poster

Jak se neztratit v L.A.

 • Česko

  Ztracen v L.A.

 • Finsko

  L.A. Without a Map

 • Francie

  I Love L.A.

 • Francie

  I Love L.A.

Komedie / Drama / Romantický

Finsko / Francie / Velká Británie, 1998, 107 min

 • atmen
  **

  Film se nenásilně, pozitivně rozjede ve Skotsku v ospalém městečku, kde se zná každý s každým. Zde se na pohřbu seznámí flustrovaný Richard s americkou fotografující turistkou Barbarou a prožijí spolu velmi příjemný den. Richard se zamiluje a dá poklidnému životu vale a odjíždí do LA, hledat svoji krásnou neznámou a nový zajímavější život. A zde pro mě příběh končí. Jakoby se film v LA v záplavě všeho možného humbuku kolem ztratil. (Jediný, kdo je celou dobu v pohodě a v klídku je Vincent Gallo :-) ).... Barbara se chová jako mrcha a proto je záhadou z jakého důvodu o ní Richard neustále stojí. Na konci po téměř hoolywodské hodinové zápletce jsem byl rád, že se Richard vrací od ní a od všudypřítomného odosobnění do Skotska, leč nemá štěstí. Barbara si uvědomí, že se chovala jako kráva, mávnutím kouzelného proutku změní svůj charakter o 180 stupnů a vyhledá Richarda pro změnu ona. Richard je nadšen z její proměny a procitnutí... Nevím, zda z toho mít radost, co když za 14 dní...(5.4.2010)

 • josmart
  ****

  Opravdu příjemná romantická komedie. Žánr je známý především díky hollywoodským kýčům, tenhle film je ale svěží a nenásilný. Tennant a Gallo byli vynikající, Leningrad Cowboys a Deppovy vsuvky taky potěšily. Zklamal mně pouze konec, k romantickému filmu patří happy end. Tomuhle happy endu bych ale s přihlédnutím k charakterovým vlastnostem Barbary určitě nevěřil.(22.10.2009)

 • Charlinka
  ****

  Přestože jsem ten film našla díky Johnnymu, na Davida jsem se těšila. Znám ho už z Doctora Who a proto jsem věděla, že ten film bude dobrý. Trochu jsem se bála, že možná bude příliš depresivní ( viděla jsem pár filmů Akiho Kaurismäkiho, bratra Mikeho, a vždy mi přišly příliš drsné, jak tomu tak u severských filmů bývá), ale většinu času jsem se příjemně bavila. Jak naivní Skot do L.A. přišel. Jen ten konec mi přišel příliš hollywoodskej, ale tak asi to k tomu patří.(2.3.2012)

 • sona123
  **

  Ach ne! Tolik hvězd a hvězdiček a dá dohromady takovou slátaninu? Odlepil se od toho pouze J. Depp (mám na mysli krátký dialog, resp. spíš monolog na konci ohledně relaxace na hřbitovech a ve strip barech) a díky bohu za to, to by mi ho bylo samotného líto. O čem to proboha bylo? Pozor na pozlátko? Sny se ne vždy splní? Má nebo nemá smysl se pokoušet si je naplnit? No, skutečně hluboká myšlenka...A když už je špatná forma i samotný obsah, co potom zbývá? Jo ještě konec, a ten je na poblinkání...(5.4.2010)

 • rikitiki
  ***

  První dvě třetiny filmu jsou hodně uvolněné. Stejná lehkost, se kterou hodí hlavní hrdina za hlavu svoji kariéru pohřebáka a odjíždí za dívkou do L.A., se prolíná všemi jeho drobnými peripetiemi, když se snaží získat její srdce. Chvilkami je to i vtipné. Jenomže v momentě, kdy vykoukne démon žárlivosti, se najednou hrdinův charakter dost nechutně promění. Najednou to už není ten lehce stydlivý a nepraktický kluk odněkud z Anglie, stává se z něj vlastně nepříjemný a hlavně nebezpečný týpek. A téhle proměně jsem neuvěřila, stejně jako tomu, jak ji vcelku s klidem přijalo jeho okolí. Škoda toho zlomu, jinak by to byl pohodově romantický film. /28. 5. 13./(28.5.2013)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Richarda Raynera. (Terva)