Děda, postrach rodiny

Roomies

Ako dostať deda z domu

Komedie / Rodinný

USA, 2020, 98 min

Dokud se tam neponaučuje tak je to dobrá komedie , když se ponaučuje stojí to za starou belu. Vím, že to k rodinným komediím patří, ale tady mě to přijde tak na sílu dané, že tomu nevěřím. Vedlejší postavy jsou příšerné v čele s Walkenem, který je tak trapný , že jsem se styděl i za něho snad. Pořád je to lepší než minimálně 70 procent komedií kdy nějaká štětka chce zasunout (sice je to jiná odnož, ale počítám komedie jako celek) a cokoliv od Apatowa. 60 procent(19.9.2020)

Z The War With Grandpa se přesně podle očekávání vyklubala úplně pohodová rodinná komedie, která občas hodí hlášku, ale současně netlačí na pilu a humor nepůsobí vůbec nuceně - naopak jsem se často přistihl vytlemený od ucha k uchu. Celkově téma souboje staříka a vnuka je nápad, na kterém se tvůrci můžou pořádně vyřádit a zde se toho ujali obstojně. Vtipné nástrahy a pastičky od obou zúčastněných, zábavné nápady a hlavně svižné tempo, které nestíhá nudit. Netřeba dodávat, že Robert De Niro je na svůj věk šíleně akční a zábavné zvíře, které už teď je zaslouženě filmovou legendou. Hezká a milá oddychovka na večer s rodinkou.(11.9.2020)

docela by mě zajímalo,kdo má na svědomí český distribuční název,protože ten je (jako už kolikrát) docela zavádějící,nicméně...War with grandpa by za normálních okolností byla taková ta klasická oddechová rodinná komedie s pár úsměvnými momenty,pár zbytečnými a nějakým tím nutným poselstvím o důležitosti rodiny atd.To vše ovšem za předpokladu,že by jedna z hlavních postav - Peter - nebyla sebestředný přemoudřelý zmrdeček bez špetky respektu.Chápu komediální nadsázku a chápu i potřebu jít mnohdy zbytečně přes hranu,ale v tomhle konkrétním případě mi Petrovo chování extrémně vadilo a nepřišlo mi na jeho "válčení" s dědou - který v tom byl navíc dost nevinně - vůbec nic vtipného.Ty tři jsou nakonec za to,že jsem se bavil alespoň ve chvílích kdy se na plátně objevila důchodcovská parta.Není tu sice moc často,ale i na malém prostoru dokáže pobavit víc než zbytek filmu...60%(16.9.2020)

• Soweek

Filmové scéna je velice vyschlá, takže jsem musel sáhnout i po něčem, po čem bych normálně nesáhnul. Když pominu, že se jedná o absolutní kravinu, což filmu se štítkem "rodinný" ještě lze odpustit, tak mě nejvíc bolelo dívat se na všechny ty ještě žijící herecké legendy, jak se na stará kolena zesměšňují tragickými hereckými výkony.(17.9.2020)

Zábava pre malých aj veľkých a De Niro nasadený presne tam, kde hrá už posledných desať rokov, doslova ten typ komédie, čo mu sedí. Ale je mu vlastne sedí skoro všetko. Aj keď samotný námet filmu, že decko robí starému a dobrému mužovi tak zle až ho skoro pošle do večných lovíšť je tak trochu na hlavu, celé to nakoniec vyzneje ako naháňačka v Tomovi a Jerrym. Paradoxne ma ale najviac zabavila Uma Thurman a krátke scénky s policajtom, ale aj Walken a jeho vtipné pózy a poznámky. Ten záver už bol taký klišoidný, ale nevadí. Silné tri hviezdy.(17.9.2020)

• - Peter Decker (Oakes Fegley) hraje ve svém pokoji českou videohru „Medieval Engineers“. (Matejblo)

• - Film měl několik neúspěšných dat vydání, 21. dubna 2017, 20. října 2017 a 23. února 2018. (fanda124)

• - Založeno na příběhu stejnojmenné knihy od amerického autora Roberta Kimmela Smitha. (MeanWhile)