Souboj s rodinou (festivalový název)

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Drama / Sportovní / Životopisný

Velká Británie / USA, 2019, 108 min

Musím smeknout před panem Merchantem, jak důstojně a zároveň vtipně se dokázal vypořádat s životopisem asi nejznámější wrestlerky a vůbec s wrestlingem jako celkem. Opravdu film má všechny aspekty, které by i "vážný" sportovní/životopisný film měl mít a to včetně jakýchsi povinných klišé o vzestupu/pádu a přitom je od samého začátku do konce velmi příjemně nadsazený a upřímně vtipný. Taková kombinace, resp. takhle vydařená kombinace prvků v jednom filmu je velmi vzácná a nemyslím si, že existuje jasný návod, jak ji lze dosáhnout. Na to je třeba opravdový talent a ten Stephen Merchant ukázal, že má. Většina diváků bude nejspíš na tento film pohlížet jako na nějaké béčko, okrajovou jednohubku, ale podle mě je to v podstatě lepší snímek než třeba životopisný (byť na první pohled žánrově zcela odlišný) Ray a podobné někdy až trapné tahače Oscarů a slz. 8/10(13.6.2019)

Dwayne "The Rocku" ty prevíte jsi jenom tahák na tenhle film ve, kterém zastaneš dohromady asi 10 min, ale aspoň ve svojí reálné osobě a v tom, co miluješ. Zbytek pro mě hodně neznámá herecká zastoupení, ale musím říct, že příběhově si mě to získalo a jsem rád, že hlavní příběh byl o Paige a né o jejím bratrovi, který se choval, jak kokot sám to tam říká. Škoda, že jsem se já nenarodil v zápasnické rodině to by mi ty chvaty na ségru procházely. Dávám 80%(7.5.2019)

Podobne prijemne prekvapenie ako vo svojej dobe Vyfic. Sympaticka asi milion patsto dvadsiata osma variacia na from Zero to Hero. Ma to vsak neokukane prostredie, vynikajucu hlavnu predstavitelku a velky feel good faktor. A ako ceresnicky na torte The Rock a civilny Vince Vaughn (tato poloha mu velmi sedi).Proste maly dobry film na rozziarenie dna. 8/10(2.6.2019)

Vlastně se jedná o další ze sportovních dramat, ve kterém se outsider dostane z bahna až na vrchol, přičemž si musí projít povinnou krizí, která ho nakonec posílí. Wrestling příliš nechápu, ale jeho spojení s anglickou holkou a její praštěnou rodinou z toho paradoxně udělalo víc, než kdyby se jednalo o některý z klasických sportů. Má to příběh s lidským rozměrem, chvilky, které dokážou dojmout i rozesmát a naprosto dokonalé herecké obsazení na čele s Florence Pugh, která po tomhle snad už konečně pořádně prorazí. Dostal jsem mnohem víc, než jsem čekal. 85%(28.5.2019)

Vlastně si nejsem vědomý, kolik je životopisných filmů, který se tváří jako regulérní životopisný film, ale zároveň se v něm prolínají herci z daného prostředí, kteří opravdu hrají sami sebe. Taková zvláštní kombinace reality a filmařského umu, u kterého to jde, protože příběh samotný je stále poměrně aktuální. Tvůrci ale skvěle zvolili herce a tak na něj byla radost koukat. Florence Pugh byla v hlavní roli bombastická a její rodiče Lena Headey a Nick Frost se přetransformovali tak, že každé jejich hlody by se měly tesat do hláškovací bible.(22.5.2019)

• - Ve skutečnosti Paige držela titul ještě před jejím debutem v show Raw jak tomu bylo ve filmu. Vyhrála totiž i NXT Women Title a stala se tím první ženskou šampionkou v NXT. (Polák)

• - Tento film je filmovou adaptací dokumentu The Wrestlers: Fighting with My Family, který byl vyroben pro britský Channel 4. Premiérově byl vysílán 18. července 2012. Několik scén z dokumentu je k vidění v závěrečných filmových titulcích. (Rominator)

• - Natáčení probíhalo v Paigeině rodném měste Norwichi a v nedalekém pobřežním městě Great Yarmouth. Natáčelo se také v britském městě Bracknell a v Santa Claritě v Kalifornii. (BMW12)