A Fruitful Partnership (E02) (epizoda)

Krimi / Drama

USA, 2018, 46 min

Po shlédnutí dvou epizod zatím převládají rozporuplné dojmy. Velmi kvalitně vystavěná atmosféra New Yorku konce 19. století a to nejen kulisami nebo CGI efekty ale i svou syrovostí v podání jednotlivých postav, které toto zvládají na vysoké úrovni a nechovají se uměle nebo strojeně.Na druhou stranu příběh zatím pokulhává ve vyprávění , tedy v krimi rovině. Samolibý a celkem ambiciozní doktor psycholog (choromyslař) dává dohromady vyšetřovací partu a ta supluje , nebo spíš doplňuje práci (zkorumpované) Policiie jak jinak, že ..Na můj vkus až příliš různých zjevných nebo skrytých odkazů na emancipaci žen, zapojení černošského obyvatelstva do společnosti,židovská otázka atd. Na úkor svižnosti i dramatičnosti děje.Strávit třetinu dílu v divadle je fajn ale i pro fajšmekry kumštu to může být docela fádní.Zatím tomu dávám tři hvězdy a budu (skrytě) doufat, že se to rozjede podstatně víc.(1.2.2018)

V 19. století se lidé trpící duševní chorobou domnívali, že jim byla zcizena jejich skutečná povaha. Odborníkům, kteří je studovali, se říkalo psychiatři (alienists).(11.2.2018)