Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Když z vesnice poblíž lesů v Ardenách zmizí dospívající dívka, místní policie začne spolu se starostlivou učitelkou odkrývat síť znepokojujících tajemství. (Netflix)

Recenze (46)

FIAT 500 

všechny recenze uživatele

Tohle se Francouzům hodně povedlo. V první polovině, kde hraje velkou roli onen tajemný les z názvu seriálu, mi to silně připomínalo Akta X. Mysteriózní nádech sice ve druhé polovině, jak se daří rozplétat děj a zjišťovat více o mládí jinak záhadné učitelky Eve, postupně mizí, nicméně o to více nastupuje kvalitní krimi zápletka, která naštěstí nenajde rozuzlení až téměř do konce. Samotný konec, bohužel, trochu natahovaný a zbytečně moc klišoidní, tady si mohli dát tvůrci trochu práci s originálnějším zakončením. I v průběhu děje se objeví několik nejasností a nelogičností, které ale pohltily ony ardenské lesy, skrývající nejedno děsivé tajemství. Malé plus za to, že jsem po dlouhé době narazil Émilliena ze série Taxi, ačkoliv jeho role tady je všechno, jen ne komická. Celkově za 4* a klidně bych si dal něco podobného znova. ()

Untentrauer 

všechny recenze uživatele

Odpor, nenávist, výsměch, pohrdání, smutek, napětí, radost....To vše a mnohem víc se povedlo scénáristům a následně filmařům vložit do tohoto atmosférou přetékajícího seriálu. Zajímavý děj se plynulým tempem točil okolo několika ústředních postav a nutno podotknout, že ani jeden díl nebyl navíc. Krásně vystihnuté pozérství a neschopnost policie dát si 1 a 1 dohromady nepřipisuji k nedostatkům příběhu, ale naopak k úmyslnému vtisknutí života do maloměstské reality. Od většiny postav, které ztvárňují četníky, bych nic jiného prostě nečekal, uvažte sami - četníci, kteří běžně řeší špatné parkování a podobné srajdy navíc v komunitě, kde se všichni znají mají teď předvést před spravedlnost sériového vraha, kterým je s největší pravděpodobností jeden ze sousedů? Navíc - i kdyby si byli schopni dát souvislosti dohromady nic moc by jim to nepomohlo. Nikdy bych nečekal, že to řeknu, ale v tomto seriálu mi nevadilo, že příběh/pachatele nelze rozklíčovat/vystopovat na základě indicií odkrývaných pátráním. Do posledního dílu tak lze pouze spekulovat a tipovat a věřte mi, že to budete dělat a rádi! A v tom je další kouzlo seriálu. Ve finále je pak k naší spokojenosti naprosto vše vyřešeno, vysvětleno a uzavřeno sentimentálním koncem. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vydarená francúzska krimi miniséria, ktorá je čo-to dlžná škandinávskym "predobrazom" asi viac, než klasickej francúzskej detektívnej škole. Ale treba skrátka točiť to, čo letí, tak prečo nie. Každopádne atmosféra príliš severská nie je, nesneží a nemrzne, takže nebudete mať pocit, že ste to už niekde videli, kde vraždil nejaký ten Sven Svensson. Máme tu okrem zopár klišé a logických nedostatkov aj zopár inovatívnych prvkov. Nemáme tu klasické vyšetrovacie duo, komisárka je celý čas na nervy a do práce vkladá dosť veľa emócií, na uzde ju ako tak drží prísny, ale správny šéf. Vrah je proste zmrd, žiadne také, že má motív a tak ho trochu aj chápeme, práve naopak. Dvojke by som sa nebránil, ak poznáme vraha, tak vieme, že toto mestečko v obkolesení lesov už nebude nikdy také, aké predtým a zase tu niekomu môže totálne prepnúť. ()

