Reklama

Reklama

Krotká

  • Francie Une femme douce (více)
Trailer 3
Drama / Mysteriózní
Francie / Nizozemsko / Německo / Lotyšsko / Rusko / Ukrajina, 2017, 143 min

Obsahy(1)

Jednoho dne se ruské ženě, která žije v zapadlé vesničce, vrátí balíček, jejž poslala svému uvězněnému manželovi. Vystrašená a plná obav se vydává na pitoreskní cestu do odlehlé části země, kde stojí vězení, které je pro mnohé spíš nedobytnou pevností. Čeká jí byrokratická absurdita, věrolomné charaktery ze společenské spodiny, ústrky, násilí i poznání, že žalář nekončí zdmi a ostnatými dráty, ale pokračuje daleko za jejich hranice. (Film Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (14)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Loznicova filmařina působí zastarale, navzdory precizně zrežírované mizanscéně a úsporné Mutuově kameře. Stejně zastarale ale působí i metaforické pozadí Krotké, které je výtahem z klasické ruské literatury, k němuž autor nepřidává nic naléhavě současného. Jeho drastické ruské vězení tak stojí na chatrných základech. V Mém štěstí si vedl podstatně méně didakticky a s podstatně působivějším výsledkem. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Moderná verzia Dostojevského predlohy zasadená do ruského prostredia, ktoré autor zobrazuje mrazivo realistickým spôsobom, ktorý človeka len utvrdí v tom, že z Ruska ozaj nič dobré okrem vodky asi nemôže prísť. Každopádne ale natočené nudným a príliš pre diváka neatraktívnym spôsobom s maximálne prehnanou minutážou. 40 % ()

Reklama

Pevek2 

všechny recenze uživatele

Road movie skrz mordyrske historky mesta, kde je vezeni ohraniceno ostnatym dratem, protoze na zbytek mesta uz nevyzbyl. Zejmena sceny z neziskovky jsou mrazive. Loznica rezirovat umi a film ma opet velmi precizni rytmus. Skoda jen zaverecne zastarale a zbytecne popisne alegorie, mohl to byt opravdu skvost. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Kafkoidní svět s napůl šílenými otupělými lidmi předvádí zoufalé zmrzačelé duše. Silná depka. 1)  Hlavní postava je prototypem prostého Rusa, resp. Rusky, zmítané podivnými okolnostmi a poměry, které nemůže ovlivnit a které vlastně ani nechápe. Ani divákovi zběhlém v sovětské i postsovětské iracionalitě není snadné dobrat se toho, o co jde. Z pohledu sofistikované kulturní Evropy ženino chování postrádá logiku, ale co my víme o kafkovském světě kdesi na Sibiři?_____ 2)  Detailní scény ze života stejně jako způsob uvažování běžných Rusů se podařilo vystihnout dokonale. Jistěže tak neuvažují všichni, ale obávám se, že většina víceméně ano._____ 3)  Hlavní část filmu byla natočena v pevnosti Daugavpils v Lotyšsku._____ 4)  Konec filmu, myslím, neuhodnete._____ 5)  53letý scenárista a režisér Bělorus Sergej Loznica vyrůstal a studoval v Kyjevě, kde ve 23 letech promoval na Kyjevském polytechnickém institutu jako matematik. Čtyři roky pak pracoval v Institutu kybernetiky a současně jako tlumočník z japonštiny. Poté nastoupil na Gerasimovův institut kinematografie, který o šest let úspěšně zakončil. V roce 2001 pak emigroval do Německa. Je především tvůrce dokumentárních snímků a je to vidět (v dobrém) i na jeho filmové tvorbě._____ 6)  Poznámka ke komentátorovi Daddkovi (hodnotil odpad): Nevím, jak moc znáš Rusy, zvláště ty z nižších vrstev, o nichž je tento film. Ze své vlastní zkušenosti mohu prohlásit, že to, jak film prezentuje jejich uvažování, je autentické a přesné. Ano, takhle oni přemýšleli už za Sovětského svazu a nemám žádný důvod domnívat se, že se to nyní nějak změnilo. Rovněž detaily přesně sedí - zejména chování lidí navzájem (pošta, příjemce balíčků ve vězení). Ano, je to propaganda, ale není lživá._____ 7)  Dostojevského jsem ve filmu nějak nenašel, možná proto, že ho málo znám. ()

Daddko odpad!

všechny recenze uživatele

Tak toto je riadny ПИЗДЕЦ... блядь. Hollywood mal v obľube produkovať anti German filmy (napr. Smrtonostná pasca kde US patrioti likvidujú nemeckých modrookých, blond teroristov Hans Gruber & Co), teraz sa to otáča na anti Ruské filmy. Loznica je Bielorus, študoval v Kieve a je to ukrajinský režisér žijúci dlhodobo v Nemecku.V Rusku sa neukázal od roku 2014.Kde to tak asi natáčal v roku 2017? Žeby na Ukrajine? Na filme sa podielalo 5 krajín anti Ruskej ligy. Nie je mi jasné ako sa podieľalo samotné Rusko, asi len druhotriednymi hercam, šéfkou castingu a pod. Nebyť toho že film je v ruštine a autá majú ruské ŠPZ sedel by úplne na film o Ukrajinských pomeroch, možno ešte horších. Krym je Ruský, na juhovýchode Ukrajiny je Novorusko, UA druhý najchudobnejší štát v Európe, cesta do EU a NATO v nekonečne, za ropu a plyn treba platiť svetové ceny a kradnúť sa už nedá, tak si treba aspoň takto kopnúť. Nič kladné, degenerovaní ľudia, alkoholici, prostitútky, korupcia atď. Na konci asi aj Loznicovi hrablo v bedne a preradil na halicinácie v hlave hlavnej hrdinky. A s Dostojevskeho dielom to nemá nič spoločné, asi len vylepšenie image pre Európske anti Ruské publikum.Spájať meno Dostojevského s týmto odpadom je nechutné. ()

Galerie (52)

Reklama

Reklama