Souboj s rodinou

• Velká Británie Fighting with My Family (více)
Trailer 1

Srdečná komedie Souboj s rodinou je natočená podle neuvěřitelného skutečného příběhu úspěšné wrestlerky Paige. Paige a její bratr Zak, kteří se narodili do harmonické rodiny zápasníků, jsou nadšení ze své životní šance zúčastnit se konkurzu do WWE. Místo v tomto výcvikovém programu však nakonec získá jenom Paige, která musí opustit rodinu a čelit novému drsnému světu na vlastní pěst. Paige si na své cestě musí sáhnout na úplné dno, bojovat za své blízké a nakonec dokázat světu, že právě to, co ji odlišuje od ostatních, by z ní nakonec mohlo udělat hvězdu. (HBO Europe)

Trailer 1

Slarque

Životopisná sportovní komedie z prostředí wrestligu se přece jen nevidí každý den. Klobouk dolů před Florence Pughovou, která to celé táhne. Za jejími zády úspěšně dělají humor Nick Frost, Lena Heady a The Rock (plus Vince Vaughn, který tam adepty profesionálního wrestlingu neúprosně prohání). Skvělé dialogy od tvůrce seriálu Kancl, který to také s přehledem zrežíroval. Téměř dokonalá oddechovka pro zlepšení nálady, u které vůbec nevadí, že jste se v životě na wrestlingový zápas nedívali. ()

DwayneJohnson

Příjemný, ke konci až lehce dojemný film o tom, že každý výstup na vrchol má svoje strastiplné cesty. S moji milovanou Florence v hlavní roli, s její bláznivou a hlavně milující rodinou a pak také s Dwaynem Johnsonem, který udělal moc dobře, že v tomhle filmu hraje sám sebe. Závěrečných pět minut a hlavně titulky povyšují tenhle film o notný kus nahoru. ()

misterz

Tak tomuto poviem, že pohodový film. Krásne sa tu spojil motivačný a športový zápal s humorom a nadsázkou. Tiež bolo výborné, ako sa vyvíjal vzťah medzi bratom a sestrou, vlastne si tu prešiel všetkými štádiami, ktoré by sa v danej situácii dali čakať - žiarlivosť, zlosť, zmierenie... Síce nepochopím čo kto na wrestlingu má, keďže sa tam všetko iba hrá a nič tam nie je skutočné, ale pozeralo sa na to výborne. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

Lacike

Počas celého film som netušil, že to je životopis nejakej skutočnej wrestlerky, ale bral som to ako normálnu komédiu. A ako komédia to nejak extra zábavné nie je. Sem tam sa podarí nejaký vtip Nickovi Frostovi, ale to je tak všetko. Našťastie dramatická línia funguje celkom dobre a občas ma film dojal. Najviac sa mi páčilo zobrazenie toho, aké ťažké je byť wrestlerom. Na pár megahviezd pripadá niekoľkonásobne väčšie množstvo chudákov, ktorí celý život živoria v nejakých lokálnych ligách za pár drobných. Nie je to podané tak depresívne ako vo Wrestlerovi s Rourkeom, ale aj tak ma prekvapilo, že je tak výrazná línia v rodinnom filme. Môj najväčší problém mám asi s hlavnou postavou. Jej predstaviteľka je síce sympatická, ale tá postava je taká nemastná neslaná a celý film som čakal kedy sa už konečne rozohní a stane sa z nej tá drsná showmenka. A nestalo sa to ani ked bola v ringu. Pritom skutočná Paige v tých pár zostrihoch, ktoré som si pustil pôsobí oveľa charizmatickejšie a zábavnejšie ako je podaná v tomto filme. Škoda. Už tradične sa neoplatí pátrať po tom ako to bolo v skutočnosti, lebo zase zistíte, že si to filmári znova kopu vecí prifarbili. Z hercov ešte spomeniem Vince Vaughna, ktorého postava trénera ma zaujímala viac ako príbeh hlavnej hrdinky. A Rock si aj v tých pár scénach ukradol film pre seba. Je to proste extra sympaťák. Škoda že hrá v tak priemerných filmoch. Výsledkom je ďalšia tuctová jednohubka, ktorá oprávnene zapadla. 5/10. ()

silentname

Je to vždy skvelé, keď môžem počas jedného dňa vidieť 2 vynikajúce filmy, ktoré na mňa urobia dojem. A dnes sa to podarilo. Máj, máš skvele našliapnuté, len tak ďalej. "Fighting With My Family" je podľa mňa skutočne vynikajúci film. Funguje vo všetkých svojich aspektoch. Je vtipný, má skvelé dramatické momentky, je uveriteľný a má svoje srdce na správnom mieste. To je všetko čo mal film dosiahnuť a zvládol to na výbornú. Mal by som možno len 2 menšie problémy a to sú tieto. Miestami je príbeh trošku predvídateľný a viete veľmi dobre odhadnúť čo sa bude diať. Sú tu nejaké tie klasické scénky. A nebudem tvrdiť, že sa tak nestali, len ich vieme predpokladať. A potom trailer a aj postery vysoko marketujú Dwayna Johnsona. Ale vo filme reálne toho moc nespraví. Má tu oveľa menšiu rolu, než by možno niektorí ľudia čakali. Takže počítajte s tým. Inak neviem čo viac by som dokázal filmu vytknúť. Réžia je vynikajúca, tempo filmu je absolútne ideálne. Nikdy som sa nenudil a chcel vidieť cestu, ktorou si Paige prejde a Florence Pugh podala skutočne excelentný výkon. Okrem toho je vynikajúci rovnako aj Vince Vaughn ako jej tréner. Celkovo mám pocit, že všetci do tohto filmu dali svoje srdce a išli na maximum. Ale rovnako ako som povedal aj komédia filmu funguje. Rodinná večera na začiatku je absolútne vynikajúca, okrem toho keď padne hláška tak často funguje skvele. A aj pri konci keď sledujeme zápas máme niekoľko vynikajúcich momentov. Je jedno kto ste, je jedno čo robíte. Ak do toho dávate celé srdce, tak vás to môže spojiť a budete šťastní. A môže to byť pokojne aj wrestling. Film odporúčam vidieť. Rozhodne stojí za to. Hodnotenie: A ()

• V čase debutu Paige (Florence Pugh) v hlavnom rosteri používala WWE pre show Monday Night Raw iný titantron (vstupná stena s obrazovkou, cez ktorú wrestleri vstupujú do arény) a iný ring, než aké možno vidieť vo filme. (GTS_PUNK)
  • Presne štyri roky a dva dni po svojom debute v hlavnom rosteri WWE oznámila 9. apríla 2018 Paige koniec aktívnej kariéry v ringu kvôli opakovanému zraneniu krku. (GTS_PUNK)
  • Nick Frost je ve filmu fanouškem fotbalového týmu Norwich City FC, lze ho vidět v jejich dresu u oběda. Ve skutečnosti je to ale veliký fanoušek týmu West Ham United FC. (MarvelLover)