poster

Červená

 • Slovensko

  Červená

 • anglický

  Cervena

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko / Slovensko, 2017, 83 min

Režie:

Olga Sommerová

Scénář:

Olga Sommerová

Kamera:

Olga Špátová

Hrají:

Soňa Červená, Jan Werich (a.z.), Jiří Voskovec (a.z.)
(další profese)

Externí recenze k filmu (5)

 • ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) ****

  "Červená je snímek, který toho v sobě nese víc. Je to historický materiál, biografie i hudební podívaná. Olga Sommerová jako režisérka to všechno prolíná do jedinečného zážitku. Výstřižky jsou pečlivě poskládány dohromady tak, aby utvořily ucelený obraz a zároveň tak, aby nám, jako divákům, snímek…" (více)

 • Dokrevue.cz (Janis Prášil)

  "Detailní práce se vzácnými nebo neznámými archivními materiály tvoří třetí pilíř, na němž stojí autenticita a působivost snímku. Zatímco Třeštíková ve spolupráci se střihačem Jakubem Hejnou využívala ve Zkáze krásou archivní záběry jako prostředek k subverznímu komentáři a polemice s postavou,…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ****

  "Paralely s loňským příběhem Lídy Baarové jsou patrné, obě dámy měly velmi pohnuté osudy. Červená musela emigrovat, nikdy k žádnému místu nepřilnula (až na sklonku života k Praze, jak sama přiznává) a úspěšné kariéře musela obětovat i osobní život. Nikdy nezaložila rodinu a i její partnerský život…" (více)

 • Pinbacker.cz (Lukáš Červený) ****

  "I ono uctivé vyslýchání je však „kumšt“. A Olga Sommerová umí. Naroubovat osud Červené a její rodiny na soukolí dějin se koneckonců přímo nabízí. Scéna s půdorysem „takzvané české chalupy", kde v koncentračním táboře přežívala Sonina matka, nebo posezení s vínem U Malířů, kde se sklenkou červeného…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Přes všechny zmíněné hrůzy zanechává dokument v člověku pozitivní náboj; a v neposlední řadě i úctu k jedné inspirativní ženě. Když potom slyšíte zdůvodnění její impozantní kondice, nelze mu neuvěřit. „To jde asi zevnitř. To je asi moje čisté svědomí.“" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace