Jak se neztratit v L.A.

• francouzský

I Love L.A.

Komedie / Drama / Romantický

Finsko / Francie / Velká Británie, 1998, 107 min

Celkom sympaticky pocin natoceny snad s minusovym rozpoctom ktory vsak zvlastne meni polohu spolu s rozpolozenim hlavneho hrdinu: najprv sa od nas vyzaduje pristupit na hru o lahkosti bytia (zelene sny), potom vykyvy s obcasnym zableskom ozajstna (nieco z reality) a napokon vlazne podana strata dostojnosti zo stretu medzi realitou a nezrelostou. Cely sa vsak vedie v nekonfliktnom duchu a netvari sa ako Umenie a tak za prispendleny zaver nikto nikomu hlavu neutrhne. Mierne vtipne momenty: plagatova pantomima Johnnyho Deppa.(1.3.2008)

• Rosana

Eh...co to mělo být? NUUUUDAAAAA to byla! Žádná myšlenka ani pointa, hlavní hrdinové naprosto nesympatičtí, děj nulový na klišétéma mnohokrát už natočené... Hvězdička patří Johnymu, ktarý jako jediný mě v této "komedii" přinutil aspoň k úšklebku... -> to jsem napsala 22. 7. 2009. A letos jsem to viděla znovu kvůli Davidovi Tennantovi a ani jsem nevěděla, že jsem ten film vlastně už viděla. Asi docela nicotné dílo. Jenom "Slizský sebevrah" ve mě vzbudil trochu zájmu :)(22.7.2009)

Ač jsem se na tento snímek těšil.. a po úvodním slušném "ántré".. následovala nuda.. která se rozplynula až k závěru filmu.. třeba šíleně vtipný mi přišlo jak vyklopili toho chlapíka v rakvi do hrobu jako kus hnoje.. nechtíc samozřejmě.. ale dostalo mne to :-) Pěkná oddechovka, s originálním pojetím gagů.. skorem mi to připadalo jako suchá britská komedie, než film ve finské produkci :-) A super vsuvky s Johnym Deppem! Toho bych v tomhle snímku nečekal :-)(23.7.2009)

Přestože jsem ten film našla díky Johnnymu, na Davida jsem se těšila. Znám ho už z Doctora Who a proto jsem věděla, že ten film bude dobrý. Trochu jsem se bála, že možná bude příliš depresivní ( viděla jsem pár filmů Akiho Kaurismäkiho, bratra Mikeho, a vždy mi přišly příliš drsné, jak tomu tak u severských filmů bývá), ale většinu času jsem se příjemně bavila. Jak naivní Skot do L.A. přišel. Jen ten konec mi přišel příliš hollywoodskej, ale tak asi to k tomu patří.(2.3.2012)

Na rozdíl od ostatních, já do toho filmu nešel kvůli Deppovi, ale kvůli Tennantovi (který byl jako vždy naprosto fantastický a opět absolutně exceloval), ačkoliv na Deppa jsem se těšil taky (a ve svém krátkém výstupu nakonec nezklamal). Tenhle film je mnohem lepší, než jsem si původně myslel, že bude. Zkušený divák bude v druhé půli sice sem tam něco předvídat a asi se nesplete, ale na ten film se fakt krásně kouká (stejně jako na Vinessu Shaw, což je fakt výtečná kočka) a já jsem si užíval každou jeho minutu. Zatraceně příjemná podívaná s neskutečně sympatickými postavami, opravdu výtečná komedie, kde všechno funguje na jedničku, včetně dramatických momentů. A naše televize by to klidně mohly někdy vysílat (častěji). Rozhodně doporučuji, pro mě rozhodně velmi příjemné filmové překvapení. Na druhou stranu, Tennant ještě nic špatnýho nenatočil. 85%.(21.3.2018)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Richarda Raynera. (Terva)