Děda, postrach rodiny

• USA The War with Grandpa (více)
Trailer 2

Peter toho se svým dědou prožil hodně, vždycky k sobě měli blízko a oba byli pochopitelně nadšení z toho, že se má dědeček nastěhovat k nim domů. Ale chyba lávky. Dědečkovi má totiž připadnou Peterův pokoj, jeho území, jeho výsostné království. Stará přátelství jsou rázem zapomenuta, pouta zpřetrhána. Z dědečka se stal nepřítel číslo jedna a musí pryč z domu. Peter vyhlásí nesmlouvavou válku a nachystá na dědu sérii mistrně naplánovaných naschválů a karambolů. Leckdo by se po nich raději uklidil do domova důchodců, ale tenhle děda je z tvrdého těsta. Rozhodně se nevzdá, přijme válečný stav jako výzvu a pustí se do boje. Akci střídá protiakce, na jeden zákeřný naschvál je tu hned odpověď, po jednom šíleném nápadu na jedné straně přichází ještě bláznivější jako pomsta, na hrubý pytel se okamžité našije hrubá záplata. Války s dědou se stupňují a vítěz může být jen jeden. Rozhodne se na velké trampolíně, kam si Peter přivede posily ze školy a děda posily narozené před mnoha lety... (Bontonfilm)

Trailer 2

Malarkey

Nenapadlo by mě, že v jednom týdnu dám nic moc záležitost Vzteklej pes a Glorie, kde je De Niro do Umy zamilovanej (navíc obsahuje takovou topornou sexuální scénu), abych následně viděl o třicet let starší film, kde mu hraje dceru. Docela mě to pobavilo, když jsem si to uvědomil. Děda, postrach rodiny byl nicméně super komedií. Odpočinková, ztřeštěná, trošku vtipem levná, plná bolavých, ale zatraceně vtipných scén. ()

Spiker01

Doteď vlastně nechápu, komu se legendární Robert De Niro upsal (ne, že by to bylo poprvé) a jak se to ocitlo v našich kinech. Za filmem nestojí žádné velké studio a je to bizár už od začátku. Zprvu De Niro snad neumí ani chodit, aby pak skákal na trampolínách a na konci vypadal o 10,15 let mladší než je vykreslován na začátku? Po prvotních příšerných hláškách jsem chtěl film vypnout, naštěstí se to pak jakžtakž vytáhlo na alespoň průměr, ale s klidným srdcem doporučit nemůžu. Totální blbost za 5/10 a to jsem ještě mírný jak si můžete povšimnout... PS : Uma Thurman mě celkem překvapila, vypadá tu dokonce mnohem lépe než v jakémkoliv filmu co jsem s ní viděl od 10 let starého Percyho Jacksona. ()

gogo76

Už vieme, že De Niro v posledných rokoch prikývne takmer na všetko, veľmi často trafil poriadne mimo, ale tentokrát mu to vyšlo. Celkom fajn rodinná komédia, navyše s veľmi dobrým obsadením. Rád som po dlhšej dobe videl Ch. Walkena. i Umu Thurman. Výbuchy smiechu film nevyvolá, ale príjemnú náladu a pár vtipných momentov určite. Kto má De Nira rád bude spokojný a v pohode mu odpustí tie časté prešľapy z posledných rokov. Ja to chápem, kto by chcel hrať stále mafiánov? 60%. ()

EvilPhoEniX

Celkem fajn komedie po delší době. De Niro se do podobných rolí hodí a tahle válka s vnukem občas naskytla pár vynalézavých nápadů. Je to spíš rodinná komedie, nic zvrhlého ani sprostého se zde nekoná, ale kouká se na film fajn. Kdo hledá vyloženě oddechovku a má rád De Nira, tak zhlédnutím neprohloupí. Příběh***, Akce>Ne, Humor***, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra**, Napětí**. 6/10. ()

Djoker

Stále zůstává záhadou, proč herecká kapacita jako De Niro ztrácí čas s projekty, jejichž jediným cílem je nikoho neurazit. Ironií je pak zjištění, že zrovna tento jalový snímek musel jít na chvíli do trezoru. Zápletka stojí na souboji dědy a vnuka o pokoj, což hovoří samo za sebe. Většina pokusů o humor působí těžkopádně. Potěšila účast nestárnoucí Seymour, která je o 20 let starší než Thurman, ale vypadá jako její sestra. ()

• Peter Decker (Oakes Fegley) hraje ve svém pokoji českou videohru „Medieval Engineers“. (Matejblo)
  • Film měl několik neúspěšných dat vydání, 21. dubna 2017, 20. října 2017 a 23. února 2018. (fanda124)
  • Po závěrečných titulcích následují nepovedené scény z filmu. (fanda124)