Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál. Tato epická cesta z ní nejen učiní ctěného bojovníka, ale vyslouží jí i respekt vděčného národa… a hrdého otce. (Falcon)

Ewilka

Už před uvedením do kin bylo jasné, že remake Mulan se od původní animované pohádky odklání opravdu hodně a jde si svou vlastní cestou. Upouští od vtipného dráčka Moshua i písniček a místo toho sází na akční napínavou podívanou. Záběry bojů, bitev či paláců působí opravdu epicky. Vtáhnou diváka do děje. Tvůrci filmu se zároveň rozhodli pozměnit děj původního příběhu. Mulan tak získává speciální schopnost, díky které je lepší než ostatní. A v tom je háček celého snímku. Úplně se tím mění hlavní poselství pohádky z roku 1998. Zatímco „stará“ Mulan si vysloužila respekt pílí, dřinou a důvtipem, ta „nová“ ho získá díky něčemu, co jí bylo dáno už před narozením. ()

Thalin

Celé to působí uměle, křečovitě a chybí tomu jakýkoliv humor a kouzlo, které má animák. Z Mulan je akorát otravná Mary Sue, ještě navíc se schopnostmi. Ten rádoby feminismus je tu strašně na sílu. A absence mnoha prvků z animáku je tu strašně cítit a celé je to jaksi chaotické. Tyhle předělávky prostě nefungují. Čiší z toho potřeba akorát vytřískat peníze bez nějaké snahy. Nikdo se o ty hrané verze neprosí. ()

Dragoon odpad!

Z pohádky se stal válečný film! Žádný Mushu?! Žádná kouzla….jen ponuré prostředí plné války a chladu. ()

MoziMedve odpad!

Věřte špatným recenzím. Mulan je v tomto filmu superhrdina, který musí svoje superschopnosti schovávat protože je žena, posléze se ale rozhodne, že kašlat na to, bude super hrdinkou a všechny porazí, všechno zachrání. Ty postavy jsou všechny buď zapomenutelné nebo iritující. Film je příšerně nudný a zdlouhavý s zcela špatným odkazem pro holky. Původní Mulan inspirovala k tomu, že usilím a umem lze překonat vše, ale tato Mulan je prostě superhrdinka a celý svět se musí přizpůsobit. Když jse veme v potaz kolik peněz na tuto parodii vyhodili tak mi nezbývá než to označit za odpad. Nikdo vám ty 2 hodiny života nevráti tak nemarněte čas a raději se podívejte opět na vynikající anymovanou verzi. Navíc ve filmu není Mushu! ()

Patrix000

Každý národ má jiný příběhy a jiné pohádky. Britové, Němci, Čechové,...Mulan je krásný příběh o hrdince která bojuje se zlem a se sebou samotnou. Má to zajímavý příběh plný akce. ()

Mirischka

Hrozně mě to mrzí, protože tohle mohla být naprostá bomba. Když pominu veškerou kontroverzi okolo hlavní představitelky, tak stejně nemůžu dát víc než 1 hvězdu. Příběh to má krásný, vizuál a kostýmy taky fajn (i když za 200 mega by to zvládl i Medvídek Pú s jednou rukou v hrnci s medem), ale to je tak všechno. Bojové scény jsou jako někde z minulého století - myslela jsem, že létání vzduchem, vyběhnutí hradeb města a další fyzikálně nemožné nemožnosti jsou už někde v pohřebišti akčních filmů. Co mi ale vadilo snad ještě víc, je naprostá nepřítomnost emocí. Snad kromě hlavního padoucha Böri Khana, který alespoň zvládal vztek, jsem neviděla topornější herce, u kterých jsem neměla sebemenší páru co v daný moment cítí. Mulan prostě byla zklamání. ()

HerrLogan

Tak jsem zase vyrazil s dětma do kina a přispěl 4 kila na podporu americko-čínských vztahů. Takhle ne, soudruzi. Kastrace fajnového animáku se fakt "povedla". Zůstal tak pouze nudný příběh s nezajimavými postavami na pozadí krásné krajiny. To, co bylo v Mulan fajn, je zde buď vynecháno, nebo přetvořeno tak, že se plácnete do čela. Mdlý český dabing tomu rozhodně nepomůže. ()

shtepic

Po Nolenove intelektualni masturbaci v minulem tydnu jsem ocenil jednoduchy a prijemny pribeh male bojovnice, ktery me v zadnem pripade nezklamal, ba naopak. Pred odchodem do kina jsem shlednul ubohe hodnoceni a byl mirne rozpacity, na co se to vlastne chystam. Obavy se nepotvrdily a Mulan mi krasne sedla do klidneho sobotniho odpoledne. Dej je samozrejme hodne citelny dopredu, nicmene to vubec nicemu neuskodilo, clovek proste ceka, kdy se v kempu proflakne, ze Mulan nemi ovladan testosteronem a kdy zatoci se vsemi temi lotry a dostene se ji zaslouzene pocty, ktera ve finale prijde v tom nejlepsim moznem podani. ()

