Jak se neztratit v L.A.

I Love L.A.

(Francie)

Komedie / Drama / Romantický

Finsko / Francie / Velká Británie, 1998, 107 min

Obrovský mínus v tom, že nezávislej režisér s britským hercem v hlavní roli, kočkoherečkou z Californie v hlavní ženský, s magorem Gallem a Leningradskejma kovbojema pro úlet scény a navíc mající Johnnyho Deppa ve výrazným cameu natočil nakonec jenom dost obyčejnej romantickej komediální film s neskutečně klišé koncem. Mělo to momenty a hlavně první půlka plus Gallo a Depp by nakonec asi měly vybejčit čtyři hvězďoury, ale za silně nenaplněný očekávání a ještě více promrdanej potenciál budu tvrdší.(17.12.2010)

Nebýt Leningradských cowboyů a svým způsobem road tripového scénáře, tak bych mne nenapadlo, že režisérem je M. Kaurismäki. Nevím, zda je to dobře či naopak. Vcelku banální příběh, v lecčems i klišé, ovšem celková koláž působí zábavně a nápaditě. Ozvláštněním jsou aluze na Dead Man, již zmínění Leningrad Cowboys, Vincent Gallo. Trochu mne rušilo, že satira hollywoodského způsobu života byla chvílemi až příliš evidentní.(5.4.2010)

Celkom sympaticky pocin natoceny snad s minusovym rozpoctom ktory vsak zvlastne meni polohu spolu s rozpolozenim hlavneho hrdinu: najprv sa od nas vyzaduje pristupit na hru o lahkosti bytia (zelene sny), potom vykyvy s obcasnym zableskom ozajstna (nieco z reality) a napokon vlazne podana strata dostojnosti zo stretu medzi realitou a nezrelostou. Cely sa vsak vedie v nekonfliktnom duchu a netvari sa ako Umenie a tak za prispendleny zaver nikto nikomu hlavu neutrhne. Mierne vtipne momenty: plagatova pantomima Johnnyho Deppa.(1.3.2008)

Ač jsem se na tento snímek těšil.. a po úvodním slušném "ántré".. následovala nuda.. která se rozplynula až k závěru filmu.. třeba šíleně vtipný mi přišlo jak vyklopili toho chlapíka v rakvi do hrobu jako kus hnoje.. nechtíc samozřejmě.. ale dostalo mne to :-) Pěkná oddechovka, s originálním pojetím gagů.. skorem mi to připadalo jako suchá britská komedie, než film ve finské produkci :-) A super vsuvky s Johnym Deppem! Toho bych v tomhle snímku nečekal :-)(23.7.2009)

První dvě třetiny filmu jsou hodně uvolněné. Stejná lehkost, se kterou hodí hlavní hrdina za hlavu svoji kariéru pohřebáka a odjíždí za dívkou do L.A., se prolíná všemi jeho drobnými peripetiemi, když se snaží získat její srdce. Chvilkami je to i vtipné. Jenomže v momentě, kdy vykoukne démon žárlivosti, se najednou hrdinův charakter dost nechutně promění. Najednou to už není ten lehce stydlivý a nepraktický kluk odněkud z Anglie, stává se z něj vlastně nepříjemný a hlavně nebezpečný týpek. A téhle proměně jsem neuvěřila, stejně jako tomu, jak ji vcelku s klidem přijalo jeho okolí. Škoda toho zlomu, jinak by to byl pohodově romantický film. /28. 5. 13./(28.5.2013)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Richarda Raynera. (Terva)