Souboj s rodinou (festivalový název)

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Drama / Sportovní / Životopisný

Velká Británie / USA, 2019, 108 min

Britská oddechovka, která pobaví a v závěru pozitivně naladí. Příběh outsiderky Paige se vyhýbá klišé svých filmových souputníků a ač nemám příliš ráda podobně "motivující filmy", tento je výjimkou. Asi i díky opravdu skvělému castingu, kdy člověk věří, že podobně "ujetá" rodina opravdu existuje. Psychologie jednotlivých postav a vztahů, především mezi sourozenci je poctivě vykreslená. Skvělý střih a choreografie soubojů navíc činí z filmu extra třídu. Možná bych dala těch hvězdiček i pět... asi kdybych byla chlap, který si ten pohled na zápasící dívky zcela určitě užije ještě mnohem víc :-)(18.3.2019)

Super podívaná. Svižné, vtipné a zajímavé. Moc jsem si film užila a určitě se nebudu bránit opáčku. 5*(19.2.2019)

Že by překvápko roku? Na první pohled Fighting with my family působilo jako Indie festivalovka, na kterou si nikdo po týdnu nevzpomene, ale nečekaně velmi pozitivní recenze a nasazení do kin filmu výrazně prospělo a já odcházel z kina velmi spokojen. Florence Pugh, která minulý rok nakopla kariéru Outlaw Kingem je naprosto excelentní a její kariéra vstoupá rapidně viz. nadcházející Midsommar a Little Women. Film se zaobírá poměrně neotřelou látkou Wrestlingu a pojednává o sociálně slabší rodině, která nic jiného než wrestling nemá a neumí, vše se změní když syn s dcerou jsou pozváni na cásting WWE. První třetině se daří suchý britský černý humor s velmi údernými hláškami, poté je film spíše sportovním dramatem, přesto velmi silným, dojímavým a zábavným. Vince Vaughn v roli trenéra správně přísný a musím říct, že progress Vaughna z průměrného komika ve velmi solidního herce byl velmi neočekávaný, ale už v Hacksaw Ridge zahrál kapitána perfektně, v Cell Block 99 byl jeho přerod nejúdernější a uvidíme, co předvede v Dragged Across Concrete. Potěší The Rock v menší roli a v krátkých záběrech se zde mihnou i Wrestlingové legendy, Při finále ukápla i slza, takže spokojenost. "Dick me dead, Bury me alive! " 80%(19.3.2019)

• - Film je založen na příběhu hvězdy wrestlerské WWE Paige a její rodiny. (BMW12)

• - Natáčení probíhalo v Paigeině rodném měste Norwichi a v nedalekém pobřežním městě Great Yarmouth. Natáčelo se také v britském městě Bracknell a v Santa Claritě v Kalifornii. (BMW12)