Jak se neztratit v L.A.

• Francie

I Love L.A.

Komedie / Drama / Romantický

Finsko / Francie / Velká Británie, 1998, 107 min

Hlavní hrdina je od začátku do konce pěkný ťunťa, navíc celkem nesympatický, což mi celkem vadilo. Navíc mi není úplně jasné, je-li přítomna nějaká nadsázka (humor jako takový jsem tu téměř nezaznamenal). Ale něco do sebe to mělo, Vinessa Shaw je krásná a umí i hrát, Leningradští kovbojové jsou také skvělí a Johnny Depp tu zahrál patrně svojí nejbizarnější roli.(22.7.2009)

Opravdu příjemná romantická komedie. Žánr je známý především díky hollywoodským kýčům, tenhle film je ale svěží a nenásilný. Tennant a Gallo byli vynikající, Leningrad Cowboys a Deppovy vsuvky taky potěšily. Zklamal mně pouze konec, k romantickému filmu patří happy end. Tomuhle happy endu bych ale s přihlédnutím k charakterovým vlastnostem Barbary určitě nevěřil.(22.10.2009)

Na rozdíl od ostatních, já do toho filmu nešel kvůli Deppovi, ale kvůli Tennantovi (který byl jako vždy naprosto fantastický a opět absolutně exceloval), ačkoliv na Deppa jsem se těšil taky (a ve svém krátkém výstupu nakonec nezklamal). Tenhle film je mnohem lepší, než jsem si původně myslel, že bude. Zkušený divák bude v druhé půli sice sem tam něco předvídat a asi se nesplete, ale na ten film se fakt krásně kouká (stejně jako na Vinessu Shaw, což je fakt výtečná kočka) a já jsem si užíval každou jeho minutu. Zatraceně příjemná podívaná s neskutečně sympatickými postavami, opravdu výtečná komedie, kde všechno funguje na jedničku, včetně dramatických momentů. A naše televize by to klidně mohly někdy vysílat (častěji). Rozhodně doporučuji, pro mě rozhodně velmi příjemné filmové překvapení. Na druhou stranu, Tennant ještě nic špatnýho nenatočil. 85%.(21.3.2018)

• Rosana

Eh...co to mělo být? NUUUUDAAAAA to byla! Žádná myšlenka ani pointa, hlavní hrdinové naprosto nesympatičtí, děj nulový na klišétéma mnohokrát už natočené... Hvězdička patří Johnymu, ktarý jako jediný mě v této "komedii" přinutil aspoň k úšklebku... -> to jsem napsala 22. 7. 2009. A letos jsem to viděla znovu kvůli Davidovi Tennantovi a ani jsem nevěděla, že jsem ten film vlastně už viděla. Asi docela nicotné dílo. Jenom "Slizský sebevrah" ve mě vzbudil trochu zájmu :)(22.7.2009)

Ač jsem se na tento snímek těšil.. a po úvodním slušném "ántré".. následovala nuda.. která se rozplynula až k závěru filmu.. třeba šíleně vtipný mi přišlo jak vyklopili toho chlapíka v rakvi do hrobu jako kus hnoje.. nechtíc samozřejmě.. ale dostalo mne to :-) Pěkná oddechovka, s originálním pojetím gagů.. skorem mi to připadalo jako suchá britská komedie, než film ve finské produkci :-) A super vsuvky s Johnym Deppem! Toho bych v tomhle snímku nečekal :-)(23.7.2009)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Richarda Raynera. (Terva)