Červená

• Slovensko Červená (více)

Celovečerní dokumentární film Olgy Sommerové o světově proslulé operní pěvkyni a herečce Soně Červené je příběhem ženy, jejíž malé dějiny byly ovlivněny velkými dějinami Evropy 20. století. (Aerofilms)

spikey1

ohromný život ohromné ženy. Vypráví tak jak si paní Červená přeje aby bylo rámováno, a když člověk sleduje čím si prošla a s kým stála na jevišti, pak je jasné že tato Diva si zaslouží, aby o ní bylo řečeno vše jak si přeje ()

tammsin

Čtyři hvězdy, a nejraději bych dala pět, náležely by ovšem, stejně jako má poklona, beze zbytku Soně Červené. Nicméně, je to přece jen hodnocení dokumentu jakožto vizuálního díla, takže za tři, průměr tedy čtyři hvězdy. Režisérskou práci Olgy Sommerové zcela zastínila osobnost Soni Červené a práci režisérskou a scenáristickou tak uvrhla zcela na vedlejší kolej. Pokud to byl záměr, pak je to ovšem dobře. Stejně jako v dokumentech o Martě Kubišové a Věře Čáslavské najdeme režisérčin "metapříběh" týkající se amorálnosti a krutosti komunistického režimu a byť se může zdát, že třeba právě Soňa Červená tak to explicitně nepojímala, i tak soudím, že je to správně. ()

Sydonai

Asi málokterý dokumentární film ve mě dokáže vyvolat tolik emocí jako právě Červená. Má toho hodně na srdci. 80% ()

Hannibal1913

Hodnocení je možná částečně ovlivněno tím, že jsem měl možnost film vidět v úchvatné premiéře za účasti samotné paní Červené. Ale i přesto - u podobných snímků postačuje jediné slovo: ,,Děkuji" ()

jacob_cz

Naprosto subjektivních 5* ovlivněných protagonistkou - Soňa Červená je pro mě neuvěřitelnou osobností. Samotný dokument možná mohl místy jít i do větších podrobností, ale paní Červená si to zřejmě nepřála. ()

blondboss

Milovník opery si zrejme príde na svoje. V zásade priemerný dokument s nie veľmi bohatou vypovedacou hodnotou, ale zároveň zaujímavo a dosť citlivo zmapovaným životom známej opernej devy, ktorá si v živote prešla rôznymi životnými útrapami až sa nakoniec dožíva úctyhodného veku. Koho táto téma zaujíma, je to pre neho povinnosť, ale v rámci dokumentárneho žánru je to len ďalší príspevok do kruhu životopisných filmov. 50 % ()

julie_mie

Nebude to příliš objektivní, protože Soňu Červenou obdivuji..., ale dokument to byl krásný, krátký, klidný, kulturně i lidsky motivující, ... za superlativy bych měla sem tam nějakou malickou výtku, ale to jen proto, že bych snesla klidně seriál na pokračování včetně ukázek tvorby pana Červeného s komentářem pana Černého ;-). Doporučuji vřele ku zhlédnutí. ()

bara1313

Příjemný dokument propojujici život paní Červené s obdobimi, se kterými se (dle mého názoru) poprala se ctí a neskutečnou lidskou silou :) ()

dr.Queen

Somerovou nemám rád,strašně ráda kecá o politice,furt jen nadává,ale jinak nic víc.Prostě jako slavný dem.blok.Ale dokument se mi hodně líbil. ()

Cacorka_eliz

Zatím vyloženě nejlepší dokumentární portrét od režisérky Olgy Sommerové, který je po kamerové, hudební i dramaturgtické stránce mnohem propracovanější, než například dokument o J. Suchém. Ve filmu nechybí tajemství a stesk po domově s velkým D. Jeho předností je charismatická hlavní přestavitelka a více dějových vrstev včetně dobře vybraných archivů a velmi křehké kameře, která ukazuje Soňu Červenou zcela autenticky. ()

Korpy22

Úžasný dokument ze života Soni Červné a doby, která jí přinášela slasti i strasti. Soňa Červná byla nebývalý talent a její život má v sobě tolik úspěchů a zážitků, že je až neuvěřitelné, že je to život jedné osoby. Dokument je skvěle natonečen, scénář není jen suchý přehled dat ze života Soni, ale děj, který nás v tahuje do tajů, jejího života. Nesnaží se být přehnaně emotivní, ale i tak na lidskost člověka zapůsobí. ()

20. Kino na hranici má ve znaku hvězdy

20. Kino na hranici má ve znaku hvězdy

17.04.2018

Je tu pátý ročník My Street Films

Je tu pátý ročník My Street Films

13.04.2018

Již popáté vyzývá projekt My Street Films všechny aspirující filmaře, aby do 22. dubna odevzdali svůj námět na krátký dokument. Autoři osmi nejlepších námětů získají možnost zúčastnit se zdarma… (více)