Střídavá péče

• Francie Jusqu'à la garde (více)

Myriam a Antoine Bessonovi se rozvedli. Syna Juliena dostala do péče matka, která se jej snaží chránit před jeho otcem, o němž tvrdí, že je agresivní. Antoine však prosí o střídavou péči svého syna. Julien je svědkem stupňujícího se konfliktu mezi jeho rodiči a je donucen jít na hranici svých možností, aby zabránil tomu nejhoršímu. (Artcam Films)

jerenymo

Pomalý rozjezd a svým způsobem jsem nevěděl ke komu se přiklonit, ale postupem minut bylo zřejmé kde je pravda. A konec byl opravdu pěkný rozstřel. ()

Mackoun

Slušný… s lehčím odvarem mám osobní zkušenost a onen nikdy neutuchající a všude číhající psycho terror, ať už přímý nebo nepřímý, jsem hlavním postavám věřil a nezáviděl. Asi jsem si měl dát před spaním něco lehčího, ale nikterak nelituju, že jsem si na to konečně chvilku našel. ()

lather

Nejvíc se mi na celém filmu líbilo to, jak nutí postupně měnit sympatie k hlavním protagonistům. Herecké výkony mi přijdou skvělé. Celkově je film stresující až stísněný v dobrém slova smyslu) s napínavým koncem. ()

UncleSam

Hodně hutný, člověk celou dobu čeká, co se podělá / kdo vybouchne nebo se složí. Absence hudby tomu jen dodává. Konec je už nefalšovaný drama. Silný zážitek. ()

hazdrova

Musím sa priznať, že na začiatku som to tej žene neverila a možno som aj trošku dúfala, že to zasa nebude prípad muž je najväčší násilník. Aj keď také filmy sa už v dnešnej dobe netočia čo? Film vo mne bohužiaľ nevyvolal to, čo som od neho očakávala a v podstate sa celkom pretiahol. Mladý Julien hral však veľmi dobre. 3* ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Dobré herecké výkony a silné téma natočené strašně nudou formou. Dlouhatánské prázdné záběry, 15 minutový úvodní proslov, dlouhé jízdy autem, zbytečná oslava...atd. +++ SPOILER 20ti slovy: Syn nechce trávit čas s otcem a exmanželka se ho bojí. Otec, na důkaz lásky, vtrhne s brokovnicí do jejich bytu a policajti ho seberou. ()

SAINTS

Film na ktory budete ešte dlho spominat.Hlavne zaver filmu ktory nadobudne hororove prvky je nezabudnutelny.Legrand zvladol svôj debut majstrovsky. ()

solisoli

Príbeh plný emócií, v reálnej podobe psychicky narušeného jedinca. Je tu viditeľná arogancia byrokratických súrnych úradov, pokiaľ z prípadu neprúdi tok peňazí, čím skôr sa toho zbaviť. Pri začiatku nebol čitateľný priebeh, ktorý sa vystupňuje až do samého dramatického konca. Skvele prepracované v reálnom svetle dobrými hereckými postavami. Bolo na čo pozerať. ()

Prubner

Přišlo mi to celé jaksi nedodělané, odbyté, jen načrtnuté, je tu řada zbytečností (postava sestry, celá sekvence oslavy jejích narozenin). Z realistické roviny se to v závěru neústrojně překlopí do thrilleru, jako by tvůrci nevěděli, jak to ukončit. Lepší by bylo, kdyby autoři ukázali, jak to v životě opravdu chodí, a nedělali z hlavního hrdiny psychopata. V reálném životě je to totiž obvykle tak, že tou špatnou je matka, která poštvává děti proti otci a brání mu ve styku s nimi, nezřídka ho dokonce obviní ze sexuálního obtěžování dětí, aby se ho zbavila. Popravdě, tahle filmová matka k tomu neměla moc daleko. A upřímně řečeno: matka i její fakan mi byli natolik nesympatičtí, že jsem otci docela fandil, ať si to s nimi vyřídí. ()

Víteček

Čekal jsem něco hodně jiného, než jsem dostal. myslel jsem, že se bude jednat o nejednoznačný příběh, kde nebude jisté, na čí straně je pravda, ale ač se tak snímek snažil chvílemi tvářit, tak byl ve skutečnosti více než jednoznačný. Na tak krátký film bylo mnoho scén dost přetažených, a některé řekněme až zbytečné a nikam nevedoucí. Jako by se jednalo o epizodu seriálu a velká část děje byla jen výplň. Konec se zvrhne tak, jako by ke zbytku utahaného filmu ani nepatřil. Dávám 40 % a 2 tyranské otce z 5. ()

blondboss

Toto je presne typ filmu, od ktorého očakávam namakanú bravčovú panenku s úžasnou omáčkou a dostanem len bravčový plátok na hrášku s nedovarenou ryžou. Príbehovo samozrejme silné a zo života, avšak s pomalým tempom a po celý čas sa prakticky nič nedeje, aby to vyústilo v celkom husté finále. Niečo mi tam proste chýbalo a po titulkoch som si hovoril, že kurnik, na minimálne štyri hviezdy proste potrebujem vidieť viac. Preto len tri hviezdy. 60 % ()

