Dukátová skála

(festivalový název)

Pohádka / Rodinný

Česko, 2018, 110 min

• Hanka_M

Absolutně nechápu, jak takový projekt může někdo pustit do kin a podepsat se pod něj. To už není zdravé, normální a ani společensky únosné.(11.4.2018)

• xxmartinxx

Vyslovuju hypotézu, že tenhle film je záměrně natočený tak, aby co nejrychleji zmizel z kin, nikdo ho neviděl a tvůrci si prostě rozdělili rozpočet. Nemám na to důkazy, takže nikoho aktivně neobviňuju, ale natočit 110 minut tohohle ničeho není možné s jakoukoliv ambicí kvality nebo jen adekvátnosti. Tohle nemá nikoho uspokojit - naopak to co nejrychleji přestat existovat. Což se i stane.(2.2.2018)

• Benigni

Krutě špatné ve všech složkách, myslím si, že všichni herci a tvůrci si tímto filmem dost uškodili. Rakovina českého filmu se musí začít nějak razantně řešit. Slováci už nás začínají dohánět, opatrně.(4.6.2018)

• Robbi

V tomhle filmu nefunguje nic. Postavy bez vývoje, nestravitelné dialogy, absence rozvíjení děje, připadá mi to, jako kdyby na scénář byl půlden. Jestliže se herci rozplývali nad krásami Rusavy a velebili milý pobyt, pak by jim někdo měl připomenout, že tam jeli hrát a ne se rekreovat. Jsou tu výjimky, Martinové Dejdar a Zounar ukazují, že kdyby měli co hrát, určitě by excelovali, bohužel dětské postavy až na B. Čermáka působí nepřirozeně, v případě Samuela Gyertáka a Justiny Elly Klimešové afektovaně s tuhým sklonem k přehrávání. Už vůbec nepochopím, proč byla do Dukátové skály obsazena Petra Faltýnová - bohužel mě napadá jediný důvod - aby se na ní nezapomnělo. A slavná čurací scéna tolik propagovaná v médiích? Spíš to vypadá, že čtyři ženy sedící za náspem a trousící rádoby moudra při hledání dětí dokazují, že myšlenky a nápady zmizely dávno předtím, než první kapky dopadly na zem. Jedná se o nevyužitý potenciál, který nezachrání ani do omrzení opakované letecké záběry a sterilní, jednolitá a nenápaditá hudba V. N. Bárty - a to je paradoxně téměř to nejlepší, co film nabízí.(5.2.2018)

• sharka.68

člověk, který natočil dokument o osmašedesátem a o Ležákách, se podepsal pod tohle??? proč?????(23.8.2018)