Děda, postrach rodiny

• Nový Zéland

The War with Grandpa

Komedie / Rodinný / Drama

USA, 2020, 94 min

docela by mě zajímalo,kdo má na svědomí český distribuční název,protože ten je (jako už kolikrát) docela zavádějící,nicméně...War with grandpa by za normálních okolností byla taková ta klasická oddechová rodinná komedie s pár úsměvnými momenty,pár zbytečnými a nějakým tím nutným poselstvím o důležitosti rodiny atd.To vše ovšem za předpokladu,že by jedna z hlavních postav - Peter - nebyla sebestředný přemoudřelý zmrdeček bez špetky respektu.Chápu komediální nadsázku a chápu i potřebu jít mnohdy zbytečně přes hranu,ale v tomhle konkrétním případě mi Petrovo chování extrémně vadilo a nepřišlo mi na jeho "válčení" s dědou - který v tom byl navíc dost nevinně - vůbec nic vtipného.Ty tři jsou nakonec za to,že jsem se bavil alespoň ve chvílích kdy se na plátně objevila důchodcovská parta.Není tu sice moc často,ale i na malém prostoru dokáže pobavit víc než zbytek filmu...60%(16.9.2020)

Zábava pre malých aj veľkých a De Niro nasadený presne tam, kde hrá už posledných desať rokov, doslova ten typ komédie, čo mu sedí. Ale je mu vlastne sedí skoro všetko. Aj keď samotný námet filmu, že decko robí starému a dobrému mužovi tak zle až ho skoro pošle do večných lovíšť je tak trochu na hlavu, celé to nakoniec vyzneje ako naháňačka v Tomovi a Jerrym. Paradoxne ma ale najviac zabavila Uma Thurman a krátke scénky s policajtom, ale aj Walken a jeho vtipné pózy a poznámky. Ten záver už bol taký klišoidný, ale nevadí. Silné tri hviezdy.(17.9.2020)

Děda, postrach rodiny, který by se dal v pohodě brát jako jakýsi "spin off" fotrolotrovské trilogie, do komediálního světa díru sice nikdy neudělá, je však zahrán a natočen sympatickým způsobem, aniž by tvůrci sklouzávali k nechutnostem či otravně uječeným postavám, jimiž se to v amerických komediích jen hemží. Divákovi je naservírován vcelku prostý příběh o dědovi a jeho vnoučkovi, okořeněný solidními pranky, gerontosauřími vtípky a okatými, ale i tak nenásilnými moudry o důležitosti rodiny. Palec nahoru za obsazení staré gardy - De Niro, Walken, Seymour a Marin opravdu zaváleli.(12.9.2020)

Doteď vlastně nechápu, komu se legendární Robert De Niro upsal (ne, že by to bylo poprvé) a jak se to ocitlo v našich kinech. Za filmem nestojí žádné velké studio a je to bizár už od začátku. Zprvu De Niro snad neumí ani chodit, aby pak skákal na trampolínách a na konci vypadal o 10,15 let mladší než je vykreslován na začátku? Po prvotních příšerných hláškách jsem chtěl film vypnout, naštěstí se to pak jakžtakž vytáhlo na alespoň průměr, ale s klidným srdcem doporučit nemůžu. Totální blbost za 5/10 a to jsem ještě mírný jak si můžete povšimnout... PS : Uma Thurman mě celkem překvapila, vypadá tu dokonce mnohem lépe než v jakémkoliv filmu co jsem s ní viděl od 10 let starého Percyho Jacksona.(1.10.2020)

Přijde mi, že je to zbytečně podhodnoceno, protože jsem se párkrát nefalšovaně zasmál. Je teda škoda, že spousta (většina) dobrých vtipů je v traileru, ale ve filmu jsou "trochu delší" a dotažené. Prim tu samozřejmě hraje De Niro, ostatní spíše sekundují a ten malý je v takovém kontrastu spíše nevýrazný. Také musím uznat, že děj není nijak převratný a tak nějak jede ve svých předvídatelných kolejích. Ale kdo čekal něco nadupanějšího? ... GA Cinema(22.9.2020)

• - Film byl natočen asi za 6 týdnů. Natáčelo se v Atlantě v Georgii. (SONY_)

• - Děda (Robert De Niro) na půdě rozšroubuje stůl, židli a postel. Vnuk poté přijde do pokoje a jde ke stolu, který se po chvíli rozpadne a lekne se a spadne do židle (která se samozřejmě rozpadne). Jenže vnuk stojí nalevo od židle, takže by podle všeho měl dopadnout vedle židle. (Bublasaurus)

• - Založeno na příběhu stejnojmenné knihy od amerického autora Roberta Kimmela Smitha. (MeanWhile)