Najt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výborné francouzské kriminální drama. Z nenápadného a pomalého rozjezdu se vyklube nadupaná kriminální jízda a hon na vraha a pátrání po 3 zmizelých děvčatech. Z prvotních obav o herecké výkony se postupem času stala jistota a nakonec lze říci, že se jedná o skvěle natočenou i zahranou, zajímavou, kriminální jízdu s povedeným příběhem. Tohle s čistým svědomím lze doporučit. ()

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Tak tu opět máme jedno malé francouzské městečko, které si žije svým vlastním životem a ve kterém se opakuje záhadné zmizení mladé dívky v místním tajuplném lese, které místní obyvatelé děsilo v dobách minulých a které nebylo vyjasněno. Těch nevysvětlených zmizení bylo samozřejmě víc a podobnost trestných činů byla do nebe volající. Těla se nikdy nenašla a tak se to stalo místní nevyřešenou záhadou se kterou si místní buranská policie nevěděla rady a zametla to takzvaně pod koberec. Do tohoto městečka přichází nový velitel policejního sboru a na rozdíl od místních vidláckých policistů se snaží věci přijít na kloub. Do toho všeho se do děje přimíchá ještě učitelka místní školy, která si v životě užila své a se kterou jsme svědky jejiho odhalení nelichotivé minulosti s pomocí věcí, které jiní smrtelníci nevidí. Musím přiznat, že novodobé francouzské kriminální seriály ve mně vyvolávají jistou podobnost se severskými o trochu chladnějšími seriály, které jsou o krapet tajuplnějšími než ty francouzské. Tvůrci na nás v prvních dílech vychrlili nespočetně mnoho podezřelých osob a ještě více možných vysvětleních těchto záhad a samozřejmě záleží na představivosti a dedukčních schopnostech každého diváka, kterému je předhozeno mnoho alternativ a který je po zbytku představení postupně dušen, mírně promíchán, aby byl na konci vystavěn a připraven k podávání pěkně s přílohou. A já jako detektiv amatér jsem byl z konečného rozuzlení vyveden z omylu, který jsem si po celou dobu myslel, že je fakt. A to jsem měl tři podezřelé. Společně s čarokrásnou krajinou místních lesů a neokoukaných francouzských hereckých tváří jsem byl s tímto příběhem spokojen a taktéž unešen místním koloritem francouzského venkova ve kterém má každý to své tajemství, které nechce sdílet se svým okolím. Za mírně nadprůměrný francouzský seriál s kriminálními zápletkami dávám zasloužených 70%. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • Niektorí diváci si mysleli, že ide o nejakú obdobu alebo pokračovanie Zone Blanche (2017), pretože ten sa tiež odohráva v Ardenách a navyše vyšiel v tom istom roku niekoľko mesiacov predtým. Samuel Labarthe však ubezpečil, že ide o úplne niečo iné: "Určite nás budú obviňovať z toho, že kto urobil seriál ako prvý. K Zone Blanche máme dosť blízko, pretože je to aj príbeh o lese, o zmiznutí mladého dievčaťa. S vlkom je tu aj snová stránka. Sú tam policajti. Je to v Ardenách. Ale v skutočnosti to s tým nemá nič spoločné!" (Arsenal83)
  • Na dětském hrobě Nathane je napsáno: „Narozen 1988 – zemřel 1988.“ Ale během výslechu Thierryho Rougeta (Patrick Ridremont) jsme se dozvěděli, že dítě zemřelo 4. dubna 1988 ve věku 11 měsíců. To znamená, že se musel narodit v květnu 1987 a ne v roce 1988. (Untentrauer)
  • Seriál sa natáčal väčšinou v belgickom regióne Valónsko v okolí Bruselu, ako aj Dinant, Namur, Rixensart a Court-Saint-Étienne. Natáčanie prebiehalo aj vo Francúzsku v Ardenách, najmä v okolí rieky Meuse a obcí Haybes a Fumay. Posledná sekvencia bola natočená v Bray-Dunes neďaleko Dunkerque. (Arsenal83)

Reklama

Reklama