Prokletí smrti

• Itálie Operazione paura (více)

Italský gotický horor poprvé v Česku! Jedno z nejlepších děl klasika žánru Maria Bavy vás zahalí do věčné mlhy, provede vás po rozpadlých hradech a opuštěných hřbitovech a detailně vás seznámí s jedním strašlivým prokletím. Sedmnácté století, Transylvánie. Odlehlá vesnička je po léta sužována tajemnými úmrtími. Proč se obětem před smrtí zjevuje malá holčička v bílém? Jakou to má spojitost s baronkou Grapsovou, žijící v obrovské chátrající vile? A kam zmizel inspektor, vyšetřující záhadné vraždy? Takové jsou otázky, které si klade mladý lékař Paul Eswai, povolaný k objasnění celého případu. Spolu s místní čarodějnicí Ruth odhalují tajemství strašlivého prokletí. Prokletí smrti... (oficiální text distributora)

FoxMulder

První záběr filmu na vilu Graps zahalenou do lehké přízemní mlhy a podbarvený zběsilým výkřikem nastolí dostatečně mrazivou atmosféru, kterou Bava s přehledem udržuje po celou délku filmu. Naproti tomu finální scéna mi přišla odfláknutá a vzhledem k tomu, co se hodinu a čtvrt před tím všechno dělo, i nedůstojná. 3,5* ()

Shanen29

Je to dobrý sedmdesátkový gotický horor se všemi propietami tak jak to Bavovi sluší ak němu to už prostě patří,ale ten strach prostě už odvál čas. ()

G04T

Upřímně jsem, od mistra hororu, čekal trochu víc. Začnu pozitivy - vynikající hudba (husí kůže přítomna) a kamera (jako vždycky, že jo Bavo) a vynikající atmosféra. No a teď to špatný - absolutně nevyužitej potenciál!!! To mě nejvíc mrzí na tomhle hororu, že mohl být o dost lepší. Prostředí pěkný, ale zase se dalo využít ještě líp. Další negativum je příběh, kterej mě absolutně nezaujal. Blonďatá holčička je totálně nudná (i když jsem se několikrát lek), tudíž jsem některý pasáže nevnímal. Co mě taky zklamalo byl konec. Urychlenej a nezajímavej. Nejvíc se mi tu prostě líbila hudba, jedna z nejlepších co jsem v hororu slyšel. Tenhle horor není vyloženě špatnej, ale znám mnoooohem lepší. ()

CrazymanM

Tento film byl hodně slabý.Beru v potaz dobu jeho vzniku,přesto mě téměř nezaujal,herecké výkony byly hrozné,nějaká ta atmosféra by byla,celkově však to pro mě byla promarněná hodina a půl.Podle komentářů,jež jsem si zde přečetl jsem očekával víc,bohužel se nic takového nekonalo. ()

djbarrel

Abych řekl upřímně, nic moc. Ne, že bych necenil snahu, ale na tomhle filmu je strašně moc poznat rok výroby. Je prostě starý, místy ve mě vyvolával pousmání než hrůzu. Nicméně se mi líbila hudba, byla správně ponurá a dodávala filmu trochu z toho co mu chybí. Dal bych dvě, ale za hudbu jednu hvězdu přidám. 60 % ()

MonarC

Moc jsem od tohoto filmu nečekal, o to větší bylo moje překvapení. Film má skvělou atmosféru, které neubírají na kráse ani umělohmotné kulisy (ty v některých místech moc věrohodně opravdu nevypadají- viz. hřbitov). Mezi nejpovedenější a nejtajemnější scénky by se daly označit ty poslední, při kterých mě běham mráz po zádech. Jen když film skončil, napadla mě jednoduchá myšlenka- proč to ta Ruth neudělala hned?! Jinak skvěle natočeno+ skvělá hudba. ()

Scaevola

Překvapivě povedený italský horror nesází na krvavé orgie, jak je u jižanů zvykem, ale na podařenou gotickou atmosféru a tajemně se tvářící zápletku. Prim zde hrají velice povedená výprava, kulisy rozpadajících se vsí a zámků a vtíravě zneklidňující hudba. Naopak mne zklamal závěr, který byl uťat, jako by se střihač zalekl svého vlastního díla, a do celku nezapadají ani některé zbytečné nápady, jmenovitě roztřesené noční můry a honička hlavního hrdiny se sebou samým, neboť obojí neodpovídalo ani stylem ani smyslem v rámci fikčního světa. ()

JesterKruger

Tento horor se mi velice líbí svou originalitou, a také temnými místy. Ve filmu se moc nevraždí, ale temných míst je tam až moc, což hororu může jen prospět, a i když tento film na naše české trhy přivedla firma řitka video, tak jsem byl překvapen. ()

antragus

Jelikož i čeští politici, naši představitelé, občas vypustí ze své nevymáchané chlebárny, že dodatečnou korekci svého názoru nepokládají za nepřekonatelnou překážku, i já jsem se rozhodl tento film po čase přehodnotit a docenit. Přidávám tedy hvězdičky, je ale pravda, že pro neználky to bude velmi těžce stravitelné dílo. I u mě to dostalo 4 hvězdičky až po stejném počtu shlédnutí, kdy jsem si teprve uvědomil o čem tenhle film vlastně je (nemyslím dějově)... ()

baronGrga

Mario Bava sice moc nepostraší, ale těch pár lehce surrealisticky laděných scén (z nichž vyniká například honička páně doktora prostorovou smyčkou a konec konců i záběry samotného, věčně se hihňajícího děvčátka v lakýrkách) činí z Operazione paura alespoň místy obstojně překvapivou podívanou. ()

ninjas123

Tento Snímek byl natočen roku 1966.Od dobrého Režiséra Mario Bava.Jeden pohled zemřelé dívky Melissy stačí,aby donutil vesnické dívky k sebevraždě a její pohled opravdu takový je. Roztomilá holčička,která dokáže přivolat smrt a dělá to velice ráda. Dokáže jí někdo zastavit? Výbornej horor.já se mohl chvílema opravdu příjemně bát.Je až neuvěřitelné, jak v těch umělých studiových kulisách dokázal Mario Bava natočit film s tak hororovou atmosférou. Já dávám to mu hle hororovýmu snímku. 4 hvězdy.Takhle mají vypadat hororový kosousky.Moc děkuji Režisérovi Mario Bava. ()

kavralajka

Italská variace na hammerovské horory nedopadla až tak špatně. Stopáž je tak akorát dlouhá, blbé je to jen trochu a je tam jedna fakt dobrá scéna. Jo a nesmím zapomenout na čumilenu v bílém. Ta byla vážně k zulíbání👻 Po druhém zhlédnutí musím jednu hvězdu přidat. ()