Reklama

Reklama

Epizody(6)

Když z vesnice poblíž lesů v Ardenách zmizí dospívající dívka, místní policie začne spolu se starostlivou učitelkou odkrývat síť znepokojujících tajemství. (Netflix)

Recenze (21)

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Tak tu opět máme jedno malé francouzské městečko, které si žije svým vlastním životem a ve kterém se opakuje záhadné zmizení mladé dívky v místním tajuplném lese, které místní obyvatelé děsilo v dobách minulých a které nebylo vyjasněno. Těch nevysvětlených zmizení bylo samozřejmě víc a podobnost trestných činů byla do nebe volající. Těla se nikdy nenašla a tak se to stalo místní nevyřešenou záhadou se kterou si místní buranská policie nevěděla rady a zametla to takzvaně pod koberec. Do tohoto městečka přichází nový velitel policejního sboru a na rozdíl od místních vidláckých policistů se snaží věci přijít na kloub. Do toho všeho se do děje přimíchá ještě učitelka místní školy, která si v životě užila své a se kterou jsme svědky jejiho odhalení nelichotivé minulosti s pomocí věcí, které jiní smrtelníci nevidí. Musím přiznat, že novodobé francouzské kriminální seriály ve mně vyvolávají jistou podobnost se severskými o trochu chladnějšími seriály, které jsou o krapet tajuplnějšími než ty francouzské. Tvůrci na nás v prvních dílech vychrlili nespočetně mnoho podezřelých osob a ještě více možných vysvětleních těchto záhad a samozřejmě záleží na představivosti a dedukčních schopnostech každého diváka, kterému je předhozeno mnoho alternativ a který je po zbytku představení postupně dušen, mírně promíchán, aby byl na konci vystavěn a připraven k podávání pěkně s přílohou. A já jako detektiv amatér jsem byl z konečného rozuzlení vyveden z omylu, který jsem si po celou dobu myslel, že je fakt. A to jsem měl tři podezřelé. Společně s čarokrásnou krajinou místních lesů a neokoukaných francouzských hereckých tváří jsem byl s tímto příběhem spokojen a taktéž unešen místním koloritem francouzského venkova ve kterém má každý to své tajemství, které nechce sdílet se svým okolím. Za mírně nadprůměrný francouzský seriál s kriminálními zápletkami dávám zasloužených 70%. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Vyobrazené “znepokojujúce tajomstvá”, sú odrazom dnesnej doby. Výsledkom oných “tajomstiev”, sú takpovediac očakávané následky. Nuž, niet sa čo čudovať. Stačí si otvoriť “instagram”, a je to tam samá “popretŕčaná, polonahá kunda s ceckami ven” s filozofickou úvahou od Dalajlámu. Čo sa seriálu týka. No videl som aj lepší, ktorý v sebe kombinuje viacero problematík. Jeden by povedal, že by ho to malo zasiahnuť viac. Bohužiaľ nestalo sa, empatia išla akosi stranou, i keď “La Forêt” určite nie je zlou kriminálkou, ktorá by vyslovene nudila. ()

Reklama

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Mé počáteční nadšení vydrželo zhruba do čtvrtého dílu, pak to šlo však bohužel celé do kopru. Naprosto nelogický děj, zoufalá, až téměř groteskní práce policie a pak hlavně herecký výkon Suzanne Clément, to jsou všechno faktory mého dnešního hodnocení. Pokud se chcete na la Foret podívat, vypněte raději mozek, jinak budete zklamáni. Tohle byla z mého pohledu jen marná snaha napodobit Zone Blanche a to se v tomhle případě absolutně nepovedlo. ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Výborná krimi zahalená temne mysterioznym a dusivým tajomstvom znášajúcim sa nad malým francúzskym mestečkom už tridsať rokov, ktorej sa nebojím dať plný počet i napriek nepríjemne krv pijúcej postave Virginii. Tá žena dokázala svojou povahou a chovaním kurviť náladu od prvej epizody až do samotného konca seriálu! Netuším, či to bol zámer herečky Suzanne Clément tak hrať, ale na jej držku som sa už ani nedokázal (postupom času) dívať ! ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Skvělá francouzská detektivka. Atmosferická, s dobře využitým prostředím Arden, se zajímavými postavami a s průběhem, který, chápu, že ne úplně každému může sednout, ale já byl spokojený. Přeci nemusí každá atmosférická detektivka být pořád o tom samém. Občas není od věci, když se děj rozvine trošku jiným směrem, než je úplně zvykem. I proto si Hvozdu tak cením a musím říct, že jsem si těch šest dílů poměrně i užil. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Na dětském hrobě Nathane je napsáno: „Narozen 1988 – zemřel 1988.“ Ale během výslechu Thierryho Rougeta (Patrick Ridremont) jsme se dozvěděli, že dítě zemřelo 4. dubna 1988 ve věku 11 měsíců. To znamená, že se musel narodit v květnu 1987 a ne v roce 1988. (Untentrauer)

Reklama

Reklama