Děda, postrach rodiny

• USA The War with Grandpa (více)
Trailer 1

Peter toho se svým dědou prožil hodně, vždycky k sobě měli blízko a oba byli pochopitelně nadšení z toho, že se má dědeček nastěhovat k nim domů. Ale chyba lávky. Dědečkovi má totiž připadnou Peterův pokoj, jeho území, jeho výsostné království. Stará přátelství jsou rázem zapomenuta, pouta zpřetrhána. Z dědečka se stal nepřítel číslo jedna a musí pryč z domu. Peter vyhlásí nesmlouvavou válku a nachystá na dědu sérii mistrně naplánovaných naschválů a karambolů. Leckdo by se po nich raději uklidil do domova důchodců, ale tenhle děda je z tvrdého těsta. Rozhodně se nevzdá, přijme válečný stav jako výzvu a pustí se do boje. Akci střídá protiakce, na jeden zákeřný naschvál je tu hned odpověď, po jednom šíleném nápadu na jedné straně přichází ještě bláznivější jako pomsta, na hrubý pytel se okamžité našije hrubá záplata. Války s dědou se stupňují a vítěz může být jen jeden. Rozhodne se na velké trampolíně, kam si Peter přivede posily ze školy a děda posily narozené před mnoha lety... (Bontonfilm)

Trailer 1

Spiker01

Doteď vlastně nechápu, komu se legendární Robert De Niro upsal (ne, že by to bylo poprvé) a jak se to ocitlo v našich kinech. Za filmem nestojí žádné velké studio a je to bizár už od začátku. Zprvu De Niro snad neumí ani chodit, aby pak skákal na trampolínách a na konci vypadal o 10,15 let mladší než je vykreslován na začátku? Po prvotních příšerných hláškách jsem chtěl film vypnout, naštěstí se to pak jakžtakž vytáhlo na alespoň průměr, ale s klidným srdcem doporučit nemůžu. Totální blbost za 5/10 a to jsem ještě mírný jak si můžete povšimnout... PS : Uma Thurman mě celkem překvapila, vypadá tu dokonce mnohem lépe než v jakémkoliv filmu co jsem s ní viděl od 10 let starého Percyho Jacksona. ()

oveckaoa

Dokud se tam neponaučuje tak je to dobrá komedie , když se ponaučuje stojí to za starou belu. Vím, že to k rodinným komediím patří, ale tady mě to přijde tak na sílu dané, že tomu nevěřím. Vedlejší postavy jsou příšerné v čele s Walkenem, který je tak trapný , že jsem se styděl i za něho snad. Pořád je to lepší než minimálně 70 procent komedií kdy nějaká štětka chce zasunout (sice je to jiná odnož, ale počítám komedie jako celek) a cokoliv od Apatowa. 60 procent ()

Arsenal83

Zábava pre malých aj veľkých a De Niro nasadený presne tam, kde hrá už posledných desať rokov, doslova ten typ komédie, čo mu sedí. Ale je mu vlastne sedí skoro všetko. Aj keď samotný námet filmu, že decko robí starému a dobrému mužovi tak zle až ho skoro pošle do večných lovíšť je tak trochu na hlavu, celé to nakoniec vyzneje ako naháňačka v Tomovi a Jerrym. Paradoxne ma ale najviac zabavila Uma Thurman a krátke scénky s policajtom, ale aj Walken a jeho vtipné pózy a poznámky. Ten záver už bol taký klišoidný, ale nevadí. Silné tri hviezdy. ()

M.i.k.e

docela by mě zajímalo,kdo má na svědomí český distribuční název,protože ten je (jako už kolikrát) docela zavádějící,nicméně...War with grandpa by za normálních okolností byla taková ta klasická oddechová rodinná komedie s pár úsměvnými momenty,pár zbytečnými a nějakým tím nutným poselstvím o důležitosti rodiny atd.To vše ovšem za předpokladu,že by jedna z hlavních postav - Peter - nebyla sebestředný přemoudřelý zmrdeček bez špetky respektu.Chápu komediální nadsázku a chápu i potřebu jít mnohdy zbytečně přes hranu,ale v tomhle konkrétním případě mi Petrovo chování extrémně vadilo a nepřišlo mi na jeho "válčení" s dědou - který v tom byl navíc dost nevinně - vůbec nic vtipného.Ty tři jsou nakonec za to,že jsem se bavil alespoň ve chvílích kdy se na plátně objevila důchodcovská parta.Není tu sice moc často,ale i na malém prostoru dokáže pobavit víc než zbytek filmu...60% ()

blackkocour

Robert De Do Prdele. To jste se všichni zfotřili, že tomuhle dáváte nálepku dostatečné rodinné komedie? Okey, zřejmě každá velká herecká hvězda, jsi musela alespoň jednou v životě vyzkoušet herecký krach. Stallone si to nahrabal už v ranných devadesátkách, a Schwarzennegr byl až po uši v pokakaných plínkách, po role seržanta v Supersmradech. Na každého jednou přijde satanský kolo utrpení v neschopnýho agenta, kterého by měla ta stará legendární vojna odpojit s telefonního drátu. Děda, postrach ulice či Děda je kunda, je jen grotesktní, tupá a uzená bejkárna na sobotní dopoledne pro usmrkané nedonošence. Co si to udělal De Niro? Aspoň ty si mi zbyl! Nikdo nechce říct, že se Bobík nehodí do komedií, a to jsem velkým zastáncem, že Fotřiny jsou celkem dobré komedie. Uh, pokud si Tarantino za pár let, začne ze šatníku připravovat bílou čapicu a mejkapem si rostírat modrou šmoulíkovou barvu na tvář, tak na mým nočním stolku leží pistol, a doufám že nějaká milá duše za mnou osobně příjde, a dá mi tečku do čela. V pekle se mu ovděčím.. (Jinak, pár vtipných momentů se našlo, ale to jen díky dobrým hereckým esám, jinak by to nestálo ani za mou pozornost, která je poslední dobou, kvůli možnýmu Kovidu, přizpůsobena). ()

• V českém dabingu se objevila chyba ve scéně, kdy je děda (Robert De Niro) na návštěvě u kamaráda, který mu ukazuje svoje „hračky“ – autodráhu, videohry apod. Přitom řekne: „Ten bazén mě stál 6 000 dolarů.“ Stojí přitom vedle kulečníku, který měl zřejmě na mysli (v angličtině „pool“ znamená kulečník i bazén). (blondak16)
  • Po závěrečných titulcích následují nepovedené scény z filmu. (ČSFD)
  • Děda (Robert De Niro) na půdě rozšroubuje stůl, židli a postel. Vnuk poté přijde do pokoje a jde ke stolu, který se po chvíli rozpadne a lekne se a spadne do židle (která se samozřejmě rozpadne). Jenže vnuk stojí nalevo od židle, takže by podle všeho měl dopadnout vedle židle. (Bublasaurus)