ArchAngel_

Velké zklamání! Naprostá nuda, bez nápadu, bez slušné akce bez ničeho ... nemastné neslané ... pokud chcete dobrý Mulan film, doporučuji Hua Mulan z roku 2009. Je lepší ve všech ohledech a to výrazně. Snad jen úplný závěr tohoto filmu se mě líbí více, než závěry ve všech dosavadních Mulan filmech ... nicméně to nezachrání, že tohle je totální zívárna. Hodnoceni: 40/100 ()

peppe

Tak nevím, za 200 mil. je to hodně slabý a ten JetLi - no nevim, je to fakt špatný. Jednou a nikdy víc. ()

Lucky Eda

Docella mě to zklamalo tohle je tak odfalkly,nezazivny, Mimika Mulan jak kdyby mela neustale mezi hyzdemi analni kolik. Tohle se spíš hodí do tv než do kina :D Scénař na urovni TV Nova ()

Pavlis.xxx

Od začátku jsem si říkal na koho bude tenhle film zamířen. Animace a hraný film je přece jen něco jiného. Na rozdíl od kreslené verze tohle pro děti určitě není nebo si nedokážu představit jak staré dítě by to bavilo. Dospělí asi taky nemají zrovna potřebu sledovat takový druh filmu, pokud zrovna nejsou milovníci asijských bojových filmů, takže třetí možnost čistě pro čínský trh, kde stále nejedou kina jak mají = pěknej provar pro Disney. Film sám o sobě špatný není, ale viděl jsem už lepší filmy podobného ražení. Herečka Mulan mě zrovna taky nenadchla,ale emočně mě film bavil. Na druhou stranu pořád mě to bavilo víc než Aladin, kde sice byly kouzla ve větším měřítku, ale ta hudební otravná stránka filmu mě zabíjela. Číňané mluvící anglicky vždy pobaví :) Když byla čarodějnice a "létající" bojovníci nechápu, proč nemohli udělat Mushua, škoda. Za mě silné 3* a to z jednoho důvodu. V celém filmu se nemihl ani jeden černoch ani běloch. Zajímavé, že u asijských filmů s tím problém není na rozdíl od Amíků, kteří s klidem dosadí černošku na roli Ariel... např. :D :D :D ()

vanislav

Pokud chcete dvě hodiny sledovat doslova nic, tak je toto výborná volba. Chce to opravdu talent, aby člověk obsadil takové herce a výsledkem byla totální nuda bez jediné zajímavé scény. Místy jsem měl až dojem, že se asi při závěřečném střihu všichni sjeli a nastřihali si to jen tak od oka. Scény na sebe naprosto nenavazují, střih šíleně trhá oko. Postavy jsou ploché a nevýrazné. Takovou blbost jsem opravdu dlouho neviděl. ()

FlyingGentle

It is an amazing movie! We all liked the animated MULAN from 1998 but this time is a more attractive, with real figures, human values from old Chinese times. The effects can be considered exagerated but who does not like those Chinese fights with fantastic scenes like we have seen in the past? The tender but charismatic Yifel Liu as MULAN, the well-known Donnie Yen (from IP man tetralogy) as the brave commander and Jason Scott Lee as the brutal Bori Khan. Magic birds, unexpected avalanche, spectacular fighting scenes and especially the gorgeous soundtrack with Christina Aguilera!!! Wish that we all keep the motto LOYAL BRAVE TRUE nowadays! ()

Vampiroza

Nejhorší Disney adaptace. Absolutně odfláknutý až na pár světlých scén. Ukvapený a otřesný konec bez napětí a emocí vč. Nedotaženych charakterů postav. Za mě zklamání roku. To i ti noví mutanti byly lepší. ()

Gechitka

Nechápu některé negativní komentáře k tomuto filmu. Za mě je dost podařený. Ano, je to spíše pohádka, ale krásná hraná pohádka. Úžasné prostředí a příroda, za mě dost dobré i herecké provedení a zfilmování původní kreslené pohádky rovněž od Walta Disneyho "Legenda o Mulan" (1998). Zřejmě je teď v módě klasické kreslené disneyovky převádět do hrané podoby. Vloni to byl Lvi král, letos je to Mulan. Mě film nadchl, byla úžasná atmosféra i v kině, díky filmu jsem pronikla do asijské atmosféry do doby, která ještě panovala přibližně před 150 lety, kdy se ženy braly pouze jako stvoření, která jsou stvořena pro zachování rodiny, domácího poklidu, za plotnu, na úklid, vaření a praní. Jako nějaké křehké bytosti jako postavičky z porcelánu a rovnoprávnost byla ještě v plenkách. V tom filmu to všechno bylo a já tomu uvěřila. Konec nebudu prozrazovat ani děj, aby si to mohl každý porovnat se svou představou sám. Za mě 5*. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Čtvrtý John Wick verbuje posily

Čtvrtý John Wick verbuje posily

04.06.2021

Legendární herec a mistr bojových umění Donnie Yen se připojil k obsazení čtvrtého Johna Wicka. Yen, jenž má za sebou například z nedávna Rogue One: Star Wars Story nebo Mulan si má údajně zahrát… (více)