M. Night Shyamalan uvádí zcela nový thriller inspirovaný komiksem, nazvaný Skleněný. Spojuje tak dva samostatné úspěšné filmy Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016). Z filmu Vyvolený se vracejí herecké hvězdy Bruce Willis v roli Davida Dunna a Samuel L. Jackson jako Eliah Price, známý pod pseudonymem Pan Skleněný. Z thrilleru Rozpolcený se objevuje James McAvoy, který ztvárňuje roli Kevina Wendella Crumba a jeho vícenásobné identity, jež v sobě ukrývá. A právě narušeného Crumba se svými 24 osobnostmi sleduje v novém fantasy thrilleru David Dunn, který k tomu využívá své nadpřirozené schopnosti. (Falcon)

murkl

1. Díl: Shyamalan - Co když mezi námi žije Superman, ale nemá ponětí o tom, že je Superman? V tomhle díle Supermana zabijou tím, že ho utopí v louži vody. Místo skvělé trilogie, frustrující hummus. ()

kubas369

8/10. Naprosto jsem byl trefen, přímo na komoru touhle trilogií/univerzem. Zcela osvěžující pohled na superhrdinskou manií, kterou posledních 20 let procházíme. Je to zcela něco jiného než MCU nebo DC eeeh U? Zcela něco jiného než chladná rekonstrukce Nolanova Batmana nebo šílená dekonstrukce The Boys, hravá šilenost Kick-ass, temná realita Jokera popřípadě Reevesovi netopýři odplaty. Shyamalan si jde svoji cestou, opět zcela nekompromisně a já jsem nadšen. Možná to není samo o sobě, tak dobrý film jako ty dva předešlé, ale přesto to, jako celek funguje zcela atmosféricky a dobře. ()

PlysovyMacko

Čakala som iný typ filmu. Tento ma nudil. Hrdinovia z minulých filmov sa stretnú v liečebni, kde ich doktorka presviedča, že žiadne nadprirodzené schopnosti nemajú. Potom utečú a pobijú sa na parkovisku-najlepšia scéna filmu. Nejaké twisty ma nechali chladnou. ()

jokino

Z filmu mám velmi rozporu-plné pocity. Pre mňa je to síce najslabšia časť celej trilógie, dávam slabšie 4*, no rozhodne nemôžem povedať, že nezaujímavá. Máme tu všetky postavy pokope. Dejová línia sa tiahne pomaly, čo ale podľa mňa nie je na škodu. Záver je, poviem, silno všelijaký, aspoň pre mňa. A otvorené dvere pre ďalšie potenciálne príbehy..? Každý nech si urobí vlastný názor.. ()

JuveIt

Vzhledem k mým vysokým očekáváním je Skleněný lehkým zklamáním. První třetina filmu je skvělá, po přesunu do psychiatrické léčebny ale začne snímek upadat. Vše táhne kupředu především McAvoy brilantním výkonem a také postavy z předchozích snímků, které způsobují záchvaty nostalgie. Finále je vcelku odfláknuté, přesto pravděpodobně většinu překvapí - i když asi ne zrovna pozitivně. Celá recenze zde - https://kulturio.cz/recenze-film-skleneny/ ()

Brock

Konecne se zlepsuje hodnoceni, zrejme to fanouskum digitalniho mrdniku nesedlo... Za me Šejmelen do příštího filmu trochu nabral dech... ()

BadExHuman22

Hned na začátek. Glass je skvělý film! Hodně lidí na to nadává, většinou protože to nenaplnilo jejich očekávání kam se bude film ubírat. Ale podle mě je to super. Ano, pár scén bylo lehce divných a délka filmu by se mohla zkrátit tak o 15 minut, ale je to bomba. Skvěle zahrané všemi hlavními herci, dialogy se mi líbili a akční scény nebyli taky špatné. Ale hlavně ta hudba, ta byla boží. Sice jeden z velkých zvratů jsem předvídal už od předešlého filmu, ale bylo hezké vidět že jsem měl pravdu. No a ten konec? Když jsme odcházeli z kina, tak jsem nevěděl jestli jsem spokojen, smutný nebo naštvaný. Hodně pocit po závěru filmu. Ale teď, po dlouhém přemýšlení, jsem spokojen. Chtěl bych další díl téhle série? Sakra jo! Dostaví se další díl? Spíš ne. Jelikož M. Night to tak nějak potvrzuje že spíše další díl nemáme čekat. Zbývá nám jen naše představivost a modlení v to že si to rozmyslí. Takže, o něco slabší než předešlé dva díly, ale pořád solidní nekonvenční super-hrdinský film. Za mě 87%. ()