Dawe2

Rapl by byl příznačnější název. Ale film je většinou celkem nudný a o ničem. Naprosto běžně se tam permanentně neodpovídá na otázky a až na konec se téměř nic neděje. Nebyla to moc zábava. Jedna hvězda za vážnost tématu, druhá za herecké výkony Juliana a Miriam, ostatní nestojí za řeč. ()

hanca.uh

Střídavá péče neboli zde domácí násilí, které někteří lidé bohužel zoufale skrývají, je ošemetné závažné téma. Tady ve filmu to bylo zpracované dobře, celkem přirozeně a netrhaně, s vygradovaným koncem šíleného exmanžela (za který dávám o jednu hvězdu víc). Ale jinak nebylo koukání na film až tak dramaticky napnuté, jak jsem asi očekávala, chybělo mi tam takové to....něco k tomu, co by mě usadilo. Tohle téma se objevilo i v seriálu Sedmilhářky (Celeste), v drsném řeckém filmu Miss Violence (a nebo vlastně i mnou nedávno čtené knize Poslední paní Parrishová) - v těch filmech je to opravdu silné a psycho a s láskou je všem doporučuji:-)) - prostě když už "nářez", tak teda pořádný, ať zůstavá v hlavě ještě dlouho poté. 3+1=4 hvězdy. ()

Capri2016

Veľmi civilne zahraná dráma, ktorá 75% vyzerá, že sa skoro nič nedeje. Ale mne už od prvého dejstva na súde bolo jasné, že sa jedná o domáce násilie. Bolo to jasné z vystrašeného výrazu tváre manželky a matky a kontrolovaného správania manžela a otca. V mojom okolí jedna priateľka zažila domáce násilie a každá taká skúsenosť aj keď sprostredkovaná zamrazí a preto aj tento film som od začiatku pozerala s ťažobou na hrudi a očakávala som ako tento príbeh násilia v rodine skončí. V podstate brilantný scenár, kde sa dramatický výraz odráža v tvári hlavných predstaviteľov - matky, otca, syna aj dcéry. Výborné obsadenie všetkých hlavných aj vedľajších postáv. Tento príbeh bol porozprávaný z pohľadu syna, kde na začiatku nechápeme prečo sa vlastne bojí otca, ktorý na začiatku vyzerá ako prísny rodič, ktorý sa len nepohodol s matkou, ale inak nám pripadá normálny. Ako príbeh graduje, narastá aj strach syna z toho ako sa zvyšuje agresivita otca a odhaľuje sa jeho pravá tvár. Minimalistické, ale veľmi účinné. Dráma, ktorá sa vám dostane pod kožu! A takéto filmy treba točiť, lebo takýto neduh - domáce násilie v spoločnosti existuje, len väčšinou zostáva pod pokrievkou v rodine a preto sa o ňom toľko nevie a nehovorí ako by sa malo. ()

ragtime

Veľmi silne a vťahujúco natočené. Kto si už nejaký ten partnerský kolotoč zažil, tak by film mal asi vynechať, lebo nebude mať dobré spanie. Život je v podstate jednoduchý kolobeh. Sii vychovávaný zlým človekom? Veľmi pravdepodobne sa z Teba zlý človek aj stane. ()

remotrumpet

Aká matka, taká Katka, taký syn v tomto prípade neplatí vôbec..., alebo keď Ivan T. z Prešova ide vyznávať lásku bývalej rodine s gulovnicou. Inak je to STŘÍĎAVÁ P_ČE. ()

Batyskaf

Trochu jako v Dunkerque, asi ve Francii zrovna stávkovali hudební skladatelé, s podobným "rád bych unikl, ale nemůžu" pocitem. Často odporné prostředí stísněných paneláků, chrochtajícího pick-upu a mlaskajících/frkajících lidí, v televizi by to asi tak nevyniklo. Hodnotím spíše kladně, ne vždy musí být film líbivý na pohled, aby zaujal. Každopádně jeden z těch, který se vryje do paměti. ()

Zlatý lev z Benátek udělen

Zlatý lev z Benátek udělen

09.09.2017

74. ročník filmového festivalu skončil a je znám nový nositel prestižního ocenění Zlatý lev. Stal se jím Guillermo del Toro za svůj film The Shape of Water. Stříbrný lev a Velká cena poroty letos… (více)