zapsal do dějin filmu i do srdcí diváků. Zazářil v titulech jako Patriot, Příběh rytíře, Ples příšer, Zkrocená hora, Kletba bratří Grimmů či Temný rytíř. Zemřel během natáčení se svým oblíbeným režisérem Terrym Gilliamem. V dokumentu na něj vzpomíná rodina a nejbližší přátelé z dětství. Velmi cennou součást filmu tvoří domácí videa, která si všestranný umělec natáčel prakticky neustále. (Česká televize)

andrii

To svět ho hecoval a on z jeho lákavých nabídek hicoval. Točil životy, které mu přišly pod/před oči. Neznaven. Od úsvitu po soumrak nezkrotný poutník korzoval. Divoký rytíř v něm náhle mečem sjel do tepající duše...duše jako číše, naplněné přes okraj. ()

Pavlínka9

Jsem ráda, že vznikl dokument, kde lidi neřeší jen poslední rok života člověka, který zemřel (jak jsem již zjistila, že to bude 10let - to když mi došlo, tak jsem zjistila, jak neskutečně to uběhlo), ale podíval se na něj od začátku a jelo to krásným svěžím tempem a byly tam i jeho samotné vstupy - ať už jeho záznamy z kamer ze soukromí či promluvy, jelikož to bylo tak hezky čistě vytvořené. Heatha jsem chytila hodně silně v té době 1999 - Deset důvodů proč tě nenávidím a držela jsem se ho zuby nehty, jelikož moje kamarádka jím byla posedlá a já v něm viděla něco víc - a ono ano :) Mám ho celkově ráda a bylo pro mě dost náročné se na tento dokument dívat. Ale jsem nadmíru spokojená a myslím si, že i on byl spokojený a jak řekl - teď už se vyspal. ()

progression

Čekal jsem sice ještě o něco více, ale každopádně zajímavě sestříhaný dokument kombinující jak záběry z osobního archivu, úryvky z filmů, i ty nezbytné "mluvící hlavy". Člověk přemýšlí, čeho všeho bychom se od něj (nejenom) ještě dočkali, kdyby ty číslovky 28 resp. 27 nebyly tak magicky "nepřátelské". ()

venison

Když je promo na dokument "Já, Heath Ledger" stavěno na tom, že po nadějném herci zbyla hromada natočeného materiálu, tak si divák tak trochu myslí, že bude životopis slepen právě z těchto střípků.. Trocha zklamání přišla tedy s klasickou formou vyprávění.. V dokumentu vystupují především jeho přátelé a rodina, kteří velmi emotivně a celkem do hloubky vypráví o tom, jaký jejich blízký skutečně byl.. Příjemně poslepovaný životní příběh se spoustou objasněných reálií z jeho soukromí.. Pěkné záběry z natáčení filmů, ve kterých účinkoval, nebo klipů, které režíroval.. Heath Ledger nebyl pouze "hezoun", ale také všestranně talentovaný umělec.. Díky za seznámení.. ()

Killda

Zbytečně ubrečených 90 minut, které mohly být využity mnohem lépe. Už jen proto, že se v dokumentu člověk na život Heatha Ledgera podívá jen velmi povrchně. Samozřejmě nakonec musíte zatlačit slzu, přestože vás k tomu tvůrci dokumentu nutí lacinými prostředky. 6/10 ()

Mr.KarlAdler

Já jsem na Heathcliffa ujetej, ale I Am Heath Ledger je trochu zklamání. Ačkoliv to může působit jako řemeslně poctivě odvedená práce, vezoucí se na „kapadiovském“ trendu použití záběrů z domácího videa a snahy ukazovat co nejmíň „mluvících hlav“, vlastně nepřináší nic nového. Chronologicky odvypráví Ledgerův příběh, zmíní jeho výjimečnost, talent i těžkosti v průběhu kariéry, ale nepokrytě jen směřuje k srdceryvnému finále. Nešťastná smrt mladého talentu je smutná sama o sobě, takže nevidím důvod, proč si pomáhat obrazovými klišé jako k nebi stoupající jiskry z otevřeného ohně.. Po pár dnech upadne všechno v zapomění asi jako zážitek z televizního pořadu. ()

vyfuk

Sranda je, že tento film jsem mohl vidět ještě dřív než ho snad šlo i ohodnotit. Ale nějak to všechno vzalo za své a nakonec jsem jenom pleb s pořadových číslem pět set něco. Ale to nevadí. Zrovna tento film není o tom, že se musí vidět v nějakém pořadí, ale je důležité to vůbec vidět. Pro mě jde o dokonale propracovaný náhled do života dnes již legendy, ale nevím jak by to vnímal zbytek světa. I já můžu vidět srdcerivné dokumenty, ale jelikož se mě to nijak nedotýká, tak bych je nebral jako nějak převratné. Tak či onak, ale zde mluvíme o opaku. Heath byl osoba, která mě vždy zajímala, ale nepovažoval bych se za fanouška, ale celkově vzato po zhlédnutí tohoto mám k oné osobě mnohem blíž. Vezme za srdce, chytne na duši. Prostě nezapomenutelné. ()

Maynard.

