Jak se neztratit v L.A.

I Love L.A.

Komedie / Drama / Romantický

Finsko / Francie / Velká Británie, 1998, 107 min

• atmen

Film se nenásilně, pozitivně rozjede ve Skotsku v ospalém městečku, kde se zná každý s každým. Zde se na pohřbu seznámí flustrovaný Richard s americkou fotografující turistkou Barbarou a prožijí spolu velmi příjemný den. Richard se zamiluje a dá poklidnému životu vale a odjíždí do LA, hledat svoji krásnou neznámou a nový zajímavější život. A zde pro mě příběh končí. Jakoby se film v LA v záplavě všeho možného humbuku kolem ztratil. (Jediný, kdo je celou dobu v pohodě a v klídku je Vincent Gallo :-) ).... Barbara se chová jako mrcha a proto je záhadou z jakého důvodu o ní Richard neustále stojí. Na konci po téměř hoolywodské hodinové zápletce jsem byl rád, že se Richard vrací od ní a od všudypřítomného odosobnění do Skotska, leč nemá štěstí. Barbara si uvědomí, že se chovala jako kráva, mávnutím kouzelného proutku změní svůj charakter o 180 stupnů a vyhledá Richarda pro změnu ona. Richard je nadšen z její proměny a procitnutí... Nevím, zda z toho mít radost, co když za 14 dní...(5.4.2010)

Ano, přiznávám, na film jsem se chtěla podívat jen kvůli Deppovi. Když už se objevil asi potřetí jako kluk z plakátu (Dead Man), říkala jsem si „To je asi všechno, co v tomhle filmu Johnny předvedl. Tak si ho viděla, vyprdni se na to a běž spát.“ Nakonec jsem to dokoukala do konce, Depp konečně vystoupil z plakátu, aby si zahrál ještě ve dvou scénách. Jinak mě tento film nějak obzvlášť nezaujal. Hvězdu přidávám za Leningrad Cowboys a teda taky za „Džoníka“ :-)(14.4.2010)

Obrovský mínus v tom, že nezávislej režisér s britským hercem v hlavní roli, kočkoherečkou z Californie v hlavní ženský, s magorem Gallem a Leningradskejma kovbojema pro úlet scény a navíc mající Johnnyho Deppa ve výrazným cameu natočil nakonec jenom dost obyčejnej romantickej komediální film s neskutečně klišé koncem. Mělo to momenty a hlavně první půlka plus Gallo a Depp by nakonec asi měly vybejčit čtyři hvězďoury, ale za silně nenaplněný očekávání a ještě více promrdanej potenciál budu tvrdší.(17.12.2010)

Na rozdíl od ostatních, já do toho filmu nešel kvůli Deppovi, ale kvůli Tennantovi (který byl jako vždy naprosto fantastický a opět absolutně exceloval), ačkoliv na Deppa jsem se těšil taky (a ve svém krátkém výstupu nakonec nezklamal). Tenhle film je mnohem lepší, než jsem si původně myslel, že bude. Zkušený divák bude v druhé půli sice sem tam něco předvídat a asi se nesplete, ale na ten film se fakt krásně kouká (stejně jako na Vinessu Shaw, což je fakt výtečná kočka) a já jsem si užíval každou jeho minutu. Zatraceně příjemná podívaná s neskutečně sympatickými postavami, opravdu výtečná komedie, kde všechno funguje na jedničku, včetně dramatických momentů. A naše televize by to klidně mohly někdy vysílat (častěji). Rozhodně doporučuji, pro mě rozhodně velmi příjemné filmové překvapení. Na druhou stranu, Tennant ještě nic špatnýho nenatočil. 85%.(21.3.2018)

Celkom sympaticky pocin natoceny snad s minusovym rozpoctom ktory vsak zvlastne meni polohu spolu s rozpolozenim hlavneho hrdinu: najprv sa od nas vyzaduje pristupit na hru o lahkosti bytia (zelene sny), potom vykyvy s obcasnym zableskom ozajstna (nieco z reality) a napokon vlazne podana strata dostojnosti zo stretu medzi realitou a nezrelostou. Cely sa vsak vedie v nekonfliktnom duchu a netvari sa ako Umenie a tak za prispendleny zaver nikto nikomu hlavu neutrhne. Mierne vtipne momenty: plagatova pantomima Johnnyho Deppa.(1.3.2008)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Richarda Raynera. (Terva)