poster

Jak se neztratit v L.A.

 • český

  Ztracen v L.A.

 • Finsko

  L.A. Without a Map

 • Francie

  I Love L.A.

  (Francie)

Komedie / Drama / Romantický

Finsko / Francie / Velká Británie, 1998, 107 min

 • blackJag
  ***

  Nápad s cameo obsazením Johnnyho Deppa dobrý, ale jinak je to skrz naskrz průměrný materiál. Hlavní hrdina by taky potřeboval trochu citlivější obsazení - nejenom že je ta postava napsaná hrozně nesympaticky (žárlivý lůzr jak poleno), ale David Tennant se asi nehodí na nic jiného, než na roli pravověrného psychopata. 50%(1.12.2013)

 • tutkaha
  ****

  Nebýt Leningradských cowboyů a svým způsobem road tripového scénáře, tak bych mne nenapadlo, že režisérem je M. Kaurismäki. Nevím, zda je to dobře či naopak. Vcelku banální příběh, v lecčems i klišé, ovšem celková koláž působí zábavně a nápaditě. Ozvláštněním jsou aluze na Dead Man, již zmínění Leningrad Cowboys, Vincent Gallo. Trochu mne rušilo, že satira hollywoodského způsobu života byla chvílemi až příliš evidentní.(5.4.2010)

 • saladín.
  ***

  Celkom sympaticky pocin natoceny snad s minusovym rozpoctom ktory vsak zvlastne meni polohu spolu s rozpolozenim hlavneho hrdinu: najprv sa od nas vyzaduje pristupit na hru o lahkosti bytia (zelene sny), potom vykyvy s obcasnym zableskom ozajstna (nieco z reality) a napokon vlazne podana strata dostojnosti zo stretu medzi realitou a nezrelostou. Cely sa vsak vedie v nekonfliktnom duchu a netvari sa ako Umenie a tak za prispendleny zaver nikto nikomu hlavu neutrhne. Mierne vtipne momenty: plagatova pantomima Johnnyho Deppa.(1.3.2008)

 • rikitiki
  ***

  První dvě třetiny filmu jsou hodně uvolněné. Stejná lehkost, se kterou hodí hlavní hrdina za hlavu svoji kariéru pohřebáka a odjíždí za dívkou do L.A., se prolíná všemi jeho drobnými peripetiemi, když se snaží získat její srdce. Chvilkami je to i vtipné. Jenomže v momentě, kdy vykoukne démon žárlivosti, se najednou hrdinův charakter dost nechutně promění. Najednou to už není ten lehce stydlivý a nepraktický kluk odněkud z Anglie, stává se z něj vlastně nepříjemný a hlavně nebezpečný týpek. A téhle proměně jsem neuvěřila, stejně jako tomu, jak ji vcelku s klidem přijalo jeho okolí. Škoda toho zlomu, jinak by to byl pohodově romantický film. /28. 5. 13./(28.5.2013)

 • josmart
  ****

  Opravdu příjemná romantická komedie. Žánr je známý především díky hollywoodským kýčům, tenhle film je ale svěží a nenásilný. Tennant a Gallo byli vynikající, Leningrad Cowboys a Deppovy vsuvky taky potěšily. Zklamal mně pouze konec, k romantickému filmu patří happy end. Tomuhle happy endu bych ale s přihlédnutím k charakterovým vlastnostem Barbary určitě nevěřil.(22.10.2009)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Richarda Raynera. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace