Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál. Tato epická cesta z ní nejen učiní ctěného bojovníka, ale vyslouží jí i respekt vděčného národa… a hrdého otce. (Falcon)

maximusBZ

Docela nuda ako krasne prostredie kostými ale dej o nicom nevyrazna hlavna hrdinkankde som stale cakal na nejaky poriadny suboj ,donnie tiez neoslnil .. trocha viac akcne to mohlo byt alebo uz potom viac rozoravkove alebo co ja viem co take priemerne to je ... ()

RavenSpector

ˇUplná katastrofa to není, ale i tak to nestojí za nic. Animovaná Mulan je o stoprocent lepší. Bohužel. Očekávání bylo velké ()

Mukade

Dávam hodnotenie, aké by som dal, keby som bol vo veku, pre ktorý je ten film určený. (V súčasnosti by som nedal oveľa menej - 4**, hehe.) ()

AmunRa

Hurá. Ne zase, že by to byla taková bomba, ale Disney konečně natočil pohádku v realističtějším duchu bez komických postaviček, mluvících zvířátek, čajníků a jiného odpadu. Za odvahu bod nahoru. Ovšem pořád je to pohádka, takže všude spousta barviček, spolubojovníci se při výcviku vypracovali z vesničanů na superbojovníky a všichni kromě padoucha jsou čestní, až z toho trnou zuby. Ale to už k pohádce tak nějak patří. Bojové scény mají slušnou choreografii, krajinky jsou působivé, jen s emocemi je to slabší. Všichni působí nakašírovaně a uměle, nikomu se ani vlas nezkřiví i v nejtěžších bojích, tak je docela těžké vyždímat nějakou atmosféru obav o hlavní hrdiny. On to holt není hrdinský film a v podstatě ani moc pohádka. Režisérka Niki Caro očividně moc neví, co s herci a čeho dosáhnout a ve výsledku je to takové mdlé a rozplizlé nic. Herecké výkony solidní, Yifei Liu sedí hlavní role dobře, jen by nemusela mít pořád tak kamenný obličej a Donnie Yen mohl dostat víc prostoru. Jinak asi není co dodat - zlo bude poraženo a vše se v dobré obrátí. ()

siki37

postráda to akýkoľvek humor, animovanej verzii to nesiaha ani po členky. kilometrové skoky, behanie po stenách, chytanie vystrelených šípov holými rukami....čo to malo znamenať? možno čínskym deťom sa to bude páčiť, pre mňa to však bolo veľké sklamanie ()

soukyd33

Napětí, akce a veliká odvaha. Je tady dost opakování z jiných filmů. Chvílemi je to až dost přehnané. Poznámka: Herce co hraje IP Mana bych tu tedy nečekal. 🤔 Hvězdiček 2 ()

Hejkal_03

Najdeme zde dost podivných a nelogických věc. Nemyslím tím schopnosti nebo vizualizaci (koukatelné to je), ale vztahy a chování. První dvě třetiny docela ujdou. Vžíváme se do mladé hrdinky, která bojuje s diskriminací... budiž.. ale poslední třetina je hrozná. Film opět s nenaplněným potenciálem. Pokud porovnám s podobnými filmy podobného žánru, tak film je o chloupek lepší než "Velká čínská zeď." Naopak o dost slabší než "47 róninů" nebo "Poslední samuraj." ()

endymion

Ani Chuo Čchin, ani Chuo Mulan, ale CHUO VINA. První opravdu nepovedený remake klasické kreslené Disneyovky. Absolutně nechápu, na co padlo těch 200 mega. ()

Mejkby

No nevim nevim, hezký pokoukání to jo, ale jinak pohádka jak Brno, původní čínská verze je mnohem šťavnatější. ()

STREITER

“Spomienka” na čas keď ešte Mulan bola len v VHS verzii. Príbeh, ktorý mi vždy pripomenie detstvo. Ďakujem, že som mohol zaspomínať ()

Bogrant

Nejdem zrovnávať s animákom, nakoľko ani nie je veľmi čo, keďže tvorcovský zámer bol zrejme dosiahnuť odlišnosť. Nechcem ani prehnane kritizovať, no táto Mulan nie je skrátka dobrý film. A to už od samého začiatku, keď réžia spí a dlho sa nič nedeje, naivnosť stúpa, posolstvo je obohrané, akčnej choreografii podkopávajú pôdu nohami tie umelé digitálne efekty a dokonalé plitvanie hereckým potenciálom. Najviac však ubíjajú tie trápne klišoidné dialógy. Tieto prerábky klasických disneyoviek sú čím ďalej, tým horšie. ()

Ondak

Tento film se mi hodnotí těžko, protože má hrozně kolísavou kvalitu. Vyprávění, vizuál i zpracování na vysoké úrovni. Co byl ale pro mě hlavní problém bylo, že pokud se nebojovalo, tak se jednalo o velkou nudu. Také je ve filmu dost nelogických věcí a jednání postav. Některé zvraty mě vyloženě rozčilovali. Je to takové 3,5 hvězdy ()

Celnej_Litis odpad!

Původní krásná, animovaná, zábavná a vtipná pohádka o dívce a jejím dobrodružství byla dokonale rozsekána na kousky mainstreamovou kašičkou smíchanou asi tak ze tří, maximálně čtyř vět opakujících se v náhodném pořadí, a několika bojových scének. Prostě další film bez jakékoli šťávy, nebo náboje. Proto mohu spíše doporučit 116 minut koukání do zdi, určitě to bude přínosnější a zábavnější. ()

Julia.Sidlov

No, nebylo to úplně špatný, taková odpočinková pohádka. Nicméně na tu původní Mulan to nemá ani zdaleka. Osobně mi tam hrozně chyběl ten dráček a nějaká lépe udělaná zápletka. ()

Milo384

Moc pěkná akční pohádka. Vše pěkně barevné, příběh plný emocí. Sem tam pěkná bitva. Záporák správně zápornej a císař bezva chlapík. Zkušená čarodějka se taky najde. Vše pěkně ubíhá. Původní Mulan jsem neviděl, ale toto mě fakt bavilo, asi si pustím i animovanou předlohu. ()

zurivymlok

Musel jsem se hodně ovládat, abych nešel v hodnocení ještě níž. Nicméně ač efekty jsou dost často mizerné, tak jisté produkční kvality to má a určitě ne všichni odvádějí špatnou práci. ALE jako film to vůbec nefunguje a jednotlivé složky jsou přinejlepším průměrné. Vůbec nechápu, v čem se utopil ten obří rozpočet. Scénář je průměrný, v některých částech až smutně směšný, akční scény jsou katastrofální, v příběhu jsou divné díry kdy se některá témata rozvíjejí relativně pomalu a pak ve snaze se vlézt do rozumné stopáže se vše urychlí, přeskakují se či nedotahují určité dějové linky, taktéž tón filmu je nevyváženy od dětinské scénky s pavoukem po poměrně temné a brutální scény jako bylo průchod bojištěm se zmasakrovanými vojáky a co hůř, je to poměrně dost nudné. Z lepších věcí je načrtnutí vztahu Mulan s otcem (ač třeba pohádka "Raya a drak" to zvládla mnohem lépe) a pěkné záběry na krajinu (což ale tak nějak zvládne kdejaký instagramový a tiktokový tvůrce aniž by měl v rukou 200 milionů). Filmu se podařilo mě zklamat i v situaci kdy jsem od něj naprosto nic nečekal. ()

CheeseFigure

Pôvodná animovaná Mulan nevidená. Hraná verzia nie je zlá, je to taká rozprávka o silnej ženskej bojovníčke, ktorá zachráni dynastiu. Musím pochváliť vizuál, ktorý sa mi páčil, rovnako ako akčné scény. Čo mi mierne vadilo, bolo správanie aziatov, ktoré mi prišlo ,,zamerikanizované". I keď je pravda, že keďže ide o rozprávku, tak nemohli Mulan popraviť aj s rodinou po odhalení jej klamstva. Dej a vývoj záporákov mierne predvídateľný. Celkovo ale fajn ,,hraná rozprávka". ()

Raziel811

Překvapivě celkem slušné tempo filmu, která je celkem o ničem. Ale na  USA produkci relativně slušné. Sice mi trhalo uši poslouchat Číňany mluvit anglicky a to nemyslím kvůli akcentu, ale že je to zkrátka nezvyk. Kromě Donnieho (který už je opravdu starý), Gong Li (která je naopak stále sympatická) a nevyužitá Jet Li, zde nenajdete jedinou sympatickou postavu. Vypadá to, že spíš byl casting na to nejošklivější z čínské populace a to včetně J.C Lee, která je sice z Havaje, ale byl vyhrabán kdesi na skládce nezajímavých herců. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Čtvrtý John Wick verbuje posily

Čtvrtý John Wick verbuje posily

04.06.2021

Legendární herec a mistr bojových umění Donnie Yen se připojil k obsazení čtvrtého Johna Wicka. Yen, jenž má za sebou například z nedávna Rogue One: Star Wars Story nebo Mulan si má údajně zahrát… (více)