Pro fanoušky tohoto snílka jednoznačně skvělej dokument, ve kterým se toho celkem dost dozvíš. Ano, já jsem jeho fanoušek, ačkoli sem doposud neviděl Zkrocenou horu :o). Nějak mi ale stále není jasný, jak takovejhle frajer, kterýmu leží Svět u nohou může zemřít za takle podivnejch okolností a sám. Podle toho dokumentu to byl showman, kterýho měl každej rád. No, je jasný, že se na něm podepsal Joker, to bezpochyby. Ale proboha, dyť i tohle je "jen" film... ()

Lisabellla

Tak nějak nic neříkající domácí video. Účelovost z toho všeho prýští na všechny světové strany. Heath byl krásný mladý kluk, velká škoda ho, mohl natočit ještě pár filmů, které potěší hlavně oko dam a slečen. Ale byl to průměrný herec s pěknou tvářičkou, jež měl v životě dost štěstí na správné lidi. A o tom to celé je - mít trochu štěstí. A trochu talentu. Tento dokument byl zbytečný a naprosto mi zkazil celkový dojem z toho muže s andělským úsměvem. ()

.baris.

Je mi absolutně u zadku, že je tenhle dokument v podstatě téměř nekritický, protože stejně k Heathovi přistupuju i já. Líbí se mi, jak dokument ukazuje i jiný stránky jeho talentu, takový, o kterých jsem dosud neměla tušení... A připadá mi, že celková atmosféra (snad dobře) vykresluje to, kým Heath byl. A přesně takhle na mě taky působil. Navrch takovej úsměv, jako měl on, už nikdy nikdo mít nebude. Nejen jeho talent, ale i on jako osobnost mi chybí. ()

Hanes88

Dokument byl hezky natočený. Svět jednoznačně ztratil velký talent, ale kdyby nebyl takový, jaký byl, asi by nebyl ani tak skvělý herec, režisér a mnoho dalšího. Možná, že byly zde zmíněny jen velké klady ikdyž možná byly i zápory, což se nikdy nedozvíme, ale i tak jsem rád, že jsem tento film viděl. ()

Dunadan

Na slzičku to tentokrát nebolo, i keď pokus tvorcov diváka dojať je tu naozaj badateľný. Rozhodne sa dalo a aj malo ísť viac do hĺbky. Stále však ide o veľmi slušný dokument, ktorý o Heathovi prezrádza množstvo viac či menej známych informácií. ()

petikacka

Já vlastně ani nejsem schopna mluvit, proto jsem ráda, že musím pouze psát...Heatha jsem okamžitě zaregistrovala ve filmu "10 důvodů, proč tě nenávidím"...Pak následovaly další a další filmy, kde jenom potvrzoval svůj neskutečný talent...Musím říct, že jsem se pořád vlastně nevyrovnala s jeho smrtí, která si pro něj přišla tak strašně brzo...Pořád si říkám PROČ ON?! Nicméně je mi naprosto jasné, že tak výjimeční lidé, kterým jejich výkony naprosto zobeme z ruky jsou nesmírně citliví a zranitelní...Něco o tom vím...Tento dokument mi na jednu stranu udělal radost tím jak Heatha ukázal vysmátého a živého, ale na druhou stranu mi opět rozedral srdce na cáry...A poslal mě rovnou do depresivní prdele pekla...Za mě 100% ()

tomashrabek

Chudák Heath si určite zaslúži lepšiu dokumentárnu poctu, než toto generikum plné melodramatických hovoriacich hláv. Ich kecy sú občas tak teatrálne, akoby sme boli svedkami druhého príchodu Božieho syna. A pritom to tak z priložených amatérskych záberov jeho kamery vôbec nevyzerá... Určite sa z nich dalo vydolovať viac. Tak, ako z aj Heatha. ()

kamigava

Heath byl výjimečný člověk, který viděl svět úplně z jiného úhlu než ostatní. Naprosto ho chápu v tom, že chtěl využít každou sekundu svého života naplno a v důsledku toho měl problémy s neodstatkem spánku. Já bych také nejraději vůbec nejedl, nespal a radši bych se neustále dokola vzdělával, bavil se, koukal na filmy, poslouchal hudbu, prostě bych žil naplno. Jenže tělo potřebuje odpočívat a Heath ho bohužel nenechal. Musely se mu hlavou pořád honit nějaké nápady, myšlenky, které ho nenechaly spát. Mám ten samý problém. Neustále nad něčím přemítám, dumám, analyzuji na úkor odpočinku. Jinak excelentní výkon bylo Heathovo ztvárnění Jokera, který se jen tak nezapomene. Neúnavný, spontánní a stále se šklebící Joker byla role pro něj jako stvořená. RIP. "Do you wanna know how I got these scars?" ()

Chundys

Možná to přeháním s hodnocením, ale Heath Ledger byl talentovaný ne jen jako herec, ale já ho samozřejmě jinak než z filmů neznal a naprosto si mne jako diváka získal v každém filmu, kde hrál. Je to smutné, velice smutné, ale ono je to opravdu těžké, vždyť i normální lidé mají problémy a většinou to nekončí dobře! Heathe stejně si borec a tvého Jokera nic nepřekoná.... ()

Blackhawks

Moc se mi to líbilo, byl jsem rád že, se v dokumentu nějak nerozebíralo tragické úmrti, ale pozornost se soustředila na povídaní přátel a rodiny o tom jaký byl Heath skvělý člověk. A záběry a komentáře, které dělal sám Heath, byly taky úžasné. ()

dhejbal

Povedený dokument, který ovšem hodně těží z materiálů, jež pořídil sám Ledger za svého života. Škoda, že se při rozhovorech nedostalo i na další důležite postavy v hercově životě, například jeho ženu. A tak nějak podle očekávání ve filmu chybí i nějaký protiklad k dojemným vzpomínkám přátel, takže celkově snímek vyznívá dost propagačně. ()