Nastala chyba při přehrávání videa.
 • marvan
  ****

  Záverěčná deklamace na pohovce o světlých zítřcích je pronesena se zanícením, za které by se nemusel stydět ani kovaný marx-leninista. Pravda nechodí hlavní třídou a nehlučí, jak pravil klasik, takže je otázkou, zda se Kazan nesnaží přesvědčit kromě diváka také sebe. Co mě osobně oslovilo, byla brilantní studie vztahu mezi idealistou Peckem a konformní McGurieovou, kdy se náklonost sváří s ideály a přemítá se nad tím, jak dalece je člověk schopen se změnit. Právě pro tohle je Kazan machr, ne pro ty plakátové postoje a plamenné projevy. Ostatně jeho osobní život sám usvědčil tyto pózy jako prázdné.(30.3.2009)

 • pepo
  ***

  Prišlo mi to celé strašne prepísknuté. O situácii ohľadom židov v USA po 2. svetovej vojne však neviem absolútne nič, takže tu je chyba možno vo mne. Ale problém som mal hlavne v tom, že vo filme nie sú žiadne životné postavy, iba nositelia rôznych ideí. Nikomu som sa nedostal pod kožu a všetky tie vynikajúco zahrané a zrežírované scény boli pre mňa etudami na podobnú tému a nie zaujímavým príbehom. Od držiteľa oscara za najlepší film režírovaný Elia Kazanom som asi naivne očakával viac. Capra tieto veci zvládal oveľa lepšie 7/10(9.8.2015)

 • MrCreosote
  ****

  Ono to není ani tak o antisemitismu - dosaďte si za to slůvko třeba xenofobii nebo rasismus a film pak bude fungovat i v dnešní době. Jde spíš o to, jaký má celý ten pokus vliv na lidi, kteří ho absolvují a o zjištění, že lidé ve vašem okolí jsou pouze pokrytci maskující své pohrdání milými slůvky a obratným vytáčením. Ještě víc mě snad ale zaujala práce Elii Kazana. Tenhle režisér si totiž s herci rozuměl jako nikdo jiný před ním ani po něm. A to platí nejenom tady, ale i pro jeho pozdější filmy 50. let (Tramvaj do stanice Touha, V přístavu,...). I když vás jeho filmy nezaujmou, jednu věc mu nemůžete upřít - totální nasazení, přirozenost a společnou chemii mezi všemi herci. Je čirou radostí sledovat naprosto realistické výkony bez přehrávání nebo šmíry. Zatím nejlepší Kazan.(27.11.2010)

 • GodComplex
  ***

  Zacina to sice nezvykle nudne a tvari se to tezce moralisticky, ale s blizicim se koncem to zacne dostavat cim dal vetsi smysl a ve finale si uvedomite, ze je to vlastne velmi dobra story zabyvajici se antisemitismem. S tema Oscarama bych to nevidel tak zhave, ale tak uz to holt chodi. Krome tradicne sympatickeho Gregory Pecka me potesil Dean Stockwell, ktereho znam jako uchylneho strejdu z nekolika Lynchovek, ktery zde jeste o 40 let drive hraje maleho kluka. 6/10(30.4.2011)

 • Flego
  *****

  Kariéra Gregoryho Pecka ( môj obľúbenec ) mala veľmi rýchly nástup, netreba sa čomu diviť, jeho talent bol očividný. V tomto príbehu mu dopomohol legendárny režisér Elia Kazan k skvelému výkonu novinára a spisovateľa, ktorý má napísať sériu článkov o antisemitizme. Sprvu sa nevie čoho chytiť, napokon nápad, že sa pár týždňov bude vydávať za Žida, aby spoznal americkú spoločnosť, bol veľmi účinný. Podhubie, ktoré objavil, prekvapilo všetkých zainteresovaných... Film si zakladá na precíznom scenári, kde dominujú dobre napísané dialógy.(9.9.2011)

 • - Roli Anne Dettrey si měla zahrát herečka Constance Bennett, ale odmítla. (Terva)

 • - Ve chvíli, kdy se právě natáčela líbací scéna mezi Philipem (Gregory Peck) a Kathy (Dorothy McGuire), byla do ateliéru pozvána na prohlídku indická herečka Shobhna Samarth. Morálně se pohoršila, ztropila skandál a řekla, že se už nikdy na žádný americký film nepodívá. Scéna se musela natáčet ještě jednou. (lucascus)

 • - Natáčení probíhalo v New Yorku, Kalifornii a Connecticutu. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace