Frigo jako Sherlock Holmes

• USA Sherlock Jr. (více)

Frigo (hraje ho sám buster Keaton) hraje filmového promiítače v kině, který z nenadání usne v projekční kabině a jeho vlastní sny se prolínají do filmu, který je právě promítán v sále. "Frigo jako Sherlock Holmes", první Keatonova samotná réžie, je jedním z nejneobyčenějších a obrazově nejinvenčnějších snímků tehdejší doby. (Kryšpín)

grerar

Frigo v mnoha podobách, a já ho marně hledám, abych si ho oblíbil. No ale máme jej tu jako Sherlocka, a to mu sluší. 5* ()

gulista

Je neuveriteľné, že tento snímok bude mať aktuálne sto rokov, a aj napriek prvotnému znechuteniu to dokázalo pobaviť a stíšiť inak hlučnú triedu. Dĺžkou absolútne ideálne, vizuálne inovatívne a herecky baviace. Na konci sa prebudíte z jednoduchosti a uvedomíte si, že ako ľudia neustále preberáme to videné od ostatných. 85% ()

rekkky

Pozoruhodné jakým způsobem Buster Keaton dokázal zrežírovat a zahrát tento němý skvost. Zadostiučinění, které proběhne prostřednictvím imaginárního příběhu a vyšetřování, vystihuje motiv filmové branže, kdy diváci (v tomto případě hlavní protagonista) mají možnost realizovat své sny. Perfektní němá komedie jednak díky kaskaderským kouskům a jednak skvělému využití námětu Sherlocka Holmese. Není divu, že mnozí současní tvůrci uctívají Keatona jako jednu z osob, která nejvíce ovlivnila filmové dějiny. ()

GMVajgl

Tohle je jasný důkaz, že se dnešní film vydal naprosto špatným a pomýleným směrem - cestou povrchního pozlátka a megalomanství. Protože očividně už před sto lety dokázali lidé natočit výborný film s omezenými technickými a asi i finančními možnostmi. Film překypuje kreativitou, podnikatelským duchem a duší a je z 95% velice poutavý. ()

Iriroro

Ze začátku se film možná krapet dlouze rozjíždí, pak ale přijde neskutečná smršť groteskních kousků Bustera Keatona, nad kterými jen kulím oči. ()

Carthorias

Čekal jsem něco vtipného, ale zasmál jsem se všehovšudy dvakrát (poprvé když Buster našel peníze před kinem a podruhé když skočil oknem skrz šaty). Musím přiznat, že je ve filmu hodně odvážně vymyšlených a náročných akrobatických i trikových scén (na svou dobu), ale jako komedie to prostě neobstojí. ()

Biopler

Keaton sa pri naháňačkách a šantení vybláznil, to sa musí uznať. Každopádne som typ diváka, ktorý už časom nežerie bláboly typu výpad skrz okno, ktorý zaručí prezlečenie do ženských šiat a tým pádom zamaskovanie, ktoré si oponenti nevšimnú. Alebo identifikáciu darebáka obchodníkom, ktorý sa práve keď to treba objaví nablízku. To sú lacné vsuvky, ktoré sú barličkami pre ináč zábavnú grotesku s vážnym ksichtom detektíva Friga. ()

lubomir91

Co dodat....fakt super...jenže přesvědčte někoho ať se dívá na tyto filmy. to je na tom to smutné. Musím říct, že jsem se opravdu bavil a to mnohem víc než u komediích co vycházeji poslední dobou ()

lenzi

Jeden z najlepších, ak nie najlepší z filmov Bustera Keatona. Toľko dobrých gagov a nápadov na 45 min... ()

boombang

Název dost klame - jinak ale úžasné obrazové hrátky, několik geniálních scén a ke konci pěkně svižné tempo. ()

PlayEasy

Musíme se přiznat, naše první "Frigovka" nebyl Frigo na mašině, ale když se tento neusmívající se klaun stal ve svých snech Sherlockem. Myslíme, že při premiéře v kině nikdo neusnul, ani samotný promítač, který už tento film viděl. :) Že ano, Bustere. Vzhledem k tomu, že jsi stvořil "komedie" bys v kině obzvláště u tak krásným romancí neměl usínat, ale je to dobře, protože vznikl tento film. Nevymyslel ho náhodou ten Keaton (ne Michael:) ve spánku? :-) ()

PlysovyMacko

Premietac v kine sa túži stať detektivom. Počas smeny zaspí a vstúpi do filmu - skvelé zostrihana scéna. Je tu kopec vybornych kaskaderskych kúskov-jazda na motorke, zosupnutie sa z rampy,  zmiznutie v stene , čo nechápem ako natočili. ()

PetraMishka

Vynikající Frigo jako promítač v kině, který by se rád stal detektivem, ale moc mu to nejde. Snímek nabízí skvělou podívanou od začátku do konce. Je tu plno malých vtipů, akce a honiček, i několi skvělých triků, které jsem si musela dokonce zapauzovat, abych postřehla střih, který tam nebyl. ()

Infalín

Geniální a originální film, který nemá hluché místo. Frigo ve vrcholné formě. Když vstupuje do filmu, tají se dech. Když ujíždí na řidítkách motorky, člověk nemá čas se ani při tom smíchu nadýchnout. ()