The_soloist

Jsou filmy, které se hodnotí snadno, ale potom tu jsou filmy jako je Skleněný. Když jsem odcházel z kina, měl jsem v sobě smíšené pocity. Na jednu stranu jsem dostal všechno, co jsem očekával, ale na druhou mě vyloženě naštval konec, který se mnohým může zdát přeplácaný a vlastně zbytečný. Jenomže co dělá dobré filmy, dobrými filmy? Silný záporák, dobří herci, propracované dialogy, šokující zvraty a nečekaný konec. Tohle všechno ten film má. James McAvoj svého Rozpolceného tahá ještě více k dokonalosti. Bruce Willis po dlouhé době opravdu "hraje". Není to pouze akční děda a je ve filmu uvěřitelný. A Samuel. L. Jackson je povětšinou filmu děsivý a je znát, že on je tím trumfem. Tak proč mám smíšené dojmy? Inu osobně jsem možná až příliš fandil Brucovi, protože jsem na Vyvoleném vyrostl a mrzel mě nekompromisní konec. Celkově chci dodat, že se z mého pohledu jednoznačně nejedná o tah, jak vyždímat ze slavných jmen a nedávného Rozpolceného peníze. Je to opravdu vymazlené, a i ten konec bychom tvůrci neměli zazlívat, protože to byl už mnoho let záměr a celá tato trilogie je vlastně o původu. Závěrem bych dodal, že James McAvoj a jeho 24 osobností je herecký fenomén a je to kandidát na Oscara. ()

stepanhalama

Perfektní kamera, atmosféra, herecké výkony (McAvoy je bůh!) a celkově podařené zakončení trilogie. Na předchozí dva díly to nemá, ale nedělá jim ostudu. Nechápu proč lidi čekali nějakou velkolepou podívanou. Ano, je to o superhrdinech, ale nejsou to Avengers. :) Už od Vyvoleného je to komorní příběh a mně se to líbí! ()

prochyn

Náznaky, náznaky a náznaky. Všechno je v mlze. V posledních pěti minutách se to projasní. Po předpokládaném komerčním úspěchu to vidím na další díl a určitě na další skvělé nabídky pro Jamese McAvoye. Bruce a Samuel jsou už jaksi po smrti, takže smůla, kluci. ()

petrsponar

Po skvělém Vyvoleném a Rozpolceném jsem měl na Skleněného opravdu velké očekávání,je pak až smutné jak špatně to dopadlo..ano filmu se nedá odpárat bravůrní výkon Jamese McAvoye,který si roli užíval na výbornou,pak to má má pár skvělých momentů,ale je jich fakt málo,zvrat na konci byl působivý Bruce Willis už jakoby už neměl co hrát i ten Sam Jackson tu šel,né tak skvěle,ale snažil se,ale i přesto tomu chybělo pořádné WOW,je to škoda.. 5/10 ()

spoock

A pritom takova blbost ... Pripomina to situaci s Ridley Scottem, ten taky zprznil kanon Aliena. Jako chapu co tim autor chtel rict, ale ne, neni to uderne, neni to takove jak by mohlo a zaverem se vesmes opakuje to, co Glass delal uz ve Vyvolenem. ()

krumlajs

Starej dobrej Shyamalan The Visit a Rozpolceným se dostal po 13 letech na okraj první ligy, aby se tam se Skleněným zase na dobro utábořil, ale jak to dopadlo jako vždycky. Shyamalan se zase zamotal do svého scénáře, kterej nás má neustále překvapovat a natočil podprůměrnej film. Na to jak to měl parádně připravený to zbabral jak mohl. Myslím si, že do první režiserský ligy už se nedostane (i když film vydělal). Šanci měl, ale zase ji pohřbil. 40 % ()

srolyma

Pan Nerozbitný vs. pan 21 osobností v jednom pod manipulativním vedením pana Skleněného. Slátanina vycházející z předchozích Shaylamanových slátanin nemohla dopadnout dobře. Nic moc. ()

Doctor003

Třetí díl serie od Vyvolený a Rozpolceny a ted Skleněny dost a mně to zklamalo předchozí dily byli skvělí ale tento díl je slabý čekal jsem od toho více a to boj mezi dobrém vs zlém ale místo toho slabá bitka je to škoda ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací